Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj, Vodice czy Srima

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.10.2016 21:47

martaksc napisał(a):
Czy w Srimie jest jakiś "ryneczek" z koncertami, knajpkami, etc?

W Srimie nie ma "ryneczku" - to miasteczko to raczej "noclegownia".

https://www.google.pl/maps/place/Srima, ... 15.8038406
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.10.2016 08:42

martaksc napisał(a):po prostu nie widzę nic ciekawszego od Zadaru do mniej więcej Rogoznicy.

Jak nic nie ma? 8O
Primosten !
Stare miasto (malutkie , ale jest) , plaża , stragany , knajpy i pierdoły dla dzieci , jeden minus w sezonie tłok , we wrześniu pustki.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.10.2016 10:38

martaksc napisał(a):myslałam o Rogoznicy, ale podobno droga i niefajne plaże

Zależy co dla Ciebie znaczy nie fajne plaże, bo dla mnie w Rogoznicy plaże są zdecydowanie fajniejsze (nawet te betonowe) niż ta mułowata plaża w Pakostane (ona nam całkowicie nie podeszła i codziennie przez tydzień jeździliśmy poza miasto). Jeśli chodzi o ceny w R. - to uważam, że ceny w sezonie są dość porównywalne wszędzie. Przy samej Sepurine i w 1 linii najdrożej, im dalej od plaży to taniej. Trzeba szukać i nie nastawiać się na opinię, że drogo (każdy ma inne oczekiwania). Ja patrząc ile mi Pani w Srimie rzuciła za app. we wrześniu to pozwolę sobie stwierdzić, że w sezonie za tyle w R. będę miała app. blisko do morza. Wg mnie droższe od R. jest Primosten w sezonie.

A może wyspa Murter? - ma połączenie mostowe z lądem
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 07.11.2016 15:32

Jeżeli jeszcze nie dokonaliście wyboru - polecam moją relację z Rogoznicy sprzed 3 lat. Może wydaje się, że to już długo, ale w tym roku natomiast byłem w Tribunj i odwiedziłem Rogoznicę na jeden dzień i mogę stwierdzić, że w zasadzie nic się nie zmieniło...
Relację z Tribunj wrzucę niebawem, może jutro nawet.
MikeM
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MikeM » 15.12.2016 14:44

Czy ktoś się orientuje gdzie w Tribunj jest jakiś ogólnodostępny plac zabaw dla dzieciaków (taki dla 6-7 latka)?
Przeszukałem internety ale nic konkretnego nie mogę znaleźć. Na streetview też bez skutku.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.12.2016 19:34

MikeM napisał(a):Czy ktoś się orientuje gdzie w Tribunj jest jakiś ogólnodostępny plac zabaw dla dzieciaków (taki dla 6-7 latka)?
Przeszukałem internety ale nic konkretnego nie mogę znaleźć. Na streetview też bez skutku.

Napisz do Daria, on chyba będzie najlepiej poinformowany gdzie takie są,ja nie zwróciłem uwagi choć kilkanaście razy tam byłem :D
msladzio
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) msladzio » 19.12.2016 20:47

Jeden pomiedzy hotelem a sklepem konzum w tamtym roku byl
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 21.12.2016 15:02

MikeM napisał(a):Czy ktoś się orientuje gdzie w Tribunj jest jakiś ogólnodostępny plac zabaw dla dzieciaków (taki dla 6-7 latka)?
Przeszukałem internety ale nic konkretnego nie mogę znaleźć. Na streetview też bez skutku.

Z tego co pamiętam to taki miniplac jest w samym centrum, przy wjeżdzie na parking przy marinie. Ale nie jest to placyk, który pozowoli wyszaleć sie 6-7 latkowi... Dwie huśtawki i chyba zjeżdżalnia.
PS. na googlestreet go nie ma.


A w kwestii zadanego pytania autora wątku: Tribunji jesli lubisz spokój. Vodice jeśli lubisz tabuny turystów.
W Tribunji niczego nie brakuje sa sklepy, bankomaty , knajpki ale nie ma tylu turystów. W Vodice spacerując wieczorem promenadą idziesz w "sznurku" ludzi. Na plus: Vodice - tańsze wycieczki statkiem (większa konkurencja)
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 04.03.2017 17:20

Czy w Srimie jest jakaś wypożyczalnia rowerów?
Jeśli tak to może podacie jakieś namiary i orientacyjne ceny.

Pozdrowienia.;)
milan0
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) milan0 » 05.03.2017 09:56

Zastanawiam się na d Tribunj w drugiej połowie czerwca. Czy polecacie tą miejscowość czy może lepiej szukać czegoś innego ? Chodzi mi o względną ciszę, możliwość pójścia na spacer i zjedzenia czegoś na mieście. Jak wyglądają plaże, jest cień , dużo ludzi ? Myślałem jeszcze nad Primosten, Rogoźnicą lub Pakostane nie wiem co lepsze...
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 05.03.2017 12:46

Gonzales napisał(a):Czy w Srimie jest jakaś wypożyczalnia rowerów?
Jeśli tak to może podacie jakieś namiary i orientacyjne ceny.

Pozdrowienia.;)


DSCN5369.JPG



Przy głównej drodze koło sklepu Konzum

https://www.google.de/maps/@43.7497865, ... 312!8i6656

Rower na zdjęciu nie jest z w Pożyczalni :D :D (ciekawy napęd)
Pozdraw :papa:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 05.03.2017 13:30

milan0 napisał(a):Zastanawiam się na d Tribunj w drugiej połowie czerwca. Czy polecacie tą miejscowość czy może lepiej szukać czegoś innego ? Chodzi mi o względną ciszę, możliwość pójścia na spacer i zjedzenia czegoś na mieście. Jak wyglądają plaże, jest cień , dużo ludzi ? Myślałem jeszcze nad Primosten, Rogoźnicą lub Pakostane nie wiem co lepsze...


Byłem w Tribunj kilkakrotne, w podanym przez Ciebie okresie czasu, i odpowiem Ci, iż:

Miejscowość jak najbardziej polecana, zwłaszcza jeżeli szukasz ciszy i spokoju.
Miejsc co spacerowania aż nadto.
Zjedzenie na mieście to jedynie problem wyboru miejsca.
Na obydwu plażach jest zarówno i cień, jak też są i typowe patelnie a liczba ludzi jest umiarkowana i wielkich tłumów raczej tam, w tym okresie, nie uświadczysz.

Jak dla mnie, przewagą Tribunj jest bardzo dobre położenie na chorwackim wybrzeżu, skąd jest stosunkowo blisko do znaczącej ilości atrakcji turystycznych tego pięknego kraju.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 05.03.2017 17:31

DamianM napisał(a):
Rower na zdjęciu nie jest z w Pożyczalni :D :D (ciekawy napęd)
Pozdraw :papa:


Dzięki :D

Rower na zdjęciu to podejrzewam jest do podwodnych wojaży 8O

Pozdrowienia.;)
rubeusz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.04.2017
Re: Tribunj, Srima - szukam apartamentu!

Nieprzeczytany postnapisał(a) rubeusz » 21.04.2017 18:59

lechocz napisał(a):
magmic napisał(a):czy mogłabym otrzymać namiary adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
dzięki


xdominikax napisał(a):Również poproszę o ewentualne namiary. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuje.


Propozycje poszły na PW.
Myślę, że zdołacie wybrać sobie coś dogodnego.
Pozdrawiam. :papa:

Jest szansa na namiary w Srimie i Tribunj?Z gory dzieki
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Wojtas2010
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas2010 » 22.04.2017 22:58

Witam Wszystkich. Jako że jestem tu nowy i mało obeznany proszę o wyrozumiałość. Mam do szanownych forumowiczów kilka pytań. A mianowicie w Cro byłem raz w miejscowości Pag i teraz szukam czegoś podobnego, możecie mi powiedzieć na co się zdecydować Tribunj czy Vodice? Jadę z dwójką dzieci 8 i 13 lat. W Tribunj mam kwaterę na ul Vodice, natomiast w Vodicach apartament jest na ul Zadarskiej. Będę wdzięczny za pomoc. A może inne miejscowości? Lub sprawdzone namiary w tych dwóch ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Tribunj, Vodice czy Srima - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone