Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trpanj - Peljesac

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 27.05.2010 21:20

Fajna relacja.
Może w tym roku uda mi się zrobić przerwę w drodze do Czarnogóry
i zostać trochę dłużej w Dubrowniku.
Pokazałeś piękne miejsca.
Pozdrawiam.
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 28.05.2010 19:33

DZIĘKI

Piękne miejsca są ciągle przed nami...
Marcin-1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 08.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin-1 » 11.07.2010 08:02

mimik napisał(a):Witam.
I ja przyłączam się do piewców piękna Trpani.
Jeśli ktoś jest zainteresowany jakimiś informacjami na temat campu Vrila to służę zdjęciami i swoją wiedzą. Spędziłem tam piękne wakacje w 2006 i 2007. Chętnie prześlę zdjęcia na maila.
Pozdrawiam

Mam zamiar wybrać się na ten camp, pod namiot, jadę około 16 sierpnia. Mam pytanie dotyczące prądu, jak długi przedłużacz powinienem zabrać i czy potrzebne są jakieś specjalne przejściówki typu "cee" ? I czy w tym terminie znajdę miejsce na tym kempingu, czy jest w miarę duży? Jeśli można proszę zdjęcia na maila , Pozdrawiam.
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 12.07.2010 21:34

Marcin-1 napisał(a):
mimik napisał(a):Witam.
I ja przyłączam się do piewców piękna Trpani.
Jeśli ktoś jest zainteresowany jakimiś informacjami na temat campu Vrila to służę zdjęciami i swoją wiedzą. Spędziłem tam piękne wakacje w 2006 i 2007. Chętnie prześlę zdjęcia na maila.
Pozdrawiam

Mam zamiar wybrać się na ten camp, pod namiot, jadę około 16 sierpnia. Mam pytanie dotyczące prądu, jak długi przedłużacz powinienem zabrać i czy potrzebne są jakieś specjalne przejściówki typu "cee" ? I czy w tym terminie znajdę miejsce na tym kempingu, czy jest w miarę duży? Jeśli można proszę zdjęcia na maila , Pozdrawiam.



Camp jest dość duży.
Z tego co pamiętam to podzielony jest jak gdyby na dwie części.
Jedna cały czas dostępna i dobrze zagospodarowana dostęp do prądu bez problemu. Natomiast drugą cześć campu przygotowują dopiero pod koniec lipca kiedy zaczyna się zjeżdżać więcej ludzi. I tam niestety do prądu było już daleko. Tak przy okazji ta druga część jest bliżej wjazdu z drogi :D
Parę zdjęć zamieściłem stronę wcześniej.
Pozdrawiam
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 04.08.2010 11:43

ale fajna ta relacja :) niedługo to skonfrontuję ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.08.2010 11:53

Z campem Vrila jest jeden problem. Jest tam jedyny budynek toalet, w dodatku umiejscowiony na samym końcu campingu. W szczycie sezonu to zdecydowanie za mało. Tworzą się kolejki pod prysznic, i to nie tylko po damskiej stronie 8O

Poza tym w toaletach krótko mówiąc: śmierdzi. Jak na cenę, którą trzeba zapłacić, nie są to dobre warunki. Za 2 osoby, namiot, samochód, prąd płaciliśmy 153 kuny (za dobę) w drugiej połowie lipca.

Dla mnie dosyć ważne są warunki sanitarne, dlatego o tym piszę. Żebyście jednak mieli świadomość, jak tam jedziecie. Nie jest bardzo źle, ale czysto też nie jest. No i jak się rozbijecie na początku campu (od Trpanja patrząc), to macie niezły spacer do toalet, czasem można nie zdążyć :lol:

Ale jak dla kogoś to nie problem, to może śmiało jechać, bo plaża przepiękna i 1,5 km przyjemnym spacerkiem do centrum miasteczka, które ożywa w nocy (zwłaszcza polecam wieczory w Klubie "Jabuka" w starszej części Trpanja, w jednej z wąskich uliczek).

Marcin, jeśli chodzi o przedłużacz, weź bardzo długi. My mamy 25 metrów i nie wystarczyło 8O Na szczęście pani z recepcji pożyczyła nam jeszcze jeden i połączyliśmy oba przedłużacze.

Pozdrawiam :papa:
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 04.08.2010 13:01

ja mam tysiąc pomysłów na minutę, co czytam relację to głupieję i nowy camp wybieram ;) pewnie będzie tak, że na miejscu się okaże gdzie zakotwiczymy, ale cieszę się, że coraz więcej wiem :D (a może coraz mniej :roll: :wink: )
na razie wiem ,że Peljesac :!:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 09.08.2010 18:35

Z przyjemnością podróżuję wirtualnie po ukochanym Pejesacu i Trpanj 8) Moim zdaniem to kwintesencja całej Chorwacji! Niech nam żyją! :D
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 30.03.2011 17:22

Odświeżę wątek- szukam informacji o Trpanj i campie Vrila.

Czy z campu można spacerować do Trpanj z wózkiem? Wcześniej zamieszczona jest mapka z opisem trasy spacerowej, możliwej do przejścia z wózkiem właśnie - tak wynika z opisu. A czy do campu też można? Czy do miasteczka wiedzie jakaś droga nadmorska, czy między zabudowaniami? Może ktoś ma jakieś zdjęcia?

A plaże/ zatoczki jeszcze za Vrilą? Są dostępne tylko od strony morskiej, czy można do nich dojechać?

Fakt, trochę niepokoi mnie to, co pisała m.in. maslinka o sanitariatach, ale...może do lata coś się poprawi? Może pod koniec sierpnia, przy nieco mniejszej ilości turystów łatwiej będzie gospodarzom zachować czystość?
Jakie wielkości jest ten camp? Rozumiem, że nie malutki jak w Dubie, ale pewnie też nie ogromny, prawda?

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.03.2011 19:32

Witaj, Aniu :)
AniaJ. napisał(a):Czy z campu można spacerować do Trpanj z wózkiem? Wcześniej zamieszczona jest mapka z opisem trasy spacerowej, możliwej do przejścia z wózkiem właśnie - tak wynika z opisu.

Z wózkiem to najlepiej iść "normalną" drogą - tylko kawałek idzie się dojazdówką na camping, a ruch nie jest duży. Potem skręca się w alejkę, która prowadzi na plac zabaw :) A potem niestety znowu drogą - główną ulicą w Trpanju, ale można skręcić w boczną uliczkę i wejść na "starówkę" i wąskimi uliczkami dojść do nabrzeża. Zresztą "główna droga" w Trpanju w tym sezonie prawdopodobnie nie będzie już główną, bo w lipcu ubiegłego roku robili obwodnicę. Podejrzewam, że skończą/skończyli :wink:

Druga opcja to dojście "trasą spacerową", ale nie polecam, bo ona jest położona na skarpie i najpierw trzeba się na nią wdrapać, czyli pokonać sporo schodów (to chyba były schody, w innym wypadku było stromo pod górkę). Nikogo z wózkiem na tej ścieżce nie widziałam. Wózkowi spacerowicze wybierali tradycyjną drogę.

O tej promenadzie nadmorskiej pisałam tutaj. Kilka zdjęć też się znajdzie :wink:

AniaJ. napisał(a):A plaże/ zatoczki jeszcze za Vrilą? Są dostępne tylko od strony morskiej, czy można do nich dojechać?

Niestety tylko od strony morskiej.

AniaJ. napisał(a):Jakie wielkości jest ten camp? Rozumiem, że nie malutki jak w Dubie, ale pewnie też nie ogromny, prawda?

Camping jest średniej wielkości :wink: Powiedzmy porównywalny do słynnego "Pod maslinom" w Orasacu (ale nie wiem, czy on jest Ci znany...)
Myślę, że maksymalnie 300 osób mogłoby na nim wypoczywać w jednym czasie.

Trpanj jest świetną miejscowością! :D

Pozdrawiam :papa:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 30.03.2011 20:19

Dzięki za odzew, maslinko :D Zawsze można na Ciebie liczyć!

I dzięki Tobie wypłynęła kolejna przydatna informacja, mianowicie, że niedaleko od campu jest plac zabaw :D Może się przydać, dzieci będzie trójka.
Tak czy siak - droga na spacer z wózkiem do Trpanja jest.

Camp "Pod maslinom" jest mi świetnie znany, choć byliśmy na nim bardzo dawno, w 2003 chyba. Czyli, ze Vrila ogromny nie jest, to dobrze :D

Dziękuję i pozdrawiam :papa:

Jeszcze pewnie Cię pomęczę, bo na ten rok rozważamy miejsca, w których byłaś (Peljesac właśnie, Drazicę na Pagu, albo Prizbę na Korculi). Wszędzie nas ciągnie...trudno wybrać :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.03.2011 20:30

AniaJ. napisał(a):Jeszcze pewnie Cię pomęczę, bo na ten rok rozważamy miejsca, w których byłaś (Peljesac właśnie, Drazicę na Pagu, albo Prizbę na Korculi). Wszędzie nas ciągnie...trudno wybrać :wink:

Nema problema, jak mówią Chorwaci :wink:

Peljesac, Pag czy Korcula - to dopiero dylemat! :roll: Powodzenia w dokonywaniu wyboru :D
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 06.04.2011 22:29

Ponieważ w tym wątku sporo było o campie Vrila, to napiszę tu :D

Korespondencja z niejaką Ulli przyniosła info o cenach, zamieszczam poniżej:


C J E N I K Autokamp “Vrila”
Vl. Jakov Begović
Trpanj
OIB: 87130782699

Od 01.06. do 30.09.2011

Po osobi: 37,- Kn/dan
Djeca: 30,- Kn/dan (od 7 do 12 god.)
Šator: 22,- Kn/dan
Motocikle: 15,- Kn/dan
Automobil: 22,- Kn/dan
Kombi: 30,- Kn/dan
Autodom: 37,- Kn/dan
Autobus: 74,- Kn/dan
Auto-prikolica: 15,- Kn/dan
Kamp-prikolica: 30,- Kn/dan
Električni Priklj.: 22,- Kn/dan
Boravišna taksa: 7,- Kn/dan

C J E N I K

Od 01.10. do 31.05.2011

Po osobi: 30,- Kn/dan
Dijeca: 22,- Kn/dan (od 7 do 12 god.)
Šator: 15,- Kn/dan
Motocikl: 7,-/dan
Automobil: 15,- Kn/dan
Kombi: 22,- Kn/dan
Autodom: 30,- Kn/dan
Autobus: 66,- Kn/dan
Autoprikolica: 7,- Kn/dan
Kampprikolica: 22,- Kn/dan
Elekrični priklj.: 22,- Kn/dan
Boravišna taksa: 7,- Kn/dan

[/i]



Jeśli chodzi o toalety - jest jeden budynek toalet, 5 toalet, 5 umywalek, 3 prysznice - i to wszystko razy dwa, część damska i męska :wink: Twierdzi, że wody ciepłej brakuje tyko kiedy jest największy tłok na campie, czyli w sierpniu...no cóż, z opisów wygląda to nieco inaczej...

Dla mnie ten cennik jest bardzo korzystny - nie płacimy za dzieci, więc wcale nie drogo jak dla nas :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.04.2011 22:51

Ulli (zarządzająca campem) jest dziwna.
W naszym przypadku to było tak. Pierwsze wrażenie niekorzystne: olała nas, zajmowała się kimś innym.
Drugie podejście: ok, sympatyczna, chętnie pomogła, nawet pożyczyła przedłużacz.

Ale później sama nie wiedziałam, co o niej sądzić. Generalnie miła, machała do nas, często zamieniałyśmy parę słów. Kontaktowa i... złośliwa :wink: Miała cięty język, ale ja w sumie lubię takie charakterne babki.

Bardzo dobrze mówi po angielsku i po niemiecku, co jest zrozumiałe, bo jest Niemką mieszkającą od lat w Chorwacji.

Ciekawe, jak Wy ją ocenicie :)

Z tą ciepłą wodą to trochę ściemnia. My byliśmy w drugiej połowie lipca i ja chyba nigdy pod prysznicem jej nie miałam. Raz, czy dwa była letnia. To był szczyt marzeń. Ale w upalny dzień aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało. Mimo wszystko, tak jak już pisałam, toalety to zdecydowanie najsłabsza strona campu - za mało i niezbyt estetyczne; nawet nie to, że brudne, bo dosyć czysto było, ale ciemno wszędzie, brązowe kafle i jakiś problem z zapachem czasami występował...

Poza tym camp ok! Nie chcę zniechęcać, bo ogólnie mi się podobało. Powinniście być zadowoleni. Z tym, że uważam, że należy wiedzieć o wszystkim :wink:

Pozdrawiam serdecznie.
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 05.01.2015 15:04

Odświeżone. Gego twoje emotikony powalają tak jak i fotki.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Trpanj - Peljesac - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone