Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TRSTENIK-Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.10.2008 19:23

Dobrze prawi mkm. Dla mnie Trstenic to mieścinka do której można wpaść po owoce i Karlovačko. Zastanówcie się bo plaża w Trstenicu jest naprawdę wąska, to kilka metrów kamyków, które kończą się uliczką na której stoją i jeżdżą samochody. Z Dingača czy też Potocine to 7 km pięknej drogi :)
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 05.11.2008 22:24

mkm!

Dzięki za pomoc i za rady:)

Dzięki pomocy członków forum i uporczywym poszukiwaniom w necie wybrałam już kilka apartamentów. Jestem na etapie wymiany e-maili:)
Zastanawiam się nad pobytem w dwóch różnych miejscach -po tygodniu.

Jeszcze raz dziękuję:)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 05.11.2008 23:04

Patrycja Głowacka napisał(a):mkm!

Dzięki za pomoc i za rady:)

Dzięki pomocy członków forum i uporczywym poszukiwaniom w necie wybrałam już kilka apartamentów. Jestem na etapie wymiany e-maili:)
Zastanawiam się nad pobytem w dwóch różnych miejscach -po tygodniu.

Jeszcze raz dziękuję:)


2 razy po tygodniu to jest bardzo dobre rozwiązanie :)
Oby tylko miejsca wypoczynku były OK :)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 09.03.2009 13:54

Witam
Być może wybierzemy się do Trstenika. Bardzo nam przypadły do gustu te okolice i "zadupne" klimaty tam panujące. :P
W zeszłym roku byliśmy w Żulianie i było super.
Nasi znajomi z kolei pojechali do Trstenik i znaleźli tam uroczy camping. Niestety nie pamiętają nazwy.
W liście campingów na Peljesac jest na samy końcu wymieniony Trstenik, ale nazwy (na razie) nie ma... kiedy będzie?
Ten camp. (wedle relacji znajomych) znajduje się on kilka km przed wjazdem do Trstenik (jadąc od Żuliany). Od głównej drogi trzeba zjechać kilkadziesiąt metrów w kier. morza i tam w sosnowym lesie jest ten camping. Nad samym morzem.
Patrząc na satelitarną mapę (np. Google Earth), to jest ten ostatni cypelek przed Trstenikiem, a camp. jest ponoć położony na tym cypelku (od strony Żuliany). Ładna cicha plaża itp. Do "miasta" kilkanaście minut spacerkiem.

Czy ktoś z was był na tym campie i pamięta nazwę?

Poza tym, piszecie, że w Trsteniku słonko zachodzi b. szybko. No, widać na zdjęciach tę ogromną górę! O której mniej więcej w sierpniu zachodzi słonko? Czy to jest jakoś szczególnie upierdliwie zauważalne?
No bo np. w Żulianie słonko "wpada" do morza i to jest piękne.. i trochę by mi tego brakowało.. :cry:

Napiszcie jeszcze trochę swoich wrażeń z Trstenika... ci którzy byli.
pozdro
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 09.03.2009 18:33

janniko napisał(a):Witam
Być może wybierzemy się do Trstenika. Bardzo nam przypadły do gustu te okolice i "zadupne" klimaty tam panujące. :P
W zeszłym roku byliśmy w Żulianie i było super.
Nasi znajomi z kolei pojechali do Trstenik i znaleźli tam uroczy camping. Niestety nie pamiętają nazwy.
W liście campingów na Peljesac jest na samy końcu wymieniony Trstenik, ale nazwy (na razie) nie ma... kiedy będzie?
Ten camp. (wedle relacji znajomych) znajduje się on kilka km przed wjazdem do Trstenik (jadąc od Żuliany). Od głównej drogi trzeba zjechać kilkadziesiąt metrów w kier. morza i tam w sosnowym lesie jest ten camping. Nad samym morzem.
Patrząc na satelitarną mapę (np. Google Earth), to jest ten ostatni cypelek przed Trstenikiem, a camp. jest ponoć położony na tym cypelku (od strony Żuliany). Ładna cicha plaża itp. Do "miasta" kilkanaście minut spacerkiem.

Czy ktoś z was był na tym campie i pamięta nazwę?

Poza tym, piszecie, że w Trsteniku słonko zachodzi b. szybko. No, widać na zdjęciach tę ogromną górę! O której mniej więcej w sierpniu zachodzi słonko? Czy to jest jakoś szczególnie upierdliwie zauważalne?
No bo np. w Żulianie słonko "wpada" do morza i to jest piękne.. i trochę by mi tego brakowało.. :cry:

Napiszcie jeszcze trochę swoich wrażeń z Trstenika... ci którzy byli.
pozdro


Camp ten jest bez nazwy :wink: Prawie codziennie wieczorem przechodziłem przez jego '' centrum '', bo był po drodze na Zaglavak :D Słonka na campie nie ma cały dzień , a na Zaglavak słońce też zachodzi wcześniej niż w Żuljanie . Mimo tych upierdliwości , zdecydowanie warto zaryzykować :!: :D
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 09.03.2009 18:39

My byliśmy jakieś dwie godziny, nam się podobało, cicho i spokojnie było niesamowicie, jednakże faktycznie plaża jest wąska. kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdyby nie to, że mamy w tym roku inne plany, kto wie, może i padłoby na Trstenik. To taka miejscowość akurat dla nas, nie za duża, ale i nie zupełne odludzie, co do słońca , ja nie wiem jak to tam wygląda z jego zachodzeniem.
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 24.04.2009 09:18

mkm napisał(a):
janniko napisał(a):Witam
Być może wybierzemy się do Trstenika. Bardzo nam przypadły do gustu te okolice i "zadupne" klimaty tam panujące. :P
W zeszłym roku byliśmy w Żulianie i było super.
Nasi znajomi z kolei pojechali do Trstenik i znaleźli tam uroczy camping. Niestety nie pamiętają nazwy.
W liście campingów na Peljesac jest na samy końcu wymieniony Trstenik, ale nazwy (na razie) nie ma... kiedy będzie?
Ten camp. (wedle relacji znajomych) znajduje się on kilka km przed wjazdem do Trstenik (jadąc od Żuliany). Od głównej drogi trzeba zjechać kilkadziesiąt metrów w kier. morza i tam w sosnowym lesie jest ten camping. Nad samym morzem.
Patrząc na satelitarną mapę (np. Google Earth), to jest ten ostatni cypelek przed Trstenikiem, a camp. jest ponoć położony na tym cypelku (od strony Żuliany). Ładna cicha plaża itp. Do "miasta" kilkanaście minut spacerkiem.

Czy ktoś z was był na tym campie i pamięta nazwę?

Poza tym, piszecie, że w Trsteniku słonko zachodzi b. szybko. No, widać na zdjęciach tę ogromną górę! O której mniej więcej w sierpniu zachodzi słonko? Czy to jest jakoś szczególnie upierdliwie zauważalne?
No bo np. w Żulianie słonko "wpada" do morza i to jest piękne.. i trochę by mi tego brakowało.. :cry:

Napiszcie jeszcze trochę swoich wrażeń z Trstenika... ci którzy byli.
pozdro


Camp ten jest bez nazwy :wink: Prawie codziennie wieczorem przechodziłem przez jego '' centrum '', bo był po drodze na Zaglavak :D Słonka na campie nie ma cały dzień , a na Zaglavak słońce też zachodzi wcześniej niż w Żuljanie . Mimo tych upierdliwości , zdecydowanie warto zaryzykować :!: :D


Mam prośbę mkm - czy mógłbyś dokładniej opisać jak dojść z Trstenika na Zaglavak (czy chodzi o ścieżkę w pobliżu/przez winiarnię na ostatnim zakręcie)? Czy jest to plaża prywatna czy ogólnie dostępna? Bardzo mi zależy na odpowiedzi, bo z góry Zaglavak robi fantastyczne wrażenie i chciałbym z niej w tym roku skorzystać. Dzięki.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.04.2009 21:09

skee napisał(a):
Mam prośbę mkm - czy mógłbyś dokładniej opisać jak dojść z Trstenika na Zaglavak (czy chodzi o ścieżkę w pobliżu/przez winiarnię na ostatnim zakręcie)? Czy jest to plaża prywatna czy ogólnie dostępna? Bardzo mi zależy na odpowiedzi, bo z góry Zaglavak robi fantastyczne wrażenie i chciałbym z niej w tym roku skorzystać. Dzięki.


Mozna z winiarni ( choć tam nie wolno parkować ) , albo ok 50 m za winiarnią ( za zakrętem ) w prawo . Samochód zostawiasz pod pinia ) i dalej w dół przez mini pole campingowe . Nad samym morzem w lewo i ścieżką ok. 800 m , no i jesteś w upragnionym raju :D Plaża ogólnie dostępna , choć stoi przy niej piękny kamienny domek .Jak raz skosztujesz ,to już jest po Tobie :wink: :D
Możesz nawet zarezerwować na miejscu :D http://www.croatianaffair.com/property. ... 20&PageNo=
Pozdrav.
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 25.04.2009 19:44

mkm napisał(a):
skee napisał(a):
Mam prośbę mkm - czy mógłbyś dokładniej opisać jak dojść z Trstenika na Zaglavak (czy chodzi o ścieżkę w pobliżu/przez winiarnię na ostatnim zakręcie)? Czy jest to plaża prywatna czy ogólnie dostępna? Bardzo mi zależy na odpowiedzi, bo z góry Zaglavak robi fantastyczne wrażenie i chciałbym z niej w tym roku skorzystać. Dzięki.


Mozna z winiarni ( choć tam nie wolno parkować ) , albo ok 50 m za winiarnią ( za zakrętem ) w prawo . Samochód zostawiasz pod pinia ) i dalej w dół przez mini pole campingowe . Nad samym morzem w lewo i ścieżką ok. 800 m , no i jesteś w upragnionym raju :D Plaża ogólnie dostępna , choć stoi przy niej piękny kamienny domek .Jak raz skosztujesz ,to już jest po Tobie :wink: :D
Możesz nawet zarezerwować na miejscu :D http://www.croatianaffair.com/property. ... 20&PageNo=
Pozdrav.

Wielkie dzięki za opis. Rozumiem, że 'ok. 50 m za winiarnią/zakrętem' oznacza 50 m w górę od Trstenika? Dzięki też za link do rezerwacji domku - skorzystam na pewno (jak wygram w Totka, ma się rozumieć :lol:) Pozdrav.
magl
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magl » 28.07.2009 14:38

szp_ulka napisał(a):Cz możecie się wypowiedzieć jeszcze na temat Trstenika?
Stoję jak ten przysłowiowy osiołek i nie wiem co wybrać Trstenik czy Zuljana. Najpierw wybrałam Trstenik bo wolę jak w miasteczku coś jest - jakaś knajpka, sklepik. Potem wyczytałam, że w Trsteniku wcześnie chowa się słonko - co to znaczy wcześnie o 15? No i plaża jest strasznie wąska i tuż za drogą a w Zulianie jest lepiej?

Czy ktos moze polecic apartman w Zuljanie?
Czy ktoś zna apartman Batala albo Vuleta w Trsteniku?
o apartmanach proszę na priva adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Byłem w Batala w Trsteniku. 840 EUR / 13 dni. Na piętrze 2 sypialnie 2-osobowe i WC. Na parterze pokój ("salon"), łazienka i kuchnia. Na zewnątrz w pełni ogrodzony taras - osłonięty winoroślą, figami i czymś-tam jeszcze. WYnajmowany jest cały kamienny dom.Lokalizacja w samym środku Trstenika - 50 m od plaży. Wyposażenie przeciętne (trochę stare - ale ujdzie). Właściciele - bardzo w porządku - mieszkają w Dubrowniku.

Trstenik lepszy od Zuljany - ale w Zuljanie lepsza plaża - tu kamienie i odrobina piasku.

Unikajcie zakupów u Zoltana Primoraca - miły starszy człowiek - zaczepia turystów i wciska własne wino, ser i prosciutto po zawyżonych cenach.
translatiff
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) translatiff » 28.07.2009 14:50

Trstenik :) woda jak marzenie i spokój, więc nie polecam jeśli jesteś osobą rozrywkową ;)
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 28.07.2009 15:16

translatiff napisał(a):Trstenik :) woda jak marzenie i spokój, więc nie polecam jeśli jesteś osobą rozrywkową ;)

spokoju w tym roku nie ma, są prowadzone jakieś roboty drogowe na łuku drogi przy wyjściu z Trstenika. Poszerzanie drogi czy coś. . Pełno pyłu i bałagan.
Plaża fajna,ale zapewniająca kąpiel niejako w porcie.No i ciasnota.
translatiff
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) translatiff » 30.07.2009 23:47

jac61b napisał(a):
translatiff napisał(a):Trstenik :) woda jak marzenie i spokój, więc nie polecam jeśli jesteś osobą rozrywkową ;)

spokoju w tym roku nie ma, są prowadzone jakieś roboty drogowe na łuku drogi przy wyjściu z Trstenika. Poszerzanie drogi czy coś. . Pełno pyłu i bałagan.
Plaża fajna,ale zapewniająca kąpiel niejako w porcie.No i ciasnota.


hehe :) a było jechać w czerwcu, żaden z powyższych problemów nie miał miejsca :) pozdrawiam sąsiada
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 29.08.2009 11:31

jac61b napisał(a):
translatiff napisał(a):Trstenik :) woda jak marzenie i spokój, więc nie polecam jeśli jesteś osobą rozrywkową ;)

spokoju w tym roku nie ma, są prowadzone jakieś roboty drogowe na łuku drogi przy wyjściu z Trstenika. Poszerzanie drogi czy coś. . Pełno pyłu i bałagan.
Plaża fajna,ale zapewniająca kąpiel niejako w porcie.No i ciasnota.

Bo Trstenik to nie plaża 'miejska' tylko dzikie plaże w kierunku na Żuljanę (sam odkryłem to dopiero w tym roku). Coś fantastycznego!
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 10.10.2009 18:17

mkm napisał(a):
Patrycja Głowacka napisał(a):Ale ja bym chciała tak jak w Erze....dla dwóch osób... taras z widokiem na morze...super jakby była klima.... na dodatek muszę jechać w szczycie sezonu:( belfry tak mają:(

Czekam cierpliwie na pomoc i nie ustaję w samodzielnych poszukiwaniach:)


Nadchodzę z pomocą i dobrą radą :)

Dwójeczka w Trsteniku - http://www.dubrovnik-area.com/Cro/detai ... =MB-A-0546

Czwóreczka - http://www.lucija.izet.pl/

Moja rada to zostawić sobie piękny Trstenik na wieczorne wypady , a zamieszkać w Potocine :D
http://www.potocine.com/hr/galerija_ribe.htm
Pozdrav.


mkm czy mógłbyś coś bliżej o Potocine ,głównie chodzi mi o plaże oraz apartament Jadranka i tak ogólnie o tej miejscowości.
pozdrawiam
:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
TRSTENIK-Peljesac - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone