Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tucepi 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Tucepi 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 09.07.2012 15:22

Witam

Będzie to moja pierwsza relacja na forum cro.pl więc proszę o wyrozumiałość jeżeli będzie coś nie tak.
Był to nasz drugi pobyt w Chorwacji. W zeszłym roku wybór padł na niewielką miejscowość Krvavica na Rivierze Makarskiej. W tym roku po lekturze forum wybraliśmy Tucepi. Miejscowości całkowicie od siebie odmienne. Krvavica cisza i spokój z kameralną plażą i wspaniałymi zatoczkami idealna dla osób lubiących ciszę i spokój, natomiast Tucepi bardziej hałaśliwe z większym natężeniem turystów.

Termin pobytu 25.06 - 05.07. W tym roku wybraliśmy trasę przez Słowację, Węgry. Cała podróż bezproblemowo, bez korków i większych problemów. I co jeszcze ważne winieta tylko na Węgrzech, w Słowacji ominęliśmy płatny odcinek Zvoleń - BB. Przejazd przez Budapeszt wypadł w nocy (zobaczyć Budapeszt w nocy - bezcenne). Wyjechaliśmy o 16.00 na miejscu w Tucepi byliśmy o godz. 10.00.

Kwaterę zarezerwowaliśmy w lutym przez Internet. Cena 60 euro za dobę za 3 osoby. Jak się potem okazało na miejscu było bardzo dużo kwater do wynajęcia- spowodowane to było chyba początkiem wakacji. Jeżeli ktoś pyta czy można w tym czasie jechać "w ciemno" to zdecydowanie mówię tak, i cenę można wynegocjować mniejszą (spotkałem parę Rodaków, co wynajęła apartament za 35 euro bez klimy). Link do naszego mieszkania:

http://www.tucepi.net/marija/index.htm

Na plus lokacji można zaliczyć bliskość plaży i knajpek, minus to hałas na pasażu do północy.

Nasze pierwsze wrażenia po przybyciu to brak Polaków, głównie Czesi, Słowacy i Rosjanie- pewnie wpływ miał późno kończący się rok szkolny w Polsce. Co do pogody to mieliśmy 10 dni słonecznej aury bez opadów deszczu.
Tyle wstępu, postaram się wkleić kilka fotek, może ktoś po obejrzeniu zdecyduje się na przyjazd do Tucepi, a może komu innemu przypomną się stare kąty.

Wszystko już gotowe
Obrazek

Temp. przed tunelem 16 za tunelem 23- szału nie maObrazek

Ten widok chyba zna każdy
Obrazek

Obrazek
Wielebny Kropek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 731
Dołączył(a): 24.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wielebny Kropek » 09.07.2012 15:25

Witam,
jesli można znajdę jakieś miejsce wśród czytających :D
fumarek
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fumarek » 09.07.2012 15:27

ja też chętnie poczytam, a jeszcze chętniej pooglądam
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 09.07.2012 15:40

Jest Tucepi...jestem i ja :wink: 8)
malinabar
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinabar » 09.07.2012 15:41

Witam! Bardzo chętnie pooglądam :D więc się nie ociągaj :D
Madziulka2112
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 06.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka2112 » 09.07.2012 15:44

Czekam na więcej zdjęć i być może zdjęć z plaży NUGAL??
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3280
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 09.07.2012 15:50

husband napisał(a):a może komu innemu przypomną się stare kąty.



Pewnie się przypomną :lol:
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 09.07.2012 16:05

husband napisał(a):Kwaterę zarezerwowaliśmy w lutym przez Internet. Cena 60 euro za dobę za 3 osoby. Jak się potem okazało na miejscu było bardzo dużo kwater do wynajęcia- spowodowane to było chyba początkiem wakacji.


Żadnymi wakacjami - poprostu do Chorwacji "normalnie" jeździ się w ciemno. Oczywiście nie mam żadnych badań w tym zakresie - ale na moje oko kwater w internecie (z każdym rokiem coraz więcej to nalezy przyznać) będzie z 20-30%. Reszta jeździ w ciemno. I tu na forum była kiedyś ankieta: jeździsz w ciewmno czy ze wczesniejszą rezerwacją. W wynikach wcześniejsza rezerwacja była zmiażdżona przez tych "w ciemno".

Co do relacji - czeam na dalsze odcinki - tymbardziej, że w tym roku też wstępnie wybraliśmy Tucepi.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 09.07.2012 16:14

..i dojechaliśmy na miejsce ale mała niespodzianka- nie ma dojazdu pod dom. GPS kieruje nas między ludzi w jakiś pasaż z zakazam wjazdu, co się dzieje, temperatura na zewnątrz rośnie i zdenerwoawanie też. Nasuwa sie piosenka Budki Suflera " to nie ak miało być, zupełnie nie tak". Decyzja, zostawiam familię na drodze i idę tropić.

Idę, idę JEST !!! Według zdjęć wszystko z wyglądem sie pokrywa. Jest lokal nad samym morzem, jest restauracja, na dole siedzi właścicielka, która po przywitaniu każe podjechać autem w celu wypakowania bagażu. Tak zrobiłem slalomem pomiędzy ludźmi.

Następnie prezentacja mieszkania- po otwarciu drzwi przyjemny chłód, klima chodzi jest dobrze. Aneks kuchenny w rogu i łazienka. Jest dobrze, wszystko tak jak w ogłoszeniu. Po wypakowaniu tak sobię myślę- ale gdzie tu jest parking ??? może w Makarskiej he he...Do samochodu wsiadła córka właścicielki i każe mi jechać. Więc jadę, jadę....jadę, po około 0,5 km jest plac przed ich drugim domem.

Z perspektywy czasu nie było to złe miejsce, wprawdzie kawałek od miejsca zamieszkania, ale w spokojnym, zaciemnionym przez palmy miejscu, no i blisko wyjazdu z miasta. Powrót do mieszkania, i krótka drzemka dla kierowcy a rodzinka na morze.

A to widok z balkonu
Obrazek

Obrazek

I odwrotnie
Obrazek

Nasz balkonik - Mała Ojczyzna
Obrazek
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 09.07.2012 16:14

Zasiadam i ja :-)
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 09.07.2012 16:38

husband napisał(a):..i dojechaliśmy na miejsce ale mała niespodzianka- nie ma dojazdu pod dom. GPS kieruje nas między ludzi w jakiś pasaż z zakazam wjazdu, co się dzieje, temperatura na zewnątrz rośnie i zdenerwoawanie też.


Adres ze strony www Waszego apartamentu:
Donji Ratac bb
Te dwie literki bb - znaczą "bez broja" - czyli "bez numeru". Stąd probelm z dojazdem. Trochę trudne do pojęcia z naszych doświadczeń adresowych - ale w Chorwacji często spotykane. I problematyczne w większych miasteczkach i dłuższych ulicach. Wtedy można zadzwonić po gospodarzy by nas doprowadził.
kuzii
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuzii » 09.07.2012 17:59

To i Ja sie przyłącze i będe bacznie sledził :) ...też zawitam do Tucepi ale dopiero w sierpniu :( zostało tylko odliczać :D
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 09.07.2012 18:20

Tucepi

Miasto ma najdłuższą plażę na Riwierze ok. 3 km. Jest ona faktycznie długa aczkolwiek wąska. Z miejscem na plaży nie było problemu. Dużo restauracji i kawiarenek wzdłuż nadbrzeża, każdy znajdzie coś dla siebie.

Centrum znajduje się chyba w moim odczuciu obok fontanny i portu gdzie jest nieco szerszy plac ze sceną gdzie odbywały się występy i potańcówki wieczorne. Od fontanny odchodzą dwie drogi- Donji Ratac gdzie mieszkałem i przy której znajdują się hotele, natomiast w przeciwnym kierunku ul. Kraj gdzie są nowo budowane budynki i nowy pasaż nadmorski
Życie wieczorne kwitnie do godziny 24.00, potem jest wyciszenie do rana.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Świeża dostawa owoców
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 09.07.2012 18:58

Obrazek

Tutaj mieszkaliśmy My w ubiegłym roku Kamena 40 , było super:) , ale co tam do wyjazdu zostało jeszcze tylko 36 dni :wink:
Ostatnio edytowano 09.07.2012 19:11 przez Aneta.K, łącznie edytowano 1 raz
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 09.07.2012 19:03

Zgłaszam się do klubu miłośników TUCEPI!

TUCEPI JEST THE BEST :!: :!: :!: :!: :!: :lol:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone