Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"Trzecie koty..."-Powrót na Pag

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gigula
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 27.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigula » 08.08.2010 20:15

Wróciwszy wczoraj o północy z czwartego pobytu w Pagu, dołączam do czytelni... :)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 08.08.2010 20:17

Witaj gigula , takaś Pag-weteranka, że aż się boję, czy ja Cię zdołam czymś zaskoczyć :roll: :D
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 08.08.2010 22:17

helen napisał(a):Witaj gigula , takaś Pag-weteranka, że aż się boję, czy ja Cię zdołam czymś zaskoczyć :roll: :D


Nie patrz na Pag-weteranów :) mnie skutecznie zachęciłaś już poprzednią relacją !

Teraz z niecierpliwością czekam na kolejne fragmenty Twojej relacji - nie wiem tylko czy zdażę wszystko przeczytać przed wyjazdem ... na Pag. Ruszam za tydzień w niedzielę.

Pzdr
Tomek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 09.08.2010 09:07

Witaj Tomku, nie obiecuję, że zdążę do niedzieli, ale co nie co, czego nie było w poprzedniej relacji wstawię już niedługo.
sławeka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sławeka » 09.08.2010 09:28

super relacja...
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 09.08.2010 12:54

czytam bardzo uważnie, bo coś Pag mi sie kołacze w głowie ;) ale to dopiero za rok .... bo ja juz po urlopie

ps Piękne fotki :D
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 09.08.2010 15:56

Witaj, właśnie wczoraj czytałam hurtem Twoją bieżącą relację.... uwielbiam Twoje zdjęcia, w życiu Cię pod tym względem nie dogonię :? :D

Bardzo chciałabym zobaczyć Pag widziany Twoim okiem, planuj, planuj....
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 09.08.2010 18:15

Jesteśmy w Mandre, znajome uliczki szybko doprowadzają nas pod dom Mariji. Szybciutko biegniemy do środka... jest i nasza gospodyni, wita nas promiennym uśmiechem, wracamy jak do domu. Radości nie ma końca, Marija dziwi się jak bardzo nasza córka urosła, fakt jest już większa od niej. Moja radość rośnie, gdy Marija pokazuje nam nasz apartament, to ten sam... nasz apartament z zeszłego roku. Wychodzę na taras, nawet mewa "jak siedziała tak siedzi" na kominie. Nic się nie zmieniło... znajomy widok na morze, na wyspy, tak chciałam, żeby to był ten sam apartament, ten na najwyższym piętrze i jest.

Pierwszy dzień na Pagu spędzamy odwiedzając znajome zakątki, na lewo od naszego domu. Idziemy więc najpierw popływać i poplażować na plażę w zatoczce Mala Mandra, ta plaża w 2006 roku otrzymała Błękitną Flagę, teraz nie ma ani tablicy, ani prysznica... coś nie tak? Cóż... i tak nie będziemy tu więcej przychodzić, raz wystarczy...

Obrazek

Po krótkim plażowaniu idziemy na spacer , chcemy sprawdzić, czy żółwie, które widywaliśmy w zeszłym roku dalej są tam gdzie były... no i podziwiamy słynne już na forum krzewy i kwiaty w ogrodach...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Są, żółwie są tam gdzie były... czas zdaje się stać w miejscu, tak jakbyśmy nie wyjechali wcale, a przecież minął rok ;)

Obrazek

Niedaleko żółwi zostajemy na małe plażowanie, mąż z córą jak zwykle szperają między kamieniami w poszukiwaniu cudów przeróżnych, które ja potem podziwiam.

Obrazek

"witaj krabiku, zaraz Cię wypuszczą, uśmiech proszę"

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko wyczekiwana od roku kolacja w konobie Bonaca , ziemniaczki z blitvą, kalmary, ryba, mięso z grilla... i te pyszne frytki ze skórką, tu też nic się nie zmieniło, potem lody i arbuz ze straganu... i już marzy nam się miód z szałwii i 'zagrebacki sir' na śniadanie, czas więc jeszcze na szybkie zakupy. Ech, jak dobrze znów tu być...
gigula
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 27.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigula » 09.08.2010 19:09

helen napisał(a):Witaj gigula , takaś Pag-weteranka, że aż się boję, czy ja Cię zdołam czymś zaskoczyć :roll: :D


Pag zaskakuje mnie co rok, więc na pewno zdołasz, wielu miejsc jeszcze nie odkryłam na pewno :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 09.08.2010 19:26

i jesteśmy w Mandre :) Pag wita nas :)
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 09.08.2010 20:40

helen mam prośbę czy jesteś w stanie zlokalizować i zaznaczyć na tej mapie swoją kwaterkę (niestety nie ma całego Mandre)

Obrazek
Ostatnio edytowano 09.08.2010 21:47 przez kaja45, łącznie edytowano 1 raz
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 09.08.2010 20:46

...dotarłem i ja, wreszcie :oops:
Zdjęcia jak zwykle rewelka :!: :!: :!: Młyny niezwykle klimatyczne :!:

pozdr

P.S.
kaja45 - plizzzzz..., bo się strona rozjechała...
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 09.08.2010 21:46

U mnie normalnie, ale postaram się zmniejszyć do 800x600, zrobione na czy kolego oglądasz ? sorry helen
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 10.08.2010 08:14

Kaja45 dzięki, moja kwatera jest tam gdzieś na brakującym kawałku po prawej stronie. Na pewno kojarzysz kiosk z pieczywem przy plaży, lody włoskie, bilard... to nasze rejony, uliczką koło lodów w górę, do stoiska z warzywami i już prawie jesteśmy na miejscu. Chyba w poprzedniej relacji gdzieś zaznaczałam na jakimś zdjęciu. Namiarów tu nie podam, w Mandre jest tyle miejsc noclegowych, że każdy tam znaleźć może swój kąt i swoich gospodarzy, a siła forum wiemy jaka jest, chcę tam kiedyś jeszcze wrócić :twisted: .

Janusz.w witaj, fajnie, że jesteś.
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 10.08.2010 08:44

Poczytuję i ja kolejną relację, jednej z moich ulubionych forumowych pisarek :D

Ten Pag taaaaki cudny, a mnie jeszcze tam nie było buuuu :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
"Trzecie koty..."-Powrót na Pag - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone