Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TRSTENIK-Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005
TRSTENIK-Peljesac

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 16.03.2006 00:14

Proszę o przybliżenie miejscowości Trstenik.Moze są osoby ,które tam spędziły wakacje i podzielą się swoimi wrażeniami.Mile widziane namiary na apartamenty w tej okolicy.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 16.03.2006 02:40

Byliśmy w Trsteniku tylko jeden wieczór i noc, na małym kampie w zatoczce ok. 15-20 min. piechotą od miasteczka. A sam Trstenik całkiem imprezowy jak na taką dziurę :)
szp_ulka
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 11.04.2007
TRSTENIK-Peljesac

Nieprzeczytany postnapisał(a) szp_ulka » 18.04.2007 14:36

Cz możecie się wypowiedzieć jeszcze na temat Trstenika?
Stoję jak ten przysłowiowy osiołek i nie wiem co wybrać Trstenik czy Zuljana. Najpierw wybrałam Trstenik bo wolę jak w miasteczku coś jest - jakaś knajpka, sklepik. Potem wyczytałam, że w Trsteniku wcześnie chowa się słonko - co to znaczy wcześnie o 15? No i plaża jest strasznie wąska i tuż za drogą a w Zulianie jest lepiej?

Czy ktos moze polecic apartman w Zuljanie?
Czy ktoś zna apartman Batala albo Vuleta w Trsteniku?
o apartmanach proszę na priva adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 18.04.2007 17:59

witam, taka stronka może pomoże,
http://www.croatia1.com/mapbeach-en.htm
byłem w zuljanie x3, troche widziałem też trstenik, pytaj o szczegóły postaram sie odpowiedzieć.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 18.04.2007 22:16

szp_ulka napisał(a):Cz możecie się wypowiedzieć jeszcze na temat Trstenika?
Stoję jak ten przysłowiowy osiołek i nie wiem co wybrać Trstenik czy Zuljana. Najpierw wybrałam Trstenik bo wolę jak w miasteczku coś jest - jakaś knajpka, sklepik. Potem wyczytałam, że w Trsteniku wcześnie chowa się słonko - co to znaczy wcześnie o 15? No i plaża jest strasznie wąska i tuż za drogą a w Zulianie jest lepiej?

Czy ktos moze polecic apartman w Zuljanie?
Czy ktoś zna apartman Batala albo Vuleta w Trsteniku?
o apartmanach proszę na priva adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Trstenik jest lepszy od Żuljany na 100%. :D
chesjowisz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 656
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) chesjowisz » 18.04.2007 22:51

,,Plaża w żulianie smierdziała też w zeszłym roku ''cytat z forum :wink:
tak napisano forum raz ,a potem i drugi, i słona woda w kranach też pisano
szp_ulka
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 11.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) szp_ulka » 19.04.2007 08:49

bogdan63 napisał(a):byłem w zuljanie x3, troche widziałem też trstenik, pytaj o szczegóły postaram sie odpowiedzieć.


1. o której godzinie chowa się słońce za tą górą na zachodzie?

2. czy w morzu jest dużo jeżowców?

3. czy pływa tam w morzu coś innego groźnego dla ludzi? Jadę z nastolatkiem i nie wiem czy go mam sznurkiem do nogi przywiązać czy mogę mu popuścić :wink:

4. czy w pełni sezonu jest bardzo ciasno na plażach?

5. czy 80 euro za 6 osob za dzień to drogo? Dla mnie drogo ale nie wiem jak jest w tym regionie.

6. Czy blisko portu jest znośnie? znalazłam tam apartament w kamiennym domku (apartman Batala) i jest tańszy, ale czy port nie jest uciążliwy.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.04.2007 10:22

1. Myślę, że nie bez znaczenia będzie miesiąc w którym pojedziesz

2. Jeżowce są tam gdzie są skały, jeśli wybierzesz plażę żwirową jeżowców nie będzie

3. W Adriatyku żyję rekiny i sznurek do nogi może nie pomóc :wink: Żyje też ryba Pauk

Ribe (pisces)
Morski pauk (Trachinus) je najotrovnija riba naših mora. Živi na pjeskovitom i muljevitom dnu uz obalu, do 100 metara dubine. U Jadranu žive četiri vrste pauka: pauk bijelac (Trachinus draco), pauk crnac (Trachinus araneus), pauk mrkulj (Trachinus lineatus), te najmanji ali i najotrovniji pauk žutac (Trachinus vipera). Otrov, koji je termolabilan, može ući u tijelo žrtve preko 5 bodlji: 3 na leđnoj peraji, i po jedna na svakom škržnom poklopcu. Najčešće žrtve uboda kod nas su turisti ribolovci.
Iako za čovjeka nije po život opasan, ubod na paukovu bodlju je izrazito bolan. U okolini ubodenog mjesta koža je isprva blijeda, a kasnije pomodri uz javljanje otekline koja se može širiti, na primjer, od prsta na zapešće, a rjeđe sve do lakta pa i ramena. Ovi lokalni simptomi prevladavaju, dok su sistemski (malaksalost, hladan znoj, kolaps) rijetki.
Kako je toksin termolabilan ubodeno mjesto treba odmah izložiti jakoj toplini (50-60°C) u vremenu između 30 i 90 minuta, ukoliko se žrtva nalazi na motornom brodu može poslužiti voda za hlađenje motora. Kod jako izraženih slučajeva trahinizma može se dati i serum koji proizvodi Imunološki zavod u Zagrebu.


źródło: http://www.medicina.hr/clanci/otrovne_ribe.htm

4. Bardzo ciasno na plażach jest w Basce na Krku, Makarskiej i jeszcze kilku kurortowych miejscowościach. W Żuljanie jest kilka plaż więc na którejś z pewnością znajdziecie miejsce

5. 80 Euro za apartament dla 6 osób w sezonie jest normalną średnią ceną

6. Ponoć woda w zatoczce lekko zalatuje (to właśnie ta w okolicach portu), co może mieć związek z odprowadzeniem kanalizacji z miasteczka do morza oraz patroszeniem wyłowionych żyjątek do morza.
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 19.04.2007 10:34

Żuljana jest...beznadziejna :wink: :wink:
kompletna wiocha i tyle :D
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 19.04.2007 17:43

Bruno napisał(a):Żuljana jest...beznadziejna :wink: :wink:
kompletna wiocha i tyle :D

, a Bromberg ???, qrcze ja bym tam nie mieszkał ...
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 19.04.2007 17:55

jak wcześniej pisałem byłem w zuljanie przez trzy kolejne lat tj. 2006, 2005, 2004, polecam jako spokojną osadę, w której mozna odpocząc bez bandy rozwydrzeńców do rana balujących w pobliskiej zazwyczaj dyskotece , tu jest spokój i cisza , polecam plaże , nawet w części piaszczyste "Grodni Do" , lub plażę za kempingiem "vucine" , ten kemping tez polecam , jest to pole namiotowe + apartamenty , cena dla 2 osób - apartament 30euro/doba,
niestety woda w zatoczce przyportowej może śmierdzieć, to prawda że miejscowi czyszczą ryby , ale niestety jest to zjawiski normalne w całej chorwacji i nie tylko.
pozdrawiam.
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 19.04.2007 22:31

bogdan63 napisał(a):
Bruno napisał(a):Żuljana jest...beznadziejna :wink: :wink:
kompletna wiocha i tyle :D

, a Bromberg ???, qrcze ja bym tam nie mieszkał ...


Bromberg jak Bromberg daleko mu do ślicznego Krakowa :D :D
fajnie masz że bozia dała Ci tam mieszkać...ja niestety muszę tu... :D

...ale na temat... Żuljana to wiocha na maksa :D
...ja tam bym nie pojechał :wink: :wink:
szp_ulka
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 11.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) szp_ulka » 10.08.2007 13:15

m82m napisał(a):Proszę o przybliżenie miejscowości Trstenik. Moze są osoby ,które tam spędziły wakacje i podzielą się swoimi wrażeniami.Mile widziane namiary na apartamenty w tej okolicy.


Właśnie wróciłam z Trstenika. Mieszkałam w apartamentach http://www.lucija.izet.pl/ i bardzo je polecam. Apartament zajmuje parter domku i składa się z dwóch sypialni z małżeńskimi łożami, pokoju dziennego z dwoma osobnymi łóżkami, kanapą i telewizorem, łazienki z prysznicem i bardzo dobrze wyposażonej kuchni. Nie było tylko czajnika, ale podobno w Chorwacji to norma. Na zewnątrz ustawiony był stół gdzie jedliśmy i gdzie można się było ukryć przed słońcem. Apartament czyściutki i nowoczesny wyposażony w klimatyzację, ciepła woda z instalacji solarnej. Za oknem sypialni przydomowa winnica. Na piętrze wakacje spędza właścicielka. Apartament znajduje się około 50 m od morza i nie trzeba się do niego strasznie wspinać. Oceniam go na 5 plus.

Obrazek
http://www.thegrey.pl/CRO2007/Trstenik00006.JPG
szp_ulka
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 11.04.2007
TRSTENIK-Peljesac

Nieprzeczytany postnapisał(a) szp_ulka » 10.08.2007 14:27

Trstenik jest bardzo małą miejscowością i wiele osób mogłoby się tam nudzić. Nie ma żadnych dyskotek, ale dla mnie to tylko zaleta. Jak na tak małą mieścinę ma jednak wszystko co niezbędne:
-sklep z podstawowym zaopatrzeniem (Karlovacko i Ożujsko :lol: )
-poczta
-budka z pieczywem (codziennie dowożone z Orebica)
-dwa stoiska z owocami i warzywami i wstrętnym sikaczem w plastykowych butelkach
-restauracja, pizzeria(polecam jumbo) i kilka barów
-sklep z artykułami plażowo-pamiątkowymi
-winiarnia z miejscowym cienkuszem (mnie nie smakowało)
-kościółek
-port
-boisko do siatkówki plażowej
-boisko do piłki wodnej
W pierwszym rzędzie wzdłuż zatoki jest około 20 domów. Plaża jest wąziutka, kamienista i brakuje na niej cienia - nieliczne krzaczki są okupowane w pierwszej kolejności bo na słońcu trudno wytrzymać (polecam zabrać parasol). Nie jest nigdy zatłoczona. Wzdłuż plaży biegnie droga dojazdowa i myślałam, że to będzie przeszkadzać, ale nie. Zazwyczaj samochody przybywają rano i zostają do późnego wieczora - nikt się nie szwęda w te i wewte.
Kamyczki na plaży są wygładzone i miłe, ale nie ma to i tak znaczenia bo gdy się nagrzeją i tak nie można się dotknąć bo parzy. Trzeba mieć obuwie plażowe. Minusem jest mazut - ktoś na forum to opisywał, że tak jest w Orebicu, tutaj jest tak samo. Nie ma tego dużo, ale nie da się ukryć , że jest i brudzi. Trzeba mieć coś na podkład pod ręcznik. Dobrym rozwiązaniem jest tania karimata, którą można na stałe zostawiać na plaży przyciśniętą kamieniem, żeby wiatr nie porwał.
Jeżowce są wszędzie i nie robi to na nikim wrażenia. Miejscami w morzu wybrane są większe kamienie i porobione takie metrowej szerokości wejścia do wody - tam gdzie jest żwir jeży nie ma, chowają się tylko między większym kamieniami. Dno morza opada dosyć szybko a małe dzieci zaopatrzona w rękawki nadmuchiwane bawią się pod okiem rodziców blisko brzegu. Woda jest czyściutka i niesamowicie przejrzysta.
Obrazek
http://www.thegrey.pl/CRO2007/Trstenik00021.JPG
Ostatnio edytowano 10.08.2007 14:35 przez szp_ulka, łącznie edytowano 1 raz
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 10.08.2007 14:34

w tym roku w Orebicu / w czerwcu/ nie było żadnego mazutu na plaży
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone