Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TRSTENIK-Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.10.2009 21:27

Robsonr , jeżeli lubisz bawić się w Robinsona , to jedż do Potocine :D Totalny koniec świata ... Pięć domów, cisza , spokój, cykady i szakale... Plaże skaliste , nie dla małych dzieci .Tutaj masz całe Potocine :D http://www.dovolenavchorvatsku.cz/trinact.html
Dojazd wygląda mniej więcej tak ( z tym że za tunelem w prawo ).

Pozdrav.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 11.10.2009 06:00

Mkm, piękne i śliczne!
Czy to ty robiłeś ten filmik z "komentarzem" dziecka (w tle)?

Miejsce przeurocze... cholerka, problem w tym, że moja połowica nie umie pływać i nie lubi brzegu, gdzie nie może pochlapać się po kolana (w porywach po pas) w wodzie. No cóż... ale może uda mi się ją kiedyś namówić na kilkudniowy rekonesans...

A jak z wynajęciem jakiegoś noclegu? Trzeba koniecznie rezerwować, czy też na tyle zadupne jest to miejsce, że zawsze jakieś kilka metrów kw. znajdzie się dla 3 osób?
pozdrav
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 11.10.2009 18:18

janniko napisał(a):Mkm, piękne i śliczne!
Czy to ty robiłeś ten filmik z "komentarzem" dziecka (w tle)?

Miejsce przeurocze... cholerka, problem w tym, że moja połowica nie umie pływać i nie lubi brzegu, gdzie nie może pochlapać się po kolana (w porywach po pas) w wodzie. No cóż... ale może uda mi się ją kiedyś namówić na kilkudniowy rekonesans...

A jak z wynajęciem jakiegoś noclegu? Trzeba koniecznie rezerwować, czy też na tyle zadupne jest to miejsce, że zawsze jakieś kilka metrów kw. znajdzie się dla 3 osób?
pozdrav


Tylko rezerwacja ... I to czym wcześniej ,tym lepiej .
Dlatego , że miejsca zadupne cieszą się z reguły dużym wzięciem :D
falco.v
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) falco.v » 02.01.2011 21:33

Czy można prosić o namiary na apartamenty w Żuljanie, w któryś byliście i możecie polecić - mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.01.2011 21:37

Żuljana jest ładna...ja próbowałem tam w ciemno zahaczyć ale przyjechałem na miejsce zbyt wcześnie...pamiętam jednak, że był sporo wolnych...
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 22.01.2011 18:35

Ja też poproszę na namiary na jakies kwaterki ( może rozważymy urlop na peljesacu - jeszcze jesteśmy w fazie wybierania):)

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 12.01.2013 23:45

skee napisał(a):
mkm napisał(a):
janniko napisał(a):Nasi znajomi z kolei pojechali do Trstenik i znaleźli tam uroczy camping. Niestety nie pamiętają nazwy.
W liście campingów na Peljesac jest na samy końcu wymieniony Trstenik, ale nazwy (na razie) nie ma... kiedy będzie?
Ten camp. (wedle relacji znajomych) znajduje się on kilka km przed wjazdem do Trstenik (jadąc od Żuliany). Od głównej drogi trzeba zjechać kilkadziesiąt metrów w kier. morza i tam w sosnowym lesie jest ten camping. Nad samym morzem.
Patrząc na satelitarną mapę (np. Google Earth), to jest ten ostatni cypelek przed Trstenikiem, a camp. jest ponoć położony na tym cypelku (od strony Żuliany). Ładna cicha plaża itp. Do "miasta" kilkanaście minut spacerkiem.


Camp ten jest bez nazwy :wink: Prawie codziennie wieczorem przechodziłem przez jego '' centrum '', bo był po drodze na Zaglavak :D Słonka na campie nie ma cały dzień , a na Zaglavak słońce też zachodzi wcześniej niż w Żuljanie . Mimo tych upierdliwości , zdecydowanie warto zaryzykować :!: :D

...


:lol: :lol: Budzę temat przed sezonem :P Czy ktoś był na tym campie , czy macie foty, info, stronę www, itp??? :?: :?: :?: Proszę o info. 8O pozdrav dagiesza :papa:
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 13.01.2013 15:15

Oglądałem to miejsce (po campie PERLA) w lipcu 2012, camp był kompletnie zdewastowany i opuszczony. Zniszczono też przepiękną plażę przy campie, stawiając jakiś drewniany bar i pomost, a z plaży "wybudowano" szeroką, szutrową, niemalże pionową drogę do Trstenika. Sam Trstenik jest bardzo klimatyczny. Najbliższe campy masz w pobliskiej Żuljanie ( ok 10 km noweą widokową drogą wzdłuż wybrzeża )
Od siebie dodam, że moim zdaniem okolice Żuljany, Trstenika, Boraka i dalej po Orebić należą do najpiękniejszych w CRO
GAJUS
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 14.01.2013 10:28

:D Dzięki GAJUS za odzew i info. :lol: :lol: W pełni popieram stanowisko o urodzie Peljesaca, moje 3 krotne penetracje "Palucha" to Orebić oraz północna i zachodnia jego część. :P Czy masz wiedzę o campach w okolicach Żuljany, czy są bezpośrednio przy plaży czy na dojście?? dzięki za pomoc :wink:
pozdrav
dagiesza :papa: :P
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 14.01.2013 11:13

W ubiegłym roku przez tydzień byłam w Trsteniku, trafiłam tam z Borka /Boraka?/ górna drogą, wzdłuż winnic . Kto tamtędy jechał ten wie jakie wrażenia :mrgreen: W samym Trsteniku z całą pewnoscią campingu nie ma, ale sama miejscowość godna polecenia , jest tam cicho, spokojnie, a jednocześnie wszystko w zasięgu ręki-sklepiki, bary, pizzerie. To również świetny punkt wypadowy, cały półwysep można zdobywać każdego dnia, a do Dubrownika żabi skok :D Plaża w Trsteniku nie jest zła, jednak odrobina wysiłku - ok 15 min spacerem i można plażować w odosobnieniu. Poza tym w Trsteniku można nabyć rewelacyjne czerwone wino - Plavac firmowane nazwiskiem Bezek, miejscowi chwalili i mieli rację :D
ravel
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 14.01.2013 11:31

dagiesza napisał(a)::D Dzięki GAJUS za odzew i info. :lol: :lol: W pełni popieram stanowisko o urodzie Peljesaca, moje 3 krotne penetracje "Palucha" to Orebić oraz północna i zachodnia jego część. :P Czy masz wiedzę o campach w okolicach Żuljany, czy są bezpośrednio przy plaży czy na dojście?? dzięki za pomoc :wink:
pozdrav
dagiesza :papa: :P

Dagiesza mógłbyś mi pomóc w wyborze miejsca na kwaterę w Orebić? Wybieramy się tam w czerwcu, raczej chcemy jechać w ciemno, ale nie wiemy w której części miasta szukać kwatery, gdzie są lepsze plaże po lewej czy prawej stronie portu :?:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.01.2013 12:01

Moim zdaniem, po żadnej.
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 14.01.2013 12:11

[/quote]
Dagiesza mógłbyś mi pomóc w wyborze miejsca na kwaterę w Orebić? Wybieramy się tam w czerwcu, raczej chcemy jechać w ciemno, ale nie wiemy w której części miasta szukać kwatery, gdzie są lepsze plaże po lewej czy prawej stronie portu :?:[/quote]
Witam :lol: Jeżeli idzie o campy to chętnie bo włóczę się " MIŚKIEM" - kamperem :hut: :wink: , jednak w temacie kwater nic, a nic ... :cry:
pozdrav
dagiesza
ravel
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 14.01.2013 17:14

Bocian napisał(a):Moim zdaniem, po żadnej.

a to dlaczego? takie brzydkie plaże w Orebiću :?:
dagiesza napisał(a):Witam :lol: Jeżeli idzie o campy to chętnie bo włóczę się " MIŚKIEM" - kamperem :hut: :wink: , jednak w temacie kwater nic, a nic ... :cry:
pozdrav
dagiesza

no ale plaże to chyba jakieś widziałeś :wink:
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 14.01.2013 17:22

Temat campów w Żuljanie już nie raz był poruszany, poszukaj w temacie np. campingi na Peljesacu.
Tak na gorąco to ...w lipcu 2012 czynne były cztery. 1) MASLINA-przy samym wjeździe do miejscowości, trochę mały dla kamperów, opanowany przez czeskich nurków, jest tam magazyn sprzętu, oczywiście camp dostepny dla każdego. 2) SUNCE-położony na skarpie n-pko informacji turystycznej, chwalony przez formułowiczów. 3) ŻULJANA-ciekawa rzecz camp położony w centrum maleńkiej miejscowości, bez widoku na morze, ale zawsze zapełniony, dominują Francuzi i Włosi. Wg mnie słabiutki (położenie). 4) VUCINE-mój faworyt, położony kilkaset metrów od centrum nad cudowną zatoką o tej samej nazwie. Camp w miarę duży, ale najfaniejsze miejsca nad morzem, nie dla camperów (brak dojazdu, również nie dla osobówek). Niemniej jednak innych zacisznych miejsc dla camperów nie brakuje. Nocowałem na tym campie początkiem czerwca 2011 r, było pusto. W lipcu 2012 widziałem kilka camperów, ale wolne miejsca też były. Camp jest świetnie położony, trochę skromna baza sanitarna, mam na myśli ilość i jakość. Takie warunki jednak są na wszystkich campach w Żuljanie. Żulka to moje ulubione miejsce w CRO, byłem tam kilkukrotnie w apartamentach i raz na campie. Polecam.
GAJUS
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
TRSTENIK-Peljesac - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone