Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa: Zakopane - Budapeszt - Zagrzeb. Czy warto ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MICHAŁ1980_2007
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.08.2010
Trasa: Zakopane - Budapeszt - Zagrzeb. Czy warto ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) MICHAŁ1980_2007 » 22.08.2010 17:58

Witam, wszystkich sympatyków Chorwacji. Proszę o pomoc Być może temat był gdzieś omawiany, ale potrzebuje aktualnych informacji. Z Zakopanego wyjeżdżam o 17.00 w piątek 10-09. W okolicach Budapesztu będę 23-24. Dalej autostradą w nocy wzdłuż Balatonu do Chorwacji. Proszę o informacje na temat tej trasy. Interesuje mnie min. to czy są obecnie jakieś utrudnienia w postaci robót drogowych, jaki jest stan nawierzchni i przepustowość na tej trasie. Słyszałem, żeby omijać Węgry. Co o tym sądzicie. Jeżeli się orientujecie to proszę jeszcze o info nt. stacji LPG, i czy maja końcówki.
Pozdrawiam Michał
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 22.08.2010 19:08

Hej w prawdzie nie jechałem na wakacje tą trasą, ale wracając z Chorwacji tak pokonywałem.
Na trasie między Zakopanem a Budapesztem na trafiłem na 2 musowe przystanki (każdy max po 5 min) światła. I przed przejściem Sahy jeśli się na nie kierujesz objazd. Po za tym droga uciążliwa głównie przez Tiry (przez co spowalnia i jest to dość irytujące.
Jeśli mogę coś podpowiedzieć proponował bym drogę którą jechałem do Chorwacji czyli, autostradą z Ziliny do Bratysławy (winietę i tak musisz kupić) i z Bratysławy na autostradę węgierską M1 do pierwszego zjazdu w trasę nr 86 (na ten odcinek nie potrzeba winiety) i tam dalej z tym że nie do Słowenii, ale na Zalaegerszeg i do M7 przy autostradzie do starego przejscia w Letenye.
Dlaczego bo do granicy Chorwackiej dojechałem w 9 gdz (w tym 2 gdz pauzy) a z powrotem tylko z Budapesztu do Zakopanego jechałem tyle samo bez przerw. Tak więc bez porównania.
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 22.08.2010 21:05

consett0805 napisał(a):z Bratysławy na autostradę węgierską M1 do pierwszego zjazdu w trasę nr 86 (na ten odcinek nie potrzeba winiety)


witam
to jest wogóle pierwszy zjazd z M1? Czy wiesz może jaki ma numer ten zjazd dokładnie i czy jest dobrze oznakowany - chodzi mi o to czy można go przegapić?
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 22.08.2010 22:38

Nie nie można go przegapić. Czy jest to pierwszy nie pamiętam, ale jadąc przez Bratysławę jest ona pierwszorzędnie oznakowana nie sposób źle pojechać, oczywiście kierujemy się na granice (HUNGARY) dalej tak jak prowadzi nas trasa po prawej stronie będzie stacja benzynowa(już na terytorium Węgier) najprawdopodobniej kilkanaście osób w kolejce po Węgierskie winiety. Nie przejmować się tym to ci którzy będą podróżować dalej ich autostradami.
Ty masz pilnować zjazdu na nr 86 i uwierz mi jest oznakowany idealnie gdzieś na forum nawet widziałem foty z tej trasy.
bodi7
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodi7 » 22.08.2010 23:20

MICHAŁ1980_2007 napisał(a):Witam, wszystkich sympatyków Chorwacji. Proszę o pomoc Być może temat był gdzieś omawiany, ale potrzebuje aktualnych informacji. Z Zakopanego wyjeżdżam o 17.00 w piątek 10-09. W okolicach Budapesztu będę 23-24. Dalej autostradą w nocy wzdłuż Balatonu do Chorwacji. Proszę o informacje na temat tej trasy. Interesuje mnie min. to czy są obecnie jakieś utrudnienia w postaci robót drogowych, jaki jest stan nawierzchni i przepustowość na tej trasie. Słyszałem, żeby omijać Węgry. Co o tym sądzicie. Jeżeli się orientujecie to proszę jeszcze o info nt. stacji LPG, i czy maja końcówki.
Pozdrawiam Michał

Skoro z Zakopca , to pewnie przez Chyzne będziesz jechał. Dalej jedż na Dolny Kubin->Ruzomberok->Bańska Bystrzyca->przejście graniczne Sahy. Jak dojedziesz do Budapesztu to trzymaj się M0 będzie dobrze oznakowane. Jechałem ta trsa 2 tyg temu tyle , że nocą ze środy na czwartek - ruch niemal zerowy stan nawierzchni ok , jedno wahadełko na Słowacji (postój 10min). Nie wiem skąd to uprzedzenie do trasy przez Węgry skoro cały czas od Budapesztu leci się piękną autostradą do samej Chorwacji i dalej.Może inaczej - jeśli jedzie się w dzień , to faktycznie na odcinku Słowackim TIRy dają w kość , ale nocą jazda jest bajkowa.
dakard
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dakard » 16.06.2011 15:37

Proszę radę dotyczącą trasy w drodze powrotnej Chorwacja - Zakopane. Czy jechać przez Wegry i Słowację czy przez Austrię i Słowację?

Jak to przedstawia się kosztowo, jak jeździcie do Cro z okolic Krakowa?

Jeszcze jedna rzecz, jade na LPG.

Dodam tylko że winietę na Austrię będę już miał ( Wyruszam z okolic Poznania do Starigrad a powrót z zakotwiczniem na kilka dni w Zakopanym )

Trochę pogooglowałem
1. Graz-Wiedeń-Bratysława-Trnov-Zilina-Chochołów +50km i winieta Słowacka ok 30 zł
2. Budapeszt - Bańska - Chochołów -50 km i winiety Słowacka i Węgierska 30 + 40 = 70 zł

Są jakieś przeciwwskazania aby wybrać pierwszą opcję?

Dzięki

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa: Zakopane - Budapeszt - Zagrzeb. Czy warto ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone