Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.08.2013 12:37

tony montana napisał(a):ALIEN (JAJO)

Obrazek

Arrivederci! (39)


Ale raczej niezbyt świeże :roll: :smo: ,

teraz Alberobello :smo: :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.08.2013 13:42

Lidia K napisał(a):Lubię kamienie, coś w tym odcinku się dla mnie znalazło do oglądnięcia, amfiteatr wydaje się być niewielki. Ciekawe jak sobie poradzili z deszczówką. Jest ileś metrów poniżej poziomu ulicy!


Pewnie jest jakieś sprytne odprowadzenie wody... albo po deszczu zawsze były bitwy morskie ;)


tony montana napisał(a):Bazylika stanowi cudowny przykład barokowej architektury z bogatą rzeźbioną fasadą.

Lidia K napisał(a):Jak rzadko barok mnie wzrusza tak tym razem na zewnątrz przyznaję fasada jest cudowna.
O zdjęciach z wnętrz trzeba napisać - Tony eksperymentuj z balansem bieli i koniecznie z większym ISO


Albowiem to jest "barok z Lecce" - Dość ciekawa stronka o Lecce - warto poczytać
Albo ten fragment opinii o Lecce: Historycy sztuki twierdzą, że gdyby kościoły Lecce zgromadzić na jednej ulicy byłaby to najpiękniejsza ulica świata. Inni nazywają miasto "Atenami baroku” lub "Florencją południa”. Tak czy inaczej wizyta w pomarańczowym Lecce zapada w pamięć. I ten starożytny amfiteatr w centrum miasta...


Lidia K napisał(a):Ja dawno nie sprawdzałam swojej kondycji. Ta z maja już dawno uleciała. Ale myślę, że dam radę. Szkoda, że w grotach nie można z reguły robić zdjęć. Liczę na ekspresyjny opis.


Już niedługo znowu sprawdzisz - wyjazd, rozumiem, w pierwszym tygodniu września? :)


tony montana napisał(a):Uwaga! Zdjęcia można robić tylko w pierwszej grocie, która jest najwyższa, potem "no photo" strzegą kamery i przewodnicy (nie radzę strzelać "z łokcia" bo znane są podobno przypadki kiedy wezwano kogoś do payment na podstawie zapisu z kamer)

NO TO CO? Nie boicie się wejść?
;)

Lidia K napisał(a):Nie spodziewałam się, że można będzie robić zdjęcia.
Dobre i te kilka zdjęć i do tego udanych.


Można było, ale tylko zaraz po wejściu w pierwszej komnacie - wszystkie zdjęcia pochodzą właśnie z niej - a zaręczam, dalej było juz tylko piękniej
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.08.2013 13:44

mariusz-w napisał(a):
tony montana napisał(a):NO TO CO? Nie boicie się wejść?

Lubię groty ... a więc nie ! ;) 8)

pozdrawiam


Mój 6 letni syn też się nie bał, o dziwo :)

:papa:


mysza73 napisał(a):
teraz Alberobello :smo: :papa: .


Nie chce mi się ...

:evil: :la: :lool:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 27.08.2013 14:01

I tutaj już jestem na bieżąco :lol: .
Leń mnie ogarnia :oops: i nie chce mi się cytować zdjęć z róznych stron wątku więc napiszę ogólnie.
Najpierw POWAŻNIE:
W dalszym ciągu jestem pod wrażeniem "nasycenia" atrakcjami Waszej eskapady ! Podziwiam Twoje zaangażowanie w przygotowanie wycieczki i skuteczność jej realizacji !
Ciekawa jestem w ilu miejscach mieliście zarezerwowane noclegi i ile dni łącznie trwała Wasza wyprawa ?

Lazury są faktycznie cuuudne ! Ale pewnie jak Mysza odwiedziłabym je na parę godzin. Zdecydowanie bardziej podobały mi się miejsca do kąpania gdzieś koło 45 strony - takie ze schodkami prosto do wody ... MIODZIO :mrgreen: !
Super są też te ścieżki nad samą wodą przytulone do skał ...
Kościoły pominę :P .
Miasteczka - rewelka. Dawaj więcej takich zdjęć !
Ostatnie groty ? E tam :smo: , a byłeś w Postojnej Jamie w Słowenii ? No chyba, że chowasz coś w zanadrzu :lol: ...
I Z PRZYMRUŻENIEM OKA ...
Czy ja dobrze czytam, że zabrałeś rodzinkę do BUŁGARIIIIIIIIII 8O ...
No wytłumacz się proszę co Cię skłoniło do tak drastycznego/rozpaczliwego kroku :wink: :papa: ...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.08.2013 14:22

Potter napisał(a):I tutaj już jestem na bieżąco :lol: .
Leń mnie ogarnia :oops: i nie chce mi się cytować zdjęć z róznych stron wątku więc napiszę ogólnie.
Najpierw POWAŻNIE:
W dalszym ciągu jestem pod wrażeniem "nasycenia" atrakcjami Waszej eskapady ! Podziwiam Twoje zaangażowanie w przygotowanie wycieczki i skuteczność jej realizacji !
Ciekawa jestem w ilu miejscach mieliście zarezerwowane noclegi i ile dni łącznie trwała Wasza wyprawa ?


Dziękuje za słowa uznania i przyjmuje je uprzejmie :oczko_usmiech:
W tej chwili rozpocząłem przygotowania do operacji na lato 2014 - na razie nie zdradzam destynacji - skarbonki ruszyły, wstępne rozeznanie powoli też .... nie zabiera to jednak mi aż tak dużo czasu jak sądzisz - i tak zawsze wieczorem czytałem książki (w tym przewodniki)
Noclegi:
Drezno (A&O Hauptbahnhof)
Kiefersfelden a właściwie Muhlbach (PreAlpi) - Gastehaus Katerina
Assisi - Hotel Minerva
10 noclegów w Nardo - Corte San Giuseppe
Hotel Europa Caserta - dwie noce
Lago Iseo
Norymberga

Noclegi były zaplanowane precyzyjnie i chirurgicznie ;)

Potter napisał(a):Lazury są faktycznie cuuudne ! Ale pewnie jak Mysza odwiedziłabym je na parę godzin. Zdecydowanie bardziej podobały mi się miejsca do kąpania gdzieś koło 45 strony - takie ze schodkami prosto do wody ... MIODZIO :mrgreen: !
Super są też te ścieżki nad samą wodą przytulone do skał ...
Kościoły pominę :P .
Miasteczka - rewelka. Dawaj więcej takich zdjęć !



Te miasteczka z tego dnia dalej (Alberobello, Martina Franca i Ostuni) na bank spodobają się nie tylko Tobie, ale i
RZESZY, tej OGROMNEJ RZESZY odwiedziającej tę relacyjkę ...

Potter napisał(a):I Z PRZYMRUŻENIEM OKA ...
Czy ja dobrze czytam, że zabrałeś rodzinkę do BUŁGARIIIIIIIIII 8O ...
No wytłumacz się proszę co Cię skłoniło do tak drastycznego/rozpaczliwego kroku :wink: :papa: ...


A tak ... just for fun, ze znajomymi - rodzicami koleżanki z klasy mojej córki, dla każdego coś miłego :)

:boss: :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 27.08.2013 14:51

tony montana napisał(a): A tak ... just for fun ... :boss: :papa:

No tak, for fun to ja se książkę kupuję lub w przypływie szaleństwa do kina pójdę. A Ty jak Mysza ? :lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.08.2013 14:58

Potter napisał(a):
tony montana napisał(a): A tak ... just for fun ... :boss: :papa:

No tak, for fun to ja se książkę kupuję lub w przypływie szaleństwa do kina pójdę. A Ty jak Mysza ? :lol:


ja idę na siatkę :wink: ,
ale do Italii ... just for fun też bym skoczyła, na mecz Trentino np :roll: :oczko_usmiech: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.08.2013 19:13

Rany Julek 8O (znaczy Marcin :wink: )
Zatkało mnie.... byłeś w BG? 8O
Sądziłem że ta niemiła przerwa w relacji to efekt zawalenia robotą, a tu wywczasy czarnomorskie :lol:
I to już czwarte tego roku... niektórzy mają się dobrze :cool:

tony montana napisał(a):w pierwszym tygodniu września?

Nooo, my już na walizkach prawie, masakra, w pracy wspomniane wyżej zawalenie a tu do końca naszej relacyjki jeszcze troszeczkę zostało. A zakończyć by wartało teraz bo za miesiąc kto wspomni jeszcze o tym wątku :roll: .

Jaskinie zlokalizowałem, mapka miasteczka Castellana oglądnięta :)
Teraz się nie dziwię że przejechałeś taką ilość km, niezłe wypady robiliście z tego Nardo... do Grot jest dobre 150 km :roll: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.08.2013 10:55

kulka53 napisał(a):Rany Julek 8O (znaczy Marcin :wink: )
Zatkało mnie.... byłeś w BG? 8O
Sądziłem że ta niemiła przerwa w relacji to efekt zawalenia robotą, a tu wywczasy czarnomorskie :lol:
I to już czwarte tego roku... niektórzy mają się dobrze :cool:


No ... :oops: :oops: :oops: :oops:
Został zaplanowany po tym, jak dowiedziałem się, że pobyt włoski będzie musiał być nieznacznie skrócony na rzecz obozu córki....
No to ... trzeba było coś wymyślić nie? W związku z faktem, że na jakieś tanie, basenowo-morskie wyluzowane wczasy wybierali się znajomi z córką z klasy mojej córki to daliśmy im wolną rękę (oni jechali na dwa tygodnie)

:oczko_usmiech: :boss:


kulka53 napisał(a):Nooo, my już na walizkach prawie, masakra, w pracy wspomniane wyżej zawalenie a tu do końca naszej relacyjki jeszcze troszeczkę zostało. A zakończyć by wartało teraz bo za miesiąc kto wspomni jeszcze o tym wątku :roll: .

Jaskinie zlokalizowałem, mapka miasteczka Castellana oglądnięta :)
Teraz się nie dziwię że przejechałeś taką ilość km, niezłe wypady robiliście z tego Nardo... do Grot jest dobre 150 km :roll: .


Ciekaw jestem tej Waszej trasy, ale jako dżentelmen zwany także genitalmenem ;) nie pytam, bo chyba nie lubicie o tym mówić PRZED :)

Tak, TROCHĘ pojeździliśmy - np. cała ta traska tego dnia to było z 400 km

Dzień, w którym odwiedzaliśmy Materę i Taranto też był "kilometrowy"

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.08.2013 11:30

Giorno 8

Alberobello cz.1

Za Wikipedią ;)

Trullo (l. mn. trulli) – niewielki, zwykle jednoizbowy budynek mieszkalny, budowany z kamienia wapiennego bez zaprawy, kryty stożkowatą kopułą układaną również z kamieni, charakterystyczny dla regionu Apulia w południowych Włoszech.
Najwięcej budowli typu trulli zachowało się do dziś w miejscowości Alberobello w prowincji Bari[1].
Trulli z Alberobello wpisane zostały na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.


Z Grot Castellana jedziemy bezpośrednio do Alberobello

Jak widać, trasa nie jest skomplikowana, prowadzi przez urocze tereny wiejskie - Apulia jest dostarczycielem ok. 30% zbiorów oliwek na całą Italię a udział we włoskiej produkcji wina tego regionu jest także znaczny, znane są wśród znawców napoju bogów na całym świecie

Za stroną http://www.wina.pl
Apulia (Puglia) to region położony na obszarze "obcasa włoskiego buta", charakteryzujący się nizinnym ukształtowaniem terenu. Oprócz północnego krańca cała Apulia stanowi żyzną dolinę, spichlerz Włoch. Uprawie winorośli sprzyja umiarkowany klimat, łagodzony wpływami Morza Jońskiego, znacznie mniej gorący niż na Sycylii czy w Kalabrii.
W tej włoskiej odpowiedzi na kalifornijski region Central Valley, obsadzonych jest więcej winnic niż w całym Chile. Jednak dopiero w ostatnich latach region stał się miejscem ogromnych inwestycji, przede wszystkim producentów z północy Włoch. Zmianie jakości produkowanych tu win sprzyja również progresywność Apulii, mnogość miejscowych i środkowo-europejskich szczepów, a także duże sukcesy odmian Primitivo i Negroamaro oraz wino Salice Salentino, które już wyrobiły sobie markę na rynkach eksportowych.


Generalnie krajobraz dróg apulijskich to z jednej strony winogrona, z drugiej ogromne gaje oliwne, w oddali widać piękne domy, aleje cyprysowe (coś dla miłośników nieco "ogranej", choć pięknej Toskanii) :P , wielkie tuje, zas nad morzem palmy :)

Jadąc od strony Grot nie widać zbyt wielu domków trulli, a przecież to cała ich kraina, a Alberobello jest "tylko" ich stolicą), zobaczymy ich mnóstwo na terenach wiejskich na trasie do Martina Franca, Locorotondo i Ostuni)

Jeśli komuś zdarzy się tam być - nie zrażajcie się bardzo długim dojazdem ze współczesnego Alberobello do "Alberobello trullowego" - tak już jest we włoskich miastach, kawał Matery też trzeba przejechać, aby dotrzeć do Sassi

Dojechaliśmy, parkujemy w takim miejscu

Obrazek

Wszędzie parkometry - ok, ale dlaczego żaden nie przyjmuje monet??? ŻADEN!!!

Kolejny lokalny wymysł - bez żadnego dodatkowego wyjaśnienia (albo ja, w ferworze walki je przeoczyłem, bo reszcie się chciało jeść mocno) okazuje się, że najpierw trzeba wbić do parkometru numer auta a potem dopiero odblokowuje się dziurka na kasę .... dla mnie to sposób na "głupich" turystów: "nie da się wrzucić kasy? to idziemy zwiedzać...", a potem blokada albo wywózka auta ;)

Obrazek

Po małym posileniu się pysznymi plackami a la pizza idziemy na rekonesans

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj miał miejsce zakup torby Iron Maiden ;) 8O 8)

Obrazek

idziemy na jedno ze wzgórz...

Obrazek

Obrazek

Nie wiem jak Wy, ale ja dostaje oczojeb... znaczy OCZOPLĄSU ;)

Obrazek

Uliczkę znam w Barcelonie .... tadam tadam ... w uliczkę wyskoczy Boniek tadam tadam

Obrazek

Trulli + antena w bonusie

Obrazek

jak widać, zamieszkanie, lipy nie ma

Obrazek

TADAM! ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Arrivederci! (40)
Ostatnio edytowano 28.08.2013 12:05 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.08.2013 11:48

Obrazek
Ale widok :D :D :D
Arcyciekawe, a jak tam w środku ciasno musi być. :D
Nie natrafiliście na sklepik w takim trulli. :?:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.08.2013 12:04

Lidia K napisał(a):Ale widok :D :D :D
Arcyciekawe, a jak tam w środku ciasno musi być. :D
Nie natrafiliście na sklepik w takim trulli. :?:


Ależ oczywiście, będą w części drugiej, są też hoteliki, restauracje w Trulli
Jest nawet Katedra trullowa :)

:mrgreen: :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 28.08.2013 12:13

Tu jest pięknie, zaiste 8O !!!
tony montana napisał(a):Obrazek

tony montana napisał(a): Obrazek

O matko, LUDZIE 8O ! I to DWA !!!
Sympatyczna parka :papa: !
tony montana napisał(a):
jak widać, zamieszkanie, lipy nie ma

Obrazek

SUPER ! Chętnie bym tam weszła !
"Tu mnie masz" - że zacytuję znaną cromaniaczkę :lol: !
Tym odcinkiem znacznie "urosłeś" :wink: . Poproszę o więcej.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.08.2013 12:14

Giorno 8

Alberobello cz.2

Idziemy na przeciwległe wzgórze - czyli to, które np Małgosia wskazała że fajny widok

Przed chwilą byliśmy przy tamtej Katedrze

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trullo bliźniak :)

Obrazek

Obrazek

To zdjęcie LUBIĘ

Obrazek

Obrazek

Zwykła uliczka w Alberobello

Obrazek

Obrazek

dochodzimy w końcu na samą górę, na której stoi Katedra Trullo :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz Papa i Ojciec Pio znaleźli w niej swe miejsce

Obrazek

Suplement ;)

Obrazek

Notka - niestety tylko po włosku ;)

Obrazek

Alberobello zimą 8O 8O 8O

Obrazek

Nocą (gdyby nie było to tak daleko - przyjechałbym tam nocą!!!!)

Obrazek

Arrivederci! (41)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.08.2013 12:14

Czekałam na Alberobello u Ciebie :) Ale tam jest super! Domy jak z jakiejś dziwnej bajki ;) :mrgreen:

Hehe, i kościół nawet jest 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone