Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
flomaker
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.08.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) flomaker » 08.08.2018 15:48

Janusz Bajcer napisał(a):
flomaker napisał(a):później D1 do Wodospadów Kravica.

Do Bośni jedziesz. :?:


Tak. Do Wodospadów Kravica traktuję trasę jako dojazdową (ale nigdzie nam się nie spieszy). Dalej chcę Zobaczyć Dubrownik, Kotor, Szkodrę i później już z 10 dni wybrzeże Albanii bardzo spokojnie. jak się uda dociągnąć, to Meteory i powrót do domu pewnie też przez Cro, AUT, DE.

Yozz@
Już widzę, że A1, to E71, a nie D1.
Nie wiem, w którym momencie chodziło Ci o Słowację.

Dwaj Polacy, a nie mogą się dogadać... haha. To jak to będzie z lokalsami na Bałkanach? :)
Wszystkiego dobrego.
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 09.08.2018 10:29

Dojechalem do Podgory. Jechalem od 8 rano ze Swinoujscia na Berlin przez A9 na Lipsk, Hof, Pasawa, Wels, Graz, Maribor, Lucko, Bosijevo, Zagvozd, Podgora

Trasa w Niemczech na A9 zdecydowanie za duzo zwezen i robot drogowych, pomimo ze sa na niej 3 pasy to co 20-30km roboty drogowe, zwezki na 2 pasy i ograniczenia do 80km/h. Wracac bede jednak przez drezno A13. Kolo Ratyzbony spory korek, roboty drogowe + wypadek , w sumie przez pol godziny prawie stanie w miejscu.

Po wjezdzie do Austri zaczal mi szwankowac termostat w aucie, raz sie plyn zagotowal i wywalilo mi ze 2 litry , chwila postoju na bicznym pasie, powoli dolewalem zwykla wode niegazowana. Doczlapalem sie do najblizszej stacji paliw, ponad 2 hodziny stalem by auto ostyglo, dolalem koncentrat i wode kupiona na stacji.

Niestety auto po godzine jazdy znow sue gotuje , wskazowka lata od 90 do 110 stopni , predkosc max 100km/h. Objazdy tuneli nie wchodzily w gre, bylo ciemno i nie chcialem katowac auta. Dojechalismy do granicy ze Slowenia , kupilem winetke bo pbjazdy znow nie wchodzily w gre, w polowie Slowenskiej autostrady musialem zatrzymac sie , pospalismy do 6 rano. Auto po godzine jazdy zniw 130 stopni i sie gotuje, nomen omen zjechalem w Podlehnik z autostrady zeby go ostudzic i zerknac za dnia co mu dolega.

Po przeanalizowaniu usterki stwierdzam ze termostat zamknal sie na amen i plyn nie leci na chlodnice.
Postanawiam jechac do mechanika. Na rondzie w Podlehnik widze napis Peugeot serwis 3000m , zajezdam czekam do 8.00 na oywarcie , przychodzi mechanik mowie mu zeby wyciagnal calkiem termostat lub uzyczyl mi klucz nasadowy 10.

Nie ma opcji tylko serwis, biara moje auto od reki na podnosnik , spuszczaja plyn wyszlo niecale 2 litry, demontuja termostat zalewaja , wszystko trwa okolo godziny i kosztuje 52Euro.

Co dziwne auto trzyma non stop 90 stopni, czasami spadnie do 70 ale nie przegrzewa sie wogole, cisnelem go mocniej i nie widac zadnych problemow uff :-) Pali tak samo malo jak wczesniej.
Lucko i bramki bez zadnych korkow.
flomaker
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.08.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) flomaker » 10.08.2018 22:29

Rozumiem, że termostat wymieniony? Czy tylko zblokowali Twój w otwartym położeniu?
Człowiek sobie objazdy opracowuje, nastawia się, a życie weryfikuje. Ja sobie jednak wezmę duże zestaw kluczy, bo do mojego wynalazku (Chrysler) w razie W, to serwisu pewnie nie znajdę.
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 10.08.2018 23:05

Termostat wywalony calkowicie, mechanik go wyciagnal , poruszal i wydawal sie chyba sprawny ale na moje wyrazne zyczenie wywalilismy go calkiem , troche krecil glowa ale stwierdzilem ze lepiej jechac z niedogrzanym silnikiem niz go ugotowac.

Jako ciekawostke dodam ze da sie nawet sterowac w pewien sposob temperatura plynu. Kiedy odpalam klimatyzacje uruchamia sie w moim aucie wentylator na chlodnicy i zbija temperature a kiedy wylaczam klime wylacza sie tez wentylator i temperatura rosnie w ten sposob przy starcie auta wylaczam klime, silnik sie szybciej nagrzewa a jak dochodzi do 90 stopni odpalam klime i tak trzyma calkiem rowno. Spalanie moze wzroslo ale to rzad wielkosci okolo 0.3 litra na 100 lub po prostu bardziej gorzyste autostrady w Chorwacji.

Stwierdzam ze spokojnie bede z tym jezdzil az do powrotu do Swinoujscia, nie widze potrzeby montowania tego tutaj.

Bardzo mnie to cieszy ze tak w miare bezproblemowo to sie skonczylo.

A klucze jak najbardziej nalezalo zabrac , nie wiem jak to sie stalo ze zostaly w garazu. :roll:
Pawel1982
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel1982 » 15.08.2018 13:43

Witam wszystkich wybieram sie do Chorwacja po raz pierwszy z rodzinka ze Szczecina do Zadara dokładnie na wyspe uglijan . Prosił bym o wszelkie informacje dotyczące trasy , ceny winet wiem , ceny za tunele też interesowalo by mnie ceny autostrad w chorwacji i gdzie najlepiej tankować samochód .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.08.2018 17:54

Pawel1982 napisał(a):Witam wszystkich wybieram sie do Chorwacja po raz pierwszy z rodzinka ze Szczecina do Zadara dokładnie na wyspe uglijan . Prosił bym o wszelkie informacje dotyczące trasy , ceny winet wiem , ceny za tunele też interesowalo by mnie ceny autostrad w chorwacji i gdzie najlepiej tankować samochód .

Przeczytaj posty od strony 12 tego wątku.
Aggy
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.08.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aggy » 16.08.2018 20:55

Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji samochodem pod koniec sierpnia. Jedziemy ze Szczecina do Pirovac (między Zadarem a Splitem) chcemy wyjechać w piątek po południu jechać do północy przespać się gdzieś w hotelu na trasie i jechać z samego rana dalej, na 16 musimy być w Pirovac, więc czas dość napięty. Zależy mi na najszybszej trasie, zarówno GoogleMaps jak i ViaMichelin jako najszybszą pokazuje drogę przez Czechy, przeczytałam większość tego postu i kilka innych i widzę, że większość z Was zaleca trasę przez Niemcy z ominięciem Czech i zastanawiam się co robić? Czy naprawdę szybciej jest ominąć Czechy? A jak już jechać przez Niemcy to potem tradycyjnie przez Graz i Maribor czy może lepiej przez Villach i Lublane wyjeżdżają w Chorwacji za Karlovac i omijając Zagrzeb? Będę wdzięczna za rady, najbardziej boję się korków o których tyle słyszałam, jedziemy niestety w weekend.
Pawel1982
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel1982 » 21.08.2018 16:47

Witam ja rowniez wyjeżdżam z okolic Stargardu w piatek na wyspe Uglijan muszę tam być do 16-17ej i tu się zastanawiam o której wyjechać jedziemy w dwóch kierowców więc bez noclegu chcielibyśmy zjechać ale nie koniecznie. Jak myślicie o której wyjechać ?
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 21.08.2018 17:44

Aggy napisał(a):Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji samochodem pod koniec sierpnia. Jedziemy ze Szczecina do Pirovac (między Zadarem a Splitem) chcemy wyjechać w piątek po południu jechać do północy przespać się gdzieś w hotelu na trasie i jechać z samego rana dalej, na 16 musimy być w Pirovac, więc czas dość napięty. Zależy mi na najszybszej trasie, zarówno GoogleMaps jak i ViaMichelin jako najszybszą pokazuje drogę przez Czechy, przeczytałam większość tego postu i kilka innych i widzę, że większość z Was zaleca trasę przez Niemcy z ominięciem Czech i zastanawiam się co robić? Czy naprawdę szybciej jest ominąć Czechy? A jak już jechać przez Niemcy to potem tradycyjnie przez Graz i Maribor czy może lepiej przez Villach i Lublane wyjeżdżają w Chorwacji za Karlovac i omijając Zagrzeb? Będę wdzięczna za rady, najbardziej boję się korków o których tyle słyszałam, jedziemy niestety w weekend.


Korki tak czy inaczej byc moga , trasa przez Niemcy ma ta zalete ze na tych autbanach GM liczy ze jedziesz na nich 130km/h jesli pojedziesz wiecej to oczywiste jest ze bedziesz szybciej niz przez Czechy.

Mimo wszystko standard autostrad niemieckich jest sporo wyzszy nawet jesli sa odcinki remontowane to na pozostalych nadrobisz. Na 3 pasmowych po prostu non stop jedziesz i kilometry znikaja, im lepsza maszyna posiadasz tym szybciej :lol:

Jesli nie zamierzasz objezdzac tuneli lub autostrad w Sloweni to bedzisz mial autostrade non stop od wyjazdu na Kolbaskowo - prosta droga, minimum nawigacji i glowkowania.
Na bramkach w Lucko warto jest byc jak najwczesniej. Nocuj gdzies w Sloweni lub nawet pod koniec Austrii , wyjedz na tyle wczesnie aby Lucko pokonac przed 7 rano, potem bedzie spory ruch az do rozjazdu na Rjeke w Karlovac.

Kilka lat temu jechalem na Monachium Salzburg Villach Ljublana Postojna Rupa ale pamietam ze odcinek Postojna - Rupa mocno mnie zmeczyl bo to lokalne krete drogi po gorkach. Nie ma tragedi ale wymaga skupienia wiekszego niz autobany.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 30.08.2018 17:03

Do Cro jechałem trasą Niemcy, Austria(przez tunele), Słowenie(nocleg okolice Ptuja),Chorwacja wyspa Hvar ( prom z Drvenika). Autoban w niemczech ok, kilka remontów na trasie, pod koniec już przed Austrią robiły się straszne zatwardzenia, nie wiem z czego wynikające. Mopy zawalone pod korek( sobota, kazdy walil za wakacje). Austria spoko, zgodnie z przepisami. Rano 4 wyjazd na granicy moze z 15 minut oczekiwania. Potem juz ok do samego promu i 78 miejsce w kolejce :).
19.08.2018
3.15 rano. Wyspa Hvar(Milna) 73 km do Sucuraja.
5.00. Sucuraj 57 w kolejce na prom...7.00 zjazd z promu:) Okolice Makarskiej, wypadek. Szczęście w nieszczęsciu w takim miejscu, że dało się objechać dołem.....
W Cro na autostradzie ruch ogromy, wszystkie stacje, Mopy, zawalonie samochodami. Kilkanascie godzin pozniej zjazdz z autostrady Lucko 1h do bramek....Gornij Macejl przejescie graniczne 2,5 h zatwardzenia, Wiedeń okolo 21.00 lekkie zatwardzenie :) Melduję się w Brnie o 23.55 :)...nigdy wiecej przekraczania granicy w dzień ....
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 30.08.2018 20:43

madziaimaciek napisał(a):Do Cro jechałem trasą Niemcy, Austria(przez tunele), Słowenie(nocleg okolice Ptuja),Chorwacja wyspa Hvar ( prom z Drvenika). Autoban w niemczech ok, kilka remontów na trasie, pod koniec już przed Austrią robiły się straszne zatwardzenia, nie wiem z czego wynikające. Mopy zawalone pod korek( sobota, kazdy walil za wakacje). Austria spoko, zgodnie z przepisami. Rano 4 wyjazd na granicy moze z 15 minut oczekiwania. Potem juz ok do samego promu i 78 miejsce w kolejce :).
19.08.2018
3.15 rano. Wyspa Hvar(Milna) 73 km do Sucuraja.
5.00. Sucuraj 57 w kolejce na prom...7.00 zjazd z promu:) Okolice Makarskiej, wypadek. Szczęście w nieszczęsciu w takim miejscu, że dało się objechać dołem.....
W Cro na autostradzie ruch ogromy, wszystkie stacje, Mopy, zawalonie samochodami. Kilkanascie godzin pozniej zjazdz z autostrady Lucko 1h do bramek....Gornij Macejl przejescie graniczne 2,5 h zatwardzenia, Wiedeń okolo 21.00 lekkie zatwardzenie :) Melduję się w Brnie o 23.55 :)...nigdy wiecej przekraczania granicy w dzień ....


Przez Niemcy ktorymi autostradami jechaliscie?
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 31.08.2018 07:34

kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 08.02.2019 17:02

czy w Sloweni, do granicy z Chorwacja jest juz cala autostrada?
loocas
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.04.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) loocas » 08.02.2019 17:55

Tak.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.02.2019 20:25

kobrat napisał(a):czy w Sloweni, do granicy z Chorwacja jest juz cala autostrada?

Pytałeś w innym wątku i dostałeś odpowiedź.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone