Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir czy Filip i Jakov ???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.04.2017 20:11

Na wyspie Murter jest kilka ciekawych plaż: wyspa-murter-t51147.html?hilit=murter
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.04.2017 20:12

Stawiam na Murter. Jako wyspę. A sam ośrodek... hmmm... mam bardzo mieszane odczucia po przejrzeniu info w necie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.04.2017 10:14

I co wybrałeś?
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 25.04.2017 18:35

Moje kobiety stawiaja bardziej na Murter. Ja sie jeszcze waham bo to Ciovo kusi i niebrzydka plaza w Seget a do tego apartamenty za podobna cene sa w lepssym standardzie w Seget. Oszalec mozna :?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.04.2017 20:13

JORDAN_77 napisał(a):Moje kobiety stawiaja bardziej na Murter. Ja sie jeszcze waham bo to Ciovo kusi ...

Jedziesz w sierpniu, aby wjechać na Ciovo i wrócić do Seget - będzie stali dwa razy w korkach.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2017 09:08

Jeszcze się nie zdecydowałeś????? Pisałeś, że termin na decyzję upływa 24.04, a dziś 26.....
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 26.04.2017 18:30

Mam przedluzona rezerwacje na Murterze do jutra. Babka odpisuje srednio :? Na Medene mi minela. Jakby co bede updateowal..
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 26.04.2017 19:05

Dlatego wlasnie preferuje biura podrozy. Baba z recepcji odpisze jak zobaczy maila. Korespondencja trwa chyba tydzien a kasa zblizona jak przy zalatwianiu przez biuro...ale jak ktos ma czas... :?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2017 19:19

Źle się to tego zabrałeś, nikt nie siedzi stale przy kompie i czeka na maile od turystów. Ja rano w czwartek wysłałam ok 70 maili (typowałam w jedną miejscowość, wiedząc co chcę i jakie kompromisy akceptuję). Odpowiedziało 50% z czego 20% zajęte, kolejne 50% odrzuciłam od ręki ze względu na za wysoką cenę, potem kolejne eliminacje. W piątek wieczór mamy 3 oferty akceptowalne przez nas. Jeszcze dopytania, negocjacja ceny. W sobotę jestem zdecydowana, ale daję sobie czas do poniedziału (inf. o tym właścicielkę), aby potwierdzić ostatecznie datę urlopu i może w weekend coś ekstra i super wpadnie. W poniedziałek wieczorem robię przelew... 4,5 dnia i gotowe... ( w między czasie oczywiście praca, fitness,zakupy, dom, wesele, więc nie siedziałam 4,5 dnia przy kompie w sprawie noclegów)...

Ty męczysz się już 2 tygodnie i mam wrażenie, że sam nie wiesz, co chcesz..... A przecież nie pierwszy raz jedziesz do Cro i znasz jej atuty i ograniczenia (przy najmniej dla Was to kamienie w wodzie) oraz chcesz niemożliwego: spokoju i szukasz tego w sporych miejscówkach (Seget, Filip czy Jezera)...
Dzieci wieczorem się bawią czy pójdą spać, to możesz godzinę na poszukiwania i wysyłanie maili poświęcić... Nie ma nic za darmo....

A kwaterkę mam za 40 eur w lipcu dla 2+nastolatek w Jelsa.... żadne BP mi tego nie zaoferuje...... a to tylko 4,5 dnia kalendarzowego mi zajęło....
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.04.2017 19:56

JORDAN_77 napisał(a):Dlatego wlasnie preferuje biura podrozy. Baba z recepcji odpisze jak zobaczy maila. Korespondencja trwa chyba tydzien a kasa zblizona jak przy zalatwianiu przez biuro...ale jak ktos ma czas... :?

Sam się ograniczasz do drogich ofert w dużych ośrodkach, gdzie touroperatorzy także wykupują mieszkania i to oni raczej są w większości, więc i ceny są pod nich. Bezpośrednia rezerwacja (szczególnie w Chorwacji!) ma ten wielki plus, że nie musisz wcale być ograniczony do tego typu ofert, ale masz o wiele większy wybór apartamentów od całej masy prywatnych gospodarzy, którzy przedstawiciela biura podróży na oczy nie widzieli, ale oferują często wyższy standard za mniejszą kasę. Dodam oczywiście, że mając taki wybór łatwiej znajdziesz miejsce o jakie Ci chodzi i nie musisz ograniczać się do wyboru mniejszego zła za ciężką kasę, które na pewno nie zapewni Ci tego wszystkiego, co opisałeś w pierwszym poście tego wątku:
JORDAN_77 napisał(a): W związku z tym, że preferujemy miejsca spokojne, ładnie zalesione, a przede wszystkim przyjazne plaże tj. piaszczyste lub przynajmniej żwirowe z piachem w wodzie (...) W tym roku oferty są bardzo wygórowane dlatego nie chcę potem pluć sobie w brodę, że źle wybrałem.

Piekara ma rację - dla mnie także podstawa to wybór miejsc / miejscowości jakie mi odpowiadają, a dopiero potem przeglądanie dostępnego zakwaterowania. Czas poszukiwania i negocjacji? Od pół godziny do dwóch miesięcy (straaasznie mi wtedy zależało na pewnym miejscu z bardzo małą ilością domów), a czas ten uzależniony jest prawie wyłącznie od mojej wybredności, terminu poszukiwań i rozmiaru zadoopia, które mam na celowniku.

Tak na marginesie, myślę że przy tych problemach z podjęciem decyzji wygodniej Ci będzie zlecić zadanie dokonania wyboru dziewczynom (jeśli to w ogóle jest jakiś wybór :roll: ) - przynajmniej nie będą Ci suszyć głowy, że podjąłeś złą decyzję... :mrgreen: :wink:
nenek
Croentuzjasta
Posty: 400
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 26.04.2017 20:52

Chorwacja we własnym zakresie jest dla ludzi zaradnych pracowitych. Ja mam znajomych ktorzy nie wyobrazaja sobie ze na wakacjach moga smazyc kotlety wola jechac na gotowe i sa wstanie wydac 10 tys za 6 dni pobytu gdzie ja w 4 osoby zmieszcze sie w 6 tys na 10 dni . Czy tak ciezko przez kolejne kilka miesiecy wieczorkiem poczytac CRO poogladac zdjecia poczytac relacje i wybrac sobie kwatere jaka ci sie podoba? ja to zrobiłem juz w listopadzie
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 26.04.2017 20:54

Kobity macie absolutną rację. Trzeba poprostu tylko znać metodologię działania. Dzięki Wam ją poznałem a dzięki Dance wiem na co zwracać uwagę.
Wiem przynajmniej że na lato 2018 muszę zacząć szukanie jeszcze przed wyjazdem na marcowe narty :D Przejadę się wówczas po Beachrex, znajdę odpowiednie miejsce z uwagi na plażę i zrobię mailing z gotowcem.
W tym roku nie chcę już ryzykować przedłużania bo jak zacznę teraz na własną rękę od zera to przekombinuję a do Chorwacji w tym roku jechać musimy bo w 2015 nie pojechaliśmy z uwagi na moją kontuzję kolana (uszkodzona chrząstka w kolanie i kilka mcy o kulach) a w ub.roku złamany nadgarstek po upadku na rowerze.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2017 22:02

Jeśli przysiądziesz jeszcze w tym tygodniu to w weekend będziesz miał kilka ofert, z których będziesz módł wybierać.
Plan działania:
1 popołudnie/wieczór - 1-2godz.:
* ustalić max. odległość jaką chcesz jechać
* ustalić czy wyspy wchodzą pod uwagę
* oblukać stronę z plażami i wybrać okolice/miejscowości max. 3,4, biorąc pod uwagę to co wyżej

2 pop/w: 2 godz.
wchodzisz na strony danej miejscowości
* booking, hotel.de lub hotels.com lub inne tego typu - sprawdzasz oferty
* google: nazwa miejscowości+apartmani/accomodation
* google: nazwa miejscowości+tz (turist zona)
* google maps: powiększać region, który Cię interesuje i na domkach są znaczki łóżka i tam mogą być namiary

* przygotowujesz standardowy mail do wysłania
* wysyłasz maile na każdy trafiony adres, który jest w wybranych miejscowościach (nie patrz czy terminarz pokazuje wolne, dostępne i ceny-często na stronach są nieaktualne inf.)

3/4 dzień
* analizujesz otrzymane oferty, te które od razu odrzucasz (np. cena, brzydko, coś ci nie pasuje, np płytki w łazience)- odpisujesz thanks i do folderu Cro2017 - nie będzie Ci się mylić
* ciekawe propozycje odznaczasz lub infor z namiarem do Worda, dopytujesz się o szczegóły

4/5 dzień
dalsza analiza, zostawiasz sobie kilka ofert, ewentualna negocjacja cen, ostatnie pytania, potwierdzasz rezerwację

5/6 dzień
przelewasz kasę,
dziękujesz nie wybranym ofertom

Koniec

Etap 2 możesz jeszcze powielić w wolnej chwili jak trafisz na jakiś namiar ciekawy.
3-5 dzień możesz wydłużyć, ale w obecnej chwili nie przesadzałabym z przedłużaniem...

Sprawdza się od lat, przy każdym wyjeździe, w każdym czasie i miejscu....
Ostatnio edytowano 27.04.2017 08:02 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2017 22:04

JORDAN_77 napisał(a):Wiem przynajmniej że na lato 2018 muszę zacząć szukanie jeszcze przed wyjazdem na marcowe narty :D


Jeśli masz milion wymagań i to jeszcze z piaskiem to proponuję grudzień/styczeń, najpóźniej....
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 26.04.2017 22:07

Ok thnx :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Trogir czy Filip i Jakov ??? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone