Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.01.2013 12:24

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):O matko, hehehehe
Ależ ja Cię Agnieszko wcale nie odsuwałem :) :oops: :oczko_usmiech: :boss:

BTW - jak się udały NARTY? :)

Hehe, chciałam Ci pokazać, że tu jestem, chociaż często po cichu i nic mi nie umknie :mrgreen:

Narty - super :D Dawno się tak nie wyszalałam. Zacznę dzisiaj opisywanie w wątku narciarskim. Jak trochę odeśpię wczorajsze spotkanie ze znajomymi (tak w środku tygodnia :oops:) Na szczęście już jestem w domu i mogę rozpocząć weekend :D



Bardzo się cieszę, że jesteś, nawet po cichu, choć wolę zdecydowanie, gdy się odzywasz :)
Fajnie masz z tym weekendem. Czekam zatem na opis czeskich szaleństw.

:mrgreen: 8)
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 07.01.2013 22:07

Witaj Tony Montana, Twoja skarbnica wiedzy spadła mi wręcz z nieba. Też baardzo ciągnie mnie do włoskiego obcasa. Moje trzy kobiety z którymi podróżuję, zwłaszcza cztero i sześciolatka sa wybitnie plażolubne, te muszą być pierwsza klasa - więc podstawowy warunek idealnie spełnia Salento. Odległości jako takiej sie nie boję, bo laski od małego wprawione w chorwackich kierunkach i wielogodzinnych podróżach, boje się za to jednej rzeczy: brudu, syfu i bałaganu, który skutecznie zmąci wrażenia szmaragdowego pięknego morza i cudnych plaż, po prostu boję się pytania: czy po to jechaliśmy przez pół europy???
Moje wątpliwości wynikają z tego, że jestem maniakiem googlowego Street View i przejechałem już chyba cała Apulię i Kalabrię i przeraża mnie wszechobecny tam bałagan. Folderowe zdjęcia odejmują mowę, ale schodząc z maldivskiej plazy w pierwsza lepszą ulicę chociażby Porto Cesareo, Gallipoli ... trudno szukac tam kolorowych kwiatów Brelowskiego Podrace, przystrzyzonych trawników nadmorskich riv. I tu moje pytanie, czy analizowałeś temat pod tym kątem, bo googlowa kamera jest tu bezlitosna? Zdaje sobie doskonale sprawę, że taki jest klimat "biednego" południa i ma to swój wielki urok który bardzo pi się podoba ale stety nie jade sam. Motam się, bo może zamiast Salento, Capo Vaticano, czy Gargano zabrać rodzinkę w miejsca gdzie byc może morze nie będzie tak szmaragdowe i piasek tak miałki, ale za to będzie bardziej przystępnie i atrakcyjnie dla córeczek? Oczywiście zwiedzanie przez duże Z odpada poza obowiązkowymi 2-3 punktami z Top10.

pzdr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.01.2013 14:26

No cóż Hadler...

Szczerze mówiąc IDEALNIE zobrazowałeś moje obawy, o których nigdy nie mówiłem głośno, ufny tak, klasycznie, po polsku, że "jakoś to będzie" ;) :) :oops: 8O

Wszyscy wiemy, że Włochy jako kraj, czy ogólnie kraje południa nie są tak "wychuchane" jak kraje z północy. A cóż dopiero pewnie południowe Włochy.... NIE WIEM, nie byłem :) Dlatego CHCĘ się przekonać na własne oczy JAK JEST.

Zwykle, gdy czytam różne komentarze z rozmaitych miejsc dziwię się z początku, dlaczego jedni ludzie piszą o nich ze fabjulos i magnificent ;) a inni, że syf, malaria i nawet za dopłatą tam nie pojadą drugi raz ...

Wtedy zawsze przypominam sobie swoją złotą myśl, która wbijam sobie do swojej mało niegdyś tolerancyjnej łepetyny, że każdy lubi spędzać czas tak, jak mu się podoba, jednemu pasuje kemping, inny w życiu nie spałby "pod gołym niebem", jeden śpi w aucie i to kocha, inny uważa to za "niewłaściwe".
Jeden bierze konserwy na cały pobyt w Cro, inny uważa, że to niepotrzebne albo lekko obciachowe.

KAŻDY jest inny i każdemu pasuje co innego...

Ale ....heheh odszedłem od tematu... bo miało być o Apulii ;)

No więc - tak, nieco się boje tekstu "przejechaliśmy 2400 kilometrów, po drodze robiąc dwa noclegi, plaża owszem jest ładna ... ale gdzie Ty ... do CHOLERY!!! nas przywiozłeś" ;)

Wtedy będę miał przechlapane .... 8O :evil: :cry:

Pocieszam się jednak kilkoma rzeczami:

- mnóstwo ludzi na Tripadvisorze pisze, że miasteczka Apulii nie takie straszne (wiem, pewnie 90% to Włosi, którym trollownia niestraszna) ;)

- kuchnia podobno jest świetna, a gospodarze B&B przemili i pomocni

- Google chodził po Apulii w grudniu 2008 i styczniu 2009 - to może w zimę to jednak inaczej trochę wygląda ;)
(akurat w Porto Cesareo jest coś a la riva, palmy są w każdym razie ;) hihihi)

- plaże są niesamowite

- jest mnóstwo świetnych miejsc do zwiedzenia w tym rejonie i w "niedalekiej okolicy"

- oprócz nas w apulijskim miasteczku wstępną rezerwację wykonały dwie z trzech rodzin z ekipy "Braćkiej"
Blade Twarze

Nikogo do niczego nie namawiałem, aby uniknąć "gdzie ty nas zaciągnąłeś, słąbo tu jest i drogo" ;)
Oczywiście w każdej chwili mogą zrezygnować, bo jednym np Grecja się marzy :)

Toteż MUSZĘ przekonać się na własne oczy, najwyżej dostanę po łbie ... :(

Pocieszam się też, że przecież ludzie jeżdżą z dzieciakami w różne miejsca, ja np nie wiedzieć czemu mam opory do wzięcia ich choćby do Egiptu 8O :oops: 8O

Wiem jednak, że jak się czyta trochę choćby o Neapolu (odkładam wizytę na nie wiem kiedy) czy nawet Bari wieczorem ;) (które zamierzam zobaczyć) to trochę się człowiek zastanawia, czy z rodziną "wypada" ;) :)

Będąc na Rodos późnym wieczorem siedzący przy knajpach młodzieńcy coś do nas pohukiwali, ale chyba dali sobie spokój, liczę, że w Italii będzie podobnie...

Aleś chooopie zasiał ziarno niepokoju ...

:roll: :boss: :papa:


edit: a jeszcze tak, aby choć trochę ;) odpowiedzieć na Twoje pytania:

Byłem np na Riwierze Rimini, fajnie było, bo sporo zobaczyliśmy, dzieciaki z kąpieli były w miarę zadowolone, byliśmy też na Rodos - no, fajnie było, ale łba nie urwało ;)

Możesz jechać do Gardalandii, do Mirabilinadii, do Italia in Miniatura (dwa ostatnie na Rimini Coast), jest full wesołych miasteczek i atrakcji typu tor samochodowy - może dzieciaki będą bardziej zadowolone?

Ale chyba warto też wybrać coś "dzikszego", nieznanego (tym bardziej, jeśli część bardziej "rozrywkową" już widziałeś.

No, ale fakt, klimat trochę inny niż w Twojej relacji z pięknymi fotami z Breli :)

:boss: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.01.2013 14:57

LECCE

Florencja Południa, Ateny Baroku

Obrazek
źródło: http://www.authentic-italy.co.uk

Obrazek
źródło: http://centerforitalianstudies.com

Lokalizacja:
Obrazek
http://www.arcodiprato.it/

Gdzie to dokładniee "JE" na Bingu

oraz na GMaps

Miasto, w którym kibice miejscowego klubu zapamiętają na długo nazwisko niejakiego Bońka Zbigniewa, kóry w roku 1991 trenował przez rok tę drużynę :) US Lecce
Nawiasem mówiąc rok później Trener Boniek spuścił Bari z Serie A do Serie B :)

Gdyby ktoś był zainteresowany koszulkami klubowym Lecce to proszę bardzo :)
Obrazek
źródło: http://www.football-shirts.co.uk

Co jeszcze wiem o Lecce? Cóż - posiadam aplikację na system Android i widzę, że dziś w Lecce 14 stopni :)
A teraz spójrzcie za okno.... u mnie 20 centymetrów śniegu :)

Obrazki z Lecce

Ogromna ilość zabytków w tym niespełna stutysięcznym mieście - po Baro największym w Apulii zachęca do odwiedzenia tego miejsca

Italia - Italia :)

Tu możecie poczytać o Lecce


Obrazek
źródło: http://www.arcovecchio.com

I TU

Na koniec oczywiście jeszcze kilka fotek z Lecce - z podaniem źródeł.

Liczę, że z początkiem sierpnia pokażę SWOJE z Lecce :)

Obrazek
źródło: http://www.visual-italy.it/EN/

Obrazek
źródło: http://centerforitalianstudies.com

Obrazek
źródło: http://www.ebps.org

Ciao Bambini ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.01.2013 15:12

No Lecce wygląda bardzo interesująco :P ,

jak mi odblokują internet :evil: , to googlowym ludkiem tam polecę :smo: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.01.2013 15:12

mysza73 napisał(a):No Lecce wygląda bardzo interesująco :P ,

jak mi odblokują internet :evil: , to googlowym ludkiem tam polecę :smo: .


Znowu spożytkowałaś wszystko na mecze? :)

Ej Mysza - zobacz mam ... 1973 posty - to jedyny taki moment :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.01.2013 15:17

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):No Lecce wygląda bardzo interesująco :P ,

jak mi odblokują internet :evil: , to googlowym ludkiem tam polecę :smo: .


Znowu spożytkowałaś wszystko na mecze? :)

Ej Mysza - zobacz mam ... 1973 posty - to jedyny taki moment :)


Mecze teraz mam w tv :P ,
raz tylko Janowicza oglądałam :oops:

No 1973 to bardzo znamienna liczba :roll: :smo: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.01.2013 12:16

171 DDW

:roll: 8O :oczko_usmiech: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.03.2013 19:53

121 DDW :)

Dawno mnie tutaj nie było. Im bliżej wyjazdu, tym wnikliwiej bedę oglądał Apulię ...

Czas będzie pojeździć mocniej ludzikiem Wujka Google'a

Póki co, mieliśmy dziś popołudniu awarię elektryczną i miałem czas skoczyć kupić parę niezbędnych rzeczy na trip italiański ;)

Jedną z tych rzeczy jest z pewnością 2 płytowe wydanie CD "I love Italia", na którym oprócz legendarnych i wszystkim znanych hitów w stylu: "Felicita", "Acapulco", "Volare" czy nieśmiertelnego Toto Cotugno (swego czasu wyło się ten numer po pijaku ;) znajdziemy takie perełki jak:

"Ti Amo" Umberto Tozzi ;) (czyli Ja Tjebja ljublju)
"Balla Balla Balerino" - LUcio Dalla
"Una notte speciale (chyba tłumaczyć nie trzeba, bo to w stylu zespołu Bolter "Daj mi tę noc") wykonywana przez niejaką Alice nie wspominając o takim hicie jak "Tu sei l'unica donna per me" (czyli "TYŚ jest dla mnie wyjątkowa")

Na razie przesłuchałem pół pierwszej płyty i jestem zachwycony - płyty NA PEWNO ZABIORĘ w podróż :)

W nagrodę dla Was, Kochani - KRÓL TOTO (z San Remo 1983)



I link do Wielu kozackich fot TOTO - ENJOY :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.03.2013 20:08

To wszystko moje ulubione przeboje :smo: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.03.2013 20:41

mysza73 napisał(a):To wszystko moje ulubione przeboje :smo: .


Zatem do Media Mysza :)
Jeno 19.99 ;)

Lasciate mi cantare lalalala
nati69
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.02.2013
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) nati69 » 07.03.2013 08:52

tak trochę z ciekawości przeczytałam kilka wypowiedzi z tego wątku i chciałam odnieść się do wątpliwości związanych z czystością w Apulii. Jest to dopiero ostroga italskiego buta, ale formalnie to już, zdaje się, południe :!: :?:
Mieszkaliśmy na Gargano - okolice Vieste, kemping Spiaggia Lunga - 2 tygodnie, robiąc wiele wycieczek zarówno po samym półwyspie, jak i poza nim (2-dniowy wypad), i nigdzie nie uderzył mnie szczególny brak czystości. Nie ma co porównywać tej okolicy z włoskim Tyrolem, ale też nie zauważyłam jakichś większych ilości bezpańskich śmieci walających się po ulicach, czy lasach (przepiękna Forresta Umbra na Gargano dała nam trochę wytchnienia w trakcie 40-stopniowych upałów). W tych okolicach "włoski brud" można porównać do naszego - zawsze znajdą się amatorzy wywożenia w ramach oszczędności śmieci do lasu, lub leniwi którym nie chce podejść się kilka metrów do kosza na śmieci - ale plaże na których byliśmy były czyste, miasteczka zadbane - generalnie bardzo miło wspominam ten wyjazd, bo rejon jest niezwykle urokliwy. A śmieciami nie ma się co przejmować bo nie ma ich tam za dużo :D
:papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.03.2013 08:58

W Neapolu zmienisz zdanie. Niestety...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.03.2013 09:00

nati69 napisał(a):tak trochę z ciekawości przeczytałam kilka wypowiedzi z tego wątku i chciałam odnieść się do wątpliwości związanych z czystością w Apulii. Jest to dopiero ostroga italskiego buta, ale formalnie to już, zdaje się, południe :!: :?:
Mieszkaliśmy na Gargano - okolice Vieste, kemping Spiaggia Lunga - 2 tygodnie, robiąc wiele wycieczek zarówno po samym półwyspie, jak i poza nim (2-dniowy wypad), i nigdzie nie uderzył mnie szczególny brak czystości. Nie ma co porównywać tej okolicy z włoskim Tyrolem, ale też nie zauważyłam jakichś większych ilości bezpańskich śmieci walających się po ulicach, czy lasach (przepiękna Forresta Umbra na Gargano dała nam trochę wytchnienia w trakcie 40-stopniowych upałów). W tych okolicach "włoski brud" można porównać do naszego - zawsze znajdą się amatorzy wywożenia w ramach oszczędności śmieci do lasu, lub leniwi którym nie chce podejść się kilka metrów do kosza na śmieci - ale plaże na których byliśmy były czyste, miasteczka zadbane - generalnie bardzo miło wspominam ten wyjazd, bo rejon jest niezwykle urokliwy. A śmieciami nie ma się co przejmować bo nie ma ich tam za dużo :D
:papa:


Dzięki za info :)
Ja także będę w drugiej części wyjazdy w Vieste, może masz jakieś ulubione knajpki w mieście?

A o śmieci - to bardziej chodziło nie o pojedyncze worki czy papierki ;) jeno o to co czytam w relacjach i książkach - o rzędach, górach śmieci w lasach, przy drogach ...

:) :papa:

Anyway - zdania nie zmieniam - cała Apulia przez 18 dni + 1 dzień przelotowy w Kampanii

8) :mrgreen: :hut:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: '10-Bawaria,Italia,Istria; '10-Rzym,'13 - Italia - Plany

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.03.2013 09:05

Tony, Vieste to Międzyzdroje zwłaszcza od południa; Peschici bardziej kameralne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone