Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir - place zabaw i trasa przez Słowację

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dawidt07
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.07.2009
Trogir - place zabaw i trasa przez Słowację

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidt07 » 23.04.2012 08:40

Witam,

Próbowałem szukać odpowiedzi na forum,
ale nie znalazłem nic konkretnego.
Wybieramy się ze znajomymi do Trogiru na weekend majowy.
Jedzie z nami dwójka dzieci (2 lata).

Gdzie Trogirze można znaleźć place zabaw dla dzieci?
Może polecicie jakieś noclegi w pobliżu takiego placu?

Druga sprawa to winiety na Słowacji. Jedziemy z Krakowa przez Chyżne i Budapeszt. Gdzie najlepiej kupić winietę (najniższa prowizja)?
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 23.04.2012 11:59

winiety bez prowizji kupisz na każdej stacji paliw w danym państwie (SK, H) place zabaw ......nie rozglądam się za nimi bo dzieci już za duże ale jakieś są a czy zadowolą wasze pociechy ? czy to konieczny element wyjazdu?
dawidt07
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidt07 » 24.04.2012 08:24

Dzięki Amikol za odpowiedź.

Winiety pewnie kupimy w Chyżnem. A może ktoś wie czy mają winiety na Słowacją na stacji Bliska w Jabłonce (będziemy tam tankować)?

Ciężko znaleźć info o tych placach zabaw. Może ktoś chociaż poda namiar na kwaterę z huśtawką czy inną zjeżdżalnią.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 24.04.2012 08:59

winiety kupicie już w Słowacji , u nas pewnie będzie prowizja a tuż za granicą jest stacja paliw i tam na 99% będą winiety a jak nawet nie ( w co nie wierzę ) to na następnej stacji , nie wiem czemu upierasz się na temat huśtawek ? dziecko jest od nich "uzależnione"? z moimi dziećmi jak były małe miejsce odpoczynku nie było zależne od tego czy były huśtawki ...dacie radę nie ma co się przejmować na zapas
dawidt07
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidt07 » 24.04.2012 09:06

Pytanie brzmi, gdzie znajdę plac zabaw w Trogirze, a nie czy jest mi potrzebny.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 24.04.2012 10:53

niepotrzebnie się oburzasz bo dla mnie (i chyba większości) Trogir to....stare zabytkowe miasto do zwiedzania a nie pobytu , chyba w tej części Trogiru nie macie apartamentu / hotelu ? , jeśli mnie pamięć nie myli to jakieś piaskownice i zjeżdżalnie były między starym miastem a parkingiem i "bazarem"(przedzielone kanałem -nie ściekowym i mostem dla pieszych ) a huśtawki ? nie jestem pewny czy tam były......................a na Starym Mieście - Rynku w Krakowie są huśtawki ??????? pytanie nie złośliwość ,czy w Trogirze znajdziesz plac zabaw ? pewnie tak ale na pewno nie w tej części Trogiru o której większość myśli...... tam tylko wąskie uliczki
mateq111
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateq111 » 01.05.2012 23:26

Amikol napisał(a):jeśli mnie pamięć nie myli to jakieś piaskownice i zjeżdżalnie były między starym miastem a parkingiem i "bazarem"(przedzielone kanałem -nie ściekowym i mostem dla pieszych )

Też coś mi się wydaje, że jakiś plac zabaw tam był Link do mapy google
pykos1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pykos1 » 04.05.2012 16:30

Pseudo plac zabaw jest za zamkiem. Jest tam boisko i często rozkładają tam takie gumy do skakania z trampoliną.
Jeżeli chodzi o kwaterę z huśtawkami to polecam:
Apartament "VIKELI"
Gospe Kraj Mora 17
Mają huśtawki , ogródek i są BARDZO wyrozumiali.
Gospodarze to Miranda i Josko Vicic.
POLECAM.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 26.05.2012 22:18

W zeszłym roku byłem na Ciovo - blisko Trogiru - z trójką dzieci. Nie było w pobliżu huśtawek i podobnych urządzeń, ale niespecjalnie odczuwaliśmy ich brak. Natomiast dzieci któregoś dnia zauważyły plakat reklamujący Dino Park w Omiszu, no i cóż - trzeba było jechać :D
I warto było, bo obiekt wprawdzie dość skromny, w porównaniu do parków dinozaurów, które są w Polsce, ale dla dzieci jest w sam raz - trochę dinozaurów, trochę wesołego miasteczka. Moje dzieci były zachwycone, szczególnie 3-latek.
Szefem tego interesu jest facet z Austrii, który mówił, że w Chorwacji w ogóle mało jest takich obiektów dla dzieci i chyba ma rację. Będąc w paru miejscowościach nie widziałem takich ładnych placów zabaw, jakich sporo powstało w Polsce. Natomiast któregoś dnia na plaży miejskiej w Okrug miejscowy dom kultury zorganizował bardzo fajne warsztaty plastyczne dla dzieci. Zatem, jak już znudzą się kąpiele w Jadranie, to jakieś rozrywki typowo dla dzieci się znajdą, w ilości na pewno wystarczającej.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Trogir - place zabaw i trasa przez Słowację
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone