Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tucepi 2009 ze Śląska

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 01.03.2010 19:28

Cynomonku: Znajomi mówili że Czarnogóra bardziej zielona od Chorwacji jest a reszta podobna.
Ciągle tylko mało informacji można znaleźć w necie z pobytów.
Pod tym względem Cro.pl to jak encyklopedia w porównaniu do artykułu w prasie nt. Czarnogóry.
trentor
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) trentor » 05.03.2010 22:50

Witam wszystkich!
Wybieram się pierwszy raz do Chorwacji w tym roku i po przeczytaniu m.in. tej relacji padlo na Tucepi :)
Mam nadzieje ze wszyscy beda zadowoleni.
Z uwagi na dzieci zarezerwowalem nocleg (chociaz juz w 80% mialo byc w ciemno) i wlasnie na ul. Kamena - wydaje sie byc najspokojniesza nawet na mapie.
Jedziemy poczatkiem czerwca zobaczymy ci sie bedzie dzialo, jak bede mial na tyle czasu to moze stworze swoja relacje po przyjezdzie.

Ale przyznac trzeba ze forum jest pomocne jak cholera :)

Pozdr dla wszystkich!
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 06.03.2010 00:35

trentor napisał(a):Witam wszystkich!
Wybieram się pierwszy raz do Chorwacji w tym roku i po przeczytaniu m.in. tej relacji padlo na Tucepi :)
Mam nadzieje ze wszyscy beda zadowoleni.
Z uwagi na dzieci zarezerwowalem nocleg (chociaz juz w 80% mialo byc w ciemno) i wlasnie na ul. Kamena - wydaje sie byc najspokojniesza nawet na mapie.
Jedziemy poczatkiem czerwca zobaczymy ci sie bedzie dzialo, jak bede mial na tyle czasu to moze stworze swoja relacje po przyjezdzie.

Ale przyznac trzeba ze forum jest pomocne jak cholera :)

Pozdr dla wszystkich!


Miłego odpoczynku.
Przyjedziesz do w miarę spokojnego miasteczka, jeszcze bez tłumu turystów.
Miejsca na plaży będzie "do wyboru do koloru" - jak to z początkiem czerwca.
Szkoda że rezerwowałeś wcześniej kwatery - na miejscu o tej porze nie miałbyś żadnego problemu z zakwaterowaniem.
Ale rozumiem Cię, podróż jest męcząca i miło zajechać na miejsce i nie pytać o miejsce do spania, będąc zwłaszcza z dziećmi.

Zabierzcie buciki na plaże - w biedronce na pewno będą przed latem po 9,99 :wink: - są takie same jak na miejscu 3xdroższe
Plaża płytka, na większości długości posiada naturalne parasole (pinie).

O tej porze:
Cisza, spokój, luz na plaży, bez strasznych upałów,
z minusów: będzie na pewno mniej otwartych knajp, lodziarni, sklepików.

MIŁEGO WYPOCZYNKU.
Zakwaterowanie przy plaży powinno to zagwarantować.
Jak nie będzie chciało się Wam podróżować to zajrzyjcie przynajmniej
do Górnego Tucepi - teren pod górami. ładna panorama, dojście/dojazd wśród winnic.
Pozdrawiam, Cray.
trentor
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) trentor » 06.03.2010 10:03

Juz odliczam czas do urlopu oby pogoda nie była kaprysna
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 07.03.2010 00:40

trentor napisał(a):Juz odliczam czas do urlopu oby pogoda nie była kaprysna



Nie patrz na pogodę. Tyko jedź. Będzie dobrze. Z każdą pogodą.
Jak najbardziej podziel się relacją na forum.
Każdy wnosi tu coś swojego i innego.
Każdy ma inne wymagania, inne wspomnienia, inne priorytety, inne wrażenia.
To właśnie to bardzo wzbogaca to forum.
Ja też szukając miejsca kierowałem się zdaniami innych,
wybierałem kierując się swoim gustem i nie zawiodłem się.
Nigdzie nie znalazłem tak dużej ilości przydatnych informacji jak na tym forum.
Więc Twoje zdanie tylko wzbogaci ilość informacji o regionie.
Pisz po powrocie koniecznie ! - nawet jak się zawiedziesz !

Zacytuję Ci co powiedział mi kumpel o Chorwacji:

" Tu naprawdę wypoczywam, nie w jakimś Egipcie, Tunezji, tylko tu,
można o północy wyjść do knajpy na kawę, piwo, wino, bez obstawy ochrony, bez strachu.
mam ochotę, to pójdę o 2 w nocy się wykąpać, w Egipcie bym się musiał ze strachu wy....
Nikt mi nie wciska na plaży struganego wielbłąda.
Nie musze płacić "bakszyszu" tylko dlatego że przyjechałem z Polski.
Trochę cywilizacji jak u nas kraju - po prostu. I spokój. Tyle wybrzeża jak w Chorwacji to mało gdzie."

Pozdrawiam.
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 10.03.2010 18:26

Crayfish-Twoja relacja jest naprawdę bardzo,ale to bardzo wciągająca :D normalnie mogłabym czytac ją bez końca,ja na przestrzeni lat Zakochałam się w Słowacji ale coś czuję że Chorwacja powali mnie na kolana(to będzie nasz debiut)I muszę się przyznac że od dzisiaj jesteś( naszym) :lol: Guru, nie uwłaczając nikomu,i niczemu.Plany zwiedzania już są prawie ukształtowane :lol: brakowało mi chyba tej KROPKI nad i(wisienki na torcie),Mostar no i JUREK :D Pozdrawiam Jola
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 11.03.2010 21:19

Też bardzo milo wspominam urlop w Tucepi.
Btk201
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Btk201 » 12.03.2010 18:21

Długo byłem przekonany, że Tucepi będzie miejscem mojej pierwszej wyprawy do Cro. Od mniej więcej 6 m-cy planuje swój wyjazd. Po dłuższym zastanowieniu wybrałem jednak Igrane.
Czekam obecnie na potwierdzenie otrzymania zaliczki.
Jade do apartamanetu Pana o imeniu Tonko o ile mnie pamięć nie myli.

Pozdrowenia dla wszystkich forumowiczów :)
Cromek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.02.2010
Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromek » 12.03.2010 21:42

Crayfish - dziękuję za tak piękną relację. Tucepi wybrałem przed poznaniem Twojego postu, niemniej informacje podałeś cenne. Brałem pod uwagę Igrane, ale niestety jest to mniejsza miejscowość i nie znalazłem odpowiadającego nam miejsca zakwaterowania. Z zaciekawieniem przeczytałem, że z Tucepi w stronę Makarskiej jest plaża naturystów. Jest to o tyle dla nas istotne, że kwaterę mamy po tej stronie Tucepi - ul. Dračevice (między stadionem a hotelem Alga). Nie chciałbym plażować z córką wśród golasów. ;) Za apartament (ok. 20 m od plaży) z widokiem na morze 2+1 (trzy osoby) zapłacimy 35 euro dziennie (sierpień-wrzesień). W porównaniu z cenami kwater nad Bałtykiem jest ok.
Szukam jeszcze informacji - opisu plaży w Tucepi pomiędzy hotelem Alga i hotelem Jadran oraz dalej w stronę plaży Nugal. Chcemy sobie zrobić pieszą wycieczkę do Makarskiej. Może ktoś z Was coś o tym napisze?
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 14.03.2010 14:29

Btk201 napisał(a):Długo byłem przekonany, że Tucepi będzie miejscem mojej pierwszej wyprawy do Cro. Od mniej więcej 6 m-cy planuje swój wyjazd. Po dłuższym zastanowieniu wybrałem jednak Igrane.
Czekam obecnie na potwierdzenie otrzymania zaliczki.
Jade do apartamanetu Pana o imeniu Tonko o ile mnie pamięć nie myli.

Pozdrowenia dla wszystkich forumowiczów :)
Btk201-Cromek-Gonzo-Pozdrawiam i super wakacji życzę :D
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 17.03.2010 14:42

Cromek napisał(a):...
Szukam jeszcze informacji - opisu plaży w Tucepi pomiędzy hotelem Alga i hotelem Jadran oraz dalej w stronę plaży Nugal. Chcemy sobie zrobić pieszą wycieczkę do Makarskiej. Może ktoś z Was coś o tym napisze?


Myślę, że Rafalopat oraz Buber sporo mogliby powiedzieć na ten temat.
J@dranka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@dranka » 17.03.2010 15:24

Crayfish napisał(a):Znajomi mówili że Czarnogóra bardziej zielona od Chorwacji jest a reszta podobna. Ciągle tylko mało informacji można znaleźć w necie z pobytów.


Dla mnie Czarnogóra to rozczarowanie tych wakacji. Planowaliśmy tam tygodniowy pobyt (po wcześniejszym tygodniu wczasowania w Cro), a spędziliśmy zaledwie...1 noc. Z tej ekspresowej wycieczki spodobał mi się tylko Kotor, Budva to nieporozumienie. Jak zobaczyłam helikopter lądujący na jednym z hoteli to miałam już dość i szybko zarządziłam: wracamy do ukochanej Chorwacji.
Jak dla mnie Czarnogóra jest komercyjna, nie ma tam klimatu, zapachu, urokliwych plaż i zakątków. Nawet ludzie jakby inni, mniej życzliwi...

Może moja opinia jest subiektywna i powierzchowna ale na tę chwilę tak uważam. I na razie nie ciągnie mnie żeby jeszcze raz tam pojechać. Chorwacja górą!

P.S. Crayfish świetnie się czyta Twoją relację. Masz fajny styl pisania :)
Cromek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.02.2010
Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromek » 17.03.2010 18:38

Szukam informacji - opisu plaży w Tucepi pomiędzy hotelem Alga i hotelem Jadran oraz dalej w stronę plaży Nugal. Chcemy sobie zrobić pieszą wycieczkę do Makarskiej. Może ktoś z Was coś o tym napisze?
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008
Re: Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 17.03.2010 18:53

Cromek napisał(a):Szukam informacji - opisu plaży w Tucepi pomiędzy hotelem Alga i hotelem Jadran oraz dalej w stronę plaży Nugal. Chcemy sobie zrobić pieszą wycieczkę do Makarskiej. Może ktoś z Was coś o tym napisze?


Tutaj co nieco o plaży Nugal

forum/viewtopic.php?t=16991&start=0
I tutaj też
forum/viewtopic.php?t=21895&sid=23
Cromek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromek » 17.03.2010 19:01

Dziękuję Anetko jednakże nie tyle interesuje mnie plaża Nugal, tylko plaża w Tucepi od hotelu Alga do hotelu Jardan. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Tucepi 2009 ze Śląska - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone