Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.03.2012 09:24

kaszubskiexpress napisał(a):
BeJur napisał(a):przecież to nie Pag :) tylko tam się tak dzieje :)


Nie wiem, nie byłem, ale może w przyszłym roku się przekonam :P


Jesteś pewien,że...................ogarniesz? :sm:


tony montana napisał(a):jeśli będę - na pewno nie ominę Me.... (aż się boje pisać, bo cień czuwa)


No,ja nie wiem czy to dobry pomysł... :? :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.03.2012 09:28

anakin napisał(a):
No,ja nie wiem czy to dobry pomysł... :? :wink:



trzeba stanąć oko w oko z dręczącymi nas demonami ;)

wiele filmów klasy C z Hollywood jest o tym... :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.03.2012 09:52

Z San Marino przeniesiemy sie do pobliskiego San Leo http://g.co/maps/v9z8h
które jest miastem partnerskim San Marino. Jest to jedno z TYCH właśnie miasteczek, w których masz wrażenie, że czas się zatrzymał, a autochtoni żyją spokojnie, bez stresu z dnia na dzień: bondżorno, un caffe prego, posiedzę z dwie godzinki, przejdę się do Vittorio zobaczyć jak naprawia motor, zjem coś w tratorii, wypiję winko, obejrzę mecz Napoli z Bologną, winko, kawa, winko, spać.

Śliskie uliczki San Leo i jego położenie sprawiło, że wycieczka ta była jedną z najbardziej uroczych podczas naszego pobytu. Całe to miasteczko - ca 2000 mieszkańców jest jednym wielkim zabytkiem, choć na jego tle wybija się twierdza na górze oraz kościołek
Obrazek

zwykła uliczka w "SanLeonie"...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

czercz od tyłu
Obrazek
Ostatnio edytowano 20.05.2020 06:55 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.03.2012 10:39

Dobra, wrzucam, co mam jeszcze przygotowane - kilka dni teraz będzie posuchy z powodu wyjazdu .. :)

A być w San Leo i nie skoczyć do Verruchio byłoby lekkim skandalem ;)
Verruchio jest jednym z nieliczonej liczby miasteczek włoskich położonych na wzgórzach, jak wiadomo cały półwysep, na którym leży Italia, przecina "kręgosłup" Apenin - gdy oddalasz się kilkanaście kilometrów od morza - góry właściwie się już zaczynają.

W Verruchio byliśmy dwa razy - pierwszy raz wieczorem, przez 15 minut kluczyłem nie mogąc znaleźć miejsca do parkowania, w końcu zjechałem karkołomnie z jakiejś mega górki a na dole okazało się, że na parkingu jest akurat jedno ostatnie wolne miejsce. Uf, to teraz szukać rodziny, którą wysadziłem na rynku.

Z wrażenia zrobiłem wieczorem tylko jedno zdjęcie ;)
W miasteczko oprócz mnóstwa turystów niezliczone rzesze autochtonów, opowiadających sobie widać niesamowite historie, bo jeden drugiego przekrzykiwał, laski zamykały usta facetom, gdy ich głosy oscylowały w granicach górnego C, każdy miał BARDZO dużo do powiedzenia - w końcu przecież dzień takiego mieszkańca Włoch jest bardzo urozmaicony, nie to co my: praca, auto, dom, za oknem wiatr i minus 10.

Po drodze do Verruchio (wieczorem) zwiedzaliśmy inne miejsca na wzgórzach, mniej lub bardziej opuszczone. To jest (chyba) Torriana.
Obrazek

Obrazek

Pamiątkowa fotka
Obrazek

FAJNY MUR@
Obrazek
Ostatnio edytowano 20.05.2020 07:01 przez tony montana, łącznie edytowano 3 razy
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 20.03.2012 14:25

anakin napisał(a):Jesteś pewien,że...................ogarniesz? :sm:

Najwyżej nie wysiądę z samochodu :P
tony montana napisał(a): autochtoni żyją spokojnie, bez stresu z dnia na dzień: bondżorno, un caffe prego,

Na tych co udają Greków już się zrzucaliśmy :wink:

8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.03.2012 14:36

tony montana napisał(a): autochtoni żyją spokojnie, bez stresu z dnia na dzień: bondżorno, un caffe prego,


kaszubskiexpress napisał(a):Na tych co udają Greków już się zrzucaliśmy :wink:



mam wrażenie, że inni spokojnie i z błogim uśmiechem czekają w kolejce ... ;) :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.03.2012 14:27

Czas na Rimini. Właściwie dojechaliśmy tam tylko raz (choć ciągle przejeżdżaliśmy SS 16 koło tego miasta). Jest to miejsce dość kontrastowe, obok zabytków, z których jakoś niewiele wpadło mi w oczy, oprócz tzw. głównego miasta (miasto jest spore, a my chcieliśmy iść głównie na plażę) jest właśnie słynny imprezowy kawał plaży zwany przez niektórych Plażą Europy.

Gdyby ktoś sądził, że Rimini to tylko plaża i resztki z zabawowej nocy na niej ;) Trochę zabytków ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spiaggia!
Obrazek

Widok znany każdemu, kto był w północnej części Włoch - kilometry parasoli i rząd hoteli
Obrazek

Obrazek

Ktoś mógłby mi właściwie podarować taki dom...
Obrazek

albo taki...
Obrazek
(sprzedałbym go i kupił coś w Cro ;)

A teraz Kochani - zapraszam do krainy liliputów i rozrywki: niedaleko Rimini położony jest Park Rozrywki zwany Italia in Miniatura
http://www.italiainminiatura.com/

Jak sama nazwa wskazuje - główną atrakcją tego parku (dla dzieciaków BOMBA!) jest odwzorowanie włoskiego buta w miniaturowej skali wraz z pokazaniem skarbów historii, zabytków. Zresztą nie ma co paplać, to trzeba po prostu zobaczyć. (ostrzegam - będzie sporo zdjęć, ale nie wszystkie naraz - spływ Wenecją zostawię na inną część)
No to lecimy od dołu włoskiego buta:

Ta woda to Morze Tyrreńskie jak sadzę
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miniaturowa Wenecja (ale będzie później inna, prawdziwsza, w większej skali)
Obrazek

wszystko można było zobaczyć z góry, jadąc kolejką (po tym niebieskim torze)
Obrazek

i właśnie jedziemy ...
Obrazek

Obrazek

Aeroporto
Obrazek

samolot startuje ...
Obrazek

Alpy...Dolomity
Obrazek

by night ...
Obrazek

wśród potworów...
Obrazek

CDN
Ostatnio edytowano 24.05.2020 08:11 przez tony montana, łącznie edytowano 4 razy
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.03.2012 14:56

tony montana napisał(a):
Obrazek



A musiałeś po to tłuc taki kawał? :roll:
Do Inwałdu bliżej.. :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.03.2012 15:08

anakin napisał(a):
tony montana napisał(a):
Obrazek



A musiałeś po to tłuc taki kawał? :roll:
Do Inwałdu bliżej.. :wink:


ja to wisz.... muszę dwa dni jechać furą, żeby poczuć ze wakacje są ... ;)
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 23.03.2012 16:50

Rimini jest piekne,troszke za duzo ludzi na plazach,ogolnie :wink: Piekny maja port z tymi jachtami naprawde super.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.03.2012 21:02

kamil1929 napisał(a):Rimini jest piekne,troszke za duzo ludzi na plazach,ogolnie :wink: Piekny maja port z tymi jachtami naprawde super.


my byliśmy co prawda w sierpniu, ale wyjątkowo nie było jakiś mega tłumów, co innego zaś we Florencji czy w Pizie (o czym później)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.03.2012 12:42

Nadrobiłam zaległości :)

W San Marino zatrzymałam się przy degustacjach :oops: Ale byłam wtedy ledwo pełnoletnia i to mnie najbardziej wówczas interesowało ;) Niestety nie dotarłam "na górę", czyli do zamku, katedry, ratusza itd. Mam nadzieję, że kiedyś to nadrobię...

Teraz pospacerowałam z Tobą po San Leo i Verruchio i bardzo mi się podobało :) Leżakowa plaża już zdecydowanie mniej ;) Ale takie uroki włoskiej strony Adriatyku...

Parki Miniatur też jakoś średnio lubię, chociaż niektóre bywają fajne. Najbardziej podobał mi się Madurodam w Hadze. Ale to dlatego, że miniciężarówka przywiozła specjalnie dla mnie miniTwixa :lol:
Dla dzieci takie parki to na pewno fajna atrakcja :)

Pozdrawiam i czekam na więcej.

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.03.2012 21:27

maslinka napisał(a):Nadrobiłam zaległości :)

W San Marino zatrzymałam się przy degustacjach :oops: Ale byłam wtedy ledwo pełnoletnia i to mnie najbardziej wówczas interesowało ;) Niestety nie dotarłam "na górę", czyli do zamku, katedry, ratusza itd. Mam nadzieję, że kiedyś to nadrobię...

Teraz pospacerowałam z Tobą po San Leo i Verruchio i bardzo mi się podobało :) Leżakowa plaża już zdecydowanie mniej ;) Ale takie uroki włoskiej strony Adriatyku...

Parki Miniatur też jakoś średnio lubię, chociaż niektóre bywają fajne. Najbardziej podobał mi się Madurodam w Hadze. Ale to dlatego, że miniciężarówka przywiozła specjalnie dla mnie miniTwixa :lol:
Dla dzieci takie parki to na pewno fajna atrakcja :)

Pozdrawiam i czekam na więcej.

:papa:


skoro byłaś w San Marino to gdzie jeszcze w tych regionach?
a jest jakaś relacja? ;)

może chcesz coś dopisać od siebie tak jak ja u Ciebie w "madziarskim gulaszu" ??;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.03.2012 23:58

tony montana napisał(a):skoro byłaś w San Marino to gdzie jeszcze w tych regionach?
a jest jakaś relacja? ;)

W tym rejonie, to już raczej nigdzie ;) To była objazdówka po Europie -we Włoszech: Wenecja, San Marino, Loreto, Asyż, Rzym. (Kilka lat później byłam jeszcze w Rzymie 2 tygodnie). Ale to wszystko czasy analogowe były i mam jedynie papierowe zdjęcia w stylu: ja i zabytek, ewentualnie: moi znajomi, ja i zabytek :lol:

Oczywiście relacji nie ma, bo raz, że to się działo 100 lat temu (czyli 13 ;)), a dwa - musiałabym robić zdjęcia zdjęciom (nie mam skanera), a jakie to są foty, napisałam :lol:

To były piękne wakacje (nie tylko te, różne w tym okresie ;)) - szalone, spontaniczne... Mam wiele ciekawych anegdot do opowiedzenia, ale wiesz, jak jest, nie wszystko nadaje się na forum... :twisted: (Nie chodzi mi tu o jakieś pijackie przygody czy coś w tym guście - żebyś mnie źle nie zrozumiał. Po prostu dużo się wtedy nauczyłam o ludziach, ich życiu, a że zawsze lubiłam podróżować, czerpałam z tych wyjazdów, ile mogłam :))

Może kiedyś, na jakimś Cromaniackim spotkaniu... ;)

Się rozgadałam :roll:
Pozdrawiam serdecznie :papa:

P.S. Tak czy inaczej, dzięki za propozycję "dopisania się" w Twoim wątku :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.03.2012 11:18

tony montana napisał(a):skoro byłaś w San Marino to gdzie jeszcze w tych regionach?
a jest jakaś relacja? ;)

W tym rejonie, to już raczej nigdzie ;) To była objazdówka po Europie -we Włoszech: Wenecja, San Marino, Loreto, Asyż, Rzym. (Kilka lat później byłam jeszcze w Rzymie 2 tygodnie). Ale to wszystko czasy analogowe były i mam jedynie papierowe zdjęcia w stylu: ja i zabytek, ewentualnie: moi znajomi, ja i zabytek :lol:


Do Asyżu nie dojechalśmy, bo uznaliśmy, że środkowe i południowe Włochy będą na kolejne wyprawy .... kiedyś...

osobiście najbardziej zależy mi na Kalabrii, Baslicacie i Apulii (+Lecce)
naczytałem się o tych regionach i strasznie mnie tam ciągnie



maslinka napisał(a):Oczywiście relacji nie ma, bo raz, że to się działo 100 lat temu (czyli 13 ;)), a dwa - musiałabym robić zdjęcia zdjęciom (nie mam skanera), a jakie to są foty, napisałam :lol:

To były piękne wakacje (nie tylko te, różne w tym okresie ;)) - szalone, spontaniczne... Mam wiele ciekawych anegdot do opowiedzenia, ale wiesz, jak jest, nie wszystko nadaje się na forum... :twisted: (Nie chodzi mi tu o jakieś pijackie przygody czy coś w tym guście - żebyś mnie źle nie zrozumiał. Po prostu dużo się wtedy nauczyłam o ludziach, ich życiu, a że zawsze lubiłam podróżować, czerpałam z tych wyjazdów, ile mogłam :))

Może kiedyś, na jakimś Cromaniackim spotkaniu... ;)


Się rozgadałam :roll:
Pozdrawiam serdecznie :papa:

P.S. Tak czy inaczej, dzięki za propozycję "dopisania się" w Twoim wątku :)



Rozumiem, o niektórych rzeczach nie pisze się całemu światu ;)

a zapowiada sie jakieś spotkanie?:)
spox :) fajnie, że piszesz :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone