Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina na Istrię (Rabac)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 18.08.2013 20:50

Walp, jako tak było - może w przyszłym roku tak na fest zmówimy się w jakimś miejscu na Karlovacko....
Moje wstępne typy to Dalmacja i Rogoznica....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2013 21:32

Gdzieś to widziałem :wink:

Moje fotki:
Obrazek


nie zapłacił za bilet wstępu do zamku:
Obrazek

https://picasaweb.google.com/1163719743 ... ekPredjama
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 18.08.2013 23:00

:D Lednice, powiem, że dzięki Twoim poleceniom odbiłem do Predjamy i dzięki za podpowiedzi :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.08.2013 23:11

Bartek1977 napisał(a):Walp, jako tak było - może w przyszłym roku tak na fest zmówimy się w jakimś miejscu na Karlovacko....
Moje wstępne typy to Dalmacja i Rogoznica....

Nie miałbym nic przeciwko, ale jeszcze zbyt wcześnie na typowanie miejsca. :wink:
Ja z całą pewnością mogę wykluczyć Dalmację, bo po kilku wizytach, teraz czas na eksplorację północnych rejonów Chorwacji oraz Włoch.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 17.01.2014 09:35

Bartku chwała Ci za ten wątek. Od tygodnia siedzę i panicznie szukam alternatywnej trasy (założenie w życiu już nie będę się tłukł przez całą Polskę i Czechy). Do Szczecina mam 140km, jestem u "Was" średnio 3-4x w miesiącu służbowo i prywatnie więc te 140km w te czy drugą stroną to jest nic. Wolę tak samo jak Ty zrobić 150-200km więcej Niemieckimi autostradami niż tracić 8-9h na dotarcie do południowych krańców naszego pięknego kraju. W moim przypadku będzie bardziej hardkorowo bo ciśniemy ostatecznie ponownie na południe Dalmacji (pierwotna miejscówka nie wypaliła).

Takie coś mi wyszło: http://tinyurl.com/ntp6ypv
Powiem, że trasa bardzo fajna. Pozwolisz, że odezwę się do Ciebie na PM o ew. szczegóły z zakresu atrakcji widokowych i wypoczynkowych po trasie.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 17.01.2014 09:46

O!!!
Widzę, że ktoś odświeżył mój zeszłoroczny wątek :)
Zaraz popatrzę na Twoją trasę. A skąd ruszasz w Polsce?
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 17.01.2014 11:00

Bartek1977 napisał(a):O!!!
Widzę, że ktoś odświeżył mój zeszłoroczny wątek :)
Zaraz popatrzę na Twoją trasę. A skąd ruszasz w Polsce?


Bartku poszło PW.
qdlaty25
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) qdlaty25 » 26.01.2014 23:09

Witajcie.
W czerwcu wybieram się do Puli. Trasa Stargard Szczeciński - Niemcy - Austria - Słowenia - Pula. Dobrze poczytać Wasze opinie o trasie. Może macie jeszcze jakieś cenne wskazówki? Czy muszę o czymś wiedzieć wyjeżdżając do Chorwacji? Muszę cos konkretnego ze sobą zabrać :?: Jaką trasę najlepiej wybrać? Czekam na wszystkie sugestie.
Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.01.2014 23:24

Na wiele pytań znajdzie odpowiedzi tu --> FAQ
Jest też sporo informacji na forum dotyczących Istrii.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 26.01.2014 23:30

qdlaty25 napisał(a):Witajcie.
W czerwcu wybieram się do Puli. Trasa Stargard Szczeciński - Niemcy - Austria - Słowenia - Pula. Dobrze poczytać Wasze opinie o trasie. Może macie jeszcze jakieś cenne wskazówki? Czy muszę o czymś wiedzieć wyjeżdżając do Chorwacji? Muszę cos konkretnego ze sobą zabrać :?: Jaką trasę najlepiej wybrać? Czekam na wszystkie sugestie.
Pozdrawiam

Sporo pytań jak na jeden wątek... A jedziesz z dużą rodzinka czy sam? I jeszcze jedno- z noclegiem na trasie czy bez?
Pozdrawiam!
qdlaty25
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) qdlaty25 » 28.01.2014 00:51

Wyjazd z całą rodzinką tzn. 2 dorosłych + 2 dzieci (9 i 7 lat). Pojazd - Mazda 6 na gazie. Planujemy wyjechać wcześnie rano, tak około 3-ej. Noclegi wykupione na kempingu z firmy Vacansoleil i z tego co się dowiedzieliśmy, to możemy dojechać nawet o 24-ej. Dodam jeszcze, że to nie jest nasza pierwsza tak daleka trasa. W zeszłym roku byliśmy w Paryżu oraz w Caorle (Włochy) wszystko bez noclegu na trasie. Dzieciaczki lubią jeździć a jak dostaną komputer z bajkami to jest spokój.
Pozdrawiam
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 28.01.2014 09:30

O 3ej wyjazd? to już lepiej wyruszyć ok. 21ej nocą - wtedy Monachium mijasz o świcie, przed korkami... Droga generalnie przyjemna - tylko przy robotach drogowych w Bawarii trochę wąsko jest. My jechaliśmy z 6latką i rzeczywiście dvd z bajkami się sprawdza. Przy tej trasie:
http://goo.gl/maps/Wrj6l wolniej jechało się tylko od Koper do granicy z CRO (wąsko, zakręty i dużo kamperów i dostawczaków).
A jak jedziesz na kemping, to pewnie stanadard jak w innych państwach, więc to samo do zabrania, co do Włoch...
Po drodze masz możliwość w ramach przerwy podróżnej odwiedzić zameczek Predjamski Grad lub w Bled
A kamp to Bivillage? Fajne ma baseny... Tylko trochę się cenią!
Pozdrawiam!
Bartek
qdlaty25
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) qdlaty25 » 28.01.2014 11:29

Tak, jedziemy na Bivillage. Co masz na myśli pisząc, że "trochę się cenią"? Czy są jakieś dodatkowe opłaty? Płaciłeś dodatkowo opłatę klimatyczną? Jeśli tak, to w jakiej kwocie?
Co do godziny wyjazdu, to ja jednak preferujęwyjazd we wczesnych godzinach porannych niż jechać na noc. Parę godzin snu przed wyjazdem bardzo pomaga.
Pozdrowionka
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 28.01.2014 11:47

Sprawdzałem na ich stronie warunki rezerwacji mobilhomu na 10 dni w sierpniu i wychodzi ponad 6000 pln.... I jeszcze pewnie za parking, klimatyczne... Lepiej rozeznaj się co jest w cenie a za co trzeba dopłacać.
Ja generalnie nie lubię jazdy nocą ale nie miałem innego wyjścia, choć moja żona też prowadziła i się zmienialiśmy.
qdlaty25
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) qdlaty25 » 28.01.2014 12:59

Masz rację, że w sezonie jest bardzo drogo, ale poza sezonem ceny są spoko. Ja za pobyt w namiocie z całą rodziną na 9 nocy w czerwcu zapłaciłem niespełna 1500 złotych. Myślę, że to nie jest wcale dużo.
Ja też w nocy nie przepadam jeździć. Dlatego podróż rozpoczynam tak wcześnie. W razie czego zawsze za sterami mogę posadzić swoją piękniejszą połowę, tak jak Ty. Ale do tej pory nie było takiej potrzeby
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina na Istrię (Rabac) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone