Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tucepi czy aby dobrze -przydatne informacje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 03.04.2018 08:47

tuciek napisał(a):Ja mam apartament przy ulicy Kamena więc pewnie jest to dalsza opcja. Zastanawiam się nad zabraniem własnego roweru bo dużo jeżdżę i kusi mnie ten wjazd na sw. Jure ale nie wiem czy nie będzie z tym więcej kłopotu niż korzyści. Może lepiej wynająć coś na miejscu i w podróży mieć spokój. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.


Kamena jest dalej w kierunku Dubrownika, wynajęcie roweru to jakieś 300kn ale jak masz miejsce to możesz wziąść swój.
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 09.04.2018 09:51

Te 300kn to chyba nie na dzień;)? Rozglądam się właśnie za jakimś bagażnikiem dachowym i pewnie rowerki z nami pojadą ale najpierw sprawdzę przewożenie ich gdzieś bliżej, może w majówkę się gdzieś wyskoczy to zobaczę jak się jedzie z takim bagażem. Pzdr.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2018 10:25

tuciek napisał(a):Te 300kn to chyba nie na dzień;)?

Cennik - Podgora
Na stronie mapa gratis :oczko_usmiech:
dzoana88
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 04.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzoana88 » 30.04.2018 08:33

Witam, w sumie to jestem początkująca na forum, sporo poczytałam, ale dopiero ogarniam tu gdzie co i jak. Jadę do Tucepi 4 raz, 3 razy byłam samochodem - zwiedziliśmy Dubrownik (dzięki poradom z forum bezproblemowy dojazd i parking), Medjugorie, Split, Makarska - to wiadomo, (sv jure się boję:P wystarczy mi wspinaczka na Gorne Tucepi :P) teraz jedziemy busikiem, powiedzcie czy wy macie jakieś doświadczenia z busami miejskimi? np do Splitu z Tucepi? Znajome opowiadały, że chciały kiedyś przejechać z Makarskiej do Tucepi miejskim i twierdzą, że kierowcy w ogóle nie stosują się do rozkładów, godzin itp. N
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 08.05.2018 14:11

Witam. Rozważam w tym roku Tucepi docelowo miała być Makarska ze względu że to dopiero będzie moja 2 wizyta w CRO pierwsza była w Primosten w 2014 r, Co możecie powiedzieć o Tucepi? Czy jest jakiś dojazd do Makarskiej sensowny komunikacją? Czy w Tucepi jest gdzie wieczorem wyjść na drinka? Ogólnie jakieś atrakcje? Bo w Makarskiej wiadomo atrakcji jest pełno :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.05.2018 14:51

Przeczytaj ten watek, wszystko tu jest. I ze 2 relacje z Tucepi - pełno ich na forum.
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 08.05.2018 21:23

radzio327 napisał(a):Witam. Rozważam w tym roku Tucepi docelowo miała być Makarska ze względu że to dopiero będzie moja 2 wizyta w CRO pierwsza była w Primosten w 2014 r, Co możecie powiedzieć o Tucepi? Czy jest jakiś dojazd do Makarskiej sensowny komunikacją? Czy w Tucepi jest gdzie wieczorem wyjść na drinka? Ogólnie jakieś atrakcje? Bo w Makarskiej wiadomo atrakcji jest pełno :D


z Tucepi do Makarskiej spokojnie ,klimatycznie nad brzegiem morza na nogach dojdziesz,
w Tucepi jedynie nie ma dyskoteki ,
poza tym spoko, mi pasuje jak jasna d.....
dzoana88
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 04.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzoana88 » 09.05.2018 13:09

radzio327 napisał(a):Witam. Rozważam w tym roku Tucepi docelowo miała być Makarska ze względu że to dopiero będzie moja 2 wizyta w CRO pierwsza była w Primosten w 2014 r, Co możecie powiedzieć o Tucepi? Czy jest jakiś dojazd do Makarskiej sensowny komunikacją? Czy w Tucepi jest gdzie wieczorem wyjść na drinka? Ogólnie jakieś atrakcje? Bo w Makarskiej wiadomo atrakcji jest pełno :D


Tucepi to średniej wielkości mieścinka. Plaża, deptak, sklepy i mały porcik. Dla niektórych to wystarczająco dla innych nie. Są autobusy na linii Makarska - Tucepi (i taxówki też:P), ale niestety nie wiem w jakich godzinach te autobusy jeżdżą. W dzień(kiedy jest jasno) można iść przez lasek, przyjemna trasa piękne widoki. Jednak jeśli chodzi o wieczorne wyjście i powrót to wracałam raz z mężem główną drogą - to jego pomysł, baaardzo zły. Brak pobocza, tym bardziej chodnika, ciemno jak w d... i rozpędzone auta. Bałam się strasznie, że ktoś mnie rozjedzie. Po ciemku powrót lasem odpada. Datego jeśli planujesz dyskoteki albo większe wyjścia wieczorem to jednak polecam Makarska bo bezsensu wracać codziennie wieczorem do Tucepi, jeśli wolisz spokojniejsze wieczory - polecam Tucepi - tak jest gdzie wieczorem wypić drinka i zjeść ale bez jakiś wielkich imprez;)
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 09.05.2018 14:02

Na imprezę moze raz czy dwa sie wybierzemy to sobie taxi wrócimy :) a chodzi właśnie o takiego wieczornego drinka bardziej zeby posiedzieć i wypić :) a orientujecie sie moze jakie ceny taxi w Makarskiej są ?
rudik_a
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudik_a » 09.05.2018 14:06

Dwukrotnie byliśmy w Podgorze - polecam, uwielbiam...jednak tym razem zdecydowaliśmy się na Tucepi...wiem, że nie będziemy żałować :) - jedziemy 24.06 w 12 osób, w tym 6 dzieci..będzie wesoło :)
Czy ktoś z Was, drodzy Forumowicze był w apartamencie Mendez? jakieś opinie?
dzoana88
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 04.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzoana88 » 10.05.2018 08:27

radzio327 napisał(a):Na imprezę moze raz czy dwa sie wybierzemy to sobie taxi wrócimy :) a chodzi właśnie o takiego wieczornego drinka bardziej zeby posiedzieć i wypić :) a orientujecie sie moze jakie ceny taxi w Makarskiej są ?



Pytałam kiedyś taksówkarza nie pamiętam dokładnie ale tanio nie było, pewnie korzystają z upitych Karlovackiem i Vino bielo turystów.... Wiesz może w Makarskiej też są jakieś spokojniejsze miejsca a nie tylko ten deptak i jego okolice? Poszperaj sobie na forum :) ostatecznie teściu zadeklarował się że będzie kierowcą :P
Zygi007
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 23.05.2017
Tucepi- potrzebuję informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygi007 » 02.01.2019 21:50

Witam, szukam miejsca na urlop. W 2017 byliśmy w Omiś. Szukam jakiegoś w miarę spokojnego miejsca. Rodzina 2+2 (11-9). Preferujemy spokojny wypoczynek z wieczornymi spacerkami. Potrzebuję informacji o Tucepi. Czytam i czytam to forum i już mi się wszystko miesza w głowie bo zamiast bliżej zaczynam być dalej od miejsca wyboru :( Co powiecie o Tucepi do wypoczynku? Może ktoś coś mi podpowie albo doradzi? Termin nie wybrany i czy jest jakaś różnica między lipcem a sierpniem? Planujemy na 10-15 dni. Z góry dzięki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Tucepi- potrzebuję informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2019 23:10

Zygi007 napisał(a):Witam, szukam miejsca na urlop. W 2017 byliśmy w Omiś. Szukam jakiegoś w miarę spokojnego miejsca. Rodzina 2+2 (11-9). Preferujemy spokojny wypoczynek z wieczornymi spacerkami. Potrzebuję informacji o Tucepi. Czytam i czytam to forum i już mi się wszystko miesza w głowie bo zamiast bliżej zaczynam być dalej od miejsca wyboru :( Co powiecie o Tucepi do wypoczynku? Może ktoś coś mi podpowie albo doradzi? Termin nie wybrany i czy jest jakaś różnica między lipcem a sierpniem? Planujemy na 10-15 dni. Z góry dzięki.

Jesteś w wątku o Tucepi.
Poczytaj relacje z tego miejsca >>> spis-tresci-t25746.html

wiecznie-piekna-majestatyczna-makarska-riviera-t53196.html
dobat
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dobat » 15.06.2019 20:08

Witam,jestem w tucepi z dziecmi 3 i 6 lat do 22.06. Chcemy gdzies sie przeplynac stateczkiem. Poleci ktos cos?jakis statek z rybka?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Tucepi, Podgora - domaće vino i inne specjały

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.07.2019 05:22

Cześć, zna ktoś może dobrą miejscówkę w pobliżu Tucepi, Podgory, gdzie można zaopatrzyć się w domaće vino, sery, rakiję, oliwę i inne specjały?
Przez płot z moimi apartamentami w Tucepi przy ulicy Podgradac jest wytwórnia ale ich wino nam nie do końca smakowało. Czuć było masową produkcję :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Tucepi czy aby dobrze -przydatne informacje - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone