Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.03.2015 20:52

Jako, że Toskania w lipcu to i do Ciebie zajrzałam...
Czytałam i czytałam, wszystkie wieczory z ostatnich dwóch tygodni i jestem na końcu.
Od 1 do 85 strony przeczytane :D

Lazury obcasa mnie powaliłyi teraz tak mi się pod powiekami mieni i już myślę, kiedy tam mogłabym się udać. Jest kolejna konkurencja na przyszłe wakacje (dla Albanii i Grecji).

Kilometry, zwiedzanie i ilość kościołów mnie powaliły. Lubię zwiedzać, ale dla mnie za dużo. A dla moich chłopaków to już w ogóle :roll: Jakbym tyle km natrzaskała (tzn. zarządziła, bo ja nie prowadząca w wakacje) w jedne wakacje, to bym chyba na wakacje miała szlaban na jakieś 5 lat :wink:

A teraz udaję się do Kulek i ich samochodowego zwiedzania (to mi pasuje :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.03.2015 19:16

piekara114 napisał(a):Jako, że Toskania w lipcu to i do Ciebie zajrzałam...
Czytałam i czytałam, wszystkie wieczory z ostatnich dwóch tygodni i jestem na końcu.
Od 1 do 85 strony przeczytane :D


Podziwiam, bo materiału jest sporo, zresztą wieczory z ostatnich dwóch tygodniu mówią same za siebie :)

piekara114 napisał(a):Lazury obcasa mnie powaliłyi teraz tak mi się pod powiekami mieni i już myślę, kiedy tam mogłabym się udać. Jest kolejna konkurencja na przyszłe wakacje (dla Albanii i Grecji).


Tak, to nie "wina" aparatu - po prostu kolory wody w Apulii sa NIESAMOWITE
Oczywiście na Lefkadzie czy w innych miejscach "MittelMeer" też takie można znaleźć, ale strasznie nam się tam podobało
Zarys Albanii widzieliśmy z samego koniuszka Półwyspu Salentyńskiego :)

piekara114 napisał(a):Kilometry, zwiedzanie i ilość kościołów mnie powaliły. Lubię zwiedzać, ale dla mnie za dużo. A dla moich chłopaków to już w ogóle :roll: Jakbym tyle km natrzaskała (tzn. zarządziła, bo ja nie prowadząca w wakacje) w jedne wakacje, to bym chyba na wakacje miała szlaban na jakieś 5 lat :wink:

A teraz udaję się do Kulek i ich samochodowego zwiedzania (to mi pasuje :D


Ja też juz powoli mam dosyć jeżdżenia autem, ostatnio nawet podróż do Warszawy i z powrotem autostradami mnie zmęczyła ;)
Dlatego w lipcu lecę samolotem..... biorę auto w Madrycie i jedziemy do Andaluzji hehehe

pozdrowionka! :oczko_usmiech:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.03.2015 19:34

tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a):A teraz udaję się do Kulek i ich samochodowego zwiedzania (to mi pasuje :D


Ja też juz powoli mam dosyć jeżdżenia autem, ostatnio nawet podróż do Warszawy i z powrotem autostradami mnie zmęczyła ;)
Dlatego w lipcu lecę samolotem..... biorę auto w Madrycie i jedziemy do Andaluzji hehehe

A ja uwielbiam jeździć autem :cool: , a że na co dzień aż tak wielu okazji nie mam, to już się doczekać nie mogę dłuższej podróży :lol:

Do Andaluzji i (zwłaszcza) Portugalii też pewnie ruszymy za czas jakiś, może nowym autem jeśli się pojawi "w rodzinie", a jak się nie pojawi, to może i Felą :) . Dużo zwiedzaj, pokazuj, pisz po powrocie, będzie o czym myśleć i co planować :idea:

piekara114 napisał(a):Jest kolejna konkurencja na przyszłe wakacje (dla Albanii i Grecji).

Grecja jest (raczej) nie do pobicia, ale czasem warto zobaczyć jakiś inny kawałek Europy :)
W południowe włoskie rejony wyruszymy już niedługo poniekąd śladami Tonego (odliczam dni 8O ), liczymy że do trzech razy sztuka i pogoda dopisze tym razem, a że plany bogate i napięte, może będzie to jakiś głos "za" Włochami na przyszły rok dla Ciebie :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.03.2015 19:59

tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a):Lazury obcasa mnie powaliłyi teraz tak mi się pod powiekami mieni i już myślę, kiedy tam mogłabym się udać. Jest kolejna konkurencja na przyszłe wakacje (dla Albanii i Grecji).

Tak, to nie "wina" aparatu - po prostu kolory wody w Apulii sa NIESAMOWITE

Wcale nie twierdzę, że to wina aparatu, to wina natury :D


kulka53 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Jest kolejna konkurencja na przyszłe wakacje (dla Albanii i Grecji).
Grecja jest (raczej) nie do pobicia, ale czasem warto zobaczyć jakiś inny kawałek Europy :)
W południowe włoskie rejony wyruszymy już niedługo poniekąd śladami Tonego (odliczam dni 8O ), liczymy że do trzech razy sztuka i pogoda dopisze tym razem, a że plany bogate i napięte, może będzie to jakiś głos "za" Włochami na przyszły rok dla Ciebie :)


O Grecji myślałam już na ten AD, ale Pan M. dalekiej jazdy odmówił, a styczeń w biurze powalił mnie ceną (+ wynajęcie auta na miejscu to już wogóle :roll: ) a w pt poszłam znowu i dla naszej trójki nawet znośna cena za 11 dni była... Ale Toskania klepnięta i nie możemy się doczekać :D :D :D :D (właśnie jestem u Was i patrzę na piękne widoki z Pienzy, tu raczej nie będę :( )
A za rok? Sie zobaczy :D Ale będzie dylemat, jak jeszcze i Wy Apullę pokarzecie, a może i jeszcze jedna Pani coś zarzuci... A pogody gorąco życzę, bo poranek w samochodzie przy +5 nie jest najmilszy (nam się raz trafiło takie całonocne spanie w naszym kombiaku, w trójkę, i w tym roku powtórka będzie, a jedna z miejscówek od Was podpatrzona, tego też nie mogę się doczekać :D )
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.03.2015 20:11

piekara114 napisał(a): patrzę na piękne widoki z Pienzy, tu raczej nie będę :(

Szkoda... akurat to miejsce i te widoki to coś, co bardzo miło wspominam (chociaż takich miejsc jest duuuuużo :) )
piekara114 napisał(a):A za rok? Sie zobaczy :D Ale będzie dylemat, jak jeszcze i Wy Apullę pokarzecie, a może i jeszcze jedna Pani coś zarzuci...

Też jesteśmy ciekawi jak sympatyczna okaże się Apulia i okolice, o warte odwiedzenia miejsca jesteśmy spokojni, z miejscówkami noclegowymi liczymy że też nie będzie kłopotu.

piekara114 napisał(a):A pogody gorąco życzę, bo poranek w samochodzie przy +5 nie jest najmilszy (nam się raz trafiło takie całonocne spanie w naszym kombiaku, w trójkę, i w tym roku powtórka będzie, a jedna z miejscówek od Was podpatrzona, tego też nie mogę się doczekać :D )

Po powrocie mówiliśmy sobie - nigdy więcej Włoch w maju... 5 stopni rankiem może być pod warunkiem że mieszka się w kamperze :wink: , chociaż to jest jeszcze do przeżycia, i tak najgorsze na zwiedzanie były opady :? . No ale liczymy, że na dalekim Południu będzie i cieplej i bardziej sucho :roll: niż na górzystej Północy.

Ciekawe jakie miejsce noclegowe masz na myśli ? :roll: :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.03.2015 21:37

Pogoda dziś była piękna, choć podobno to Toskania ma najmniej liczby dni deszczowych w całej It.

kulka53 napisał(a):
piekara114 napisał(a): jedna z miejscówek od Was podpatrzona, tego też nie mogę się doczekać :D)
Ciekawe jakie miejsce noclegowe masz na myśli ? :roll: :D

Dokładnie myślałam o tym tylko nie wiem czemu zapamiętało mi się, że to było w Austrii, czyli w Insbrucku, bo przez DE nie będziemy jechać. Skocznia to skocznia, może być inna.


Dobrze, że się zapytałeś, bo miałam parking i widok w głowie, i potem na miejscu kłóciłabym się z Panem M. że jesteśmy nie tu gdzie trzeba, bo przecież Kulki dawały zdjęcie i to nie jest to.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.03.2015 19:43

Kochani
Trzymam kciuki zarówno za realizację apulijskiego (wcześniej) jak i toskańskiego planu (później)

Juz dziś cieszę się na fantastyczne relacje z pięknymi zdjęciami
Najbardziej lubię właśnie relację z miejsc, które sam odwiedziłem ;) (jak Inżynier Mamoń)

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.03.2015 20:09

tony montana napisał(a):Kochani
Trzymam kciuki zarówno za realizację apulijskiego (wcześniej) jak i toskańskiego planu (później)

Juz dziś cieszę się na fantastyczne relacje z pięknymi zdjęciami
Najbardziej lubię właśnie relację z miejsc, które sam odwiedziłem ;) (jak Inżynier Mamoń)

:papa:


Dziękuję i w swoim imieniu i myślę, że śmiało mogę napisać także w imieniu Kulek...

Ja też lubię czytać o miejscach, które odwiedziłam i które są w bliskich planach
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 25.03.2015 16:11

Też przeczytałem twoje relacje, signore Montana, i nie żałuję tego ;)
Zaciekawiła mnie jedna rzecz, związana z katedrą w Orvieto. Napisałeś, że płaciliście za wejście. Ja zwiedzałem ją w 2006 r., więc od tego czasu mogło się pozmieniać, ale pamiętam, że samo wejście do katedry było darmowe. Pięć euro zapłaciliśmy tylko za kaplicę z freskami Luki Signorelliego. Ale warto było.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.04.2015 10:26

maxredaktor napisał(a):Też przeczytałem twoje relacje, signore Montana, i nie żałuję tego ;)
Zaciekawiła mnie jedna rzecz, związana z katedrą w Orvieto. Napisałeś, że płaciliście za wejście. Ja zwiedzałem ją w 2006 r., więc od tego czasu mogło się pozmieniać, ale pamiętam, że samo wejście do katedry było darmowe. Pięć euro zapłaciliśmy tylko za kaplicę z freskami Luki Signorelliego. Ale warto było.


Całe 86 stron? 8O 8O 8O 8)
Gratuluję :)

Niestety, wejście do Duomo w Orvieto było na pewno płatne, to doskonale pamiętam

A jakie plany masz na wakacje 2015?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 06.04.2015 21:39

tony montana napisał(a):Całe 86 stron? 8O 8O 8O 8)
Gratuluję :)


Po prostu lubię czytać :D

tony montana napisał(a):Niestety, wejście do Duomo w Orvieto było na pewno płatne, to doskonale pamiętam


Kurczę, nawet do bazyliki św. Marka wejście jest darmowe, nie wiem co w tej Umbrii sobie myślą :wink: Ale fakt, że katedra robi wrażenie.

tony montana napisał(a):A jakie plany masz na wakacje 2015?


Jeśli sytuacja rodzinna pozwoli, to zapewne północno-środkowe Włochy, albo pogranicze francusko-włoskie.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.04.2015 20:07

maxredaktor napisał(a):
tony montana napisał(a):Całe 86 stron? 8O 8O 8O 8)
Gratuluję :)


Po prostu lubię czytać :D

tony montana napisał(a):Niestety, wejście do Duomo w Orvieto było na pewno płatne, to doskonale pamiętam


Kurczę, nawet do bazyliki św. Marka wejście jest darmowe, nie wiem co w tej Umbrii sobie myślą :wink: Ale fakt, że katedra robi wrażenie.

tony montana napisał(a):A jakie plany masz na wakacje 2015?


Jeśli sytuacja rodzinna pozwoli, to zapewne północno-środkowe Włochy, albo pogranicze francusko-włoskie.


Życzę realizacji wakacyjnych planów :)

:papa:
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 13.04.2015 17:50

Toskania jest też moją kraina. Tu na Cro forum było juz kilka wątków, w tym tytule. Byłem tam raz, teraz myśleo wyjechaniu w prowincjonalną Toskanie, i patrzę na was, I pilnujcie sie, wszyscy chcą zobaczyć i doznać czegoś fajnego, co potem może i na swoim szlaku.
Pozdrawiam, Bernard. 8O
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.06.2018 09:47

Niestety zdjęcia z jednej z moich ulubionych wakacji SKASOWAŁ fmix :(

Kilka zajawek apulijskich

Okolice Torre Canne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Torre Guaceto
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lotnisko w Brindisi ;)
Obrazek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.06.2018 10:15

tony montana napisał(a):Kilka zajawek apulijskich

To w ramach przedwyjazdowych przygotowań :D :?:



tony montana napisał(a):Niestety zdjęcia z jednej z moich ulubionych wakacji SKASOWAŁ fmix

Strasznie szkoda :( . Tym bardziej, że region mało popularny na forum. Chciałam sobie jeszcze raz obejrzeć Twoje Lecce i Nardo, Otranto i okoliczne plaże, a tu klops :evil: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone