Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir lipiec 2013 - prośba o opinię

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
n@talia
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.07.2013
Trogir lipiec 2013 - prośba o opinię

Nieprzeczytany postnapisał(a) n@talia » 05.07.2013 06:36

Drodzy forumowicze,

Na początek chciałam podziękować za istnienie tego forum! Jest genialne.
Dzięki Waszym opiniom można naprawdę spokojnie planować wyjazd do Cro!

W tym roku wybieramy się po raz pierwszy. Dwójka dorosłych i 1,5 roczna córka.
Wybór padł na Trogir. I tutaj chciałam prosić o poradę. Jedziemy już w przyszłym tygodniu, ale mam obawy co do samej miejscowości.
Wiem, że piękna, bo można pozwiedzać, w razie czego w okolicach też pewnie się coś znajdzie chociażby wyspa.
Jednak zaczynam się obawiać jeśli chodzi o plaże i wode. Wg opisiu nasze apartemanty znajdują się blisko starej części Trogiru - jakkolwiek można to zdefiniować (czy mogę dokleić tu mapkę?).
I moje pytanie brzmi - czy będziemy mieli gdzieś blisko plażę, przy której spokojnie możemy dać pluskać się dziecku?
Czy warto w ogóle jechać do samego Trogiru, czy gdzieś w okolice? Wiadomo, że zależy nam i na dobrej bazie wypadowej, ale jak to z dzieckiem... woda na pierwszym miejscu. Ponadto chcemy też pozwiedzać, marzą mi się piękne, spokojniejsze widoczki ;)

Z góry dziękuję za pomoc
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 05.07.2013 07:27

Odpal sobie street view i bedziesz wszystko wiedziec.
Asiula1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiula1 » 05.07.2013 07:29

Ja bym się nie pchała do samego Trogiru ,piękna plaza jest w miejscowości Okrug Gornij nazywa się jesli dobrze pamiętam :lol: :lol:
Ostatnio edytowano 11.07.2013 14:47 przez Asiula1, łącznie edytowano 1 raz
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 05.07.2013 08:49

Witam

w Trogirze byliśmy rok temu w 2 połowie lipca.
Z wyjazdu tego powstała relacja z wieloma zdjęciami nie tylko okolicy, samego miasta, ale i tego o czym wspominasz, czyli plaż.
W relacji tej poruszony został temat dziwacznych opinii na temat rzekomo zanieczyszczonych plaż w Trogirze. Owszem takie plkazę są - kolo zakładu przypominającego stocznię. Jednak każdy kto ma równo pod sufitem raczej nie szuka kwater w tamtej okolicy.

My mieszkaliśmy w okolicy hotelu i restauracji Trogiski Dvori. Jest to paręset metrów na południe od Trogiru. Złego słowa nie mogę powiedzieć ani o okolicy (w pobliżu było coś jakby rezerwat przyrody) ani tym bardziej o czystości wody. Plaża była piękna. Od rana do późnego wieczora pełna plażowiczów w tym - rodzin z dziećmi.
To link do relacji - może kilka fotek i tekstów upewni Cię (Was) w wyborze.
naturystyczna-chorwacja-alpejska-austria-no-i-niemcy-t38631.html
Jeżeli masz jakieś pytania - pisz śmiało - najlepiej na priv lub email.

Pozdrawiam
voite
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 20.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) voite » 08.08.2013 11:32

Czy ktoś z odwiedzających Trogir mógłby podrzucić informacje na jakie opłaty trzeba się przygotować zwiedzając stare miasto i jego zabytki?
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 08.08.2013 11:52

Muzeum Miasta Trogir - 15Kn, twierdza Kamerlengo 20Kn, kościół z Kairosem - niestety wciąż zastawałam zamknięte drzwi :-(
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 12.08.2013 14:07

Właśnie wróciłam z wyspy Ciovo ale jeździliśmy także na plaże w okolicy Trogiru.Szczególnie polecam plażę PANTAN która znajduje się zaraz stacją benzynową w kierunku Splitu.Plaża dosyć szeroka,zalesiona a morze dłuuugo płytkie co jest ważne przy małych dzieciach.Jest także kawiarenka i mnóstwo muszelek:))
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 12.08.2013 15:54

Janisia napisał(a):... i mnóstwo muszelek:))


I to bardzo starych muszelek - zdążyły nawet skamienieć :-D
zawadiacka
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawadiacka » 24.08.2013 15:01

W Trogirze byłam z chłopakiem pod koniec września zeszłego roku. Plaża miejska faktycznie, nie powala, nadaje się (w moim mniemaniu) jedynie do spacerowania wieczorami. My wyprawialiśmy się na plaże na wyspie Ciovo, droga samochodem zajmowała 5 minut a warunki były nieporównywalne. Krajobrazy - bajkowe! Całą wyspę można objechać w 20 minut, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. W Trogirze krystaliczność wody pozostawiała wiele do życzenia, za to żwirek był drobniejszy. Na Ciovo woda przejrzysta, zbocza skaliste i totalnie urokliwe. Dla zobrazowania załączam zdjęcia obu miejscówek. Nie sugerujcie się mą wymowną miną ;-)
Załączniki:
ciovo.jpg
Nasza umiłowana zatoczka na Ciovo.
trogir.jpg
W Trogirze
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 05.09.2013 11:52

zawadiacka napisał(a): Nie sugerujcie się mą wymowną miną ;-)


Ale ta mina jak najbardziej odpowiednia do miejsca. Parasoli w tym roku nie było - jedynie puste rury na "wsad" parasolowy ;-)

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Trogir lipiec 2013 - prośba o opinię
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone