Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze wschodniej Polski do Chorwacji!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.01.2010 09:26

Od granicy w Boboszowie do dwupasmówki w Mohelnicach jest zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. O 5 rano tnę zwalniając tylko na zakrętach. Potem masz te dwa paski aż do granicy Austriackiej, a chyba (o ile się nie mylę) kilka odcinków autostrady do Wiednia już powinno być gotowe. Sam z Wrocławia do Zadaru jadę 10 godzin, do Makarskiej 12.
bahrij
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bahrij » 29.01.2010 10:05

MWN napisał(a):Od granicy w Boboszowie do dwupasmówki w Mohelnicach jest zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. O 5 rano tnę zwalniając tylko na zakrętach. Potem masz te dwa paski aż do granicy Austriackiej, a chyba (o ile się nie mylę) kilka odcinków autostrady do Wiednia już powinno być gotowe. Sam z Wrocławia do Zadaru jadę 10 godzin, do Makarskiej 12.


Dzięki za podpowiedź.
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 30.01.2010 09:03

kato napisał(a):Wyjazd z Tarnowa o 6 rano. Barwinek, następnie "bokami" - omijając Koszyce - przez Słowację. Dalej już tylko autostrada. Koło 17. postój z Karlovaczu połączony z noclegiem. Dystans 960 km.
Rano, wypoczęci, spokojnie jedziemy do Marusici.


A jak mijasz Budapeszt?? Bo czytałem troszkę na forum i są dwie szkoły: przez miasto lub obwodnicą M0. Co polecasz Ty??
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 30.01.2010 09:56

Loza_drinker napisał(a):A jak mijasz Budapeszt?? Bo czytałem troszkę na forum i są dwie szkoły: przez miasto lub obwodnicą M0.


Zależy kiedy jedziesz. Ja osobiście tak ustawiam wyjazd czy powrót aby przejeżdżać Budapeszt około 12-14 i jadę przez centrum, zero problemów, czas około 25 - 40 minut. Raz zdecydowałem się na obwodnicę M0 i jak dla mnie nigdy więcej, czas dobrze ponad godzinę, kupa nadłożonej drogi.
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 30.01.2010 12:55

Lechu67 napisał(a):
Loza_drinker napisał(a):A jak mijasz Budapeszt?? Bo czytałem troszkę na forum i są dwie szkoły: przez miasto lub obwodnicą M0.


Zależy kiedy jedziesz. Ja osobiście tak ustawiam wyjazd czy powrót aby przejeżdżać Budapeszt około 12-14 i jadę przez centrum, zero problemów, czas około 25 - 40 minut. Raz zdecydowałem się na obwodnicę M0 i jak dla mnie nigdy więcej, czas dobrze ponad godzinę, kupa nadłożonej drogi.


A czy dzień tygodnia ma jakieś znaczenie?? Chodzi mi o to czy lepiej jest przejechać przez Budapeszt w dzień powszedni czy weekendowy??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.01.2010 13:38

Loza_drinker napisał(a):A czy dzień tygodnia ma jakieś znaczenie??

Ma znaczenie.
W piątki po południu są wyjazdy weekendowe z Budapesztu nad Balaton a w niedziele po południu są powroty z Balatonu do Budapesztu - wpakowanie w taką kolumnę grozi jazdą z prędkościa furmanki :lol:
Pozostałe dni nie mają żadnego znaczenia przy planowaniu przejazdu.

Czy jechać przez M-0 czy przez miasto - identyczne zdanie jak u Lechu67 - ale każdy jedzie wg własnego uznania, więc nie namawiam ani na M-0 ani na przejazd przez centrum 8)
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 31.01.2010 12:01

Zdecydowałem się na tę trasę

http://www.tinyurl.pl?X6QJsNrn

Wyjazd z Jarosławia (dzięki uprzejmości kumpla, który nas przenocuje) a nie z Białegostoku. Co o niej sądzicie??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2010 12:15

Loza_drinker napisał(a):Zdecydowałem się na tę trasę
http://www.tinyurl.pl?X6QJsNrn
Wyjazd z Jarosławia (dzięki uprzejmości kumpla, który nas przenocuje) a nie z Białegostoku. Co o niej sądzicie??

Normalna, klasyczna trasa, której opis masz na sąsiedniej stronie (w linku) :lol:
Nic dodać, nic ująć :wink:

Na przyszłość.......jak wklejasz długi link to zrób skrót bo się forum "rozjeżdza'.
W Twoim poście skróciłem jego długość - jakby co robi sie to np. na stronie: www.tinyurl.pl :wink:
kato
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 29.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kato » 31.01.2010 13:21

Loza_drinker napisał(a):
kato napisał(a):Wyjazd z Tarnowa o 6 rano. Barwinek, następnie "bokami" - omijając Koszyce - przez Słowację. Dalej już tylko autostrada. Koło 17. postój z Karlovaczu połączony z noclegiem. Dystans 960 km.
Rano, wypoczęci, spokojnie jedziemy do Marusici.


A jak mijasz Budapeszt?? Bo czytałem troszkę na forum i są dwie szkoły: przez miasto lub obwodnicą M0. Co polecasz Ty??


Jechałem M0. Są dwie niedogodności:
1. Klaustrofobiczny sznur tirów.
2. Większość drogowskazów była z prawej strony, co prawda powyżej, ale jednak tiry lubiły je zasłonić.

Objazd faktycznie długi i monotonny. Jak cała węgierska autostrada :)
W tym roku planuję przejechać przez centrum.
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 31.01.2010 19:39

Piotrek_B napisał(a):
Loza_drinker napisał(a):Zdecydowałem się na tę trasę
http://www.tinyurl.pl?X6QJsNrn
Wyjazd z Jarosławia (dzięki uprzejmości kumpla, który nas przenocuje) a nie z Białegostoku. Co o niej sądzicie??

Normalna, klasyczna trasa, której opis masz na sąsiedniej stronie (w linku) :lol:
Nic dodać, nic ująć :wink:

Na przyszłość.......jak wklejasz długi link to zrób skrót bo się forum "rozjeżdza'.
W Twoim poście skróciłem jego długość - jakby co robi sie to np. na stronie: www.tinyurl.pl :wink:


Dzięki za uwagę. Mi też nie bardzo pasował ten długi link. Zapamiętam tę stronkę. Pozdro
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 17.02.2010 10:40

Pytanko: Czy jadąc przez Słowację z Barwinka przez Presov, Koszyce (omijając płatny odcinek drogi D1 z Presova do Koszyc) i dalej na Moszkolc (Węgry) potrzebna jest słowacka winieta?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 17.02.2010 10:44

Loza_drinker napisał(a):Pytanko: Czy jadąc przez Słowację z Barwinka przez Presov, Koszyce (omijając płatny odcinek drogi D1 z Presova do Koszyc) i dalej na Moszkolc (Węgry) potrzebna jest słowacka winieta?


Nie :D chyba, że jedziesz ciężarówką :wink:
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 17.02.2010 10:50

Dzięki wielkie za info
andykan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andykan » 20.02.2010 09:35

Witam
Od jesieni można ominąc Budapeszt, trzeba skierowac sie przed Budapesztem na Balaton. Jest kilkanaście km dalej ale mijamy stolice i z Balatonu prościutko już. Chyba , że ktoś lubi
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 20.02.2010 10:14

andykan napisał(a):Witam
Od jesieni można ominąc Budapeszt, trzeba skierowac sie przed Budapesztem na Balaton. Jest kilkanaście km dalej ale mijamy stolice i z Balatonu prościutko już. Chyba , że ktoś lubi

Witaj. A w jaki sposób się omija? Jakąś nową obwodnicę oddali do użytku? Ciekawi mnie ten temat bo ja planuję jechać w tym roku tamtędy, lecz pierwotnie myślałem o wykorzystaniu obwodnicy Budapesztu (M0). Lecz M0 sporo się nadrabia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze wschodniej Polski do Chorwacji!!! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone