Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tucepi czy aby dobrze -przydatne informacje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Tucepi czy aby dobrze

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 01.04.2016 21:00

Plaże tam są wąskie a dodatkowo Chorwaci ustawiają płatne leżaki więc jak ktoś późno przyjdzie to ma kłopot z fajną miejscówką-te rezerwacje są jakimś sposobem radzenia sobie z tą sytuacją. Mnie osobiście znacznie bardziej raziły porozstawiane wszędzie parawany nad naszym Bałtykiem-czasami nie było nawet jak dojść do morza. Tucepi czy Baska Voda w której ja mieszkałem to bardzo popularne i mocno oblegane w sezonie miejscowości i trzeba się liczyć z tym ,że na plaży będzie konkurencja do dobrych miejsc-jedni wolą pod sosnami,inni bliżej wody. Jak się jest jeszcze z dzieciakami to tego miejsca potrzeba jeszcze więcej-więc może to raczej zapobiegliwi a nie bezmyślni turyści robią te rezerwacje. Ja w każdym bądź razie w Baskiej Vodzie załatwiałem sprawę w ten sposób-rano koło 9 przychodziłem na plaże sam ,rozkładałem manele i czekałem na rodzinkę,w tym czasie kąpiel,jakaś książka -uwielbiam te poranki na spokojnej jeszcze plaży. A co do Tucepi to jednego wieczoru poplażowaliśmy koło takiego opuszczonego hotelu-ta plaża aż taka wąska nie była. Zaletą było,że dojechaliśmy blisko niej samochodem i parkowaliśmy gratis na ulicy koło tego hotelu-ciekawe czy i rano można tam parkować za friko.
lukaszdusia
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.11.2015
Re: Tucepi czy aby dobrze

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukaszdusia » 29.05.2016 15:46

Bubek74 napisał(a):Byłem w Tucepi w kwaterce Kamena na ul. Kamena.. Powiem tak...Tucepi rewelacyjne!!! Może plaże wąskie ale fajnie płaskie. Zacienione sa w godzinach dopołudniowych bo po południu słońce jest od strony morza i te drzewa na plaże nie daja cienia. Jedynie to co wkurzało na plaży to to, że bezmyślni ludzie zajmowali od 5 rano miejsca na plaży tj. rozkładali stare karimaty, koce i przyciskali kamieniami. Kilka razy jakaś ekipa rozwalała takie dzikie rezerwacje :)




Witam czy ta kwatera to może KAMENA 57 W TUCEPI , BO WŁAŚCIE W TYM ROKU TAM SI WYBIERAMY I SZUKAM OPINII ODNOŚNIE MIESZKANIA 6+2 NA 1 PIĘTRZE. JEŚLI TO MOŻLIWE PROSZĘ O JAKIEŚ INFO ?
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008
Re: Tucepi czy aby dobrze

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 03.06.2016 21:52

Ach te Tucepi.......
Już jutro nasz 6 wyjazd do CRO, po raz piąty do Tucepi, więc chyba w tej miejscowości coś jest.

Dla niezdecydowanych, świetna miejscowość dla rodzin z dziećmi, fantastyczne widoki gór opadających prawie do morza, spokojna miejscowość, wspaniała promenada, fajne, częściowo zacienione plaże.

Jeżeli chodzi o wybór miejsca kwatery to radzę od ulicy Kamena w kierunku Podgory.
MSC
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.06.2016
Re: Tucepi czy aby dobrze

Nieprzeczytany postnapisał(a) MSC » 05.06.2016 15:48

Czy w Tucepi jest jakiś dobry apartament z dwoma oddzielnymi sypialniami? To bardzo ważne.
marena01
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 21.03.2016
Re: Tucepi czy aby dobrze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marena01 » 05.06.2016 19:25

Pozdrawiamy z Tucepi fajna miejscowość Polecamy :papa:
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Tucepi - przydatne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 25.07.2016 10:22

Witam, od 1 września będziemy przez 2 tygodnie wypoczywać w Tucepi, w sumie 3 rodzinki z małymi dziećmi ( dzieci od lat 3 do hmm 34 (mój szwagier) :mrgreen: . Na forum praktycznie brak informacji o tej miejscowości, gdzie się wybrać na obiad, kolację, gdzie szukać rozrywki dla dzieci oprócz plaży, co polecacie ?
dadakomp1
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.07.2016
Re: Tucepi - przydatne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) dadakomp1 » 25.07.2016 10:26

Chyba najlepsza plaża ... cień, etc ;-)
Byłem parę razy w Tucepi. Nie pamiętam nazw knajpek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Tucepi - przydatne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.07.2016 13:18

Jest pełno relacji z Tucepi, a w nich informacje. Tylko poczytać trochę.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: Tucepi - przydatne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 25.07.2016 13:29

piekara114 napisał(a):Jest pełno relacji z Tucepi, a w nich informacje. Tylko poczytać trochę.

Może ktoś się podzieli nowymi informacjami, a osobnego i świeżego wątku o Tucepi nie widziałem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Tucepi - przydatne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.07.2016 16:47

Czy takie max świeże informacje są potrzebne? Zwłaszcza, że wrzesień to i tak już inaczej będzie niż w lipcu czy sierpniu - mniej knajp otwartych, mniej atrakcji....
Mi przy planowaniu i rozeznaniu 9 pobytów w Cro, wystarczyły informacje sprzed roku, dwóch lat.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2016 17:25

grzesiek-swidnica napisał(a):Witam, od 1 września będziemy przez 2 tygodnie wypoczywać w Tucepi, w sumie 3 rodzinki z małymi dziećmi ( dzieci od lat 3 do hmm 34 (mój szwagier) :mrgreen: . Na forum praktycznie brak informacji o tej miejscowości, gdzie się wybrać na obiad, kolację, gdzie szukać rozrywki dla dzieci oprócz plaży, co polecacie ?

Jest ten wątek. :idea:

Jest info w necie.
>>> http://www.topdestinacije.hr/destinacij ... -tucepi-36
>>> http://www.tucepi.hr/

Jest kilka relacji.
>>> spis-tresci-t25746.html?hilit=Tucepi
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 25.07.2016 21:21

Janusz Bajcer napisał(a):
grzesiek-swidnica napisał(a):Witam, od 1 września będziemy przez 2 tygodnie wypoczywać w Tucepi, w sumie 3 rodzinki z małymi dziećmi ( dzieci od lat 3 do hmm 34 (mój szwagier) :mrgreen: . Na forum praktycznie brak informacji o tej miejscowości, gdzie się wybrać na obiad, kolację, gdzie szukać rozrywki dla dzieci oprócz plaży, co polecacie ?

Jest ten wątek. :idea:

Jest info w necie.
>>> http://www.topdestinacije.hr/destinacij ... -tucepi-36
>>> http://www.tucepi.hr/

Jest kilka relacji.
>>> spis-tresci-t25746.html?hilit=Tucepi

Dziękuję :D
nawe
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2013
Re: Tucepi - przydatne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) nawe » 26.07.2016 00:15

grzesiek-swidnica napisał(a):Witam, od 1 września będziemy przez 2 tygodnie wypoczywać w Tucepi, w sumie 3 rodzinki z małymi dziećmi ( dzieci od lat 3 do hmm 34 (mój szwagier) :mrgreen: . Na forum praktycznie brak informacji o tej miejscowości, gdzie się wybrać na obiad, kolację, gdzie szukać rozrywki dla dzieci oprócz plaży, co polecacie ?


Cześć Grzesiek,
ja też ze Świdnicy:) w zeszłym roku byłem tylko dwa dni w Tučepi i bardzo mnie ta miejscowość urzekła. We wrześniu prawdopodobnie będzie dość spokojnie. Plaża jak najbardziej dla 3latka. W porównaniu do innych miejscowości na Rivierze Makatskiej jest zdecydowanie "płaska", co jest atutem jeśli ktoś nie lubi podejść i stromych zejść - tymbardziej w klapkach :) Dzięki temu wydaje się, że jest wszędzie blisko. Jeżeli będziesz mieć możliwość to polecam zajrzeć na plażę Nugal pomiędzy Tučepi a Makarska, chociaż dojście tam z małymi dziećmi może być trudne to i tak warto. No i mniej na uwadze, że jest ona
upodobanym miejscem dla nudystów. Dodatkowo spacer w parku Osejava jest bardzo przyjemny i są super widoki na morze.
Co do gastronomii to zbyt wiele nie podpowiem. Jadłem tam raz w restauracji Zagreb 2. Smacznie i przystępnie cenowo. W sierpniu w porcie był wieczór rybacki, gdzie tanio można było zjeść gillowane ryby i napić się winka, jednak tłumy chętnych były wtedy ogromne. Najlepsze lody polecam w Makarska - bar Bounty. Smak Ferrero Roche! W razie pytań pisz!
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: Tucepi - przydatne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 26.07.2016 12:43

nawe napisał(a):
grzesiek-swidnica napisał(a):Witam, od 1 września będziemy przez 2 tygodnie wypoczywać w Tucepi, w sumie 3 rodzinki z małymi dziećmi ( dzieci od lat 3 do hmm 34 (mój szwagier) :mrgreen: . Na forum praktycznie brak informacji o tej miejscowości, gdzie się wybrać na obiad, kolację, gdzie szukać rozrywki dla dzieci oprócz plaży, co polecacie ?


Cześć Grzesiek,
ja też ze Świdnicy:) w zeszłym roku byłem tylko dwa dni w Tučepi i bardzo mnie ta miejscowość urzekła. We wrześniu prawdopodobnie będzie dość spokojnie. Plaża jak najbardziej dla 3latka. W porównaniu do innych miejscowości na Rivierze Makatskiej jest zdecydowanie "płaska", co jest atutem jeśli ktoś nie lubi podejść i stromych zejść - tymbardziej w klapkach :) Dzięki temu wydaje się, że jest wszędzie blisko. Jeżeli będziesz mieć możliwość to polecam zajrzeć na plażę Nugal pomiędzy Tučepi a Makarska, chociaż dojście tam z małymi dziećmi może być trudne to i tak warto. No i mniej na uwadze, że jest ona
upodobanym miejscem dla nudystów. Dodatkowo spacer w parku Osejava jest bardzo przyjemny i są super widoki na morze.
Co do gastronomii to zbyt wiele nie podpowiem. Jadłem tam raz w restauracji Zagreb 2. Smacznie i przystępnie cenowo. W sierpniu w porcie był wieczór rybacki, gdzie tanio można było zjeść gillowane ryby i napić się winka, jednak tłumy chętnych były wtedy ogromne. Najlepsze lody polecam w Makarska - bar Bounty. Smak Ferrero Roche! W razie pytań pisz!


Cześć, dziękuję za przydatne info :)na pewno z kilku porad skorzystamy, zwłaszcza z Nugal :) Ostatnio byli tam znajomi z dwulatką i dali radę z dojsciem w to miejsce. A smak Ferrero , ulubiony hehe
marchsupers
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.06.2017
Kilka pytań o Tucepi w 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) marchsupers » 03.06.2017 08:53

Witajcie!
Byłem już 3 razy w Chorwacji na wakacjach w Uglian, Nivice, Rażanij, ale w Tucepi nie byłem jeszcze i z tego powodu mam do Was kilka pytań dotyczącego miejscowości Tucepi i okolicznych :)
1. Pierwsze pytanie to czy w Tucepi są jakieś obiekty typu stołówka, gdzie można sobie iść na obiad cos w przyzwoitej cenie zjeść?
2. Kolejne pytanie dotyczy dyskotek, klubów. Czy w Tucepi takie są, ew jakie polecacie może w Makarskiej?
3. Czy w Tucepi jest jakaś bezdotykowa "karcherowa" myjnia samochodowa? Czy wolno na takiej myjnii korzystać z własnej chemii i wiaderka?
4. Czwarte pytanie dotyczy plaży w Tucepi. W innych malutkich miejscowościach jak się zostawi ręcznik na plaży idąc np. na obiad to on będzie leżał dalej i czekał na powrót po obiedzie. A jak wygląda to w Tucepi? Czy takie zachowanie jest i czy może być praktykowane?
5. No i jeszcze pytanie dotyczące strojów plażowych. Czy opalanie się dziewczyn topless w tej części Chorwacji jest "ok"? Np na Mallorce to nic nadzwyczajnego, w sumie mało która dziewczyna leży na słońcu ubrana. No i mamy zamiar z narzeczoną nosić na plaży stringi. Czy takie praktyki są częste wśród plażowiczów? :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Tucepi czy aby dobrze -przydatne informacje - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone