Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek123
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.03.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek123 » 02.04.2018 09:25

Dzięki za podpowiedzi, będę ogarniać najwygodniejszą opcję.
Leszek123
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.03.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek123 » 02.04.2018 10:44

Renatalato masz może jeszcze może jakieś przydatne informacje o trasie , którą jeździcie?
krick163
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 14.06.2017
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krick163 » 02.04.2018 11:17

Jadąc że Szczecina zdecydowanie polecam jazdę górnym ringiemBerlina ,bo na dolnym kopią na Michendorfie i na pewno szybko nie skończą .
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 02.04.2018 11:32

Jeszcze z przydatnych info dot. tej trasy: w Austrii przed pierwszym, płatnym tunelem (5eur) można zjechać z autostrady na miejscowość Liezen (chyba jakoś tak) i objechac ten tunel. Zyskujemy 5 EUR :) oraz możliwość zatankowania o wiele tańszego paliwa w tej miejscowości niż na autostradzie. Czasowo stracimy z 15,20 minut ale gdzie nam się spieszy?
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 04.04.2018 11:44

Jeżeli jedziemy przez Passau nocujemy we Frosau koło Sienabelkirchen w okolicach Graz, natomiast w zeszłym roku wybraliśmy się przez Czechy i nocowaliśmy za Wiedniem w Monichkirchen u Państwa Świerkotów. W tym roku eksperymentalnie dopiero w Słowenii.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: trasa Szczecin- Trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 11.04.2018 00:37

renatalato napisał(a):Przez Czechy jechaliśmy do Czarnogóry, do Chorwacji 11 razy przez Niemcy :oczko_usmiech:


Czy na tej trasie jest mniej korków niż przez Czechy? Kiedyś to miało sens jechać przez Ratyzbonę (na korkach przy tunelach w Austrii straciliśmy w 2016 roku kilka godzin, bo były zamknięte jedne nitki autostrady trasę Szczecin-Graz pokonaliśmy w 13 godzin ;/ We wcześniejszych latach trasa była drożna) ale od kiedy jest już cała autostrada Drezno - Praga, to nie będzie szybciej przez Pepikowo??
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: trasa Szczecin- Trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 11.04.2018 22:03

Bartolski napisał(a):
renatalato napisał(a):Przez Czechy jechaliśmy do Czarnogóry, do Chorwacji 11 razy przez Niemcy :oczko_usmiech:


Czy na tej trasie jest mniej korków niż przez Czechy? Kiedyś to miało sens jechać przez Ratyzbonę (na korkach przy tunelach w Austrii straciliśmy w 2016 roku kilka godzin, bo były zamknięte jedne nitki autostrady trasę Szczecin-Graz pokonaliśmy w 13 godzin ;/ We wcześniejszych latach trasa była drożna) ale od kiedy jest już cała autostrada Drezno - Praga, to nie będzie szybciej przez Pepikowo??


W tym roku to nie wiem, w 2017 jechaliśmy do Grecji, droga przez Czechy na Wiedeń. W 2016 faktycznie staliśmy gdzieś w korku :| , ale chyba nie tak długo :) , być może lepiej przez Pepikowo, muszę pogłówkować :wink: :oczko_usmiech:
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 12.04.2018 00:33

W ferie, koniec lutego, wracaliśmy do Szczecina przez Pragę ze Szklarskiej Poręby. Jazda tuż za Pragą przyjemna była jak w pociągu w latach 80 XX wieku na rozjazdach, ale im bliżej granicy CSSR/NRD, tym droga równiejsza i szybsza. Żałowałem jedynie, że wywrotowe rondo przeszło do przeszłości. Reasumując droga do domu zajęła mi około 4h 20 minut bez galopowania. Myślę więc, że ta trasa ma przed sobą przyszłość w ujęciu wyjazdów w kierunku Dalmacji. I nie tylko...
Ostatnio edytowano 15.04.2018 11:28 przez Bartolski, łącznie edytowano 1 raz
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 14.04.2018 23:21

Bartolski napisał(a):W ferie, koniec lutego, wracaliśmy do Szczecina przez Pragę ze Szklarskiej Poręby. Jazda tuż za Pragą przyjemna była jak w pociągu w latach 80 XX wieku na rozjazdach, ale im bliżej granicy CSSR/NRD, tym droga równiejsza i szybsza. Żałowałem jedynie, że wywrotowe rondo przeszło do przeszłości. Reasumując droga do domu zajęła mi około 4h 20 minut bez galopowania. Myślę więc, że ta trasa ma przed sobą przyszłość w ujęciu wyjazdów w kierunku Dalmacji. Inie tylko...


Jak Niemcy wprowadzą opłaty, to na pewno :roll: :oczko_usmiech:
GrzesiekS10
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.04.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekS10 » 21.04.2018 17:29

Dzień dobry

Wypad do Chorwacji zanosi się na ten z kategorii spontanicznie...
Bardzo proszę o ocene trasy, i możliwe wskazówki w jej zmianie. Będę jechał ze Słupska.
Wyjazd w dniu 28.04.2018 a powrót 06-05-2018

Słupsk -> Salzburg -> Bled -> Jeziora Plitwickie -> Dubrownik -> Kotor -> Mostar -> Balaton ( Tihany ) - Karpacz -> Słupsk

28-04-2018 Wyjazd ze Słupska o 02:00 do Salzburga ( W całości przez Niemcy ) W Salzburgu będziemy o 15:00-16:00. Spacer po mieście a następnie wyjazd z miasta o 19:00 i przejazd do miasta Bled w Słowenii, i nocleg w tym miescie.

29-04-2018 Wstajemy o 09:00, jedziemy na jeziorko, i o godzinie 12:00 jedziemy w kierunku jezior Plitwickich. Myślę że będziemy na jeziorach do godziniy 20:00. Nocleg w pobliżu jezior.

30-04-2018 Wstajemy o 08:00, i jedziemy oglądać jeziora. Wyjazd z jezior o godzinie 17:00 i przejazd do Dubrownika. W Dubrowniku będziemy o godzinie 24:00. Nocleg w tym mieście

01-05-2018 Wstajemy o godzinie 09:00 i zwiedzamy Dubrownik. Wyjeżdżamy z Dubrownika o 18:00 i jedziemy do Kotor. W Kotor bedziemy o 21:00.

02-05-2018 Wstajemy o 09:00 i jedziemy zwiedzać miasto. Cały dzien w Kotor ( Chcemy pojechać jeszcze do Budvy )

03-05-2018 Wyjeżdzamy z Kotor o godzinie 09:00 i jedziemy do miasta Mostar. Przyjazd o godzinie 14:00. Nocleg w tym mieście. Zwiedzamy Mostar

04-05-2018 Wstajemy o godzinie 10:00 i wyjeżdżamy w kierunku Balatonu (Tihany) Mam zamiar jechac przez Sarajewo i Osijek. Myślę że do 20 dojedziemy do tej miejscowości.

05-05 2018 Wstajemy o 10:00, zwiedzamy Tihany i o 17 jedziemy do Karpacza. Myslę że na miejscu możemy być ok 24:00

06-05-2018 Wstajemy o 10:00 i wyjeżdzamy do Słupska. W domu do godziny 18:00


Noclegów jeszczę bedę szukał dziś i jutro.

Można coś zmienić w tej trasie? Dziękuje za wszelkie sugestie

Wyobrażam sobię że mam dużo jazdy przed sobą, i wszystko robionę będzie raczej w biegu.... Ale urlopu nie mogę wydłużyć :(
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 21.04.2018 20:02

Czytam i oczom nie wierzę. To przepis jak się zarżnąć. No chyba, że komuś zależy wbić szpilkę na mapie i się chwalić "tu byłem".
Tak wstępnie policzyłem, że Wasza wyprawa potrwa 208 godzin. Google pokazało mi trasę ok. 4300 km i 50 godzin jazdy. Do tego 7 noclegów średnio po 9 godzin każdy, co daje 63 godziny snu. Zostaje 95 godzin na zwiedzanie Salzburga, Plitvic, Dubrovnika, Kotoru , Mostaru, Tihany. W tych 95 godzinach są zawarte wszystkie dzienne posiłki, postoje, przerwy, odpoczynek itd.
Wnioskuję, że nie uwzględniłeś korków?
Myślę, że trzeciego dnia podróży plan zacznie się sypać, ale mimo wszystko życzę powodzenia.
GrzesiekS10
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.04.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekS10 » 21.04.2018 22:16

Plan jest bardzo ambitny :D Zdaje sobie sprawę, że to żaden wypoczynek. Być może zrezygnuję z Balatonu? I z Kotor będę wracał już do Polski, taką sama drogą ( Czyli w kierunku Bled i Salzburga ) Ale co mi to tak na prawdę da....
GrzesiekS10
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.04.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekS10 » 21.04.2018 23:18

Jednak nie zdaję sobie sprawy, jaki jest to dystans do pokonania, i ewentualne sytuacje na drodzę, być może z moim zmęczeniem i z milionem innych sytuacji - że to się może po prostu nie udać w ciągu tych 9 dni. Zbyt napięty plan.... Będę szukał lotów do Dubrownika w takim razie
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 23.04.2018 12:39

GrzesiekS10 napisał(a):Jednak nie zdaję sobie sprawy, jaki jest to dystans do pokonania, i ewentualne sytuacje na drodzę, być może z moim zmęczeniem i z milionem innych sytuacji - że to się może po prostu nie udać w ciągu tych 9 dni. Zbyt napięty plan.... Będę szukał lotów do Dubrownika w takim razie

Zobacz loty do Tivat, to jest niedaleko Kotoru i ceny lotów sa niższe niż do Dubrownika. Z berlina są połączenia, tylko nie wiem czy nie w sezonie. Z lotniska do Dubrownika około 2h samochodem, który można wypożyczyć na miejscu.
Użytkownik usunięty
Wyjazd do Chorwacji 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2018 19:18

Witam, wielki krokami zbliża sie mój pierwszy wyjazd do Chorwacji. Termin wyjazdu to sobota 30.06.2018, jedziemy z bratem i z żonami ze Szczecina do Rogożnicy . Wybraliśmy trasę przez Niemcy, Austrie i Słowenie , omijamy Czechy, analizowałem trase i ta wydaje mi sie najlepsza. Będziemy jechali bez noclegu , ewentualnie krótka drzemka gdzies po drodze na parkingu. Jak myslicie to dobry wybór trasy i sposobu podróży? Winiety kupię online, a w Chorwacji na bramkach bedziemy płacić chyba kartą ewentualnie gotówką (euro).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone