Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
emilek34
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.05.2017
Re: Wyjazd do Chorwacji 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilek34 » 24.05.2018 19:41

emilek34
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.05.2017
Re: Wyjazd do Chorwacji 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilek34 » 24.05.2018 19:44

Jadę piąty raz. Zawsze przez D. A. SLO(objazd MLP)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Wyjazd do Chorwacji 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 25.05.2018 10:12

Płacenie gotówką (Euro) na bramkach w Chorwacji to proszenie się o kłopoty (tzn "przypadkowe" pomyłki w przeliczaniu kursu).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Wyjazd do Chorwacji 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.05.2018 10:16

Samfisher1974 napisał(a):jedziemy z bratem i z żonami ze Szczecina do Rogożnicy . Wybraliśmy trasę przez Niemcy, Austrie i Słowenie , omijamy Czechy, analizowałem trase i ta wydaje mi sie najlepsza. Będziemy jechali bez noclegu , ewentualnie krótka drzemka gdzies po drodze na parkingu. Jak myslicie to dobry wybór trasy i sposobu podróży?

Za mało szczegółów, żeby ocenić trasę, ale generalnie ze Szczecina też jechałbym przez Niemcy.

Polecam wątki:
trasa-ze-szczecina-przez-austrie-i-slowenie-do-chorwacji-t36836.html
wydzielone-z-faq-dojazd-z-zachodniej-polski-do-chorwacji-t32834-2010.html
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Wyjazd do Chorwacji 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 25.05.2018 10:18

kojacek napisał(a):Płacenie gotówką (Euro) na bramkach w Chorwacji to proszenie się o kłopoty (tzn "przypadkowe" pomyłki w przeliczaniu kursu).


Płatność inną walutą niż obowiązująca w danym kraju zawsze wiąże się ze mocno niekorzystnym kursem przeliczenia.

Poza tym w wysokim sezonie kolejki do bramek gotówkowych są znacznie dłuższe.

Przez Niemcy to chyba jakieś 1700 km. Jechać na raz to raczej spore ryzyko.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Wyjazd do Chorwacji 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.05.2018 10:25

Samfisher1974 napisał(a):Będziemy jechali bez noclegu , ewentualnie krótka drzemka gdzies po drodze na parkingu. Jak myslicie to dobry wybór trasy i sposobu podróży?

Ze Szczecina do Rogoznicy masz ok. 1600 km, w większości autostradami. Ja taką szybką trasę robię na raz, ale nie namawiam, bo nie znam Twojego doświadczenia jako kierowcy. :)

Sam musisz ocenić i raczej unikaj porad w wątkach typu: "Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić", bo tam jest totalny galimatias. :oczko_usmiech:
emilek34
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.05.2017
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilek34 » 25.05.2018 18:26

Goleniów -Baska Voda ok 1750 km. jadę "na raz" . Również nie namawiam.
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 26.05.2018 09:55

Z zachodniej części kraju (lubuskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie bliżej granicy z Niemcami) jak najbardziej droga przez niemieckie autostrady z całkowitym pominięciem czeskich dróg. Pomimo nieco dłuższego dystansu (200-300 km) trasa dużo spokojniejsza i czasowo jak ktoś ma czym się ładnie rozpędzić to okazać się może, że nawet czasowo krótsza :D
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 28.05.2018 00:58

Twister85 napisał(a):Z zachodniej części kraju (lubuskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie bliżej granicy z Niemcami) jak najbardziej droga przez niemieckie autostrady z całkowitym pominięciem czeskich dróg. Pomimo nieco dłuższego dystansu (200-300 km) trasa dużo spokojniejsza i czasowo jak ktoś ma czym się ładnie rozpędzić to okazać się może, że nawet czasowo krótsza :D

Ze Szczecina droga omijająca Czechy jest około 60 km dłuższa - nie 200-300 km, a wątek dotyczy dojazdu ze Szczecina właśnie. Jak chcesz się "ładnie rozpędzić" to: po pierwsze, spalasz więcej paliwa; po drugie w pierwszej części trasy tracisz większość własnej energii, bo im szybciej jedziesz, tym bardziej musisz być skoncentrowany, co przy znacznej odległości do miejsca docelowego nie jest dobrym rozwiązaniem. Przecież jedziemy tam wypocząć, a nie do roboty :hut: :lol: :P
koziol007
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 31.03.2017
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziol007 » 28.05.2018 11:19

Także wybieram trasę przez Niemcy, Austrię (ominięcie płatnych tuneli), Słowenię (MLP), ale każdy powinien dobrać trasę do swoich możliwości. W 2017 jechałem w każdą stronę non stop 21 godzin bez spania (z przystankami oczywiście :p). Moja trasa https://goo.gl/maps/ibPLUzZHmXE2. Bezpośrednio ze Szczecina na autostrady niemieckie 11, 10, 13 i wpadasz na "moją trasę".
Zapomniałem dodać, że moja trasa jest zrobiona pod tankowanie LPG co 350-400km (z uwagi, że mi gazu wystarcza na dobre 400km).
Ostatnio edytowano 28.05.2018 11:29 przez koziol007, łącznie edytowano 2 razy
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 28.05.2018 11:24

koziol007 napisał(a):Także wybieram trasę przez Niemcy, Austrię (ominięcie płatnych tuneli), Słowenię (MLP), ale każdy powinien dobrać trasę do swoich możliwości. W 2017 jechałem w każdą stronę non stop 21 godzin bez spania (z przystankami oczywiście :p).

Z dziećmi czy bez? Ja sobie z dzieciakami nie wyobrażam 21 godzinnej jazdy non stop.
koziol007
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 31.03.2017
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziol007 » 28.05.2018 11:26

Z dzieckiem, ale 14 letnim :) + żonka
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 28.05.2018 11:34

koziol007 napisał(a):Z dzieckiem, ale 14 letnim :) + żonka

Ja mam taki sam skład ale:
1. Po 10 godzinie jazdy wszyscy zaczynają być nerwowi.
2. U mnie spada koncentracja, wzrasta irytacja.
3. Jadę na wakacje, żeby odpocząć, także w trakcie podróży wiec nie chcę siebie i innych katować.
Raz tak pojechałem, to trzy dni dochodziłem do siebie:)
koziol007
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 31.03.2017
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziol007 » 28.05.2018 11:46

Bartolski napisał(a):
koziol007 napisał(a):Z dzieckiem, ale 14 letnim :) + żonka

Ja mam taki sam skład ale:
1. Po 10 godzinie jazdy wszyscy zaczynają być nerwowi.
2. U mnie spada koncentracja, wzrasta irytacja.
3. Jadę na wakacje, żeby odpocząć, także w trakcie podróży wiec nie chcę siebie i innych katować.
Raz tak pojechałem, to trzy dni dochodziłem do siebie:)


Ja dojechałem i normalnie cały dzień funkcjonowałem - plaża, jedzonko, w ogóle mi się nie chciało spać - poszedłem dopiero spać o 22 (tutaj bardziej wskazane określenie padłem i się rano podniosłem :) ).
Dlatego napisałem, jedziemy wg własnych możliwości (ja mogę jechać 21h i jest git).
emilek34
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.05.2017
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilek34 » 28.05.2018 11:50

koziol007 napisał(a):Także wybieram trasę przez Niemcy, Austrię (ominięcie płatnych tuneli), Słowenię (MLP), ale każdy powinien dobrać trasę do swoich możliwości. W 2017 jechałem w każdą stronę non stop 21 godzin bez spania (z przystankami oczywiście :p). Moja trasa https://goo.gl/maps/ibPLUzZHmXE2. Bezpośrednio ze Szczecina na autostrady niemieckie 11, 10, 13 i wpadasz na "moją trasę".
Zapomniałem dodać, że moja trasa jest zrobiona pod tankowanie LPG co 350-400km (z uwagi, że mi gazu wystarcza na dobre 400km).

Płatne tunele omijasz z oszczędności, czy robisz wycieczkę krajoznawczą?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone