Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TRSTENIK-Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.01.2013 18:03

ravel napisał(a):
Bocian napisał(a):Moim zdaniem, po żadnej.

a to dlaczego? takie brzydkie plaże w Orebiću :?:

W Orebiću jest jedna plaża. Trstenica. Jednym się podoba innym nie. Mnie się nie podoba ogólna lokalizacja. Wszystkie inne to "plaże". Widziałeś chyba zdjęcia Orebića na googlach? Pelješac jest tak piękny, że wg mnie spędzanie wakacji w samym Orebiću, jest bez sensu.
ravel
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 14.01.2013 19:41

Bocian napisał(a):
ravel napisał(a):
Bocian napisał(a):Moim zdaniem, po żadnej.

a to dlaczego? takie brzydkie plaże w Orebiću :?:

W Orebiću jest jedna plaża. Trstenica. Jednym się podoba innym nie. Mnie się nie podoba ogólna lokalizacja. Wszystkie inne to "plaże". Widziałeś chyba zdjęcia Orebića na googlach? Pelješac jest tak piękny, że wg mnie spędzanie wakacji w samym Orebiću, jest bez sensu.

Bocian ja wiem, że w porównaniu z Dignac to Orebić wypada pewnie blado ale sam wiesz, że teraz to nic tam nie znajdę a po za tym gdyby całe forum cro tam zjechało to zrobiło by się trochę tłoczno i nie byłbyś zbytnio zadowolony :)
Planuję pierwszy wyjazd na Peljesac i wybrałem Orebić jako miejsce wypadowe do zwiedzania Korculi oraz innych części półwyspu. Następnym razem poszukam czegoś spokojniejszego :smo:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.01.2013 19:54

ravel napisał(a):Planuję pierwszy wyjazd na Peljesac i wybrałem Orebić jako miejsce wypadowe do zwiedzania Korculi oraz innych części półwyspu. Następnym razem poszukam czegoś spokojniejszego :smo:

Zmarnujesz sobie urlop, a wystarczy choćby w Mokalo się rozłożyć czy podobnym miejscu. Chyba, że chodzi ci o stały dostęp do sklepików z chińszczyzną...
No i jeśli chodzi o miejsca w Borku, to spoko, ja będę miał a willa nie jest z gumy, przyjmie tyle osób ile ma łózek. Ja w samym Borku nie jestem.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 14.01.2013 20:21

Dagiesza napisał(a): Czy masz wiedzę o campach w okolicach Żuljany, czy są bezpośrednio przy plaży czy na dojście?? dzięki za pomoc :wink:


gajus Ci dobrze opisał , poza camp. Vucine pozostałe campy z tego co widziałem to takie prawie przydomowe
Lokalizacja camp. Vucine masz w mojej relacji
wakacje-2009-bosnia-czarnogora-zuljana-rogoznica-t26656-45.html
na str. 4 jest fotka z nakreslonymi orientacyjnymi lokalizacjami
Camp Vucine jest na cypelku pomiędzy plażami Kremena i Vucine , podejrzewam że w sezonie może być ciężko z miejscem
ravel
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 14.01.2013 20:47

Bocian napisał(a): a wystarczy choćby w Mokalo się rozłożyć czy podobnym miejscu.

Dzięki Bocian, wezmę to pod uwagę.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.01.2013 20:52

ravel napisał(a):
Bocian napisał(a): a wystarczy choćby w Mokalo się rozłożyć czy podobnym miejscu.

Dzięki Bocian, wezmę to pod uwagę.

Plaże w Orebiću, to wąskie kawałki żwiro-skało-piachu, (trochę lepiej jest w kierunku do Trstenicy), szerokości kilku metrów, gdzie w sezonie jest tłum z lodami, parasolami, brzoskwiniami, gwizdkami, piszczałkami, radiami, arbuzami...
ravel
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 14.01.2013 21:32

Bocian napisał(a):Plaże w Orebiću, to wąskie kawałki żwiro-skało-piachu, (trochę lepiej jest w kierunku do Trstenicy), szerokości kilku metrów, gdzie w sezonie jest tłum z lodami, parasolami, brzoskwiniami, gwizdkami, piszczałkami, radiami, arbuzami...

Wiesz, my w tamtym roku w sierpniu byliśmy w Makarskiej :lol: więc nie możemy tak od razu do ciszy i spokoju, to mógłby być za duży szok :mrgreen:
Tutaj będziemy w połowie czerwca to może nie będzie aż tak źle.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.01.2013 21:38

ravel napisał(a):
Bocian napisał(a):Plaże w Orebiću, to wąskie kawałki żwiro-skało-piachu, (trochę lepiej jest w kierunku do Trstenicy), szerokości kilku metrów, gdzie w sezonie jest tłum z lodami, parasolami, brzoskwiniami, gwizdkami, piszczałkami, radiami, arbuzami...

Wiesz, my w tamtym roku w sierpniu byliśmy w Makarskiej :lol: więc nie możemy tak od razu do ciszy i spokoju, to mógłby być za duży szok :mrgreen:
Tutaj będziemy w połowie czerwca to może nie będzie aż tak źle.

Zapewne, ale plaże się nie zmienią :) Tylko ludzi mniej. Zresztą zrobisz jak uważasz. W podobnym tonie kombinowaliśmy na forum i poza nim, z kolegą jara... Stanęło na Trpanju... I to jest chyba lepszy wybór...
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 15.01.2013 09:32

ravel napisał(a):
Bocian napisał(a):Tutaj będziemy w połowie czerwca to może nie będzie aż tak źle.


Hejka, też planuję pobyt w Orebicu w połowie czerwca. Mam nadzieję, że nie będzie jeszcze tłumów. A nawet jeśli to przeżyjemy :D
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 15.01.2013 09:53

:D Dzięki GAJUS i armar za pomoc :lol: Analizowałem cro bazę info o campach w Żuljanie jednak były to wpisy sprzed 6, 7 lat 8O :wink: wiem, że to dużo czasu i wiele się zmienia. 8O :) Analizowałem mapę lokalizując camp VUCINE, jeżeli się nie mylę camp mieści się po wewnętrznej stronie cypla oddzielającego Żuljanę od zatoki VUCINE :?: 8O Proszę popraw!? 8O Mam jeszcze pytanka: czy z parceli dla kamperów jest widok na Jadran, czy są one w głębi lądu jeżeli tak to jak daleko jest do plaży :?: :?: jak z zaopatrzeniem w Żuljanie, ryby, mięso, warzywa, owoce itp :o czy jest jakiś market czy trzeba zasuwać do KONZUMA k/Orebica :?: :?: Przepraszam za upierdliwości, ale te informacje ułatwią mi działania logistyczne :wink:
pozdrav
dagiesza :papa: :hut:
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 15.01.2013 10:29

armar napisał(a):
Dagiesza napisał(a): Czy masz wiedzę o campach w okolicach Żuljany, czy są bezpośrednio przy plaży czy na dojście?? dzięki za pomoc :wink:


gajus Ci dobrze opisał , poza camp. Vucine pozostałe campy z tego co widziałem to takie prawie przydomowe
Lokalizacja camp. Vucine masz w mojej relacji
wakacje-2009-bosnia-czarnogora-zuljana-rogoznica-t26656-45.html
na str. 4 jest fotka z nakreslonymi orientacyjnymi lokalizacjami
Camp Vucine jest na cypelku pomiędzy plażami Kremena i Vucine , podejrzewam że w sezonie może być ciężko z miejscem

:lol: :lol: SSSuper Dzięki :!: :!: :!: Jest fotka campa i chyba są z niego widoki na Jadran !? :wink:
pozdraw
dagiesza :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.01.2013 10:42

beagm napisał(a):
ravel napisał(a):
Bocian napisał(a):Tutaj będziemy w połowie czerwca to może nie będzie aż tak źle.


Hejka, też planuję pobyt w Orebicu w połowie czerwca. Mam nadzieję, że nie będzie jeszcze tłumów. A nawet jeśli to przeżyjemy :D

Ja to będę w sierpniu w Mostarze i w Borku a nie w Orebiću :)
ravel
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 15.01.2013 10:50

beagm napisał(a):Hejka, też planuję pobyt w Orebicu w połowie czerwca. Mam nadzieję, że nie będzie jeszcze tłumów. A nawet jeśli to przeżyjemy :D

hejka :), jedziecie w ciemno czy macie kwaterę?
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 15.01.2013 11:17

Jedziemy w ciemno, najpierw kilka dni w okolicy Dubrownika, a potem Orebic lub okolica, a potem okolice Splitu. Chcemy trochę pozwiedzać.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 15.01.2013 22:19

dagiesza napisał(a):: jak z zaopatrzeniem w Żuljanie, ryby, mięso, warzywa, owoce itp :o czy jest jakiś market czy trzeba zasuwać do KONZUMA k/Orebica :?

Oczywiście jest mały sklep w centrum ( kiedyś były dwa) zaopatrzony we wszystko co potrzeba, ryby codziennie rano oferuję gościu prosto z pojazdu (skrzynek w pojeździe) , sery, warzywa sprzedają uliczni sprzedawcy. Żuljana chociaż mała to oferuje wszystko co potrzeba, jest nawet punkt medyczny. Na większe zakupy zamiast Orebica proponuję pobliski STON w którym jest kilka sklepów, oraz niewielki targ.
GAJUS
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
TRSTENIK-Peljesac - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone