Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.07.2013 21:02

Lidia K napisał(a):Poranne zdjęcia jeszcze lepsze od tych o zachodzie słońca. :D
Mnie się podobają zdjęcia, natomiast samo Drezno jakoś nie poruszyło mnie.

Nam wciąż pomimo, że po drodze, zupełnie nie czas żeby się w Dreźnie zatrzymać.
Żeby nas ciągnęło to dało by się w weekend Drezno zwiedzić. Naprawdę jest całkiem blisko. Ale chyba brakuje nam motywacji na razie.

tony montana napisał(a):Tu juz ruch spory - zagadka - ile osób widać na zdjęciu?

2 ?


Cieszę się, że fotki się podobają - miasto jest wdzięcznym obiektem do fotografowania, coprawda miejsca, które odwiedziliśmy później są "MEGA" i zupełnie inne ale Drezno pozostanie w moje pamięci mocno.

Podobnie jak Drezno jestem w stanie polecić weekend w Ratyzbonie czy Norymberdze, ale to już z Polski większa wyprawa...

Oczywiście = na fotce są tylko dwie osoby :)

:) :papa:


FUX napisał(a):Drezno jest warte grzechu i foty tego nie oddają; to trzeba zobaczyć na żywo...


Drezno warte jest mszy :)
Choć aby poznać miasto uważam, że potrzeba kilku pełnym dni

:boss: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.07.2013 21:20

Giorno 2 c.d.

Drezno


Surowi panowie...

Obrazek

Uwielbiam szczegóły...

Obrazek

Trzy po siódmej ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Muszę powoli wracać do hotelu, niedługo wyjazd, pojdę jeszcze oczywiście do Zwingera

Obrazek

Obrazek

Budowla jest monumentalna i wspaniale utrzymana (jak prawie wszystko w DE)

Obrazek

Ci ludzie zaczęli już swoją codzienną pracę

Obrazek

Fragment Sepmer Oper na ładnym tle

Obrazek

Idę do Zwingera nieco okrężną drogą

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzeźby, drzewka....

Obrazek

Czyż poranki w ładnych miejscach nie są boskie?

Obrazek

"Gdzie ja zostawiłam grabie??"

Obrazek

Obrazek

Ładne światło było...

Obrazek

Ładny zielony dywanik...

Obrazek

Obrazek

Siedemnaście po siódmej... ;) Słońce coraz mocniejsze ;)

Obrazek

Obrazek

Czas do hotelu...

Obrazek

Arrivederci!(6)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.07.2013 21:29

Daj nam morze.....daj nam morze..... daj.....:oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.07.2013 22:05

CROberto napisał(a):Daj nam morze.....daj nam morze..... daj.....:oczko_usmiech:


No jeszcze troszke .... wytrzymaj..... wytrzymaj....

No wlasciwie .... wiecej niz troszke :coool: :devil:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 28.07.2013 08:04

CROberto napisał(a):Daj nam morze.....daj nam morze..... daj.....:oczko_usmiech:



Też chcę morza. Już się na zwiedzałem zabytków, a w szczególności kościołów w czasie wszelakich wycieczek w życiu, że wystarczy na następne pokolenie. :D :D :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 28.07.2013 19:31

Tony ... świetny ten Twój poranny drezdeński spacer.
W Dreźnie byłem parę razy "w rozrzucie" kilkuletnim, a więc i za czasów DDR i tych nowych BRD.
Ostatni raz w dniu naszego wstąpienia do UE.
Zawsze mi się podobało, a Twoje ranne fotki są super !
Tak z uwagi na treść - jak i na światełko oraz "ludzkie zagęszczenie". 8)

pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.07.2013 09:25

darek1 napisał(a):
CROberto napisał(a):Daj nam morze.....daj nam morze..... daj.....:oczko_usmiech:



Też chcę morza. Już się na zwiedzałem zabytków, a w szczególności kościołów w czasie wszelakich wycieczek w życiu, że wystarczy na następne pokolenie. :D :D :D


Darku, morze po raz pierwszy będzie już stosunkowo niedługo, bo po Regensburgu i pięknym pograniczu niemiecko-austriackim - skoczymy wykapać się na białe klify Riwiery Conero.

Zatem cierpliwości ;) :papa:



mariusz-w napisał(a):Tony ... świetny ten Twój poranny drezdeński spacer.
W Dreźnie byłem parę razy "w rozrzucie" kilkuletnim, a więc i za czasów DDR i tych nowych BRD.
Ostatni raz w dniu naszego wstąpienia do UE.
Zawsze mi się podobało, a Twoje ranne fotki są super !
Tak z uwagi na treść - jak i na światełko oraz "ludzkie zagęszczenie". 8)

pozdrawiam.


Nie po raz pierwszy stwierdzam, że warto wstać skoro świt i poświęcić nieco snu na piękne momenty :)
Mam nadzieję, że dalej będzie jeszcze ciekawiej :)

:oczko_usmiech: :boss:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.07.2013 10:25

Giorno 2 c.d.

Regensburg

Dlaczego drugim celem (ale mocno pośrednim, bo tylko na krótkie zwiedzanie i posiłek) był Regensburg - po polsku Ratyzbona?

1. Ratyzbona mająca ponad 2000 letnią historię, położona jest nad pięknym i modrym Dunajem, ale także przy ujściach rzek Neeb i Regen - stąd też nazwa miasta Regen oraz Burg - Zamek (gród) nad Regen

2. Cała Starówka Regensburga wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (CAŁA!)

3. Tutaj znajduje się jedna z największych i najpiękniejszych katedr gotyckich w Europie - Der Regensburger Dom lub Kathedrale St. Peter

4. W latach (1663–1803) - (trochę długo, no nie?) odbywał się tutaj Nieustający Sejm Świętego Cesarstwa Rzymskiego, na który przybywali wysłannicy z całej Europy

5. W Ratyzbonie nadal stoi Steierne Brücke (Kamienny Most) zbudowany w latach 1135-1146 - pierwszy i długo jedyny ufortyfikowany most na Dunaju.

Argumentów za tym, aby zatrzymać się na dwie godziny w Regensburgu, który jest przecież po drodze do naszego drugiego miejsca noclegowego aż nadto :)

Droga z Drezna do Regensburga była prosta jak drut
https://www.google.pl/maps?saddr=Dresde ... ra=ltm&z=8

Najpierw na A4, wcześniej przez fajny, długi tunel w Dreźnie, potem A72 na wysokości Chemnitz, a następnie do samej Ratyzbony A93

Jak zawsze mając mało czasu albo organizując noclegi próbuję podjechać jak najbliżej można, nie łamiąc przepisów.

Tę zasadę (aby byc jak najbliżej "Strefy Zwiedzania") stosuję także w sytuacji, gdy nocuję w danym miejscu. Cóż mi bowiem np. po noclegu w atrakcyjnej cenie na obrzeżach sporego miasta, gdy muszę i tak później stamtąd dojechać do centrum aby je zwiedzić (a potem z niego wrócić), wolę dać więcej kasy za hotel, ale tak, aby położony był w samym centrum i móc rozkoszować się z BUTA tym, co lubią tygryski ;)

W Ratyzbonie miałem dobrze rozpoznaną sprawę parkingów: te najbliżej Old Town i Dunaju znajdują się przy Hunnenplatz i Donaumarkt...

TUTAJ

Tam się właśnie kierowałem, lecz cóż z planów, gdy w sobotnie wczesne popołudnie elektroniczne wyświetlacze informowały nas o braku miejsc parkingowych w rejonie ścisłego centrum....nie radzę także parkować w jakiejkolwiek z uliczek Starego Miasta - zapytany Niemiec "Wo kann man zahlen, kann man hier parken?" rzekł, że nie radziłby tu parkować, bo sobota jest także dniem pracującym i do 18 czy do 19 nie pamiętam obowiązuje zakaz wszędzie, poza parkingami oficjalnymi...

Polowałem jeszcze chwilę na wolne miejsce na wyczajonych wcześniej w necie parkplatzach, ale nic z tego, kolejka oczekujących była nieziemska, informacja pokierowała nas na darmowy jak się okazało parking na wyspie
przy ulicy Wöhrdstraße.

Teraz już spacer na Old Town był kwestią kilkunastu minut :)

https://www.google.pl/maps?saddr=Niezna ... sz=16&z=16

Za mostkiem ukazuje nam się taki oto WJU - ładny DŹWIG NO NIE? :)

Obrazek

Donau - Matka wielu rzek :)

Obrazek

Take cuda na kiju to tylko na Dunaju ;)

Obrazek

ledżendery Kamienny Most

Obrazek

Trzynasta dwanaście ;)

Obrazek

Polskaaaaaa Białoooo-Czerwoni ....!!! Polskaaaaaa Białoooo-Czerwoni ....!!!

Obrazek

Zwykła uliczka w R

Obrazek

Osiemnaście po trzynastej, Samstag 6 Juli

Obrazek

ładne to żółte ....

Obrazek

"ja ci dam chuliganie!!"

Obrazek

Obrazek

BLOKI..... ;) COŚ tam jest za tymi blokami ;)

Obrazek

Wygląda jak Starówka znanego polskiego miasta - też bardzo ładna :)

Obrazek

Takie budowle też mamy

Obrazek

"abo take"

Obrazek

i "O TAKE"

Obrazek

Napiłbym sie piwa, ale nie bardzo mogę ... dola kierowcy ...

Obrazek

Arrivederci! (7)
Ostatnio edytowano 29.07.2013 14:25 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.07.2013 10:34

Katedra bardzo podobna do tej z Kolonii. Fajna starówka, trzeba będzie kiedyś zwiedzić; tym razem w Bawarii zabrakło czasu ;)

Pozdrav :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.07.2013 10:39

maslinka napisał(a):Katedra bardzo podobna do tej z Kolonii. Fajna starówka, trzeba będzie kiedyś zwiedzić; tym razem w Bawarii zabrakło czasu ;)

Pozdrav :papa:


Tak, do Katedry dopiero w sumie dojdziemy, jest PIĘKNA
Ratyzbonę na cały dzień polecam, tak samo Landshut (chyba już pisałem), z okien auta wyglądało (Landshut) MEGA fajnie!

:smo: :papa:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 29.07.2013 11:47

No Marcinie robienie zdjęć idzie Ci coraz lepiej.

:hut:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.07.2013 11:49

Giorno 2 c.d.

Regensburg

Trza się śpieszyć, bo LUDZIE WODY chcą ;)

A tu ciągle jakieś kościoły, kamienice panie .... :oops: 8)

Neupfarrkirche

Obrazek

Obrazek

8O 8O ;)

Obrazek

Pomarańczowe kamienice ...

Obrazek

DOM

Obrazek

Nie posiadam dodatkowego obiektywu więc wyszło jak wyszło ;( :oops: :roll:

Obrazek

Co to za auto?

Obrazek

Obrazek

Wchodzimy do środka - wstęp bezpłatny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wychodzimy z Katedry "w drugą stronę"

Obrazek

Obiekt jest imponujących rozmiarów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli kierujemy się w kierunku naszego parkingu

Obrazek

Za piętnaście trzecia, posileni możemy jechać jeszcze 200 km na południe....

Obrazek

Mijając "zaparkowane" na Dunaju luksusowe statki - naprawdę z bliska wyglądały super! Idziemy sobie - inaczej niż za pierwszym razem - brzegiem Dunaju a Mostem Nibelungów docieramy do naszego parkingu usytuowanego, jak się okazało, na WYSPIE :)

Obrazek

Obrazek

Żegnamy się z Regensburgiem - miasto to jestem w stanie polecić każdemu, kto lubi zwiedzać miejsca dobrze zachowane i mocno związane z historią naszego kontynentu:)

------------------------------------------------------

Już wcześniej zastanawiałem się, czy zamiast jechać na Autobahn nie zobaczyć trochę Bawarii zwykłą drogą krajową. Upewniły mnie w tym komunikaty TMC o wypadkach na A93 i A9 w okolicach Monachium więc .. :)

Jak nic do "objazdu" nadaje się droga krajowa numer 15, przez Landshut, Dorfen i Rosenheim, tylko ostatni krótki kawałek za Rosenheim pokonamy A93. Z tych miejscowości na nocleg i spędzenie w niej nieco czasu mogę polecić Landshut - miasteczko było po prostu ZJAWISKOWE.

Taka traska

Naszym celem jest Kiefersfelden - miejscowość praktycznie na granicy dwóch państw - Niemiec i Austrii, a raczej jedna z wioseczek w tym Gemeinde - Kreis - Mühlbach

Dojeżdżamy na mniej więcej 18, Pensjonat leży wysoko, niedaleko jest piękne małe jeziorko, a naszym oczom ukazuje się taki widok z balkonu naszego dwupokojowego apartmana

Obrazek

Wieczór spędzimy na lekkim posiłku, piwku, spacerze po okolicy

Arrivederci! (8)
Ostatnio edytowano 29.07.2013 14:33 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.07.2013 12:07

kaszubskiexpress napisał(a):No Marcinie robienie zdjęć idzie Ci coraz lepiej.

:hut:


Dziękuję Leonie :)
Choć akurat te z Regensburga wyszły tak sobie

Za to te "wodne" z Italii będą miały ładne kolory. :)
Oczywiście nie takie kolory jak u Krzychooo ale .... :) :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.07.2013 12:19

kaszubskiexpress napisał(a):No Marcinie robienie zdjęć idzie Ci coraz lepiej.

Też jestem tego samego zdania Marcinie :) (Mam nadzieję że mogę tak po imieniu... :oops: :wink: )
Te z Drezna rzeczywiście "ciut" ładniejsze, ale to jak mi się wydaje z powodu porannej i wieczornej pory kiedy powstawały.
Trzeba przyznać, że Drezno dość imponująco wygląda...

A w Regensburgu to i ja kiedyś byłem, w czasach mocno dawnych - ponad 20 lat temu chłopięciem będąc :wink: , więc nic nie pamiętam. To teraz sobie mogłem popatrzeć :).
Jedyne co utkwiło mi w pamięci to zdziwienie, że jest tam metro, a w znacznie większym Wrocławiu nie ma :? :wink:

Jestem pełen podziwu.
Jechałeś z dalekiej Północy, na dalekie Południe Włoch, na raptem 2 tygodnie... i nie dość że lista tego co odwiedziłeś na tymże Południu wygląda really imponująco :idea: , to jeszcze znalazłeś czas na tyle miejsc po drodze... Szacun.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.07.2013 12:36

kaszubskiexpress napisał(a):No Marcinie robienie zdjęć idzie Ci coraz lepiej.


kulka53 napisał(a):Też jestem tego samego zdania Marcinie :) (Mam nadzieję że mogę tak po imieniu... :oops: :wink: )


Ależ oczywiście Pawle :)

kulka53 napisał(a):Te z Drezna rzeczywiście "ciut" ładniejsze, ale to jak mi się wydaje z powodu porannej i wieczornej pory kiedy powstawały.
Trzeba przyznać, że Drezno dość imponująco wygląda...


Uważam, że kto jak to, ale WY z bliskiego Wrocławia powinniście kiedyś na dzień, dwa skoczyć do Drezna, przeca to rzut beretem ;)

kulka53 napisał(a):A w Regensburgu to i ja kiedyś byłem, w czasach mocno dawnych - ponad 20 lat temu chłopięciem będąc :wink: , więc nic nie pamiętam. To teraz sobie mogłem popatrzeć :).
Jedyne co utkwiło mi w pamięci to zdziwienie, że jest tam metro, a w znacznie większym Wrocławiu nie ma :? :wink:


Taaak, w takiej Norymberdze też jest U-Bahn i to nie tylko z nazwy, ale prawdziwa podziemna ;) (bo w wielu miastach metro więcej jak pod ziemią, jeździ na powierzchni....
100 lat za .... jesteśmy w PL w niektórych kwestiach ;)

kulka53 napisał(a):Jestem pełen podziwu.
Jechałeś z dalekiej Północy, na dalekie Południe Włoch, na raptem 2 tygodnie... i nie dość że lista tego co odwiedziłeś na tymże Południu wygląda really imponująco :idea: , to jeszcze znalazłeś czas na tyle miejsc po drodze... Szacun.


Bardzo Ci dziękuję za to "docenienie" :)
Kawał drogi rzeczywiście to jest ... ale już doszliśmy do siebie ;)
a najlepsze w relacji ..... PRZED NAMI .... większość dni była po prostu .... BOMBOWA!!
A jak już zmęczeni mocno całą wyprawą po poranno-przedpołudniowych Pompejach stanęliśmy na kraterze Wezuwiusza - to było naprawdę COŚ :)

8O 8) :hut: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone