Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trochę na wyspie trochę na lądzie 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 17.02.2013 00:22

Fajnie. Prosto piszesz i opisujesz. Tak trzymaj :D
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 17.02.2013 01:41

Dobra wiem, że siedziałeś też w nocy możesz :D odpocząć
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 17.02.2013 10:39

Jak miło powspominać w niedzielny poranek... zatoka Lucisce przy drodze szutrowej była przez nas chyba najczęściej odwiedzaną... aż w brzuchu teraz kręci... dzięki wielkie :D :D :papa:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 17.02.2013 11:14

Mariusz_77 - właśnie trochę się dokształciłem z internetem - tutaj jest stronka z nazwą zatok na Hvarze:
http://ihvar.cz/mista/mista_z.html

Lucisce - to w takim razie ta piękna plaża, a tamta jak z bajki z domkiem i palmami przy końcu drogi szutrowej to Dubovica, a nie Mała Duba, jak coś mi się ubzdurało. Ta Duba - Dubovica to pewnie przez to podobieństwo.

Zibi.s - dzięki, bo już myślałem, że chcesz mnie wykończyć tym morderczym tempem :wink:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 17.02.2013 11:29

Tak przy Lusisce trudniej znaleźć miejsce do zaparkowania bo trzeba się przykleić do skał przy szutrówce ale dzięki temu często była prawie pusta, w Dubovicy niestety nie byłem :x
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 17.02.2013 11:37

Zibi.s - dzięki, bo już myślałem, że chcesz mnie wykończyć tym morderczym tempem :wink:[/quote]
Sorry nie chciałem tylko wiesz: sobota,Plavać,Hvar... :wink:
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 17.02.2013 12:04

Ja też się zapisuję..........
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 17.02.2013 14:12

Dobra, dobra - wiem Zibi :lol:

Cześć Adrian - zapraszam.

To jeszcze coś na niedzielę.

Wracamy do dnia kiedy wybrałem się na Sv. Nikola- najwyższy szczyt na Hvarze. Wracamy, bo to nie koniec mojego zwiedzania w tym dniu. Ciągle czułem niedosyt i ciekawość mnie zżerała. Poza tym poczuliśmy głód i padło na Stari Grad, gdzie nasycimy się.

Ostatni rzut oka z góry na Pakleni Otoci...

Obrazek

...i jedziemy do Stari Gradu. Drogą szutrową bardzo powoli właściwie cały czas na drugim biegu, czasem redukcja na jedynkę. Trasa na prawdę trudna. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą odpowiedniej ilości napojów. Słońce praży niesamowicie, temperatura około 36 stopni. W ogóle po raz pierwszy mieliśmy ciągle pogodę, żadnych chmur, bez deszczu. Nie wiem, czy to dla tego, że to sierpień. Wcześniej jak byliśmy w lipcu to kilka dni niepogody przytrafiało się.

Po dojechaniu do drogi nr 116 skręcamy w nią w prawo i po kilkunastu kilometrach dojeżdżamy do Stari Gradu. Najpierw mijamy po lewej terminal dla promów - tutaj przypływają te ze Splitu. Co daje do myślenia to dłuuuugi sznur pojazdów oczekujących na statek. Podobno większość załapie się na rejs, bo promy do Splitu są dużo większe od tych z Drvenika, ale i tak żeby popłynąć trzeba przyjechać co najmniej 2 godziny wcześniej.

Zastanawiałem się przy tej okazji, czy przypadkiem nie wracać właśnie tym promem. Za - był fakt, że drugą część urlopu spędzamy w Vinisce i bliżej byłoby nam ze Splitu, no i trochę obawiałem się tej drogi powrotnej do Sucuraju. Ale ostatecznie wygrała opcja powrotu przez Sucuraj. Droga może trudniejsza, ale rejs krótszy, tańszy i pewny z uwagi na częstotliwość i ilość pływających promów.

Wjeżdżamy do Stari Gradu i parkuję przy dyskncie, gdzieś na rogatkach miasteczka. Nie wbijam się do centrum, gdyż Stari Grad jak i inne Hvarskie miejscowości jest niezbyt rozległy i raczej zbity i skupiony przy zatoczce.

Idąc piechotką wita nas obrazek, który jak się okazuje świetnie odzwierciedla klimat tego miejsca

Obrazek

W tle za pieskiem Renault - model najbardziej popularny na Hvarze, można go spotkać na trasie i praktycznie w każdym miasteczku.

Dalej wąskimi uliczkami przebijamy się do zatoki

Obrazek

Po drodze budynek, który wzbudził moją ciekawość - zastanawiałem się jak tam mieszkają

Obrazek

Okazuje się, że w Starim Gradzie jedne zwierzaki korzystają z kąpieli słonecznych a inne szukają cienia

Obrazek

W końcu docieramy do zatoki i centralnego miejsca w Starim Gradzie

Obrazek

Główny deptak prowadzi lewą stroną zatoki, tam są restauracyjki, gdzie siadamy w ogródku jednej z nich do pizzy. Ogólnie miasteczko wywołuje u mnie dobre wrażenie. Ciche spokojne, wręcz senne. Nie wiem jaka atmosfera jest wieczorem, być może po upale dnia więcej ludzi zaczyna wychodzić na deptak i przesiaduje pod parasolami.

Gdy sobie troszkę podjedliśmy ruszamy z powrotem na koniec zatoki oglądając zacumowane czółna

Obrazek

Jeszcze ostatni rzut oka na Stari Grad - przy parku miejskim

Obrazek

Wracamy do auta, jakieś zakupy w Konzumie i kierujemy się do Ivan Dolac. Po drodze zatrzymałem się na chwilkę w Pitve. To taka wioseczka przez którą trzeba przejechać do tunelu. Pamiętam jak na forum czytałem jedną z relacji, gdzie userka ładnie opisała Pitve i udokumentowała to zdjęciami. Ja po spacerku wąskimi uliczkami doszedłem do tarasu widokowego skąd zrobiłem fotę z widokiem na Brać, a właściwie jego końcówkę i stały ląd z piętrzącymi się górami.

Obrazek

Fajnie jest też zobaczyć owoce które widzimy u nas tylko w marketach w ich naturalnych warunkach, w tym wypadku na drzewie - granat, lub raczej granat na drzewie :D

Obrazek

Po powrocie oczywiście... plażowanie
Nie wiem, czy to zależne od pory roku, ale spotkaliśmy się tam z dość ciekawym zjawiskiem. Do południa może było ciche i spokojne, popołudniami budziło się i falowało. Była to jedna z atrakcji, na prawdę fajna sprawa - popatrzcie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wieczorkiem jeszcze kilka fotek, szkoda tylko, że nie miałem statywu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W Ivan Dolac są kawiarenki i restauracyjki, więc można na miejscu coś wrzucić na ruszt - najlepiej wieczorkiem podziwiając piękny, kolorowy zachód słońca.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 17.02.2013 14:46

No i jak tu powstrzymać ochy i achy? 8O
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.02.2013 15:28

Czym robisz zdjęcia?
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 17.02.2013 15:39

fotki przepiękne 8O
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 17.02.2013 15:48

Zdjęcia robię już dosyć wysłużoną SONY Alfa 200

Ale myślę że w tym wszystkim najważniejszy jest pomysł na zdjęcie i właściwa obróbka.

Jeżeli się wam podobają to dziękuję, to znak że moje starania idą we właściwym kierunku. Mam nadzieję, że kolejne fotki, które przygotowałem będą równie udane, a jest ich jeszcze całkiem sporo, bo przed nami inne zakątki Hvaru i ta część na lądzie.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 17.02.2013 15:51

EithelAmarth napisał(a):Czym robisz zdjęcia?


podpisuje sie też pod tym pytaniem,
czekam na ciąg dalszy
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 17.02.2013 16:01

Myślałem,że Iwan Dolać jest mniejszy dlatego nie bralem go w tym roku pod uwagę a szkoda. Naprawdę fajne foty. Czym robione? :?:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 17.02.2013 16:10

W poście o 15.48 odpowiedziałem na wasze pytania, a może go nie widać :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Trochę na wyspie trochę na lądzie 2012 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone