Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj- super miejsce i tanio- 15 m od morza

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dad1979
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dad1979 » 31.03.2017 12:01

witam, dzięki za informację. Jaka jest najlepsza, a jaka najładniejsza plaża w okolicy?
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 31.03.2017 14:55

dad1979 napisał(a):witam, dzięki za informację. Jaka jest najlepsza, a jaka najładniejsza plaża w okolicy?


Pooglądaj sobie samemu, gdyż to co jednemu przypasuje to dla innego może być nie do przyjęcia. ;-)

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 31.03.2017 17:39

tyle że robicie trochę bałagan.. bo w Tribunj są 2 plaże i raczej na piechotę za daleko dojść do Srimy, a ktoś przeczyta w połowie wątku i jeszcze się uda na długi spacer:D
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 31.03.2017 17:58

paulr napisał(a):tyle że robicie trochę bałagan.. bo w Tribunj są 2 plaże i raczej na piechotę za daleko dojść do Srimy, a ktoś przeczyta w połowie wątku i jeszcze się uda na długi spacer:D


Nie robimy bałaganu. Przeczytaj parę wpisów wstecz.

Osobiście nie byłem w tych apartamentach i nawet nie wiem gdzie się znajdują lecz zasugerowałem się wpisem kolegi "Andrzej3777", który napisał:

"...Witam byłem w apartamencie marjan jeden który znajduje się na dole a raz w marjan3 który znajduje się na pierwszym piętrze.Jest dość duży ogród i nawet możliwość korzystania z grila Dom jest ogrodzony murkiem małym i można spokojnie wjechać na ogród samochodem dodatkowo właściciel zamyka bramę wjazdową na noc. Na plażę chodziliśmy różnie najblizej było do sirmy około miedzy 5 a 10 min pieszo...".

Zapodałem więc link plaż w Srimie.

Lecz, jak to mówią, dla chcącego nic trudnego. A pod tym linkiem można znaleźć, i sobie do woli pooglądać, dowolną plażę chorwacką w zależności od aktualnej potrzeby.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 31.03.2017 18:40

Chodziło o apartament w Vodichach i plażę o którą pytał kolega Dad1979 po za tym paulr ma rację lepiej samemu ocenić.Mi się podobała ale każdy jest inny po za tym ja jestem mało wymagający.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 31.03.2017 21:17

Andrzej3777 napisał(a):Chodziło o apartament w Vodichach i plażę o którą pytał kolega Dad1979 po za tym paulr ma rację lepiej samemu ocenić.Mi się podobała ale każdy jest inny po za tym ja jestem mało wymagający.


Jeżeli chodzi o Vodice to sytuacja przedstawia się następująco. Przynajmniej z tego co pamiętam:

Począwszy od zachodniego skraju Vodic, idąc promenadą w kierunku wschodnim mamy:
1. Plaża Plava z placami zabaw dla dzieci oraz tzw. dmuchańcami na wodzie itp. Na brzegu trochę drzew dających cienia, dno żwirkowe. Dosyć dużo przeróżnych punktów gastronomiczno handlowych przy promenadzie. Moim zdaniem bardzo dobre warunki dla małych dzieci.

2. Plaża Heksagon z betonowymi, sześciokątnymi "wysepkami" bez żadnej infrastruktury. Typowe patelnie, dno , żwirek + większe kamienie. Przy promenadzie pojedyncze punkty handlowo-gastronomiczne.

Po minięciu centrum Vodic idąc w kierunku południowo wschodnim, w stronę Srimy:

3. Plaża Hangar, która wzięła nazwę chyba od dosyć dużego kompleksu rozrywkowego przy promenadzie, z licznymi punktami gastronomiczno-handlowymi, toalety. Z atrakcji to: punkty wypożyczania motorówek, parasailing, zabawki typu "banan" ciągnięty za motorówką itp. oraz bardzo duża i widoczna z daleka zjeżdżalnia na wschodnim końcu plaży jak również atrakcje dla dzieci typu kolejka itp. Na wysokości hotelu Olimpia rzędy leżaków do wypożyczenia za opłatą. Dno głównie żwirkowe, na początku z dużą ilością dosyć sporych kamieni a idąc w kierunku wschodnim przewaga żwirku. Na końcu, za w/w zjeżdżalnią dosyć fajna zatoczka ze żwirowym dnem.

4. Plaża Lovetowo, na południowo-wschodnim skraju Vodic, u styku z miejscowością Srima. Typowo żwirkowa. Na skraju pojedyncze krzewy i zarośla dające cień. Raczej bez żadnej infrastruktury gastronomiczno-handlowej.

Ogólnie rzecz biorąc, plaże duże i przestronne w odróżnieniu np. od Tribunj gdzie znajdziemy, moim zdaniem, bardzo ładną, w miarę kameralną plażę Zamalin, położoną przy zatoczce u nasady cypla na którym znajduje się wzgórze z umiejscowionym tam kościołem. Plaża początkowo żwirkowa z przewagą dużych kamieni, mająca jednak kilka, łagodnych miejsc dla dzieci z betonowymi elementami nabrzeża oraz zjazdem do wody dla osób niepełnosprawnych. Na jej zachodnim krańcu bardzo duże kamienie/skały z wieloma ustronnymi miejscami oraz mikroskopijnymi zatoczkami. Przy plaży kilka punktów gastronomiczno-handlowych i toalety.

Natomiast druga plaża Bristak, położona za portem, na wschodnim skraju Tribunj to typowo żwirkowa, łagodna plaża/patelnia bardziej przypominająca plażę Lovetowo w Vodicach, gdzie przy skraju rosna drzewka dające nieco cienia./ Dużym plusem tejże plaży jest bar/restauracja gdzie można dosyć dobrze i, w miarę tanio, zjeść np. owoce morza.

Byłem zarówno w Vodicach jak i w Tribunj. Jak dla mnie wybór plaż, bardzo urozmaicony lecz każdy musi sam ocenić i wybrać wg. własnych kryteriów. Ważne, że jest w czym wybierać. :papa:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 31.03.2017 22:24

To trzeba było jeszcze napisać że nawet w szczycie sezonu w Tribunj nie ma problemu ze znalezieniem miejsca na plaży. Nawet jak chodziliśmy większą ilością osób i zajmowaliśmy kilkadziesiąt jak nie set m2. Wraz z wszelakiego rodzaju zabawkami dla dzieci pontonami materacami itp. Nikt nie miał pretensji i dla każdego było miejsce praktycznie w tzw pierwszej linii brzegowej;)
Natomiast w Vodicach będąc tam kilkukrotnie na spacerze/wycieczce itp. To tam raczej trzeba się liczyć że miejsce trzeba szukać a jak się znajdzie to jest tyle by ręcznik rozłożyć ;( a już na pewno nie ma szans na zabranie leżaków materacy pontonów itp;)
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 01.04.2017 08:29

paulr napisał(a):To trzeba było jeszcze napisać że nawet w szczycie sezonu w Tribunj nie ma problemu ze znalezieniem miejsca na plaży. Nawet jak chodziliśmy większą ilością osób i zajmowaliśmy kilkadziesiąt jak nie set m2. Wraz z wszelakiego rodzaju zabawkami dla dzieci pontonami materacami itp. Nikt nie miał pretensji i dla każdego było miejsce praktycznie w tzw pierwszej linii brzegowej;)
Natomiast w Vodicach będąc tam kilkukrotnie na spacerze/wycieczce itp. To tam raczej trzeba się liczyć że miejsce trzeba szukać a jak się znajdzie to jest tyle by ręcznik rozłożyć ;( a już na pewno nie ma szans na zabranie leżaków materacy pontonów itp;)


Jak już pisałem wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Coś za coś. Albo szuka się kameralnej plaży na której raczej nie ma co oczekiwać dużej liczby atrakcji albo wybiera się dużą plażę z większą ilością tychże atrakcji, co zazwyczaj skutkuje znacznie większą liczbą plażowiczów.

Tribunj to małe, kameralne, ciche miasteczko, gdzie z atrakcji plażowych jest bodajże jedynie wypożyczalnia rowerów wodnych na plaży Zamalin. Poza tym jest jeszcze mały plac zabaw dla dzieci przy parkingu oraz wypożyczalnia motorówek w porcie.

Natomiast Vodice to dosyć duży kurort, oferujący znacznie więcej atrakcji, zarówno dla dzieci jak też i dorosłych, w którym ponadto zawsze się coś ciekawego dzieje. Zwłaszcza w weekendy, kiedy to organizowane są tematyczne festyny, czy to rybackie, muzyczne ew. promujące kulturę lub potrawy regionalne itp.
AnnaK
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 09.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnnaK » 21.04.2017 21:14

dad1979 napisał(a):witam,
Czy ktoś był w Apartamencie Marijan w Vodice?
Pozdrawiam



Byłam w zeszły roku w lipcu. Był to apartament na parterze ( 4+2 ). Z samego apartamentu jestem bardzo zadowolona, warunki ok, taras rewelacja- bo głównie na nim urzędowaliśmy:). Jest parking i grill ( raz z niego korzystaliśmy ). Co do najbliższej plaży spacerkiem wg mnie ok 10-15 min. Niestety w okresie naszego pobytu ( połowa lipca ) ok 9.00 rano to już problem ze znalezieniem miejsca. Po kilku dniach woleliśmy iść dalej ( w kierunku Srimy) i lepsze można było znaleźć "miejscówki" ale i dłuższy spacer. Ja generalnie jestem zadowolona. Nie wiem czy wyjazd z małymi dziećmi bo może być trochę problem. My daliśmy radę ale dzieci niemałe bo 10 i 16 lat :) Pozdrawiam
Hellmutos
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hellmutos » 24.04.2017 10:32

Witam. Garść informacji nt. Tribunj i okolic umieściłem w relacji dostępnej na moim blogu. Żeby nie reklamować bezpośrednio stronki www mojego bloga, każdy kto chce sobie poczytać o Chorwacji proszę wpisać w Google hasło: "kelmaniaki" i kliknąć w link.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 10.05.2017 12:55

Witaj Krzysztof.

Wysłałem Ci namiary na maila "dyzio74"

Trochę późno na rezerwację, terminy w wysokim sezonie turystycznym u Daria rezerwuje się z początkiem roku.
Pisz do Daria po Polsku.

Pozdrav Bonar
dario dalmacja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 02.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dario dalmacja » 01.06.2017 11:21

Hellmutos napisał(a):Witam. Garść informacji nt. Tribunj i okolic umieściłem w relacji dostępnej na moim blogu. Żeby nie reklamować bezpośrednio stronki www mojego bloga, każdy kto chce sobie poczytać o Chorwacji proszę wpisać w Google hasło: "kelmaniaki" i kliknąć w link.



Witaj Hellmutos :)
od czasu do czasu zerkne na forum, czitalem twojego bloga...dobrze napiszane, mam nadzieje že kiedisz znowu se spotkami.
A do goscie co szukaja apartamente to niech napiszu pare slowa, prawda že dužo kwatera juz zarezerwowane ale zawsze mozna sprobowac,to mozna sie uda trafic do nas :papa:
Olga25
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olga25 » 27.06.2017 10:58

Witam, wybieramy się w okolice Vodice, szukamy noclegu dla 2 dorosłych i 2 dzieci (9 i 13) na 9 nocy od 17 lipca. Starszy syn jest niepełnosprawny dlatego możemy mieszkać maksymalnie na 1 piętrze. Najlepiej byłoby max. 500m do plaży i oczywiście atrakcyjna cena ;) Jest szansa coś znaleźć?
Pozdrawiam
Olga
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 04.07.2017 06:28

Wybieramy się do Cro w terminie 19-26.08.2017 2 dorosłych i dwójka dzieci 4 lata i 1 rok.
Chciałem zapytać o apartamenty w lokalizacji Plaża. Czy był ktoś w apartamencie numer 3 albo 4 i może coś powiedzieć na ich temat ?
Ze zdjęć wydają się dość ascetycznie wyposażone i małe. Nie będzie tam zbyt mało miejsca dla naszej konfiguracji 2+2 ?
Zaletą wydaje się być być bliskość plaży ale czy przy okazji nie jest tam za głośno ?
Ewentualnie jak by ktoś mógł polecić coś innego w cenie 60€. Kontakt adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 04.07.2017 09:04

Ja byłem w zeszłym roku właśnie w ap. nr 4 i tez w konfiguracji 2+2 (dzieci 5,5 i 1,5 roku).
Cały apartament to można by powiedzieć, że salon z aneksem kuchennym i łazienka. Nie jest to szczyt luksusu, ale jest czysto, spokojnie i cicho. Nawet przy największych tłumach nie dolatuje hałas z plaży. Jest duży taras współdzielony z ap. nr 3, gdzie można ten cały ekwipunek składować i usiąść przy stoliku.
Apartament wyposażony skromnie ale wystarczająco, żeby samemu coś ugotować czy usmażyć. W moim przypadku zawsze był lekki kłopot przy usypianiu dzieci, bo musiało być cicho więc nie mogliśmy się normalnie krzątać.
TV też nie było, może w tym roku Dario go wyposaży?
Natomiast bliskość plaży, szczególnie przy dwójce małych dzieci jest nie do przecenienia. I tu jest wielki niezaprzeczalny plus, zrozumiesz go jak będziesz nosić te wszystkie zabawki, wiaderka materace, koce, leżaki itp.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Tribunj- super miejsce i tanio- 15 m od morza - strona 92
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone