Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trudne warunki drogowe w Austrii ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.07.2011 14:08

ferster napisał(a):Wyjeżdżam 24 o świcie- pierwszy raz. Martwi mnie prognoza pogody, bo od wiednia do lublany ma intensywnie padać ( a mieliśmy jechać przez alpy). W hr pogoda na nadchodzący tydzień też kiszka - jak w pl.


Jak będziesz wierzył w długoterminowe prognozy pogody, to nigdy nie wyjedziesz. Pozamykaj wszystkie te prognozy i jedź w ciemno - w Chorwacji nie może być takiej pogody jak w Polsce. Mnie jedyna któa się sprawdzała, to w chorwackiej telewizji HRT1 - i to tylko na następny dzień, nie dłużej!
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 24.07.2011 10:11

od wczoraj wieczorem jestem na Ciovo.
Dojazd istna tragedia, z Graz wyjechałem o 8 rano a na Ciovo dojechałem o 18.00 (tam gdzie się dało jechałem znacznie szybciej niż dozwolone). Korki wszędzie: przed granicą, przed bramkami za granicą, przed bramkami przy Zagrzebiu ale najgorsze na autostradach, prędkość przelotowa ok. 20 km/h. O dziwo na moście w Trogirze stałem z 5 minut a spodziewałem się tragedii. Pogoda fatalna w drodze, co chwilę deszczyk. Jak dojeżdżaliśmy wczoraj do Trogiru to lało, wieczorem ponownie deszcz. Dzisiaj w nocy lało strasznie. Aktualnie jest nieciekawie ale za kilka dni ma się rozpogodzić mówią starzy Chorwaci.
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 16.08.2011 00:26

Witam, podobno grad i burze nad Austria (lawiny blotne) i Slowacja - jakies utrudnienia? Ktos jechal 15/16.08?
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 16.08.2011 09:27

tommyl napisał(a):Witam, podobno grad i burze nad Austria (lawiny blotne) i Slowacja - jakies utrudnienia? Ktos jechal 15/16.08?

Wczoraj po południu okolice Wiednia mocno lało ale gradu nie było.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.08.2011 15:15

Wczoraj były informacje na wszystkich portalach o ulewach i burzach w Słowacji i Austrii. W Austrii jeden poważny wypadek (bodajże 5 trupów), w Słowacji jakiś karambol - bez ofiar. No i najważniejsza informacja była taka, że wszystkie trasy tranzytowe przejezdne, ale miejscami nawet na autostradach prędkośc spadała do 30-40 km/h.

Dzisiaj ten front miał wejść nad Balaton i zachodnie Węgry.


EDIT: Znalazłem artykuł z Onetu z wczoraj:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gwaltowne-nawalnice-nad-europa-srodkowa,1,4821379,wiadomosc.html
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 17.08.2011 07:26

Raul73 napisał(a):
ferster napisał(a):Wyjeżdżam 24 o świcie- pierwszy raz. Martwi mnie prognoza pogody, bo od wiednia do lublany ma intensywnie padać ( a mieliśmy jechać przez alpy). W hr pogoda na nadchodzący tydzień też kiszka - jak w pl.


Jak będziesz wierzył w długoterminowe prognozy pogody, to nigdy nie wyjedziesz. Pozamykaj wszystkie te prognozy i jedź w ciemno - w Chorwacji nie może być takiej pogody jak w Polsce. Mnie jedyna któa się sprawdzała, to w chorwackiej telewizji HRT1 - i to tylko na następny dzień, nie dłużej!


fakt, wszelkie prognozy należy brać BAAAAARDZO ostrożnie w swoich planach, ale tez trzeba uważać. Mnie w tym roku po raz pierwszy Chorwacja (Orebic) powitała wczasowiczami w bluzach z długimi rękawami i długimi spodniami, a po drodze, na autostradzie miałem 3 lub 4 ulewy tak silne, iż trzeba było zwolnić do 60-80 km/h
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trudne warunki drogowe w Austrii ... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone