Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aneczka50
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.06.2012
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneczka50 » 05.06.2012 14:44

Witam, wybieram sie w lipcu do Chorwacji ze Szczecina przez slowenie i austrie czy ktos moglby mi podac jakies szczegoly jesli chodzi o trase, nocleg chcialabym rowniez wiedziec gdzie warto sie zatrzymac ? Jesli chodzi o nocleg mam na mysli prywatne mieszkania, lub tanie apartamenty z mozliwoscia posiadania pieska. Mam w planach podroz do Dubrownika chcialabym rowniez zaliczyc wlochy. Zabieram ze zoba naszego pupilka pieska shi tzu. Chcialabym uzyskac jak najwiecej informacji moge podac mejla lub zadzwonic. Pozdrawiam z gory dziekuje prosze o kontakt.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2012 20:58

Co do tras to na forum znajdziesz wiele podpowiedzi. Ja wybrałbym trasę przez Niemcy, A, Slo i dalej na płd do Dubrownika. Jeśli chcesz jeszcze odwiedzić Włochy to albo w drodze do (wtedy przez A, SLO do I) albo z Dubrownika do Bari promem. Więcej wiary w siebie, trochę samozaparcia w szukaniu i frajda większa bo nie wszystko można dostać za free :D Trase planuj np z ViaMichelin. Pozdrawiam
i_d_e_a
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 18.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) i_d_e_a » 05.06.2012 22:06

6!Ja śmigam przez Berlin, Bayeruth, Monachium, Salzburg, - dalej w okolicy Villach zjeźdżam z autostrady odbijam na Krajinską Gorę i Bovec (droga przez Alpy Julijskie - jedna z najbardziej malowniczych w tym rejonie - ale trudna - spadki i podjazdy do ok. 18 % - widoki rekompensują wszystko). Nocleg w Bovecu w zajeździe Martinowy Hram ( polecam pysznego pstrąga na kolację),
lub jesli chcesz taniej to jest dużo kwater po drodze np w Socy. Jak chcesz odbić na Włochy to lepszy będzie nocleg w Krajinskiej Gorze - dalje na uDine Motfalcone, Triest ( można zwiedzić starówkę) , dalej proponuję na Kozinę ( omijasz autostrady w Slo) , potem Rijeka i dalej to już łatwo autostradą do Dubrovnika.
medic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 20.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) medic » 06.06.2012 20:31

Ja też ze szczecina
Ale zabierałem pasażerów w Łodzi i jechałem na Zwardoń (SLO)

Trasa też fajna 10 godzin - 800 km
balewa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) balewa » 07.06.2012 14:23

i_d_e_a napisał(a):6!Ja śmigam przez Berlin, Bayeruth, Monachium, Salzburg, - dalej w okolicy Villach zjeźdżam z autostrady odbijam na Krajinską Gorę i Bovec (droga przez Alpy Julijskie - jedna z najbardziej malowniczych w tym rejonie - ale trudna - spadki i podjazdy do ok. 18 % - widoki rekompensują wszystko). Nocleg w Bovecu w zajeździe Martinowy Hram ( polecam pysznego pstrąga na kolację),
lub jesli chcesz taniej to jest dużo kwater po drodze np w Socy. Jak chcesz odbić na Włochy to lepszy będzie nocleg w Krajinskiej Gorze - dalje na uDine Motfalcone, Triest ( można zwiedzić starówkę) , dalej proponuję na Kozinę ( omijasz autostrady w Slo) , potem Rijeka i dalej to już łatwo autostradą do Dubrovnika.


i_d_e_a ciekawi mnie dokładna trasa która jechałeś, ile czasu ci zajęła i ewentualnie gdzie się zatrzymywaliście? Mieszkam niedaleko od ciebie więc jestem bardzo ciekaw, tym bardziej że właśnie za trzy tygodnie wyruszamy.
balewa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) balewa » 08.06.2012 08:35

Rozumiem ,że opisałeś w miarę dokładnie ale interesują mnie szczegóły drogi Niemcy, Austrii, Słowenia, Chorwacja. Za 3 tygodnie wyjazd i wszelkie informacje są na wagę złota. Poza tym czy wyjazd w sobotę rano nie wiąże sie z jakimiś korkami w Niemczech na autobanach?
i_d_e_a
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 18.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) i_d_e_a » 15.06.2012 23:09

6! Balewa, chciałbym odpowiedzieć bardziej dokładnie, ale to zależy czy zależy ci na szybkiej podróży z wariantem autostradowym ( 2 dni jazdy do cro z jednym noclegiem) czy wolniejszym przejeździe z częstszymi postojami i przerwami na krótkie zwiedzanie ( 3 dni - 2 noclegi) - jeździłem różnymi trasami jednak w moim przypadku będzie trochę inaczej bo zawsze zatrzymujemy się na 1- 2 dni u przyjaciół w Bawarii koło Bayeruth i dopiero stamtąd planujemy trasę, generalnie nie rezerwujemy żadnych noclegów po drodze, bo to tylko dodatkowy stres żeby na miejsce w danym dniu dojechać i luzu żadnego taki wyjazd nie ma. Ostatnio generalnie staram się ograniczać jazdę autostradami ponieważ usypiają i niewiele można z nich zobaczyć. Ostatnio wracaliśmy z Dubrownika bez wjazdu na żadną autostradę aż do Krakowa i było super (2 dni jazdy, nocleg w Budapeszcie), jechało się wolniej, ale za to trasa krótsza około 500 km niż przez Niemcy i Austrię, poza tym co zabaczyliśmy po drodze to nasze.
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 17.06.2012 12:09

a kto ze Szczecina wybiera się do Chorwacji w pierwszej połowie września???
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 17.06.2012 12:47

aneczka50
Poczytaj ten wątek:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=322 ... ljubljanie
i mój wpis.
balewa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) balewa » 17.06.2012 18:04

i_d_e_a napisał(a):6! Balewa, chciałbym odpowiedzieć bardziej dokładnie, ale to zależy czy zależy ci na szybkiej podróży z wariantem autostradowym ( 2 dni jazdy do cro z jednym noclegiem) czy wolniejszym przejeździe z częstszymi postojami i przerwami na krótkie zwiedzanie ( 3 dni - 2 noclegi) - jeździłem różnymi trasami jednak w moim przypadku będzie trochę inaczej bo zawsze zatrzymujemy się na 1- 2 dni u przyjaciół w Bawarii koło Bayeruth i dopiero stamtąd planujemy trasę, generalnie nie rezerwujemy żadnych noclegów po drodze, bo to tylko dodatkowy stres żeby na miejsce w danym dniu dojechać i luzu żadnego taki wyjazd nie ma. Ostatnio generalnie staram się ograniczać jazdę autostradami ponieważ usypiają i niewiele można z nich zobaczyć. Ostatnio wracaliśmy z Dubrownika bez wjazdu na żadną autostradę aż do Krakowa i było super (2 dni jazdy, nocleg w Budapeszcie), jechało się wolniej, ale za to trasa krótsza około 500 km niż przez Niemcy i Austrię, poza tym co zabaczyliśmy po drodze to nasze.


Widzisz, my wyjeżdżamy rankiem jednego dnia (sobot) i musimy być w dniu następnym- niedzielę na miejscu w Szibeniku, więc co byś polecił, jest dwóch kierowców?!
balewa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) balewa » 17.06.2012 18:20

i wyjeżdżamy z Wejherowa.
i_d_e_a
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 18.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) i_d_e_a » 17.06.2012 23:12

6! - Balewa, jak w dwa dni macie dojechać, to odpada zwiedzanie, zjeżdżanie na boczne drogi i dłuższe postoje po drodze - macie właściwie do wybory dwie trasy: pierwsza przez Niemcy Austrię, Słowenię ok.1850 km (Berlin, Halle, Regensburg, Passau, Graz, Maribor, Zagrzeb) albo druga przez Polskę, Czechy Austrię i Słowenię ok 1670 (A1 - Grudziądz, Bydgoszcz , Gniezno, Wrocław, przejście w Chałupkach, Brno , Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb), czas podróży w obu przypadkach to ok. 19 godzin, więc wypada po 9,5 godziny dziennie czyli całkiem znośnie. Jak pokazuje praktyka należy się przygotować psychicznie na korki (jedziecie w weekend) szczególnie w okolicach Mariboru i Zagrzebia, choć wcale nie musicie na nie trafić - jednak trzeba w planach doliczyć ok 1 godzinę na korki i następną godzinę na postoje i ogólnie nie denerwować się - wakacje są. Drugi wariant jest lepszy pod względem kosztów noclegu (Czechy zamiast Austrii), poza tym w Austrii po godz. 20 jest już ciężko się gdzieś na nocleg załapać (wszyscy idą spać i małe miasta wyglądają jak wymarłe) chyba że ma się rezerwację. Z kolei wariant pierwszy przez Niemcy ma tą zaletę że jak jest fajne mocne auto i dobry kierowca to można nadrobić na trasie bo brak limitu prędkości na niektórych odcinkach (poza tym w weekend TIRy nie jeżdżą), a w sobotę popołudniu nie powinnno tam być korków . Na opisywane przeze mnie poprzednie warianty (Słowenia - alpy Julijskie, Włochy Triest, Słowenia) nie będziecie mieli czasu - to zajmuje 3 dni. Pozdrav!
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 18.06.2012 09:44

Balewa w zasadzie i_d_e_a napisał wszystko odnośnie tras, ja osobiście preferuje wariant autostradowy w drodze na urlop, ewentualne zwiedzanie i zjeżdżanie zostawiam sobie na powrót(przeciągam jak mogę wtedy powrót do domu) więc moja trasa do Cro czy do Włoch wciąż nie zmienna, tak samo zimą na narty w Austrii tzn zawsze przez Niemcy. Wersja do Cro:
Słupsk--->Kołbaskowo--->Berlin--->Regensubrg--->Wels--->Graz(tutaj nolceg)--->Zagrzeb- i dalej autostradami chorwackimi w zależności od miejsca przeznaczenia.
Wyjazd z domu zawsze w granicach max 4 rano (sobota lub niedziela-brak Tirów na autostradach) dojazd do Grazu na nocleg około 19-20(ode mnie to ok 1300km i powiem że najgorszy odcinek to Słupsk-Kołbaskowo, w Austrii chyba 2 płatne tunele coś około 11euro za oba), jeździmy w kilka aut i w każdym dzieciaki więc co 4 godz jakiś postój taki 30min, autostrada ma to do siebie, że jak się jedzie to się jedzie płynnie, ale jak się gdzieś tryby tego ruchu nie zgrają (kraksa, lub jakieś konkretne remonty to się wbijamy w korek) generalnie nie jest źle, ale zawsze coś może się zdarzyć wtedy korek murowany.
Z Graz do Sibenika macie ok 500km więc to już praktycznie spacerek. Decyzja zależy od Was którą trasę polecicie, tak jak pisał to i_d_e_a, ja jeszcze nie praktykowałem wariantu przez Polskę Czechy Węgry , ale jedyny powód który zniechęca mnie do pokonania tej trasy to że z północy Polski trzeba przejechać na jej południe, ale to tylko moje zdanie i zapewne jest masa ludzi, którzy z północy Polski wybierają taką opcję.
Przemek 1974
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemek 1974 » 18.06.2012 20:28

Witam
Wybieram się na KRK w lipcu jadę z Berlina przez Austrię i Włochy interesuje mnie odcinek od Triestu do granicy chorwackiej droga nr.7 E61 czy ona jest płatna bo na forum jedni piszą że jest płatna.

Pozdrawiam
Przemek :D
i_d_e_a
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 18.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) i_d_e_a » 19.06.2012 09:04

Jak jechaliśmy rok temu to nie była płatna bo to nie jest autostrada tylko boczna droga, nawierzchnia ok, jedzie się powoli, plusem jest dosyć duże zagęszczenie knajpek i pensjonatów wzdłuż drogi - można się na obiad zatrzymać, przygotuj się na chłodne przyjęcie przez Słoweńców na granicy z Chorwacją - potrafią przetrzepać bo to granica EU i od razu cię traktują jak gościa który się chce od opłat autostradowych wymigać.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone