Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir - zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010
Trogir - zwiedzanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 09.08.2014 14:42

Witajcie,
Jestem w Makarskiej i planuję zwiedzenie Trogiru.
Proszę o rady:
- o jakiej godzinie najlepiej jechać żeby słońce nas nie zamęczyło
- gdzie zaparkować widziałem że jest w pobliżu konzum - jak sądzę stare miasto jest na półwyspie (?)
- co zwiedzać
- jaki jest mniej wiecej potrzebny czas

Jedziemy z dziecmi wiec długie wędrówki będą pewnie problemem ;)


Z góry thx za informacje

-
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 09.08.2014 18:17

My w tym roku połączyliśmy zwiedzanie Trogiru ze Splitem. Rano około 9 wyjechaliśmy z Baskiej Vody do Splitu - tam darmowy parking pod centrum handlowym Joker. Spacer po uliczkach pałacu Doklecjana i nadmorskiej promenadzie- potem wizyta w Macdonaldzie,runda po sklepach Jokera i póżnym popołudniem wyprawa do Trogiru. Tam byliśmy koło 17- grzało ale wąskie uliczki dawały kojący cień. Trogir nie jest za duży więc spokojnie można go pozwiedzać właśnie po południu jak już słońce tak nie szaleje. My parkowaliśmy na sporym parkingu blisko plaży miejskiej- jak pamiętam godzina kosztowała 4 kuny. W Trogirze zaliczyłem przymusowe wejście na szczyt fortecy bo syn chciał koniecznie tam wejść- płatne ale żadnych specjalnych atrakcji nie ma- najlepszy jest widok na Trogir i wyspę Ciovo. Wracając ze spaceru obowiązkowa wizyta na sporym targowisku-owoce,alkohole i kramy z pamiątkami. My byliśmy krótko ale warto było się tam wybrać.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 09.08.2014 18:27

Przypomniało mi się jeszcze ,że niezłą atrakcją dla mojego 10-letniego syna był odcinek drogi prowadzący niedaleko lotniska- sporą frajdę sprawił mu widok szykującego się do lądowania samolotu.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 09.08.2014 18:52

dzięki za info. W takim razie wyjade po południu, po obiadku.
A na jaką ulicę się kierować na ten parking ?
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 09.08.2014 20:55

Ten parking na którym my byliśmy widać z drogi dojazdowej do centrum- jest po lewej stronie w pobliżu dworca autobusowego. Parkingów jest tam więcej,pewnie i całkiem blisko starówki- my wybraliśmy ten bo od niego w sumie niedaleko było do centrum i słynnego mostu a był blisko plaży. Jak się towarzystwo zgrzeje zwiedzaniem to można przed powrotem schłodzić się w wodzie. Jak stacjonujecie w Makarskiej to macie tam Lidla ale jakby co to przejeżdza się koło sporego tuż przed Trogirem i można uzupełnić zapasy.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 11.08.2014 08:39

dzięki
simonX
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonX » 11.08.2014 09:51

Hej, nie chce otwierac nowego tematu więc piszę tutaj, w tym roku właśnie wybieram się do Trogiru i mam takie pytanko orientuje się ktoś jak cenowo tam wygląda życie? Ile sobie ludzie życzą za nocleg?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.08.2014 09:53

Jak będziesz jechał do Trogiru to najlepiej skorzystaj z parkingu o którym pisze kibic hr. Dalej też są parkingi (przy targu i przy pogotowiu ratunkowym) ale musisz przejechać skrzyżowanie na którym skręca się na Ciovo, a tam lubią robić się korki. :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.08.2014 09:54

simonX napisał(a):Hej, nie chce otwierac nowego tematu więc piszę tutaj, w tym roku właśnie wybieram się do Trogiru i mam takie pytanko orientuje się ktoś jak cenowo tam wygląda życie? Ile sobie ludzie życzą za nocleg?


Ale chcesz mieszkać w samym Trogirze? Odradzam, Trogir piękny ale na zwiedzanie a nie do wypoczynku :wink:
simonX
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonX » 11.08.2014 09:56

A to jakie miejscowości byś polecał ? Chodzi o to żeby o 22 jeszcze tętniło życiem :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.08.2014 10:00

To już lepiej Primosten, lub coś na Riwierze Makarskiej. Ja nic konkretnego nie polecę bo szukam spokojnych miejscowości :oczko_usmiech:
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 11.08.2014 10:25

pawelli napisał(a):Witajcie,
Jestem w Makarskiej i planuję zwiedzenie Trogiru.
Proszę o rady:
- o jakiej godzinie najlepiej jechać żeby słońce nas nie zamęczyło
- gdzie zaparkować widziałem że jest w pobliżu konzum - jak sądzę stare miasto jest na półwyspie (?)
- co zwiedzać
- jaki jest mniej wiecej potrzebny czas

Jedziemy z dziecmi wiec długie wędrówki będą pewnie problemem ;)


Z góry thx za informacje

-

1 - Polecam zwiedzanie Trogiru popołudniu około 17 już jest spokojniej i nie tak gorąco
2- Pod Konzumem nie zaparkujesz mały i ciasny parking więcznie pełny :mrgreen:
3 - 2-3godz i po zwiedzaniu może jakas kolacyjka w super restauracjach,polecam.
4 myślę że dzieci nie beda zmęczone tylko lepiej pilnować jest wąsko i ciasno tyle ludzi tam jest ..
5- parking polecam koło dworca autobusowego może nie tańszy niż ten koło plaży miejskiej ale bliżej centrum.
6- parking koło targu troszkę większy ale i znacznie droższy i potem w kierunku Splitu ciężko wyjechać .
Udanego zwiedzania.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.08.2014 11:36

Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.08.2014 12:02

Vjetar napisał(a):Parking

Tutaj właśnie stawałem, 10 kun godzina
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 11.08.2014 21:34

My w tym roku byliśmy pierwszy raz w Chorwacji a mieszkaliśmy w Baskiej Vodzie- jesteśmy tym miejscem oczarowani. Miasteczko tętniące życiem z ciągnącymi się pięknymi plażami w stronę Breli- też kapitalne miejsce lub Promajny. Blisko do Splitu i Trogiru tak więc nie ma problemu by te miasta pozwiedzać. Trogir piękny ale do zwiedzania- plaża na której byliśmy nawet nie ma co stanąć przy tych z BV o pięknych zatoczkach Breli już nawet nie mówię.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone