Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2012 12:30

rogerek napisał(a):a czy ta stocznia jest mocno uciążliwa? Blisko centrum ma plusy i minusy :) Do plaży także nie jest daleko .... prawda ?
Chodziło mi o miejsce ogólnie, tak aby zostawić samochód i wszędzie dojść na nogach :)
Dzieci są wprawione w spacerowanie, ale patrząc na google maps nawet na "copacabane" nie jest daleko.


jeśli lubicie bardzo ciszę, to może jej tam nie być-ale jak macie dzieci, to pewnie nie pamiętacie już co to cisza. do centrum, bardzo, bardzo blisko, zaraz obok marina, a stocznia przeszkadza w sensie widoku. do copakabany jakieś 10 min, jedyny feler to że w części tej drogi nie ma chodnika, idzie się gęsiego wąską drogą-ale tego nie przeskoczysz, tysiące chodziły i Wy pójdziecie.

jeśli jedziecie pod koniec sierpnia albo wrzesień to polecam małą plażę.....po drodze do copacabany jest taki mały zalesiony cypelek, tam jest kamp, we wrześniu wpuszczają ludzi z zewnątrz (może w sierpniu też-nie wiem ) mają mały ale ładny kawałek plaży.
rogerek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rogerek » 15.08.2012 13:04

@arturac :) wielkie dzięki.
Będziemy na miejscu w njbliższy poniedziałek, 20.08.
Słyszałem o tym braku chodnika, jakoś przeżyjemy, cisza jest nam obca od dłuższego czasu...
Szukając lokalizacji chodziło nam o takie miejsce aby można było iść na plażę w dzień, wrócić i iść z dziećmi na kolację do centrum itp no i aby późnym wieczorem było blisko do domku. Zaro samochodu.
A czy w okolicy jest jakiś duży sklep spożywczy ?
Nolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nolo » 15.08.2012 16:28

W centrum Trogiru jest duży Konzum(za straganami)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.08.2012 17:01

W pobliżu kempingu Rożac jest duży market czynny do 22-giej.

Stocznię trochę słychać - w dzień lekko buczy :wink:
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 15.08.2012 18:08

Nolo napisał(a):W centrum Trogiru jest duży Konzum(za straganami)



Kawałek na lewo od Konzuma (patrząc od przodu) jest Tommy- tańszy i mniej ludzi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2012 18:10

Nolo napisał(a):W centrum Trogiru jest duży Konzum(za straganami)


Bardziej obrazowo...jak będziesz zjeżdżać z trasy do Trogiru w prawo, to w tym samym miejscu w lewo jest ten Konzum. Obok konzumu jest targ rybny, więc jak będziecie mieli kawałek grila w ogródku to kupcie sobie rybkę+oliwa+sól+ wino i jest pięknie i taniej niż w knajpie. Jak nie chcesz iść do centrum, to jak wyjdziesz z apart i pójdziesz w przeciwną stronę, czyli w stronę copakabany, to w połowie drogi do cypla ( tego z kampem i małą plażą) jest też spory sklep. Na wprost mostu na Ciovo, po stronie Ciovo też był w miarę spory sklep-do tego będziesz mieć najbliżej.
rogerek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rogerek » 16.08.2012 00:37

Wielkie dzięki za pomoc :)
w innym wątku napisano mi że ta miejscówka lokalizacyjnie to dramat :( mam nadzieję że damy radę :)

GaR napisał(a):"rogerek" odpuść sobie ........... wprawdzie to moje subiektywne odczucie, ale miejsce jest totalnie do "bani"i nie licząc możliwości dojścia do Trogiru "z buta" nic innego nie oferuje. Mieszkasz przy głównej ulicy dojazdowej na całą wyspę - ciagły ruch samochodowo-skuterowy, do plaży daleko, stocznia blisko dla mnie ta miejscówka to porażka. Poszukaj coś na Liveli w zatoce Mavarcica jak chcesz odpocząć, chyba że interesuje Cię tylko Trogir? Zresztą sam dokonasz wyboru, sam bedziesz się z wyboru rozliczał przed soba i rodziną.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2012 02:05

rogerek napisał(a):Wielkie dzięki za pomoc :)
w innym wątku napisano mi że ta miejscówka lokalizacyjnie to dramat :( mam nadzieję że damy radę :)

GaR napisał(a):"rogerek" odpuść sobie ........... wprawdzie to moje subiektywne odczucie, ale miejsce jest totalnie do "bani"i nie licząc możliwości dojścia do Trogiru "z buta" nic innego nie oferuje. Mieszkasz przy głównej ulicy dojazdowej na całą wyspę - ciagły ruch samochodowo-skuterowy, do plaży daleko, stocznia blisko dla mnie ta miejscówka to porażka. Poszukaj coś na Liveli w zatoce Mavarcica jak chcesz odpocząć, chyba że interesuje Cię tylko Trogir? Zresztą sam dokonasz wyboru, sam bedziesz się z wyboru rozliczał przed soba i rodziną.


zapytaj siebie czego szukasz, jak priorytetem jest to, że ma być wszędzie blisko z buta, to najbliżej masz do Trogiru, do sklepów. jeśli priorytetem jest dzicz, cisza, spokój, to zapomnij o tym lokalu.
rogerek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rogerek » 16.08.2012 07:26

ma być wszędzie blisko :)
mam nadzieję że tam nie ma ruchu jak na Marszałkowskiej :)
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 16.08.2012 07:40

rogerek napisał(a):ma być wszędzie blisko :)
mam nadzieję że tam nie ma ruchu jak na Marszałkowskiej :)



Na to bym nie liczyła, tam zwykle są spore korki do mostu :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2012 07:50

tygrysek0038 napisał(a):
rogerek napisał(a):ma być wszędzie blisko :)
mam nadzieję że tam nie ma ruchu jak na Marszałkowskiej :)


Na to bym nie liczyła, tam zwykle są spore korki do mostu :lol:


Na piechotę jest blisko do starówki Trogiru i korków na chodnikach nie ma :oczko_usmiech: :lol:
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 16.08.2012 08:19

To i ja do tematu dodam swoje ble ble ble… :lol:
Obrałeś sobie priorytety i jest to twój wybór, jak dla mnie za blisko od stoczni. Jest to zakład remontowy, a więc głośno!
Zawsze lepiej 15-20 min spacerkiem dojść do centrum Trogiru, który obejść można w pół godziny.
Będąc na Ciovo ul. Domagoja mieszkaliśmy (bazowali) w ap. Cornelia, 20m od plaży przez drogę, budynek w drugim rzędzie, cisza wieczorkiem i 10m od sklepu.
Ale jest to moja sugestia, moje ble ble ble… :lol:

pozdrav :papa:
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 16.08.2012 09:42

Upewnij się jeszcze z GaRem, ale zdjęcia od drugiego, to chyba jest właśnie ten zakręt na Krajla Tomislava...

GaR napisał(a):Dziękuje Wszystkim za zainteresowanie i dobre słowo

no to komenda "prawe lusterko złóż" i Ciovo nasze - to trzeba przeżyć :-) navi i "wujki dobra rada" skierują Was za mostem w prawo i b. dobrze.
Oczywiście można w lewo, ale to wszystko zależy gdzie na Ciovo macie kwaterę. Zresztą macie urlop, mnóstwo czasu i do życia podchodzicie z pełnym luzem..... do jazdy też. Dobrze jednak by kierowca na tym odcinku był świadom szerokości swojego auta zwłaszcz gdzie kończy się jego prawa strona (może trening ze słupkami przed wyjazdem) bo zdarzają się "egzemplarze" próbujące jechać 40 cm od murków okalających posesje co kończy się stukaniem lewymi lusterkami pomimo że ten drugi kierowca jedzie już po bandzie. (pozdrowienia dla piccaso C4), lub pani z mesia która stała za Tommym i płakała pomimo że wszyscy inni starali się jechać i to bez większych problemów. Niestety Ego kierowców często jest większe niż ich samochody, a wtedy stają się niebezpieczni :-)

most od strony wyspy

Obrazek

"agrafka" powyżej zjazdu do stoczni w wersji campingowej

Obrazek
Obrazek
Obrazek

jak już uda się przeprawić campinga i kolejka ruszy ....... może trafić na "większe" atrakcje typu KaKawagen, a dobrze że nie jechał TIR z towarem do Tommyego

Obrazek



Aaaa, już widzę, że się upewniałeś :lol: .
fumek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) fumek » 19.02.2013 21:58

Witam poszukuje fajnych kwater w trogirze dla 4 +4 Jezeli macie jakies namiary prosze o opis dzieki z gory
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 19.02.2013 22:06

trochę informacji o trasie do Trogiru, o samym Trogirze i o powrocie z Trogiru w roku 2012

naturystyczna-chorwacja-alpejska-austria-no-i-niemcy-t38631.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone