Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze wschodniej Polski do Chorwacji!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010
Trasa ze wschodniej Polski do Chorwacji!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 26.01.2010 20:09

Witam To mój debiut na tym forum. Byłem w tamtym roku w Chorwacji (czerwiec - Makarska) i jest to nr 1 na mojej liście zwiedzonych krajów europejskich. A w związku z tym postanowiłem odwiedzić mój nr 1 i w tym roku, tylko już nie z biurem podróży ale na własną rękę samochodem. Wyruszam (znów w czerwcu) z Białegostoku kierując się najprawdopodobniej do Makarskiej lub okolicy. Który wariant trasy polecacie?? Czy:
Nr 1 Przejazd polską ścianą wschodnią na Barwinek, potem przez Słowację, Węgry do Chorwacji??
Nr 2 Przejazd przez Polskę na Cieszyn, potem na Słowację, zachodnie Węgry, kawałek Słowenii i do Chorwacji??
Nr 3 Przejazd przez Polskę na Cieszyn, potem przez Czechy, Austrię, Słowenię i do Chorwacji??

Jaka trasa według was jest optymalna biorąc pod uwagę:
- stan dróg,
- opłaty a w tym: winietki oraz opłaty za autostrady,
- czas przejazdu
- korki
itp.
Dodam tylko, że w planie jest nocleg u znajomych na południu Polski, więc granicę Polski przekraczałbym w godzinach rannych.

Czekam na pomoc bardziej doświadczonych w temacie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.01.2010 20:18

Loza_drinker napisał(a):Nr 1 Przejazd polską ścianą wschodnią na Barwinek, potem przez Słowację, Węgry do Chorwacji??
Nr 2 Przejazd przez Polskę na Cieszyn, potem na Słowację, zachodnie Węgry, kawałek Słowenii i do Chorwacji??
Nr 3 Przejazd przez Polskę na Cieszyn, potem przez Czechy, Austrię, Słowenię i do Chorwacji??....

Polecam równoległy wątek:
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=26527
lub w dziale FAQ: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20577

Opłaty drogowe, korki itp :arrow: FAQ
jarop11
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarop11 » 26.01.2010 20:19

My zawsze jeździmy przez Barwinek, Słowację, Węgry. Jeździmy autostradami. Jest szybko, wygodnie.
Czas przejazdu wynosi u nas okło 18 godz. Włodawa- Tucepi w tamtym roku. W 2008 Brela.
Wyjeżdzamy po południu lub wieczorem aby granicę przekroczyć w nocy.
Pozdrawiam ze ściany wschodniej. :D
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 27.01.2010 11:13

Polecam wątki wskazane przez Piotra, ja jechałem wg tych wskazówek i wszystko ok. Trasa taka jak jarop11 wg. mnie najlepsza z okolic Lublina lub prowadzących przez Lublin. Jak dobrze rozplanujesz (około południa , najlepiej niedziela) to przejazd przez Budapeszt to pikuś.
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 27.01.2010 11:25

ta sama trasa co koledzy wcześniej. Wyjazd z Przemyśla około 19, Budapeszt przejechaliśmy gdzieś o 2 w nocy przez samo centrum bez problemów. Przy granicy z Chorwacją godzinna drzemka i w drogę. w Makarskiej byliśmy przed 12 a na miejscu w Blato pół godziny później. To była moja pierwsza trasa do Chorwacji i wybrałem ją dlatego że:
- w nocy dzieci śpią i nie denerwują kierowcy
- w nocy jest dużo mniejszy ruch i praktycznie nie występują korki (nie spotkałem w obie strony)
- autostradami jedzie się pewnie i szybko
- przy autostradach jest dobrze rozwinięta sieć parkingów i stacji benzynowych (również z LPG)
- trudniej zabłądzić
- w nocy jest chłodniej
Minusem jest brak podziwiania krajobrazów, chociaz Budapeszt nocą jest piękny.
kato
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 29.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kato » 28.01.2010 08:33

Wyjazd z Tarnowa o 6 rano. Barwinek, następnie "bokami" - omijając Koszyce - przez Słowację. Dalej już tylko autostrada. Koło 17. postój z Karlovaczu połączony z noclegiem. Dystans 960 km.
Rano, wypoczęci, spokojnie jedziemy do Marusici.
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 28.01.2010 11:32

kato napisał(a):...postój z Karlovaczu połączony z noclegiem. ....

A może mógłbyś podrzucić namiar na nocleg w Karlovacu na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Do tej pory jeździłem na raz (2 kierowców) i dosypiałem 2-3 godziny do rana na parkingu przed miejscem docelowym. W tym roku będę chyba jechał tylko z córką więc nocleg mocno wskazany. Z góry dziękuję.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.01.2010 12:17

Lechu67 napisał(a):
kato napisał(a):...postój z Karlovaczu połączony z noclegiem. ....

A może mógłbyś podrzucić namiar na nocleg w Karlovacu na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Z góry dziękuję.

jakbyś coś Leszek miał to i ja z chęcią skorzystam , w tym roku dopiero we wrześniu i pod sam prawie Dubrownik..na raz będzie ciężko.. andrzejwiernickimałpaop.pl .będę wdzięczny pozdrav
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.01.2010 13:16

Lechu i Andrzeju myślę, że konkretny namiar nie jest potrzebny, w Karlovacu zjeżdżacie na "starą drogę" w kierunku na Plitvice, a tam w każdej przydrożnej miejscowości zobaczycie napisy: sobe, apartman, zimmer.

Ja spałem w Tušilović

Jeśli nie chcecie jechać "starą drogą" przez Plitvice, to z A1 za Bošiljevo zjeżdżacie
na Ogulin i tam szukacie kwatery.

http://www.ogulin.hr/turizam/smjestaj

Ogulin to ośrodek sportów zimowych, kwater prywatnych powinno być tam sporo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.01.2010 15:32

Dzięki, no chcemy zajechać do Plitvic jesienią tylko jeszcze nie ustalone kiedy czy przed czy po wypoczynku.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.01.2010 16:06

Jeśli koniecznie chcecie coś rezerwować to duży wybór noclegów w okolicach Plitvickich Jezior znajdziecie znajdzie TU
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 28.01.2010 16:18

Loza_drinker napisał(a):Witam To mój debiut na tym forum.


Witam, chętnie poznalibyśmy etymologię Twojego nicka, więc zapraszam tu ;)
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 28.01.2010 19:56

Janusz Bajcer napisał(a):...myślę, że konkretny namiar nie jest potrzebny, w Karlovacu zjeżdżacie na "starą drogę" w kierunku na Plitvice, a tam w każdej przydrożnej miejscowości zobaczycie napisy: sobe, apartman, zimmer.

Ja spałem w Tušilović....

Dzięki Janusz, mi potrzebny jest tylko nocleg raczej blisko autostrady bo raczej na pewno będę jechał do Primosten (Plitwice zostawiam na wrzesień w drodze powrotnej). Kwatery w Letenye jak dla mnie jeszcze za blisko, okolice Karlovaca byłyby idealne, żeby po noclegu zjawić się rano w Primosten.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.01.2010 20:08

Lechu67 napisał(a):Dzięki Janusz, mi potrzebny jest tylko nocleg raczej blisko autostrady bo raczej na pewno będę jechał do Primosten


No to proponuję zjazd na nocleg do Ogulina.
bahrij
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bahrij » 28.01.2010 21:57

Jechałem w 2008 r.do Zadaru: Wrocław - Międzylesie-Kraliky-Brno-Bratysława (tu nocleg-dalej przez Węgry)-Mosonmagayovar-Szombathely-Kormed-Letneye-Gorican i dalej autostrada do Zadaru. Ale droga przez Czechy to tragedia. Może jest przejazd przez Czechy po "szerokich" drogach? Jadę od 30.07.2010 do miejscowości Poljica. Mam tam zarezerwowany apartman i chcę stąd jeździć w okolice jak Trogir, Split, Primosten, Sibenik, może wodospady Krk, Makarska. Wiem, że Poljica to raczej wieś, ale wolę to niż hałas typowych mieścin wczasowych. Czy ktoś był w tym miejscu i czy (ze względu, że jest to raczej zatoka), jest tam czysta woda i plaże chociaż kamieniste, a nie tylko betonowe.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze wschodniej Polski do Chorwacji!!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone