Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 06.07.2012 22:47

Awalion jedziemy cały czas przez Niemcy, nie zjeżdżamy do Czech.


W Chorwacji możesz zjechać w Splicie lub jedziesz do zjazdu Sestanowac, na Makarska, Omis, jak na fotce

Obrazek

Obrazek

Do Omisa od zjazdu masz 29 km

Obrazek

Mijacie po drodze Zadwarje i wyjeżdżacie na taki piękny taras widokowy

Obrazek

Jesteście na Jadrance i w prawo na Omis

Obrazek

Jadranka to bardzo ładna i widokowa droga
awalion
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 01.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) awalion » 06.07.2012 22:49

kleeberg napisał(a):
awalion napisał(a):Rozumiem, że Jordanka to jakaś alternatywna trasa? Opcja szukaj na forum trochę nie pomaga :/ Może ktoś wie gdzie znajdę opis lub mapę :?:


Nie Jordanka,a Jadrankaczyli Magistrala Adriatycka

awalion napisał(a):I chciałem się upewnić, że omijając autostrade w Słovenii tak jak jest to opisane Tutaj nie muszę kupować winietki ?

Aby ominąć płatny odcinek autostrady w Słowenii jadąc A9 z Grazu,
zjezdź na 226 zjeździe w kierunku na Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj

Droga jest dobrze oznakowana i bardzo łatwa do przejachania.


Czyli nie muszę kupować winiety omijając autostradę?
To dziękuję serdecznie za pomoc i rozwianie wszelkich wątpliwości :)[/b]
Ostatnio edytowano 07.07.2012 00:34 przez awalion, łącznie edytowano 3 razy
awalion
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 01.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) awalion » 06.07.2012 22:56

edytas napisał(a):Witam,
jestem po raz pierwszy na forum i witam wszystkich serdecznie.
W odniesieniu do tematu wyjeżdżamy ze Szczecina 08.09 na dwa samochody z małym Brzdącem na pokładzie. Kierunek Ciovo - Mastrinka, drugi rok z rzędu.
Jedziemy przez Niemcy, z międzylądowaniem w Austrii, potem wypróbujemy objazd autostrad słoweńskich przez Mureck i wjeżdżamy na autostrady chorwackie.
Trasa sprawdzona, po raz pierwszy jedynie objazd w Słowenii.


Słowenie ( autostrady) to ja tez pierwszy raz będę omijał :)

renatalato Tak też właśnie myślałem, dziękuję za ładne zdjęcia :)



A tak podsumowując w zeszłym roku byłem Obok Puli w Medulin - taki pierwszy kontakt :) i nigdzie nie kupowałem winiet - bo nie wiedziałem, a teraz czytam że miałem ogromne szczecie ( a jeszcze robiłem kółko przez Wenecję )
paulinanowak23
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.08.2016
Re: Trasa ze Szczecina przez Slowenie i Austrie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulinanowak23 » 06.08.2016 17:00

Witam :)
Wyjeżdża ktoś ze Szczecina w kierunku Chorwacji przez Niemcy-Austrie- Słowenie 26.08.2016 ? :D
marzyciel
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.02.2016
Re: Trasa ze Szczecina przez Slowenie i Austrie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 13.08.2016 20:15

Ja 26.08 ale "tylko" przez A i SLO bo z południa kraju. Może gdzieś się miniemy po drodze :)
bercia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Trasa ze Szczecina przez Slowenie i Austrie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercia » 13.08.2016 21:05

paulinanowak23 napisał(a):Witam :)
Wyjeżdża ktoś ze Szczecina w kierunku Chorwacji przez Niemcy-Austrie- Słowenie 26.08.2016 ? :D


25 -go wyjeżdżamy ze Szczecina :-)
szy123
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.08.2016
droga ze Szczecina na do Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) szy123 » 17.08.2016 21:43

Witam forumowiczów. Planuje przejechać do Makarskiej ze Szczecina. Chciałbym pojechać przez Niemcy, potem w Austrii ominąć płatne tunele, następnie Słowenia omijam autostradę i w Chorwacji również omiajam autostradę. Czy ktoś kiedys jechał taką trasą? albo może wrzucić taką trasę Pozdrawiam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: droga ze Szczecina na do Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2016 22:50

szy123 napisał(a):Witam forumowiczów. Planuje przejechać do Makarskiej ze Szczecina. Chciałbym pojechać przez Niemcy, potem w Austrii ominąć płatne tunele, następnie Słowenia omijam autostradę i w Chorwacji również omiajam autostradę.

Witam.
Kiepski pomysł omijać autostradę w Chorwacji ... no ale jak chcesz jechać trzy dni :wink:
milosz.k
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 19.07.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Slowenie i Austrie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz.k » 18.08.2016 11:24

bercia napisał(a):
paulinanowak23 napisał(a):Witam :)
Wyjeżdża ktoś ze Szczecina w kierunku Chorwacji przez Niemcy-Austrie- Słowenie 26.08.2016 ? :D


25 -go wyjeżdżamy ze Szczecina :-)


26.08 planujemy wyjazd z okolic Gorzowa- przez Niemcy, Austrię, Słowenia(objazd autostrady) w okolicę Makarskiej.

Jedziemy trzeci raz ta trasą do Cro. Raz wracaliśmy przez Czechy, to była dłuuuuuga droga przez mękę:(
lemon8
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.06.2017
Szczecin - Brela przez Niemcy - JAK?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lemon8 » 11.06.2017 19:34

Witam
podpowie ktos ktora trasa najlepsza przez Niemcy na 1 raz do Chorwacji. Jade do Breli
Zalezy mi zeby zrobic trase na raz bez korkow najlepiej autostrada (jade z dziecmi 2 kierowcow). Przez Graz sa jakies 2 platne tunele. Gdzie zrobic oplate?
Mozna jechac przez Lubiana albo przez Graz.
Dziekuje za odp i prosze o wyrozumialosc

Pozdrawiam
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4908
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: droga ze Szczecina na do Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.06.2017 06:34

Janusz Bajcer napisał(a):
szy123 napisał(a):Witam forumowiczów. Planuje przejechać do Makarskiej ze Szczecina. Chciałbym pojechać przez Niemcy, potem w Austrii ominąć płatne tunele, następnie Słowenia omijam autostradę i w Chorwacji również omiajam autostradę.

Witam.
Kiepski pomysł omijać autostradę w Chorwacji ... no ale jak chcesz jechać trzy dni :wink:

No nie wiem, czy kiepski.
Jak jechaliśmy pierwszy raz do Chorwacji, to trasę Padwa [IT] - Molunat zrobiliśmy w jeden dzień.
Autostradą w Chorwacji zrobiliśmy tylko kawałek od Rupy do Matulji.
A potem aż do końca drogą nr 8, czyli Jadranką.
11 godzin Discovery Channel za oknem :D
Co do omijania autostrad/tuneli w krajach tranzytowych nie będę się wypowiadać, bo sam nie stosuję (omijania).
Ale jazdę Jadranką będę zawsze polecał.
Egoistycznie. Bo nas na to stać - mamy czas i nie mamy głosów "długo jeszcze?" z tyłu.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: droga ze Szczecina na do Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 13.06.2017 14:35

boboo napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
szy123 napisał(a):Witam forumowiczów. Planuje przejechać do Makarskiej ze Szczecina. Chciałbym pojechać przez Niemcy, potem w Austrii ominąć płatne tunele, następnie Słowenia omijam autostradę i w Chorwacji również omiajam autostradę.

Witam.
Kiepski pomysł omijać autostradę w Chorwacji ... no ale jak chcesz jechać trzy dni :wink:

No nie wiem, czy kiepski.
Jak jechaliśmy pierwszy raz do Chorwacji, to trasę Padwa [IT] - Molunat zrobiliśmy w jeden dzień.
Autostradą w Chorwacji zrobiliśmy tylko kawałek od Rupy do Matulji.
A potem aż do końca drogą nr 8, czyli Jadranką.
11 godzin Discovery Channel za oknem :D
Co do omijania autostrad/tuneli w krajach tranzytowych nie będę się wypowiadać, bo sam nie stosuję (omijania).
Ale jazdę Jadranką będę zawsze polecał.
Egoistycznie. Bo nas na to stać - mamy czas i nie mamy głosów "długo jeszcze?" z tyłu.

Witam. Jadę trzeci raz do Chorwacji przez D-A-S(M-L-P) i nie omijam tuneli austriackich a co do autostrady w Chorwacji to twój wybór jak masz ochote pooglądać widoki przez okno samochodu i nie jedziesz z dziećmi to jak najbardziej wzdłuż chorwackiego wybrzeża polecam.
emerel
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Slowenie i Austrie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) emerel » 13.06.2017 20:49

Czy winiety na AT można kupić zaraz po przejechaniu mostu na Inn, w Suben, tak jak kierują oznaczenia na jezdni i tablice, czy lepiej jeszcze w Niemczech? Czytałem jakiś stary wątek na tym forum, ale jednoznacznej odpowiedzi nie widziałem.
Wyjeżdżam 3. raz, po roku przerwy, ale dopiero teraz zdecydowałem się przez Niemcy, wcześniej przez Boboszów. Start 30.06. :-)
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Trasa ze Szczecina przez Slowenie i Austrie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 13.06.2017 20:58

emerel napisał(a):Czy winiety na AT można kupić zaraz po przejechaniu mostu na Inn, w Suben, tak jak kierują oznaczenia na jezdni i tablice, czy lepiej jeszcze w Niemczech? Czytałem jakiś stary wątek na tym forum, ale jednoznacznej odpowiedzi nie widziałem.
Wyjeżdżam 3. raz, po roku przerwy, ale dopiero teraz zdecydowałem się przez Niemcy, wcześniej przez Boboszów. Start 30.06. :-)

Witam ja zawsze zjeżdżam na pierwszą stację za granicą D-A :D . Dosyć duża stacja i zawsze dużo ludzi. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone