Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2013 20:58

Giorno 16

Lago d'Iseo

Dwa odcinki temu wprowadziłem Was w błąd :oops: 8O
Biję się w owłosioną klatę i prostuję oszustwo. Otóż to nieprawda, że z A1 pojechałem na północ na A22 na Mantue i Veronę :oops: :roll: (zerknąłem do moich ubogich notatek w szmatfonie) - tak zrobiłbym, gdybym nie chciał przejechać się A4 i sprawdzić tej trasy w kierunku na Milano.

Z mapy, którą analizowałem podczas jakiegoś postoju na A1, wyszło, że nad Jezioro Iseo mogę jechać ALBO PRAWIE tak, jak nad Gardę, czyli kierunek Verona, a potem w lewo na Brescię, albo JUZ za Modeną wskoczyć na A4 i podążyć nią na zachód do Piacenzy (ale kawałek przed nią skręcić na północ na A21 na Cremonę i potem dolecieć do Brescii). Jako, że mam świra na punkcie map i poznawania nowych dróg pojechałem oblukać tę właśnie trasę, albowiem nigdy nią jeszcze nie jechałem :)

A więc nie pojechałem TAK

tylko TAK

Szczególnie fajna była ta A21 - praktycznie pusta i jechaliśmy dlugo kompletnie sami, sama A4 na odcinku Modena - do prawie Piacenza - cały czas trzy pasy i spory ruch, no ale w końcu to trasa Wenecja - Mediolan, jedna z najbardziej uczęszczanych autostrad w Italii

Czemu w ogóle nocleg przy Lago Iseo?
Hmmm, ceny jednej nocy z soboty na niedzielę nad Gardą były kosmiczne to raz. Dwa, że trochę bałem się utknięcia w sobotnich korkach nad tym mega popularnym akwenem - przysłowiowe g... zobaczylibyśmy z okien auta, a nad jezioro trafilibyśmy długo po zachodzie słońca.

Lago Iseo leży niedaleko Gardy - nieco na zachód od niej, jest dużo mniejsze (co nie oznacza, że małe), posiada najwyższą wyspę spośród wszystkich alpejskich jezior.... no i... nigdy nie byłem nad włoskim jeziorem polodowcowym (w innych krajach zdarzało się, w Italii nie)

Do naszego hotelu trafiliśmy jakoś przed 19 wcześniej kręcąc się trochę po tunelach przy jeziorze - navi oczywiście oszalała, a taki widok mieliśmy z okna

Obrazek

Po szybkim prysznicu pędzimy w kierunku wody

Obrazek

Tutaj widać już góry leżące po drugiej stronie jeziora

Obrazek

Obrazek

To już jeden z placów blisko wody

Obrazek

Giuseppe to czy Wiktor?

Obrazek

Wszystkie knajpki okupowane są przez turystów, prawdziwy tłok zacznie sie jednak dopiero po zmroku

Obrazek

No dobrze, dzień był wyczerpujący, ale jest nadal pięknie i ten giorno wcale się jeszcze nie skończył! 8)

Obrazek

Obrazek

Idziemy sobie promenadką wzdłuż jeziora, aby zobaczyć Wyspę i miejsce w którym jezioro "zakręca" - szczegóły następnym razem :papa:

Obrazek

Arrivederci! (78)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2013 21:03

Krystof napisał(a):- 12.07. 27.07.2014
- Gdańsk - Madryt - Gdańsk
- 370,- + 434,- za osobę = 3.315,- pln za 4 osoby
- taryfa FlyClassic ECO (21 kg + 8 kg podręcznego)

i teraz Twoj problem:

"Taryfa JustFly nie zawiera dodatkowej usługi rezerwacji miejsc siedzących (wraz z fotelami XL z większą ilością miejsca na nogi) i nie może być zarezerwowana. Ponadto podczas odprawy online nie ma możliwości dowolnego wybrania miejsca, tzn. miejsce przyporządkowuje system. W tym przypadku uwzględniane są aspekty ekonomiczne i ekologiczne załadunku samolotu. Z tego względu podróżującym razem nie możemy zagwarantować, iż otrzymają oni miejsca siedzące obok siebie. Jeżeli istnieje potrzeba rezerwacji miejsc siedzących lub swobodnego wyboru miejsca podczas odprawy online, zalecamy rezerwację lotu w taryfie FlyClassic lub FlyFlex. W przypadku tych taryf rezerwacja miejsc siedzących jest możliwa bezpłatnie lub za opłatą."


oraz to:

"Zarezerwuj swoje ulubione miejsce od 11,99 EUR za osobę i lot. Dla pasażerów klasy biznesowej, posiadaczy kart topbonus Silver/Gold/Platinum lub Service Card oraz klientów w taryfach FlyFlex możemy dokonać bezpłatnej rezerwacji miejsc siedzących."

Czyli, gdy zapłacisz - siedzisz, gdzie chcesz. Teoretycznie. K.


No, ja właśnie miałem FlyClassic i to "kazało" mi kupić miejsca za 50,24 PLN za miejsce
No sorry, do takiej Katanii miałem przesiadkę i z powrotem to samo - razem cztery loty, to razem 8 stów więcej....
Do Madrytu jest rozumiem bezpośredni to dochodzą cztery stowy...

Dobra, dzięki Krystof, nie zawracam głowy - wyszło na to, że żona zniechęciła się do Sycylii i AirBerlin ogólnie ;) "Masz czekać cierpliwie i szukać RAJANA do Espanii" ;)

JA OSIWIEJE CHYBA :) (jakbym siwy JUŻ nie był hhee)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.10.2013 21:29

nie, nie musisz dopłacać! przecież piszą, że dopłacasz za "konkretne" miejsce, albo fotel XL (nie pochlebiaj sobie 8) )

a rajana se odpuść, bo wychodzi drożej
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.10.2013 21:36

zwykle tego nie robię, ale u Ciebie pozwolę sobie na małe uzupełnienie, ok? :oczko_usmiech:


Zdarzyło się w 1263 r., że z pielgrzymką do grobu świętych Apostołów Piotra i Pawła wyruszył kapłan Piotr z Pragi. Na skutek szerzącej się herezji podważającej realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie także on zwątpił w tę Boską tajemnicę.
W Rzymie chciał odzyskać dar głębokiej wiary. Pielgrzymując znanym pątniczym szlakiem zatrzymał się w Bolsenie, by oprawić Mszę św. przy grobie św. Krystyny. [...]

Kiedy kapłan przystąpił do rozdzielania Komunii Świętej, jedna z Hostii nagle zaczęła krwawić. Najświętsza Krew przesączyła się przez jego palce i spłynęła na białe płótno korporału. Hostia, którą Piotr z Pragi nadal trzymał w dłoni, zachowała postać białego chleba. Ksiądz zawinął ją w korporał, włożył do kielicha i chciał powrócić do zakrystii. Wtem kilka kropel Krwi upadło na posadzkę. Piotr z Pragi zadrżał, krzyknął i stracił przytomność.

Świadkowie cudu stłoczyli się wokół ołtarza, podziwiając pozostawiony na nim korporał z 25 śladami krwi Chrystusa, tworzącymi na nim podobiznę Ukrzyżowanego. [...]

Kiedy wydarzył się opisywany cud, w pobliskim Orvieto przebywał właśnie papież Urban IV. Czym prędzej posłał on do Bolseny swoich teologów, którzy potwierdzili prawdziwość faktu, zabrali relikwię i wyruszyli z powrotem do Orvieto. Ojciec Święty wyszedł im wówczas na spotkanie, wziął korporał z Hostią z ich rąk i ukazał licznie zgromadzonym wiernym. To właśnie wydarzenie uznaje się za początek odprawiania procesji Bożego Ciała.

Dla godnego uczczenia relikwii w Orvieto wzniesiono potężną katedrę - jedno z arcydzieł światowej architektury gotyckiej. Dla Hostii i zakrwawionego korporału - umieszczonych w specjalnym relikwiarzu ze złota, srebra i emalii - wybudowano specjalną Kaplicę Korporału. Zachowano też skrwawione kamienie z bolseńskiego kościoła. Jeden z nich został wmurowany w ścianę za ołtarzem, przy którym zdarzył się cud, drugi - włożony do relikwiarza czci się dziś w czasie procesji Bożego Ciała.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2013 21:55

Krystof napisał(a):zwykle tego nie robię, ale u Ciebie pozwolę sobie na małe uzupełnienie, ok? :oczko_usmiech:


Bardzo ładnie Krystof ::)
Widzę, że NIEKTÓRE to nawet z ŁOKCIA nie są tylko "na żywca" :lol: :roll:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 10.10.2013 09:31

ale bez lampy... ;@)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.10.2013 09:47

tony montana napisał(a):
No dobrze, dzień był wyczerpujący, ale jest nadal pięknie i ten giorno wcale się jeszcze nie skończył! 8)

Obrazek


Arrivederci! (78)


Ale mi się zatęskniło za Gardą :( ,
ale na wakacje mam w planach górskie jeziora, więc może jakoś dożyję :wink: :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.10.2013 09:56

Krystof napisał(a):ale bez lampy... ;@)


No jeszcze tego by brakowało, żeby przy zakazie z lampą :devil: :roll:

I tak ZUCh jesteś :)


mysza73 napisał(a):Ale mi się zatęskniło za Gardą :( ,
ale na wakacje mam w planach górskie jeziora, więc może jakoś dożyję :wink: :papa: .


Które konkretnie?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.10.2013 10:10

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ale mi się zatęskniło za Gardą :( ,
ale na wakacje mam w planach górskie jeziora, więc może jakoś dożyję :wink: :papa: .


Które konkretnie?

Konkretnie, to nie mogę się zdecydować :roll: :smo: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.10.2013 10:46

Giorno 16

Lago d'Iseo cz.2


Jezioro Iseo zwane przez miejscowych Sebino jest najmniejszym z czterech wielkich lombardzkich jezior polodowcowych.

Obrazek
źródło: http://www.venere.com

Jego południowa część, nad którą byliśmy, ma prawie płaskie brzegi, natomiast północna leży pośród gór

Obrazek

Jezioro jest otoczone górami wznoszącymi się na wysokość ponad 1000 m n.p.m. Jego dodatkową atrakcją jest wspomniana w poprzednim odcinku równie malownicza wyspa Monte Isola, największa w Europie zamieszkała wyspa położona na jeziorze.

Obrazek
źródło: http://www.europealacarte.co.uk

Teren słynie z bardzo dobrej jakości oliwy z oliwek, niestety nikt nie sprzedawał jej na ulicy, a w sklepie można pewnie trafić na JAKĄKOLWIEK oliwę, niekoniecznie stąd...

Zza drzew wyłania się nam Monte Isola

Obrazek

Oto i rzeczona wysepka w całej okazałości (a właściwe "wyspiszcze" skoro to największa wyspa na europejskich jeziorach!)

Obrazek

Tu widzimy północno-wschodni brzeg jeziora Iseo

Obrazek

Dochodzimy do miejsca, które wydaje się być prawie końcem miasta Iseo ;)

Obrazek

Obrazek

Płynie łodka - opis dla Krystofa

Obrazek

Zachodzi słońce (KRYSTOF!) 8O :lol: :lool:

Obrazek

Obrazek

My zaś wracamy do centrum miasta - czas na jakiegoś "fikołka" czy bro

Obrazek

Jeden z zabytkowych średniowiecznych kościółków Iseo - nie weszliśmy, spoko FUX, spoko Potter (Pani Potter to chyba do Włoch znów pojechała...)

Obrazek

Po drodze jemy jeszcze pizze a taglio czyli każdy po jednym sporym kawałku, w tej knajpce zdenerwowałem się, normalnie jak nie Włoch ;) bo nie wiadomo było z której strony jest kolejka, ludzie podchodzili i zagadywali NIBY O COŚ TAM podających i nagle wyciągali kasę i kupowali przed nami pizze, w końcu rzekłem nieco podniesionym głosem "children are HUNGRY!", co nie spowodowało jakoś zbytniego przejęcia się towarzystwa (ach ta cyniczna nieznajomość innych języków poza włoskim u autochtonów) w związku z czym kiwnąłem na panią, która już już miała obsługiwać kolejną babuleńkę, która nas "nie zauważyła" i się wepchała i zacząłem zamawiać "bez kolejki" jak Włoch....

CZŁEK TO ŚWIATOWY JEST :lool: :devil:

Oczywiście jednak wiem O CO CHODZIŁO - przecież wiadomo, że autochtonów i tych, co się zna obsługuje się szybciej, bez kolejki i mają oni specjalne preferencje, nie ze mną jednak te brunnery....

Przypomniało mi to jedną historię: przebywając na wakacjach u rodziny na wsi szczylem niespełna ośmioletnim będąc wujek posłał mnie "szybko kup 6 chlebów". Pojechałem rowerem. Nie wracam pół godziny, godzinę, półtorej wujas się wk.... i podjechał maluchem pod piekarnie i zrobił DYM "och.... k... żeby dziecko olać?!!!??!" - oczywiście ja stałem w kolejce i już nieraz dochodziłem do sprzedawcy i już mówiłem szczerbaty: "sześć bebów", a tu nagle RYSIEK się wpychał i brał sto bułek i 5 chlebów.... i znów czekamy na DOPIEK.... ja już znów mam kupować, a tutaj HENIEK kupuje dwie blachy pieczywa .....

Marina w Iseo

Obrazek

Siedzimy sobie na fikołku w knajpce

Obrazek

Gdy zrobiło sie ciemno - WSZYSCY ludzie!!! wypełzli na miasto - w końcu sobota wieczór nie? Lansik, a potem DISKO

Obrazek

Fajosko tam było!

Obrazek

Obrazek

Odrobinę Wenecji dla Potter i Mariusza

Obrazek

Arrivederci! (79)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.10.2013 10:56

tony montana napisał(a):
Zza drzew wyłania się nam Monte Isola

Obrazek

Arrivederci! (79)



Szkoda, że słoneczko już zaszło :?,
ale i tak pięknie :P .
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 10.10.2013 11:05

Krystof a gdzie jest ochrona i turyści 8O :?:
Obrazek
Kiedy Ci się trafiła taka "okazja"?
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18317
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.10.2013 12:12

Bardzo podoba mi się Twój pomysł zdobywania Krony Amfiteatrów Europejskich 8)

Nie zapomnij o jednym ze starszych ( powstałym pomiędzy 43 a 85 r.n.e. ) amfiteatrów w Londinium . Jak podają niektóre źródła , w 122 r.n.e. ( data przybycia cesarza Hadriana na Wyspy Brytyjskie ) po rozbudowie korony był największym , budzącym podziw cesarza amfiteatrem w cesarstwie .

Monte Isola bardzo fajne , podobnie jak i okolica 8)


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.10.2013 13:04

Okolice jeziora Iseo brałem teraz we wrześniu pod uwagę, jako ewentualną odskocznię w przypadku niepogody. Ale w efekcie nie skorzystałem, bo pogoda psuła się również na południe od Alp.

Pozdrawiam,
Wojtek
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 10.10.2013 13:13

Lidia K napisał(a):Krystof a gdzie jest ochrona i turyści 8O :?:
Obrazek
Kiedy Ci się trafiła taka "okazja"?



ochrona przechytrzona (Polak potrafi...),a turyści są - zobacz, jacy malutcy :D
a tak na prawdę, to musiałem się nieźle nagimnastykować, żeby zrobić zdjęcia bezludzkie, ale po Florencji i Sienie miałem już jako taką wprawę :roll:

Tony - dzięki za opisy, są bezcenne!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone