Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jandrzej50
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.07.2008
Trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) jandrzej50 » 08.07.2008 11:40

Dzień dobry
Do Chorwacji wybieram się pierwszy raz, będę 9 dni w okolicy Trogiru. Chciałbym dowiedzieć się cos więcej o tym rejonie od bywalców, co warto zwiedzić tak w okolicy 50 kilometrów, czy da się tam ponurkowac w ABC, czy są tam ( w Trogirze) jakieś przyjemne i niezbt drogie knajpki (jadę do apartamentu bez wyżywienia). Chętnie też dowiem się czegoś więcej niż mozna przeczytać w przewodniku.
Z góry dziękuje :D :( :D
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 09.07.2008 00:02

Byłem w Trogirze 6 czy 7 razy, w tym roku jadę na 3 tygodnie do Trogiru. Już się doczekać nie mogę:p Ale do rzeczy. W okolicy jest MNÓSTWO rzeczy do zwiedzania. Mogę wymienić np. Sibenik, wodospady rzeki Krki, Split, Omisz czy okoliczne wyspy. Wystarczy mieć kasę, czas i samochód i można zwiedzać. Co do knajpek to jest ich mnóstwo w Trogirze. Ceny jak dla mnie w miarę przystępne. Nie mam jakiejś swojej jedynej, ulubionej. Mam jeszcze jedno do Ciebie pytanie, czy będziesz mieszkać w samym Trogirze, czy w okolicach? Okrug Gornji, Donji, Slatine, itp? Wtedy będę mógł udzielić więcej info, szczególnie na temat Okrugu Gornjiego. Pozdrav.
jandrzej50
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jandrzej50 » 09.07.2008 09:14

Dzięki za odpowiedź, tak dokładnie nie wiem gdzie będę siedział, bo wakacje wykupywałem w styczniu tak zwany first minut i na dobrą sprawę jadę troche w ciemno, wiem tylko, że to będzie Riwiera Kasztelańska, z dużym prawodpodobieństwem Trogir. Mam jeszcze pytanko na tamat pływania, czy jest tam gdzie ponurkować, bo przeraża mnie wizja piasczystego i płytkiego dna. Ile kosztuje wypozyczenie samochodu, bo jadę tam autobusem?
pozdrawiam :D :D
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 09.07.2008 22:27

Torcida1 napisał(a):Wtedy będę mógł udzielić więcej info, szczególnie na temat Okrugu Gornjiego. Pozdrav.

Hmmm,może uda mi sie podczepić:) Jadę pierwszy raz do CRO i właśnie do Okrugu Gornjiego. Kwaterę mam w poludniowej części przy zatoce, która ma swoją nazwę ale nie pamiętam jaką:)Ponoć jest tam plaża ale czytałem, że trochę tam tłoczno i niezbyt czysta woda. Chciałbym się dowiedzieć, czy znasz jakieś mniej zaludnione miejsca do plażowania i kąpieli w okolicy. Może w Okrugu Gornjim są jakieś godne polecenia knajpki?
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 09.07.2008 23:20

jandrzej50 napisał(a):Dzień dobry
Do Chorwacji wybieram się pierwszy raz, będę 9 dni w okolicy Trogiru. Chciałbym dowiedzieć się cos więcej o tym rejonie od bywalców, co warto zwiedzić tak w okolicy 50 kilometrów, czy da się tam ponurkowac w ABC, czy są tam ( w Trogirze) jakieś przyjemne i niezbt drogie knajpki (jadę do apartamentu bez wyżywienia). Chętnie też dowiem się czegoś więcej niż mozna przeczytać w przewodniku.
Z góry dziękuje :D :( :D



Przepiękne miasto, chyba jedno z ładniejszych chorwackich. Tylko... koszmarne parkowanie :) 15 kun za h i na dodatek brak miejsc...
Ostatnio godzina jeżdżenia i szukania wolnego miejsca, oczywiście piszę o centrum :)

Lepiej parkować przed mostem ( w stronę Szybenika) , tam chcą chyba 8 kun /h a do centru można przejśc kładką.
grinderss
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) grinderss » 10.07.2008 00:03

Bahama napisał(a):Przepiękne miasto, chyba jedno z ładniejszych chorwackich. Tylko... koszmarne parkowanie :) 15 kun za h i na dodatek brak miejsc...
Ostatnio godzina jeżdżenia i szukania wolnego miejsca, oczywiście piszę o centrum :)

Lepiej parkować przed mostem ( w stronę Szybenika) , tam chcą chyba 8 kun /h a do centru można przejśc kładką.


Właśnie tej informacji poszukuję od wczoraj :) Dzięki!
Może jakieś szczegóły dojazdu do tego parkingu, nazwa ulic sąsiadujących lub screen mapki miasta?
Może ktoś zna inne dogodne miejsca do zaparkowania samochodu w Trogirze?

Wyszukiwanie informacji o Trogirze na forum cro.pl, to jak szukanie igły w stogu siana... co najmniej kilkaset tematów do przejrzenia...
Cieszę się, że stali forumowicze nie odesłali do szukarki, jak to mają w zwyczaju ;)
Zbiór linków do opisów informacji użytkowych oraz perełek turystycznych danych miast, popularnych i alternatywnych ścieżkach zwiedzania... zawsze cieszy 'nowicjuszy' :)
zbynek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2004
Parking w Trogirze

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbynek » 10.07.2008 00:43

Koło targu w Trogirze, w kierunku północnym, parking kosztuje 6 kun (dokładnie koło przychodni), co i tak jest drożej niż w Splicie, gzie kosztuje 5.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 10.07.2008 07:26

grinderss napisał(a):
Właśnie tej informacji poszukuję od wczoraj :) Dzięki!
Może jakieś szczegóły dojazdu do tego parkingu, nazwa ulic sąsiadujących lub screen mapki miasta?
Może ktoś zna inne dogodne miejsca do zaparkowania samochodu w Trogirze?

Wyszukiwanie informacji o Trogirze na forum cro.pl, to jak szukanie igły w stogu siana... co najmniej kilkaset tematów do przejrzenia...
Cieszę się, że stali forumowicze nie odesłali do szukarki, jak to mają w zwyczaju ;)
Zbiór linków do opisów informacji użytkowych oraz perełek turystycznych danych miast, popularnych i alternatywnych ścieżkach zwiedzania... zawsze cieszy 'nowicjuszy' :)



Parking znajduje się za mostem w kierunku Śybenika po lewej stronie przy głównej drodze od autostrady. UWAGA ! Nie wjeżdżać na most, wtedy już szukanie miejsca w centrum za 15 kuna/h.



Obrazek[/img]
grinderss
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) grinderss » 10.07.2008 14:38

Bahama napisał(a):Parking znajduje się za mostem w kierunku Śybenika po lewej stronie przy głównej drodze od autostrady. UWAGA ! Nie wjeżdżać na most, wtedy już szukanie miejsca w centrum za 15 kuna/h.



Dzieki Bahama, widzę teraz to miejsce, szczegółowa mapka poniżej - parking obramowany na czerwono.

Obrazek
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 10.07.2008 18:38

waldeq napisał(a):
Torcida1 napisał(a):Wtedy będę mógł udzielić więcej info, szczególnie na temat Okrugu Gornjiego. Pozdrav.

Hmmm,może uda mi sie podczepić:) Jadę pierwszy raz do CRO i właśnie do Okrugu Gornjiego. Kwaterę mam w poludniowej części przy zatoce, która ma swoją nazwę ale nie pamiętam jaką:)Ponoć jest tam plaża ale czytałem, że trochę tam tłoczno i niezbyt czysta woda. Chciałbym się dowiedzieć, czy znasz jakieś mniej zaludnione miejsca do plażowania i kąpieli w okolicy. Może w Okrugu Gornjim są jakieś godne polecenia knajpki?
Czy chodzi o zatokę Saldun? Jeśli tak to polecam Camp Rozac. Plaża płatna, ale z kompletnym węzłem sanitarnym + knajpki + atrakcyjna cena za wstęp. Co do innych knajpek to jest tego mnóstwo. Szczególnie fajne kluby na plaży:)))
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 10.07.2008 19:11

Torcida1 napisał(a):Czy chodzi o zatokę Saldun? Jeśli tak to polecam Camp Rozac. Plaża płatna, ale z kompletnym węzłem sanitarnym + knajpki + atrakcyjna cena za wstęp. Co do innych knajpek to jest tego mnóstwo. Szczególnie fajne kluby na plaży:)))

OOOps, teraz sprawdziłem, że to nie ta zatoka:( Będę z drugiej strony Ciovo.Zatoka nazywa się Mavarcica i chyba jest tam jakiś port jachtowy.
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 10.07.2008 19:46

waldeq napisał(a):
Torcida1 napisał(a):Czy chodzi o zatokę Saldun? Jeśli tak to polecam Camp Rozac. Plaża płatna, ale z kompletnym węzłem sanitarnym + knajpki + atrakcyjna cena za wstęp. Co do innych knajpek to jest tego mnóstwo. Szczególnie fajne kluby na plaży:)))

OOOps, teraz sprawdziłem, że to nie ta zatoka:( Będę z drugiej strony Ciovo.Zatoka nazywa się Mavarcica i chyba jest tam jakiś port jachtowy.


Nad tą zatoka na przełomie czerwca i lipca "wczasowała się " Stola. Jak się ładnie uśmiechniesz pewnie opowie Ci to i owo;-))
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 10.07.2008 19:54

Co do parkingu , to przy wjeździe na wyspę , na lewo w kierunku Slatine jest parking płatny 10 kuna za dzień ale minusem jest to że samochody nie są zacienione tak jak na parkingu za Trogirem;-))
agrest
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 03.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) agrest » 08.08.2008 15:15

beatusia napisał(a):samochody nie są zacienione tak jak na parkingu za Trogirem;-))


O ktorym parkingu piszesz? Szukamy parkingu na 3 samochody na 5 dni w okolicach Trogiru. Dobrze by bylo gdyby byl wlasnie zacieniony i bezpieczny.

Pozdrawiam
J.
jandrzej50
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jandrzej50 » 12.08.2008 18:21

Wreszcie się dowiedziałem z biura do jakiej miejscowości pojadę za tydzień. Oficjalnie była to Riviera Kasztelańska, więc miałem nadzieje na Trogir. Okazuje się że jest to Kasztel, może ktoś ma jakieś miłe wspomnienia z tej miejscowości, chętnie pocztam.
Pozdrawiam :lol:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone