Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir i okolice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bambus007
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.04.2012
Trogir i okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bambus007 » 21.04.2012 20:13

Witam wszystkich cromaniaków !
Jako, że jest to mój pierwszy post na forum proszę o wyrozumiałość.
W ostatnim czasie wiele czytałem na temat chorwacji. Oglądając relacje z forum zafascynowałem się tym krajem i chciałbym go jak najprędzej odwiedzić. Pod koniec sierpnia mam zamiar wybrać się z moją lepszą połówką na 2 tygodnie do Chorwacji. Chcemy połączyć plażowanie ze zwiedzaniem. Wstępnie zakładamy, że pierwszy tydzień urlopu spędzimy na północy a drugi na południu w okolicach dubrovnika. Szukamy małej, spokojnej, oddalonej od tłumu turystów wioski która może służyć za bazę wypadową do Trogiru,Splitu, Parku Krka i innych. Czy ktoś mógłby coś polecić ? Wstępnie myśleliśmy o Vinisce - czy to dobry wybór ? Oczekujemy przede wszystkim spokoju a także w miarę czystych plaż,wody. Interesowała by nas też możliwość jednodniowego wypadu na którąś z pobliskich bezludnych wysepek - czy istnieje taka możliwość (wynajęcia człowieka z łodzią który by nas zawiózł a wieczorem po nas wrócił) ?

Przeszukując forum znalazłem także informacje o bezludnej wyspie w kształcie serca - Galesnjak. Czy ktoś się orientuje, czy jest możliwość dotarcia na tą wysepkę ? Z tego co czytałem jest ona własnością prywatną. Nigdzie natomiast nie znalazłem żadnych informacji na temat ewentualnych wycieczek na wyspę.

Z góry dziękuję za podpowiedzi :) Pozdrawiam :)
doctorwho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 21.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) doctorwho » 22.04.2012 18:46

Jeżeli chodzi o Vinisce to polecam bo sam byłem 2 razy. Znakomita baza wypadowa do Trogiru , Splitu, Sibeniku(ka?), Krk, Primostenu i wielu innych (polecam "SMOCZE OKO" w Rogoznicy)
W Vinisce istnieje możliwość wynajęcia łódki cena w zeszłym roku to ok 10euro (osoba) za 3 godzinną wycieczkę.
Więcej na temat tej Vinisce jest TU oraz TUTAJ . W okolicy równie godnie polecane mieścinki to Razanj oraz Sevid , ale o tych wiem tylko z forum.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.04.2012 19:12

Bambus007 napisał(a):Przeszukując forum znalazłem także informacje o bezludnej wyspie w kształcie serca - Galesnjak. Czy ktoś się orientuje, czy jest możliwość dotarcia na tą wysepkę ? Z tego co czytałem jest ona własnością prywatną. Nigdzie natomiast nie znalazłem żadnych informacji na temat ewentualnych wycieczek na wyspę.

Z góry dziękuję za podpowiedzi :) Pozdrawiam :)


Witam - przekazuję trochę informacji o Wyspie Miłości

Z Vinisce raczej Was tam nikt nie zabierze na wycieczkę :wink:

Izleti na Otok Ljubavi

OTOK LJUBAVI
:lol:
Bambus007
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bambus007 » 23.04.2012 08:38

Dziękuje bardzo za informację :) z pewnością się przydają :)
jaskol
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 29.10.2009
Polecam Rogoznice

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaskol » 23.04.2012 12:07

W zeszłym roku byłem z rodzinka w Rogoźnicy i wszyscy bylismy zadowoleni.
Po zjechaniu z Jadranki, 300 metrow dalej po prawej stronie jest bardzo duzo domków jednorodzinnych.

Miałem cały domek blisko plazy Lozica, która jest szeroka, ma łagodne zejscie do wody, w poblizu znajdują sie tez skałki, gdzie dzieci szukały skorupiaków.

Do centrum, na wyspe i do mariny chodziliśmy na wieczorne spacery
Na początku lipca nie było tłoku, spokój był takze w marinie, obok której jest ładna ścieżka na koniec półwyspu - wspaniałe widoki w kazdą stronę

Także wyspa ze starym kościołem ma swój urok - z jednej strony deptak z zabudową, a po drugiej stronie sciezki prowadzące przez zielone zakątki.

Oczywiście byłem na wycieczce w PN Krka, Trogirze i Primosten.
Polecam Rogoznice
wikusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikusia » 24.04.2012 09:01

Pytanie do ~jaskol
Jak z możliwością parkowania w pobliżu plaży Lozica? Jadę d o Rogoznicy na początku lipca do app Ruzmarin na wyspie i pewnie będę szukała plaż z łagodnym zejsciem do wody, bo z tego co się zdążyłam zorientować na wyspie takich nie ma. A możesz polecić jakieś restauracje w Rogoznicy lub ciekawe plaże? Będę wdzięczna za info :D

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone