Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir-Split ze Świnoujścia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 24.01.2005
Trogir-Split ze Świnoujścia

Nieprzeczytany postnapisał(a) blacha » 22.09.2005 12:56

Wrciłem z Ciovo koło Trogiru , polecam wszystkim tą miejscowość.
Jechałem ze Świnoujścia.
Moja podróż:
Świnoujście- Kołbaskowo -droga expresowa
Kołbaskowo-Berlin,Lipsk,Norymberga,Regensburg,Passau-autostrada
Passau-Linz,Graz,Maribor-autostrada
Maribor-Zagrzeb-droga krajowa
Zagrzeb-Split-autostrada

UWAGA W GRAZU!!! -- to co wymyślili drogowcy autriaccy to nawet nasi w zime by nie wymyślili!! horror!! Ogromny objazd , bardzo żle oznakowany, strzałki prowadzą kierowco dookoła objazdu bez drogi wyjazdowej!! Kręciłem się tak ze 3 razy az w końcu zjechałem z objazdu i wjechałem na drogę na Wiedeń i okazało się ,że stamtąd można elegancko wjechać na drogę do Linzu ,niestety potem znowu objazd bardzo żle oznakowany.Proponuję ogromną uwagę i pytać na stacjach CPN czy dobrze jedziecie (ja jechałem bez pilota więc musiałem się pytac).

Autostrada w Zagrzebiu była bez remontów.
Droga przez Słowenię jak droga przez mękę, ale i tak lepsza od Austriackiego Grazu.

Chętnie odpowiem na pytania tak do co drogi jak i pobytu.
zawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawis » 22.09.2005 15:25

blacha napisał(a):...Proponuję ogromną uwagę i pytać na stacjach CPN czy dobrze jedziecie (ja jechałem bez pilota więc musiałem się pytac)...

No prosze !! Wiedziałem że gdzieś sie musiały ostać stacje CPN-u :wink: szkoda tylko że w ukochanej naszej Polsce już ich nie ma.
Widocznie przenieśli sie do Austrii, bo tam lepszy zarobek mają... :wink:

A tak na poważnie to też w tym roku byłem na Ciovo i szczerze polecam!!
Jedyny minus to JEDEN most w trogirze przez, który trzeba przejechać (czytaj: stać w korku) aby sie gdzieś dalej wydostać...
pozdr
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 22.09.2005 15:32

Mnie Trogir zachwycił. Ale zapachy z rzeki-kanału mocno zniechęciły. Z przerażeniem patrzyliśmy na nurków w tej wodzie...zresztą trudno ich było dojrzeć w tych odmętach... nie znając dokładnie położenia apartamentu na wyspie bałabym się, że dowieje ten odorek. :(
blacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 24.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) blacha » 27.09.2005 23:51

wrocilem tydzien temu i nie przypominam sobe aby rzeczka (tak na prawde to kanał) mial jakikolwiek zapach...tym bardziej aby smierdział...

Trogir jest przecudowny!! Jest to przepiekne male miasteczko.
podczas pobytu co 2 dni REGULARNIE chodzilem z kumem do "rybarnicy" (targ rybny) gdzie kupowalismy swieze ryby i "robale" , potem je pichcilismye wieczorem na grillu.
Wiem ,ze wroce tam jeszcze za rok a moze i za 2 lata tez.
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 28.09.2005 10:06

blacha napisał(a):Wrciłem z Ciovo koło Trogiru , polecam wszystkim tą miejscowość.
Jechałem ze Świnoujścia.
Moja podróż:
Świnoujście- Kołbaskowo -droga expresowa
Kołbaskowo-Berlin,Lipsk,Norymberga,Regensburg,Passau-autostrada
Passau-Linz,Graz,Maribor-autostrada
Maribor-Zagrzeb-droga krajowa
Zagrzeb-Split-autostrada

UWAGA W GRAZU!!! -- to co wymyślili drogowcy autriaccy to nawet nasi w zime by nie wymyślili!! horror!! Ogromny objazd , bardzo żle oznakowany, strzałki prowadzą kierowco dookoła objazdu bez drogi wyjazdowej!! Kręciłem się tak ze 3 razy az w końcu zjechałem z objazdu i wjechałem na drogę na Wiedeń i okazało się ,że stamtąd można elegancko wjechać na drogę do Linzu ,niestety potem znowu objazd bardzo żle oznakowany.Proponuję ogromną uwagę i pytać na stacjach CPN czy dobrze jedziecie (ja jechałem bez pilota więc musiałem się pytac).

Autostrada w Zagrzebiu była bez remontów.
Droga przez Słowenię jak droga przez mękę, ale i tak lepsza od Austriackiego Grazu.

Chętnie odpowiem na pytania tak do co drogi jak i pobytu.


Co Cie skłoniło do odbicia na Linz i Graz zamiast Monachium, Salzburg?
blacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 24.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) blacha » 28.09.2005 13:55

Skłoniła mnie krótsza droga,do Monachium musialbym jechac jeszcze ze 150km,poza tym chcialem przekraczac granice blisko Zagrzebia gdyz tam planowalem postoj.
Na przejechane ze Świnoujscia do Trogiru 1850km (tak pokazal licznik) na autostradzie bylem 1700km!! Samego kierowania mialem 20h (tak pokazal stoper w kompie) ,podroz trwala 26h.
Powrotna trwala tyle samo mimo klopotow w Grazu.
Polecam ta droge i w przyszlym roku bede jechac tak samo.

Mam doswiadczenie z jazdy na Istrie przez Polske ,czechy itd...i jest to makabra, jechalem okolo 32h!! Odradzam.
Northstar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 06.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Northstar » 28.09.2005 18:48

Trasa na Monachium i Salzburg jest dobra, jeśli chce się dojechać na Istrię. Do Trogiru trzeba jechać trasą podaną przez blachę.
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 28.09.2005 23:29

blacha napisał(a):Skłoniła mnie krótsza droga,do Monachium musialbym jechac jeszcze ze 150km,poza tym chcialem przekraczac granice blisko Zagrzebia gdyz tam planowalem postoj.
Na przejechane ze Świnoujscia do Trogiru 1850km (tak pokazal licznik) na autostradzie bylem 1700km!! Samego kierowania mialem 20h (tak pokazal stoper w kompie) ,podroz trwala 26h.
Powrotna trwala tyle samo mimo klopotow w Grazu.
Polecam ta droge i w przyszlym roku bede jechac tak samo.

Mam doswiadczenie z jazdy na Istrie przez Polske ,czechy itd...i jest to makabra, jechalem okolo 32h!! Odradzam.


Tak tylko pytałem, bo ja jezdze własnie przez Monachium.

W tym roku jechalismy do Omisu w 27 godzin, 1800 km w tym ponad 1300 km autostrady.
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 28.09.2005 23:31

Northstar napisał(a):Trasa na Monachium i Salzburg jest dobra, jeśli chce się dojechać na Istrię. Do Trogiru trzeba jechać trasą podaną przez blachę.


eee... jak sie jedzie autostradą parenaście godzin to się nie chce jakoś skręcać w ogóle tylko jedzie sie dalej prosto :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.09.2005 23:50

Janqes napisał(a):
Northstar napisał(a):eee... jak sie jedzie autostradą parenaście godzin to się nie chce jakoś skręcać w ogóle tylko jedzie sie dalej prosto :D


really good point :D :lol:
jemb
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jemb » 11.10.2005 12:07

Byłem na Ciovo w sierpniu i kanał cuchnął potężnie ale my mieszkaliśmy z drugiej strony wyspy, cisza, super warunki, przecudownie czysta woda,mało turystów i piękna niezagorąca pogoda. Po przyjeździe poznaliśmy inną drogę dojazdową do Trogiru, nawiasem mówiąc jeździli nią tylko Polacy i Chorwaci, tak że w Trogirze bylismy w 15 min. Trogir zdadzam się jest przepiękny. Sam bym tam jeszcze pojechał. :lol:
blacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 24.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) blacha » 12.10.2005 09:18

:lol: Ja tam jade na 100% w przyszlym roku, zapowiedzialem sie właścicielowi domku,pobralem nr kont bankowych itp...zatem pozostalo mi jedynie odliczanie czasu do wyjazdu..:-) jeszcze jakies 10 miesiecy :-).

Moja córa bedzie miala juz 2,5 roku a miejsce jest stworzone dla takiego brzdaca.
kasia-wlodarczak
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia-wlodarczak » 27.05.2014 23:31

Witam!
Chciałabym się dowiedzieć ile mniej więcej zapłaciłaś za wszystkie autostrady tunele itp, bądź gdzie i w jakich granicach cenowych moge sie ich spodziewać na trasie którą jechałaś tzn przez niemcy a dalej Linz MAribor:)
Z góry dziękuje za odpowiedź
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.05.2014 23:34

kasia-wlodarczak napisał(a):Witam!
Chciałabym się dowiedzieć ile mniej więcej zapłaciłaś za wszystkie autostrady tunele itp, bądź gdzie i w jakich granicach cenowych moge sie ich spodziewać na trasie którą jechałaś tzn przez niemcy a dalej Linz MAribor:)
Z góry dziękuje za odpowiedź

Pytasz się do postu z 2005 r. , przez 9 laty sporo się zmieniło.
Tu policz-zanim-pojedziesz-t36745.html w pierwszym poście masz kalkulator podróży.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone