Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj Informacje o Miejscowosci od A do Z

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.02.2016 23:50

Zobacz na google. Pare minut trzeba isc ile w km ... Napewno wiecej jak 1km. Jednak my bylismy 2 lata temu z 6 latką i plaża przy ulicy podvrh nie za bardzo sie nadaje. Od razu jest dosc głeboko i troche strach malucha tak "zostawic" na zabawe. Pozatym dziecko chyba nawet jak dobrze plyta to tez sobie chodzi i oglada co sie dzieje pod woda. Lub łapie jakies kamienie rybki itp. Wiec chyba "plytka" plaza bedzie znacznie lepsza. Tym bardziej ze obok app plaza jest zatoczka dla dzieci. :-)
el maciaso
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) el maciaso » 29.01.2018 16:50

Witam wszystkich Cromaniaków i miłośników Tribunj.
W tym roku wybieramy się po raz pierwszy do Chorwacji, wybór padł na Tribunj. Jedziemy 08-15.05.2018 z Wlkp, 2+1 (3lata).
Raczej nie nastawiamy się na wielkie plażowanie bo o ile temperatura powietrza może (choć nie musi) być przyjemna to temperatura wody już zapewne będzie pozostawiać wiele do życzenia. Ktoś wie z doświadczenia jakie panują temperatury powietrza i wody w maju? Oraz jak prezentuje się miasteczko/okolica w tym czasie? Chodzi mi o to czy nie jest tak że połowa atrakcji, knajp jest zamknięta?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.02.2018 13:43

el maciaso napisał(a):Witam wszystkich Cromaniaków i miłośników Tribunj.
W tym roku wybieramy się po raz pierwszy do Chorwacji, wybór padł na Tribunj. Jedziemy 08-15.05.2018 z Wlkp, 2+1 (3lata).
Raczej nie nastawiamy się na wielkie plażowanie bo o ile temperatura powietrza może (choć nie musi) być przyjemna to temperatura wody już zapewne będzie pozostawiać wiele do życzenia. Ktoś wie z doświadczenia jakie panują temperatury powietrza i wody w maju? Oraz jak prezentuje się miasteczko/okolica w tym czasie? Chodzi mi o to czy nie jest tak że połowa atrakcji, knajp jest zamknięta?


Byłem zeszłego roku w maju mniej więcej w tym samym terminie, nie ma co się oszukiwać że kąpiel to nie było to samo co kilka miesięcy później w wakacje. Pogoda też nie była idealna, a powiedział bym że było nieciekawie więcej padało jak świeciło słońce.
Ale był to bardziej wyjazd na "zwiedzanie" niż odpoczynek na plaży i do tego było w miarę OK, nie licząc deszczu. W tribunj byłem 3-4 razy na przełomie lipca i sierpnia, ale w maju tam może być pustkowie....
el maciaso
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) el maciaso » 06.02.2018 13:25

No to mnie nie pocieszyłeś za bardzo. Wręcz zmartwiłeś. Liczę mimo wszystko, że może nie będzie upałów, ale będzie słonecznie i przyjemnie.
Jeśli chodzi o ilość ludzi, to wolę żeby nie było tłoczno. Wystarczy by były otwarte jakieś dobre knajpki w okolicy.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.02.2018 03:10

jednego dnia pływałem (ale to nie to co w wakacje) a kolejnego chodziliśmy w kurtkach przeciwdeszczowych, oczywiście tego maja może być znacznie lepiej i cieplej. Tribunj jest nawet w sezonie dość spokojne więc w maju na pewno będzie pusto, i pewnie będzie dużo czasu by pozwiedzać okolicę
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 09.02.2018 08:53

Na początku maja nie liczyłbym na knajpki.W Vodicach dwa lata temu byłem w październiku,ile ja się nachodziłem żeby coś zjeść,a gdzie Tribunj do Vodic.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.02.2018 11:18

Nawet w sezonie Tribunj nie powala zapleczem gastronomicznym a co dopiero po sezonie. W maju rzeczywiście może być kiepsko dlatego radziłbym nastawić się na wizyty w Vodicach aby coś zjeść.
el maciaso
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) el maciaso » 09.02.2018 11:46

Z każdym postem zakreśla się coraz gorsza wizja moich wakacji :/ na plażowanie od początku się nie nastawiałem, jeśli już to pływanie (zabieram piankę do pływania więc temperatura wody nie będzie aż taka straszna) ale myślałem że w maju Chorwacja już się obudziła ze snu zimowego. Tribunj oczywiście nie jest dużym miastem więc nie zakładam przebierania w knajpkach ale chyba jedna, sensowna w okolicy "starej części" będzie otwarta? Czy może miejscowi w ogóle nie jadają "na mieście" albo jest ich tak niewielu że restauracje mogą ich ze spokojem olać?

Maj w Polsce potrafi być naprawdę ciepły więc w Chorwacji chyba tym bardziej? Modle się zatem o słońce i ładną pogodę i Was proszę o to samo :P
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 09.02.2018 11:59

Średnioroczna temperatura wody w maju w Vodice wynosi ok.17stopni. Lipiec , sierpień nawet 24-27 stopni C. Powietrza 20. Realnie początek maja będzie chłodniej, ale zawsze te 4 stopnie cieplej niż u nas. Ja kąpałem się w 2017 Kołobrzegu 21 pażdziernika. woda prawie 12stopni, powietrze 6,8. I żyję
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 19.02.2018 10:28

to czy się ktoś kąpał czy nie i przy jakiej temperaturze to nie ma znaczenia większego, tu chodziło o maj, a tak jak pisałem byłem w maju 2017r i jednego dni a normalnie pływaliśmy(woda prawie 20stopni) i temperatura powyżej 20, a kolejnego już przyszedł deszcz i zrobiło się znacznie chłodniej, nie tak jak w wakacje że pada a dalej jest bardzo gorąco. Pewnie można trafić tak że w maju przez 2 tygodnie nie spadnie deszcz i będzie jak nad Bałtykiem w lipcu (26 stopni i 18-19 woda) ale może padać przez 2 tygodnie (jak nad Bałtykiem w Lipcu:)) i tego nie da się przewidzieć, chyba w 2014 w połowie lipca w Tribunj padało od soboty do środy.... non stopa w szczycie sezonu.
Trzeba jechać z nastawieniem że będzie ok i tyle, na pogodę się wpływu nie ma, najwyżej będzie więcej zwiedzania niż plażowania, a majowa pogoda jest na zwiedzanie dużo lepsza niż wakacyjna:)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.02.2018 17:36

piotrekbeti napisał(a):Średnioroczna temperatura wody w maju w Vodice wynosi ok.17stopni. Lipiec , sierpień nawet 24-27 stopni C. Powietrza 20. Realnie początek maja będzie chłodniej, ale zawsze te 4 stopnie cieplej niż u nas. Ja kąpałem się w 2017 Kołobrzegu 21 pażdziernika. woda prawie 12stopni, powietrze 6,8. I żyję


Myślałem że Tobie chodzi o przyjemność z kąpania,a nie o walkę o życie :D
el maciaso
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) el maciaso » 20.02.2018 13:25

Na szczęście jak już pisałem, nie jedziemy z nastawieniem na plażowanie, z resztą - nie do końca sobie jeszcze wyobrażam "plażowanie" na skalisto-kamienistym wybrzeżu, choć na pewno się da. Trochę jestem spokojniejszy teraz. Nie oczekujemy upałów - inaczej jechalibyśmy w lipcu.

Powrócę jeszcze na chwilę do wątku usług. Jeżeli ktoś kojarzy jakąś knajpkę wartą polecenia, która w dodatku może być w maju otwarta to będę wdzięczny :)
A czy kojarzycie jak wygląda sprawa wynajmu "łodzi" w Tribunj? Myślałem o tym aby któregoś dnia (zakładając ładną pogodę), wynająć jedną z tych wspominanych w innych tematach na forum łódek na które nie trzeba mieć patentu. Gdzieś na mapach Google widziałem "wypożyczalnie łodzi" ale czy są tam takie z tymi małymi łódeczkami i czy w maju na nie też nie będzie za wcześnie?
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 20.02.2018 19:11

el maciaso napisał(a):nie do końca sobie jeszcze wyobrażam "plażowanie" na skalisto-kamienistym wybrzeżu, choć na pewno się da.


Też tak miałem :D . Teraz wolę plażę żwirkową niż piaszczystą. Piasek potrafi oblepić wszystko i przy dużym wietrze (a to w Chorwacji normalne) dostać się wszędzie.

Pozdrowienia.;)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 21.02.2018 23:53

W okolicy kamiennego mostu na wyspę w sezonie cumuje kilkadziesiąt łodzi z podaną ceną na burcie i numerem telefonu. Chyba od ok.500 kun za dzień z paliwem.Nie wiem jak to może w maju być. W Tribunj jest w porywach kilka Konob i knajpek w sezonie, w maju może być czynny tylko sklep Konzum i Djelo plus targ przy placyku. Do centrum Vodic góra godzina spacerkiem lub max 4km autem. Mieszkańców jest stałych góra 400-600osób. Napisz do Daria lub do apartmana który wynajmujesz ,oni będą bardziej zorientowani
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 22.02.2018 16:37

Jak coś to mogę Ci dać namiar na sklep rybny, gdzie kupisz wszystko co kutry przywiozą, od kalmarów przez krewetki na rybach i ośmiornicach kończąc.Mają profil na portalu społecznościowym, i czuję że jak dobrze z nimi pogadasz to Ci przygotują na zamówienie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Tribunj Informacje o Miejscowosci od A do Z - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone