Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 14.04.2017 20:29

Witajcie,
chcę otworzyć konkretny wątek jak dojechać z Kujaw i Pomorza do Chorwacji, mam nadzieje że temat przejdzie i będzie pomocny dla innych użytkowników.
Chciałbym aby posty (trasy) były dodawane według określonego szablonu na pewno to ułatwi przeglądanie :D
Przykładem niech będzie pierwszy post :papa:
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 14.04.2017 20:32

Trasa:
Szubin - Makarska
1486 km (16 godz 39 min)
Czechy (drogi płatne) - Austria (drogi płatne)- Słowenia (drogi bezpłatne)

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/1TuwFQK3FRv

Rzeczywisty czas dojazdu:
- 21 godzin

Korki:
+ W drodze do Chorwacji:
- Wiedeń ok 43 min
- Zgornje Gruškovje przejście graniczne do Chorwacji ok 35 min
+ W drodze do Polski
- Wiedeń ok 1 godz 30 min

Ewentualny nocleg:
- brak, było dwóch kierowców 8)

Uwagi:
- trasa którą jechałem dwa razy :), wybrałem ją bez większego zastanowienia, po prostu wbiłem ja w navi, sprawdziłem że jest w miarę krótka i w drogę
- czas dojazdu długi ale przystanki regularnie robiłem co 2 godz ok 10 min
- ogólnie trasa prosta i przyjemna może początek drogi w Czechach trochę męczący ale szybko wjeżdżamy na autostradę i już jest ok
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 14.04.2017 20:33

Trasa:
Szubin - Baśka Voda
1418 km (16 godz 37 min)
Czechy (drogi płatne) - Austria (drogi płatne)- Słowenia (drogi bezpłatne)

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/3B52NuJ7dt72

Rzeczywisty czas dojazdu:
- trasa nie sprawdzona nie mogę określić

Korki:
- trasa nie sprawdzona nie mogę określić miejsc

Ewentualny nocleg:
- Bad Radkersburg
- https://goo.gl/maps/xvXn1yVU8v92
- cena noclegu: nie ustalona

Uwagi:
- trasa przeze mnie nie sprawdzona, wyznaczyłem ją z myślą o najkrótszej i w miarę ekonomicznej drodze
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 15.04.2017 14:19

Jeśli mam być szczery to jeśli chodzi o odcinek od początku trasy aż do Brna zupełnie bez sensu.
Lepiej dojechać do Bydgoszczy, tam na S10 i pod Toruniem wbić się na A1.
Nawet google pokazuje taka trasę. Mimo, że przykładowo do Makarskiej przez A1 dalej o ponad 150 km, to szybciej o prawie 2 godziny.
W Twoich wersjach trzeba się tłuc drogami średniej kategorii i przebijać przez centrum Gniezna, Kórnika, Rawicza, nie mówiąc o całej reszcie pomniejszych miejscowości. A odcinek od Ząbkowic Śląskich do granicy to jakaś paranoja. Jechałem tamtędy dwa miesiące temu dwukrotnie do miasta Svitavy i szkoda gadać. Dalej do Brna też nie lepiej, to droga dla tych, którym nie zależy na czasie i lubią żonglerkę skrzynią biegów.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 15.04.2017 14:44

Slavko1974 napisał(a):Jeśli mam być szczery to jeśli chodzi o odcinek od początku trasy aż do Brna zupełnie bez sensu.
Lepiej dojechać do Bydgoszczy, tam na S10 i pod Toruniem wbić się na A1.
Nawet google pokazuje taka trasę. Mimo, że przykładowo do Makarskiej przez A1 dalej o ponad 150 km, to szybciej o prawie 2 godziny.
W Twoich wersjach trzeba się tłuc drogami średniej kategorii i przebijać przez centrum Gniezna, Kórnika, Rawicza, nie mówiąc o całej reszcie pomniejszych miejscowości. A odcinek od Ząbkowic Śląskich do granicy to jakaś paranoja. Jechałem tamtędy dwa miesiące temu dwukrotnie do miasta Svitavy i szkoda gadać. Dalej do Brna też nie lepiej, to droga dla tych, którym nie zależy na czasie i lubią żonglerkę skrzynią biegów.

Rawicz i Kórnik mają obwodnice ale odcinek Dolsk- Gostyń to masakra w tej opcji. Chyba tylko polne drogi mają niższą kategorię. Można ten odcinek przejechać normalnie i napewno nie nadrabia się km ani czasu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.04.2017 15:15

No i jak już byś się zdecydował tak jechać, to Czechy też przejedź bez winiety. Wystarczy za Brnem zjechać na Rajhard i wjechać na drogę 52 za Pohorelicami. Naprawdę nie opłaca się kupować winiety na te kilkanaście kilometrów.
Jeśli chodzi o przejazd trasą B66 w Austrii, to od kilku lat tak jeżdżę. Dojazd do Ptuj mniej więcej czasowo identyczny jak "normalnym" objazdem M-L-P
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.04.2017 16:34

Jeśli to ma być trasa krótka, to możesz tak pojechać (konkretnie mam na myśli odcinek Szubin - Mikulov), ale tak jak radzi dids76, nie ma sensu kupowanie czeskiej winiety.

Sam tak jeździłem, ale od czasu, kiedy omijamy Włocławek i Łódź autostradą, poleciłbym jednak opcję szybką, tak jak pisze Slavko, czyli do S10 i na A1.

P.S.
Pozdrawiam kujawsko-pomorskiego Cromaniaka. Mało nas tu. :papa:
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 15.04.2017 20:29

Uważam podobnie jak przedmówcy. Nie pchaj się opłotkami tylko grzej w miarę luksusowo autostradami (nie licząc Częstochowy i okolic).
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 16.04.2017 20:02

Fajnie że towarzystwo z okolicy się odezwało. :lol: To mnie zmobilizowało do zalogowania mimo że w Adriatyku pławimy się już z małżonką i dziećmi a ostatnio wnukami od... no właśnie, nastu lat. Ale do rzeczy. Przerobiłem w międzyczasie sporo tras, zaczynając standardowo od tej przez Czechy i Austrię. W okolicy Plitvic przy parkingu walały się jeszcze wtedy zasieki z drutu kolczastego a z trasy lepiej było nie zbaczać. Wprowadzenie winiet przez Słowenię ( za te 500 metrów autostrady ) stało się bodźcem do szukania trasy alternatywnej. Od sześciu, może siedmiu lat jestem fanem 86 przez Węgry. Myślę że w tym roku, pomimo wprowadzonej opłaty jest to nadal optymalna trasa. Dziwię się że mając pod nosem 10 i dalej A1 chce się Tobie tłuc 5 i dalej przez Czechy. Osobiście odcinki w okolicach od Milówki do Cadcy traktuję jako przerywnik po monotonii autostrady. To samo dotyczy 86 na Węgrzech. Od siedmiu lat regularnie jeździmy do Ivan Dolac na Hvarze. To miejsce nas zauroczyło. Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków z Kujawsko-Pomorskiego. Pozostałych oczywiście również.
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 16.04.2017 20:22

ANOOK napisał(a):Fajnie że towarzystwo z okolicy się odezwało. :lol: To mnie zmobilizowało do zalogowania mimo że w Adriatyku pławimy się już z małżonką i dziećmi a ostatnio wnukami od... no właśnie, nastu lat. Ale do rzeczy. Przerobiłem w międzyczasie sporo tras, zaczynając standardowo od tej przez Czechy i Austrię. W okolicy Plitvic przy parkingu walały się jeszcze wtedy zasieki z drutu kolczastego a z trasy lepiej było nie zbaczać. Wprowadzenie winiet przez Słowenię ( za te 500 metrów autostrady ) stało się bodźcem do szukania trasy alternatywnej. Od sześciu, może siedmiu lat jestem fanem 86 przez Węgry. Myślę że w tym roku, pomimo wprowadzonej opłaty jest to nadal optymalna trasa. Dziwię się że mając pod nosem 10 i dalej A1 chce się Tobie tłuc 5 i dalej przez Czechy. Osobiście odcinki w okolicach od Milówki do Cadcy traktuję jako przerywnik po monotonii autostrady. To samo dotyczy 86 na Węgrzech. Od siedmiu lat regularnie jeździmy do Ivan Dolac na Hvarze. To miejsce nas zauroczyło. Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków z Kujawsko-Pomorskiego. Pozostałych oczywiście również.

Również pozdrawiam z kuj pom.
Jak dotąd dwa razy w Cro standard Czechy Austria bjazd Słowenia i Cro. W tym roku zmiana trasy przez Węgry z noclegiem w Budapeszcie. Wyjazd okolice Torunia na Ciovo, droga jeszcze nie ustalona co do Słowacji.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 16.04.2017 20:32

My najczęściej z Słupska jeździmy naszą A1 od początku do końca, później na Brno-Mikulov-Wiedeń-Słowenia-Zagrzeb-Omis...zdarzało nam sie jeździć przez Kołbaskowo-Berlin-Drezno-Praga ale tylko dlatego, że akurat zahaczyliśmy 3 dni o Pragę. Od poprzednich wakacji poprawiło się gdyż omijamy Łódz i przez Polskę nie jest już tak tragicznie. Nam najbardziej doskwiera odcinek czeski, roboty,dziury itp.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 16.04.2017 20:46

Miło poznać krajana.
Jeśli chcesz zaliczyć zwiedzanie Budapesztu to nie dziwię się Twojej trasie, jednak jeśli chodzi o nocleg to polecam coś w okolicach Lendavy albo Mursko Srediśte, już w Chorwacji. Osobiście tam właśnie nocuję. To dystans do przejechania ( tysiąc kilometrów) a przez Chorwackie tunele i serpentyny w górach lepiej być w formie.
RadeGdansk
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 10.01.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadeGdansk » 16.04.2017 21:04

Hej, wkleilbym linka ale nie moge, wiec sorka.
Gdansk->Lodz->Czestochowa->Bielsko-Biala->Cieszyn->Zylina->Bratyslawa->Gyor->Budapeszt->Balaton (j) i potem to juz Chorwacja.
W zeszlym roku nia jechalem i bylo spokojnie, bez korkow.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 16.04.2017 21:42

RadeGdansk napisał(a):Hej, wkleilbym linka ale nie moge, wiec sorka.
Gdansk->Lodz->Czestochowa->Bielsko-Biala->Cieszyn->Zylina->Bratyslawa->Gyor->Budapeszt->Balaton (j) i potem to juz Chorwacja.
W zeszlym roku nia jechalem i bylo spokojnie, bez korkow.

Polecam małą poprawkę. Ja jadę z Bielska na Żywiec- Zwardoń - Cadcę - Żylinę. Moim zdaniem szkoda czsu na objazd przez Czechy. W tym roku w czerwcu Słowacy mają oddać do eksploatacji odcinek Zwardoń - Świerczynowiec co jeszcze bardziej poprawi tą trasę. Szkoda tylko że nic się nie dzieje od Żywca do Milówki ale to zaledwie 20 km. Ostatecznie trasę każdy wybiera sam kierując się własnymi preferencjami.
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 17.04.2017 22:27

Widzę że temat żyję ale oddala się od założonego planu :(
Tak jak prosiłem w pierwszym poście chciałbym aby wątek zawierał tylko i wyłącznie posty napisane według określonego szablony
(dałem przykład w drugim poście najpierw opis trasy skąd dokąd, długoś trasy, czas dojazdu z google, potem link do trasy i tak dalej i tak dalej schemat chyba jest prosty i czytelny)
OTO SZABLON:

Rafer napisał(a):Trasa:
Szubin - Baśka Voda
1418 km (16 godz 37 min)
Czechy (drogi płatne) - Austria (drogi płatne)- Słowenia (drogi bezpłatne)

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/3B52NuJ7dt72

Rzeczywisty czas dojazdu:
- trasa nie sprawdzona nie mogę określić

Korki:
- trasa nie sprawdzona nie mogę określić miejsc

Ewentualny nocleg:
- Bad Radkersburg
- https://goo.gl/maps/xvXn1yVU8v92
- cena noclegu: nie ustalona

Uwagi:
- trasa przeze mnie nie sprawdzona, wyznaczyłem ją z myślą o najkrótszej i w miarę ekonomicznej drodze

nie chodzi mi o komentowanie moich tras, ewentualne komentarze można pisać w uwagach,
chodzi o to, że jeśli ktoś szuka trasy z Kujaw do Chorwacji to miał by w tym temacie od razu spis możliwych tras wraz z opisami i innymi przydatnymi informacjami do nich i mógłby wybrać odpowiadającą drogę dla siebie, :)
ja sam szukałem właśnie takiego tematu żeby w jednym miejscu mieć spis możliwych tras bez zbędnych dyskusji jednak nic podobnego nie znalazłem
mam nadzieje że się dostosujecie i mnie dobrze zrozumieliście i temat dalej popłynie :)
a admin usunie niepotrzebne wpisy :) :lol:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone