Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Ostrowa Wielkopolskiego oraz winiety...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bartus2003
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.07.2013
Trasa z Ostrowa Wielkopolskiego oraz winiety...

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartus2003 » 31.07.2013 20:12

Witajcie otóż mam zamiar jechać samochodem najprostszą (najekonomiczniejszą) drogą do Dubrovnika pokazywaną także przez google maps jak i mojego TomToma Go1000, proszę nakierujcie mnie jak mam się kierować, czy owa droga jest w porządku??

Orientując się w internecie wychodzi na to, że będę musiał płacić w każdym z przejeżdżanych krajów (Czechy, Austria, Słowenia) za winietę?? W sumie jakieś 36€ nie licząc Chorwacji.
Czy w każdym kraju będę musiał płacić z autostrady? Ile w Chorwacji kosztują opłaty?

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak sprawić aby dojazd był jak najbardziej ekonomiczny?
Może przy okazji ktoś się orientuje w aktualnych utrudnieniach na trasie?

Dziękuję pozdrawiam!
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 31.07.2013 20:34

cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 31.07.2013 20:36

bartus2003 napisał(a):Witajcie otóż mam zamiar jechać samochodem najprostszą (najekonomiczniejszą) drogą do Dubrovnika pokazywaną także przez google maps jak i mojego TomToma Go1000, proszę nakierujcie mnie jak mam się kierować, czy owa droga jest w porządku??

Orientując się w internecie wychodzi na to, że będę musiał płacić w każdym z przejeżdżanych krajów (Czechy, Austria, Słowenia) za winietę?? W sumie jakieś 36€ nie licząc Chorwacji.
Czy w każdym kraju będę musiał płacić z autostrady? Ile w Chorwacji kosztują opłaty?

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak sprawić aby dojazd był jak najbardziej ekonomiczny?
Może przy okazji ktoś się orientuje w aktualnych utrudnieniach na trasie?

Dziękuję pozdrawiam!

weź nie rób wiochy miastu na forum :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.07.2013 20:52

bartus2003 napisał(a): W sumie jakieś 36€ nie licząc Chorwacji.

Zaniżona kwota...
bartus2003
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartus2003 » 31.07.2013 21:18

FUX napisał(a):
bartus2003 napisał(a): W sumie jakieś 36€ nie licząc Chorwacji.

Zaniżona kwota...


Czechy 12,50€ na 10dni
Austria 8.30€ na 10dni
Słowenia 15€ na 7 dni, czyli jadąc na 7 dni na wakacje wyjdzie około 36€, mam rację??
Czy dobrze liczę, że w Chrowacji jadąc do Dubrovnika zapłacę 40€ za autostrady??

Polecacie kierować się standardową trasą ode mnie czy też omijać płatne odcinki??

Trasa
Cieszyn – Frydek Mistek – Olomouc – Brno – Wiedeń – Graz – Maribor – Zagrzeb – Karlovac – autostradą A1 w kierunku Splitu
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2013 21:54

bartus2003 napisał(a):


Trasa
Cieszyn – Frydek Mistek – Olomouc – Brno – Wiedeń – Graz – Maribor – Zagrzeb – Karlovac – autostradą A1 w kierunku Splitu


Dlaczego Cieszyn? Jak już jedziesz z Ostrowa na Śląsk to jedź A4, A1 i granica w Gorzyczkach i Czeska D1. Tak:
http://goo.gl/maps/i9j0O
Lub omiń autostradę w Słowenii
http://goo.gl/maps/UaIXc
bartus2003
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartus2003 » 31.07.2013 22:13

Dziękuję za uwagi, czy twoja trasa przez Czechy omija drogi płatne?
W Słoweni myślę, że ominę drogi płatne.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2013 22:25

Omija tylko płatne w Słowenii. Czechy i Austria płatnymi, bo niema sensu objeżdżać jadąc od A1.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 31.07.2013 23:30

bartus2003 napisał(a):Czy w każdym kraju będę musiał płacić za autostrady?

No nie musisz... możesz zaryzykować i zrezygnować z winiet. :)
Ile w Chorwacji kosztują opłaty?

A tyle:
http://www.hac.hr/en/toll-rates/price-list/

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak sprawić aby dojazd był jak najbardziej ekonomiczny?

Tak.
Jechać na oleju opałowym, nie przekraczać 90 km/h, nie płacić winiet, zrezygnować z autostrad w CRO, spać w aucie, wybierać darmowe kible i nie kupować jedzenia lecz jeść to zabrane z kraju.
:) :roll: :mrgreen:
mateo86
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateo86 » 31.07.2013 23:56

a co powiecie na takie ominiecie autostrady w Słowenii http://goo.gl/maps/UDPmA ?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 01.08.2013 01:06

A co mamy/mielibyśmy mówić? :roll:
Jest tyle wariantów, że każdy niech sobie sam swój wybiera.
Im więcej możliwości tym więcej pytań na forum, więc zamiast kombinować- po prostu jedźcie najlogiczniejszą trasą i nie wydziwiajcie. Napisane tu jest tyle o każdej z tras, że nie ma sensu zadawać kolejnych pytań i ciągnąć takich wątków w nieskończoność.
Za bardzo się przejmujecie wariantami wariantów, autostradami bez omijania i z omijaniem oraz czasem podróży.
Przecież różnica trasy i czasu przejazdu rzędu 1-3 h i kilkadziesiąt km nie zmieni wakacji. :roll: :!:

Grunt aby cało dojechać i pany nie złapać.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 01.08.2013 02:59

bartus2003 napisał(a):Słowenia 15€ na 7 dni, czyli jadąc na 7 dni na wakacje wyjdzie...

Pytanie czym dla Ciebie jest 7 dni? Liczysz dni czy noclegi?
Zakładamy, że wjedziesz do Słowenii np: w sobotę 00.01. Wtedy 7-dniowa winieta jest ważna do 23.59. następnego piątku. Chcąc "zmieścić" się w tej winiecie musisz być w Cro od soboty rano do piątku popołudniu. A to 6 noclegów i dla gospodarza czy hotelarza będziesz 6 dni :).
Więc jeśli planujesz jedną noc dłużej to Słowenia tą samą trasą wyniesie Cie 30 euro.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.08.2013 08:17

bartus2003 napisał(a):
FUX napisał(a):
bartus2003 napisał(a): W sumie jakieś 36€ nie licząc Chorwacji.

Zaniżona kwota...


Czechy 12,50€ na 10dni
Austria 8.30€ na 10dni
Słowenia 15€ na 7 dni, czyli jadąc na 7 dni na wakacje wyjdzie około 36€, mam rację??
Czy dobrze liczę, że w Chrowacji jadąc do Dubrovnika zapłacę 40€ za autostrady??

Polecacie kierować się standardową trasą ode mnie czy też omijać płatne odcinki??

Trasa
Cieszyn – Frydek Mistek – Olomouc – Brno – Wiedeń – Graz – Maribor – Zagrzeb – Karlovac – autostradą A1 w kierunku Splitu


Jeżeli na tydzień liczysz lub w jedną stronę... :roll:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Ostrowa Wielkopolskiego oraz winiety...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone