Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze wschodniej Polski do Chorwacji!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andykan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andykan » 20.02.2010 13:51

OK 20 km przed Budapesztem zjazd M0 ,M7 Wiedeń ok 20 km przed Budapesztem. Może myslimy o tym samym bo trochę się nadrabia
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 20.02.2010 16:49

andykan napisał(a):OK 20 km przed Budapesztem zjazd M0 ,M7 Wiedeń ok 20 km przed Budapesztem. Może myslimy o tym samym bo trochę się nadrabia

Czyli nic nowego. Liczyłem że może M0 została otwarta z lewej strony Budapesztu :) . Jadąc od strony Słowacji M2 mam zamiar w M0 skręcić w prawo, przejechać przez most i drogą nr 11 na południe dojechać do początku autostrady M7. Jadę w niedzielę, myślę że nie powinno być tłoku w mieście. Z powrotem jadę w sobotę i wtedy raczej skorzystam z całej M0.
McPiv
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 27.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) McPiv » 27.02.2010 19:40

Witam,

Jako że i ja jestem ze ściany wschodniej, to pozwolę sobię zarzucić zaplanowaną wcześniej trasę - http://tinyurl.com/yhlfoq5

Omija ona Budapeszt, bo słyszałem i czytałem, że jest tam niezły bajzel w postaci korków etc, a że wyjazd z Węgrowa planuję na 2-gą w nocy i prawdopodobnie gdzieś w okolicach południowych będę właśnie w stolicy Węgier, to chciałem ją jakoś ominąć. Tylko nie wiem jak Bratysława, przez którą zaplanowałem trasę. Może to wejście z deszczu pod rynnę? Co powiecie na takie rozwiązanie? Wszelkie sugestie mile widziane.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2010 19:44

McPiv napisał(a):Witam,

Jako że i ja jestem ze ściany wschodniej, to pozwolę sobię zarzucić zaplanowaną wcześniej trasę - http://tinyurl.com/yhlfoq5

Omija ona Budapeszt, bo słyszałem i czytałem, że jest tam niezły bajzel w postaci korków etc, a że wyjazd z Węgrowa planuję na 2-gą w nocy i prawdopodobnie gdzieś w okolicach południowych będę właśnie w stolicy Węgier, to chciałem ją jakoś ominąć. Tylko nie wiem jak Bratysława, przez którą zaplanowałem trasę. Może to wejście z deszczu pod rynnę? Co powiecie na takie rozwiązanie? Wszelkie sugestie mile widziane.


1. Proponowałbym przejazd od Bratysławy przez Rajkę dalej trasą przez zachodnie Węgry nr 86. Bez sensu jest w nocy (a nawet w dzień) wbijać się w autostradę, 86-tka jest na tyle krótka, że każde kombinowanie jechanie na Gyor jest bezsensem.
2. Bratysława również czy jechać nocą czy dniem ma dobrą trasę i nie ma korków.

Jedź od Bratysławy do Rajki dalej Monsomagyarovar - Szombathely i dalej na przejście H/HR albo najpierw H/SLO, a potem SLO/HR
McPiv
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 27.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) McPiv » 27.02.2010 20:00

zebik napisał(a):Jedź od Bratysławy do Rajki dalej Monsomagyarovar - Szombathely i dalej na przejście H/HR albo najpierw H/SLO, a potem SLO/HR


To wydaje się bardzo rozsądne. Trasa krótsza, ale nie bardzo uśmiecha mi się wykupować winietę na SLO. Czy na ten kawałek autostrady trzeba? Czy można jakoś inaczej to rozwiązać? Może z Szombathely na Zalaegerszeg (76) a potem na 74 i do Letenye.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2010 20:05

McPiv napisał(a):
zebik napisał(a):Jedź od Bratysławy do Rajki dalej Monsomagyarovar - Szombathely i dalej na przejście H/HR albo najpierw H/SLO, a potem SLO/HR


To wydaje się bardzo rozsądne. Trasa krótsza, ale nie bardzo uśmiecha mi się wykupować winietę na SLO. Czy na ten kawałek autostrady trzeba? Czy można jakoś inaczej to rozwiązać? Może z Szombathely na Zalaegerszeg (76) a potem na 74 i do Letenye.

Jaką winietę wjeżdżasz do SLO przez przejście w Redics na pierwszym rondzie za stacją Petrolu wjeżdzasz w lewo do wsi Dolga Vas dalej cały czas prosto i wjeżdżasz do Lendavy, a potem kierujesz się na Maribor. Dojeżdżasz do ronda przed autostradą i kierujesz się na Cakovec. Po kilku kilometrach masz granicę SLO/HR. Żadnych winiet na Słowenię nie wykupujesz. :D
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17803&start=0
Przeczytaj ten wątek szczególnie pierwszy post Rysia, tam masz dokładny opis jak na tym krótkim odcinku w SLO ominąć autostradę, są w dalszej części nawet mapki jak objechać. Droga prosta jechałem dwa razy i bez żadnego kłopotu. :D :D :D

To z wątku Rysia - tak jest szczegółowo opisany objazd słoweńskiej autostrady na odcinku granicy H/SLO - SLO/HR
zebik napisał(a):Wczoraj wróciłem z Cro i jechałem w obie strony przez zachodnie Węgry i Słowenię więc pokrótce objaśnię jak przejechać przez Lendawę, żeby nie wjechać na autostradę. Jak jechałem do cro i wjechałem do Słowenii po zatrzymaniu się na tank (pierwsza po lewej stornie stacja benzynowa zaraz za granicą) zapytałem kobiety w kasie czy przejazd do Mursco Srediscie jest bezpłatny ale ona powiedziała, że raczej nie więc nie ryzykowałem i pojechałem prostą drogą omijając autostradę. Po zjeździe ze stacji paliw zaraz jest rondo i na tym rondzie należy pojechać w lewo (za około 200 m będzie żółty drogowskaz z nazwą DOLGA VAS) następnie jedziemy prosto i wjeżdżamy do Lendawy w Lendawie na pierwszym rondzie jedziemy w prawo (znak kieruje na MURSCO SOBOTA) na następnym mniejszym rondzie dalej na Mursco Sobota (przez rondo prosto) a potem już kierujemy się na CAKOVEC (będzie taki drogowskaz) i dojeżdżamy do granicy w Mursco. Nigdzie na tym odcinku nie znalazłem drogowskazu na Mursco Sredisce. Droga jest prosta wystarczy pojechać tak jak opisałem.
McPiv
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 27.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) McPiv » 27.02.2010 20:24

Wielkie dzięki za pomoc :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2010 20:51

McPiv napisał(a):słyszałem i czytałem, że jest tam niezły bajzel w postaci korków etc, ....

Wiekszego bajzlu jak na naszych drogach to raczej nie ma :wink:
Jak dla mnie informacja całkowicie pozbawiona sensu - w Budapeszcie a raczej tranzytem przez to miasto jeżdzę każdego roku i to już od ponad 12 lat.
Korki w centrum bywają jak wszędzie ale jazda jest mimo to płynna, bez chamówy, "faków" itp. "miłych" gestów z jakimi niestety u nas spotykamy się każdego dnia

Ponadto od ubiegłego roku nie musisz wjeżdzać do Budapesztu bo jest ukończona obwodnica M-0.

Rozważ jeszcze trasę którą opisał Wojan czyli w Twoim przypadku: Wegrów - Barwinek - Koszyce - Budapeszt - Zagreb - Tucepi.
Na Węgrzech wpadasz na autostradę i zjeżdzasz z niej dopiero w Tucepi - trasa bardzo przyjemna i mało męcząca
W tym opisie trzeba tylko zrobić korektę na węgierskie autostrady - jak wątek byl opisywany na Węgrzech były jeszcze "dziury" w mapie autostrad teraz zaczyna się ona przed Miszkolcem i pozostała część trasy do do HR jest nimi pokryta w 100 %
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



Trasa ze wschodniej Polski do Chorwacji!!! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone