Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj Informacje o Miejscowosci od A do Z

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 22.02.2018 20:43

piotrekbeti napisał(a):W okolicy kamiennego mostu na wyspę w sezonie cumuje kilkadziesiąt łodzi z podaną ceną na burcie i numerem telefonu. Chyba od ok.500 kun za dzień z paliwem.Nie wiem jak to może w maju być. W Tribunj jest w porywach kilka Konob i knajpek w sezonie, w maju może być czynny tylko sklep Konzum i Djelo plus targ przy placyku. Do centrum Vodic góra godzina spacerkiem lub max 4km autem. Mieszkańców jest stałych góra 400-600osób. Napisz do Daria lub do apartmana który wynajmujesz ,oni będą bardziej zorientowani

W ubiegłym roku w sierpniu, za te łódeczki koło mostu wołali na dobę 1000kn - 1200kn, w zależności od silnika i nie było najmniejszej szansy wypożyczenia bez uprawnień. Firma wynajmująca ma stronę http://darkec.com/boats/index.htm, więc może dopytać o jakieś mniejsze łupinki. Ja osobiście w Tribunj, takich z małymi silniczkami typu 5KM na wynajem, nie widziałem.
el maciaso
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) el maciaso » 26.02.2018 14:43

Z napisał(a):Jak coś to mogę Ci dać namiar na sklep rybny, gdzie kupisz wszystko co kutry przywiozą, od kalmarów przez krewetki na rybach i ośmiornicach kończąc.Mają profil na portalu społecznościowym, i czuję że jak dobrze z nimi pogadasz to Ci przygotują na zamówienie.

Jeżeli masz takowy namiar to byłbym rad - na pewno będziemy sobie czasem coś pichcić i czemu by nie podszkolić się z kuchni śródziemnomorskiej :)

Zapytałem naszego gospodarza o te knajpy w maju i twierdzi że kilka na pewno będzie otwarta, a w Vodicach jeszcze więcej. Kwestię wynajmu łódki jeszcze doprecyzuję, choć nie jest to obowiązkowy punkt naszego urlopu.

Jestem więc coraz spokojniejszy. Pozostaje pogoda ale na tą już wpływu nie mamy.
bigum
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 26.02.2018 20:35

Przepraszam, że zmieniam temat ale jadę w tym roku do Tribujn, a w tamtym byłem w Pakostane.
Czy da się w kilku słowach porównać te dwie miejscowości jeżeli chodzi o wielkość, "ładność" i ewentualne atrakcje?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 26.02.2018 21:25

Tribunj podobne do Pakostane, tylko trochę mniejsze i mniej tłoczne. W Tribunj jest mini Starówka na wyspie, deptak nadmorski, ale nie jest tak głośno jak w Pakostane. Sąsiaduje ze znacznie większymi Vodicami.
Będąc w Tribunj nie można ominąć wycieczki do parku narodowego Krka i Szybenika. Ale wybór plaż mniejszy niż w Pakostane.
bigum
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 26.02.2018 22:09

Krka były w ubiegłym roku ...
Kurcze, dla mnie już w Pakostane było cicho i spokojnie, aż się boję co będzie w Tribunj :?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 28.02.2018 00:28

Z napisał(a):Jak coś to mogę Ci dać namiar na sklep rybny, gdzie kupisz wszystko co kutry przywiozą, od kalmarów przez krewetki na rybach i ośmiornicach kończąc.Mają profil na portalu społecznościowym, i czuję że jak dobrze z nimi pogadasz to Ci przygotują na zamówienie.

kiedyś kupowaliśmy tam prosto z kutra... ale wcześnie rano trzeba było iść a ceny dużo niższe jak w sklepiku obok plaży za to samo
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 28.02.2018 08:17

Jeśli masz konto na Facebooku to znajdziesz ich profil pod hasłem RZ Adria,to jest sklepik spółdzielni rybackiej.Ja też kupowałem z kutra,tylko jest taki problem że pojedyńczy kuter ma słaby asortyment,a w sklepiku towar schodzi z kilku lub kilkunastu.No i w sklepie kupisz też oprawione.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 05.03.2018 12:52

Z tym kupowaniem z kutra to tez loteria.
Mnie nie udało mi się nigdy kupić z kutra ani w Tribunj 2 lata temu ani w Pakostane w zeszłym roku. A latałem do przystani za każdym razem jak tylko kuter wpływał, czy to rano czy wieczorem. Jak tylko kuter cumował, podjeżdżało auto i szybki przeładunek towaru. Rybacy ani nie chcieli rozmawiać ani nawet pokazać co złowili.
Ehhh jak sobie przypomnę te zakupy w Rogoznicy...., tam to był wybór!
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.03.2018 19:39

byliśmy tam 3 razy i wile razy kupowaliśmy bez problemu, pierwszego roku właściciele powiedzieli gdzie i o której iść i zawsze rybacy sprzedawali za grosze:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.03.2018 22:38

paulr napisał(a):byliśmy tam 3 razy i wile razy kupowaliśmy bez problemu, pierwszego roku właściciele powiedzieli gdzie i o której iść i zawsze rybacy sprzedawali za grosze:)

Chyba za lipy :oczko_usmiech:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.03.2018 17:09

hmm nie no oni to na wagę... (dokładność pewnie jak na oko) i kase tez na wagę by grzechotało:)))
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 12.08.2018 13:59

Slavko1974 napisał(a):Mnie nie udało mi się nigdy kupić z kutra ani w Tribunj 2 lata temu ani w Pakostane w zeszłym roku.


W Tribunj świeżą rybę, małże, kalmary i krewetki można kupić w sklepiku za plażą Bristak codziennie pomiędzy 17 a 20. Kupowaliśmy małże po 20 Kn/kg. Szkoda, że zorientowaliśmy się, że jest taki sklepik dopiero 3 dni przed wyjazdem.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Tribunj Informacje o Miejscowosci od A do Z - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone