Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 02.08.2017 13:40

Kraha
Generalnie trasa bez uwag. Jeśli ruszacie po południu to pora optymalna. Do naszej granicy macie 5 godzin z haczykiem a dalej 2,5 Słowacja i podobnie Węgry. Ponieważ w Zwardoniu będziecie późnym wieczorem zastanowił bym się czy warto się pchać na Oszczadnicę. Na forum piszą wprawdzie o korkowaniu się Czadcy ale tylko w dzień. Ja bym raczej pojechał nowym odcinkiem ze Zwardonia na Świerczynowiec. Co do południowych Węgier to nie będę się wypowiadał. Jeżdżę do końca 86 i przez Redics, Lendawę do przejścia w Mursko Srediśce. Większość odbija za Körmed na 74 i M7. Wybór należy do was. Warto trochę poczytać na forum. Jeśli na Chorwację wjedziecie jeszcze nocą będziecie na miejscu przed całą falą weekendową. Czas podany w goglach odpowiada realnemu a z taką ekipą kierowców tym bardziej. Przyjemnych wakacji. :papa:
Kraha
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.02.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kraha » 02.08.2017 17:21

Czyli taka trasa? byłaby optymalniejsza jeżeli chodzi o przejście Polsko-Słowackie? Chcieliśmy ominąć przejazd przez Słowenię, aby się nie zakręcić i nie stracić czasu :D.

Wyjedziemy około 18.00-18.30, więc do 24 liczę że dojedziemy do granicy Polskiej, wtedy tak jak pisałeś 2,5-3h Słowacja, więc może do 9-10 będziemy w Chorwacji? Czyli po południu będziemy na miejscu o dość normalnej porze.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 02.08.2017 22:02

Taka, tylko gogle nie pokazują nowego odcinka Zwardoń - Świerczynowiec, Jeśli wrzucisz zdjęcia satelitarne widać roboty na nowej ekspresówce. Zdjęcia są stare a ekspresówka w tym roku już oddana do użytku. Jeśli ruszacie ok. 18 to na granicy powinniście się zameldować do północy. Do Rajki na Węgrzech dotrzecie około 2,30 - 3,00. Przez Węgry max 3godziny, więc do Chorwacji powinniście wjechać do 6,00 rano. Im szybciej tym lepiej ze względu na weekend o czym pisałem. Od granicy macie max 6 godzin jazdy do celu. Oczywiście to wszystko przy założeniu że nie trafi się jakiś korek. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania służę pomocą. :papa:
Kraha
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.02.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kraha » 06.08.2017 19:58

ANOOK napisał(a):Taka, tylko gogle nie pokazują nowego odcinka Zwardoń - Świerczynowiec, Jeśli wrzucisz zdjęcia satelitarne widać roboty na nowej ekspresówce. Zdjęcia są stare a ekspresówka w tym roku już oddana do użytku. Jeśli ruszacie ok. 18 to na granicy powinniście się zameldować do północy. Do Rajki na Węgrzech dotrzecie około 2,30 - 3,00. Przez Węgry max 3godziny, więc do Chorwacji powinniście wjechać do 6,00 rano. Im szybciej tym lepiej ze względu na weekend o czym pisałem. Od granicy macie max 6 godzin jazdy do celu. Oczywiście to wszystko przy założeniu że nie trafi się jakiś korek. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania służę pomocą. :papa:



Mam pytanie odnośnie winiet i opłat drogowych. Czy winiety na Słowację (https://www.eznamka.sk/selfcare/home/) i Węgry (https://ematrica.nemzetiutdij.hu) kupić na tych stronach? I ile mniej więcej wyjdzie opłata za przejazd autostrada w Chorwacji?

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 06.08.2017 20:15 przez Kraha, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2017 20:02

Kraha napisał(a):Mam pytanie odnośnie winiet i opłat drogowych. Czy winiety na słowacje (https://www.eznamka.sk/selfcare/home/) i węgry (https://ematrica.nemzetiutdij.hu) kupić na tych stronach? I ile mniej wiecej wyjdzie oplata za przejazd autostrada w chorwacji?


Nazwy krajów piszemy wielką literą.
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 06.08.2017 23:51

Niestety już jestem po wakacjach :cry:
Wybrałem trasę o jakiej pisałem w ostatnim moim poście czyli Słowacja - Węgrzy - Słowenia - Chorwacja (z noclegiem na Węgrzech
i krótki opis:

Trasa:
Szubin - Makarska (miała byś Baśka Voda ale nie znaleźliśmy wolnego apartamentu :wink: )
1617 km (17 godz 10 min)
Słowacja (drogi płatne) - Węgry (drogi płatne) - Słowenia (bezpłatne drogi) - Chorwacja (wiadomo :lol: )

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/ofibzsvi4LG2

Rzeczywisty czas dojazdu:
- 32 godz (w tym nocleg 8 godz)

Korki:
- Polska - Zwardoń ok 50 min (roboty drogowe)
- Chorwacja - od Zagrzebia do Zadaru ok 4-4,5 godz ( 8O 8O masakra)

Ewentualny nocleg:
- na Węgrzech w miejscowości Zalalövő - nocleg bardzo przyjemny, ze względu że przyjechaliśmy po 22 a po tej godzinie się nie je :lol: :lol: :lol: zdecydowaliśmy się na śniadanie (pyszna kawa, chleb, salami, ser jakaś, szynka, pomidor,) zapłaciliśmy 30 Euraczy, na miejscu ładny parking, przy recepcji bar ogólnie spoko za rok też tam planuje zrobić przerwę.

Uwagi:
- jak dla mnie trasa świetna, dużo lepsza niż przez Czechy, Austrię i Słowację,
- cały czas ładne drogi, po drodze stacje sklepy więc nie jedziemy jakimiś pipidówami jak w Czechach,
- drogi na Węgrzech bardzo ładne droga M86 i 86 po godz 20 praktycznie pusta :) może minąłem ze 3 auta po drodze
- może miałem nie fart z korkami w drodze do Chorwacji bo jednak w sumie 5 godz to dużo :(
- ale w drodze powrotnej zero korków, ogarnąłem te 1600 km na raz w około 20 godzin bez noclegu 8) 8) 8)
Zdecydowanie polecam tą trasę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2017 23:59

Kraha napisał(a):Mam pytanie odnośnie winiet i opłat drogowych. Czy winiety na Słowację (https://www.eznamka.sk/selfcare/home/) i Węgry (https://ematrica.nemzetiutdij.hu) kupić na tych stronach? I ile mniej więcej wyjdzie opłata za przejazd autostrada w Chorwacji?

Pozdrawiam.

Na podanych stronach zakupisz elektroniczne opłaty drogowe na Słowacji i Węgrzech.

Opłata za autostrady w Chorwacji jest płatna na bramkach.
Zapłacisz w zależności gdzie na autostradę wjedziesz i gdzie wyjedziesz.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 07.08.2017 10:24

Rafer
podrzuć namiary na nocleg w Zalalövö. Jadę dopiero 16 września :P i może skorzystam. A tak przy okazji. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja?
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 07.08.2017 23:55

ANOOK napisał(a):Rafer
podrzuć namiary na nocleg w Zalalövö. Jadę dopiero 16 września :P i może skorzystam. A tak przy okazji. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja?

Ja wcześniej rezerwowałem ale miejsc wolnych było dużo myślę że 16 września będzie spoko:), do tego noclegu musisz zjechać z głównej drogi ale nie nadrabiasz kilometrów a nawet skracasz trasę.

Można rezerwować przez Nocleg.pl ja tak rezerwowałem :)
Namiary:
http://www.dedesivendeghaz.hu/index-0.html

https://www.google.pl/maps/place/Dedesi ... 16.5912008
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 08.08.2017 09:15

Rafer, dzięki za namiary. Dedesi Vendégház już wcześniej sprawdzałem. Niestety akurat w tym terminie wszystkie pokoje są zajęte. Chyba jakaś większa grupa. Jeśli nic w tej okolicy nie znajdę pozostaje Mursko lub okolice Lendavy. Pisałeś ze w Zwardoniu był korek związany z pracami drogowymi. Czy to coś większego i na dłuższą metę?
luk202
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk202 » 08.08.2017 09:51

Rafer napisał(a):
Uwagi:
- jak dla mnie trasa świetna, dużo lepsza niż przez Czechy, Austrię i Słowację,
- cały czas ładne drogi, po drodze stacje sklepy więc nie jedziemy jakimiś pipidówami jak w Czechach,
- drogi na Węgrzech bardzo ładne droga M86 i 86 po godz 20 praktycznie pusta :) może minąłem ze 3 auta po drodze
- może miałem nie fart z korkami w drodze do Chorwacji bo jednak w sumie 5 godz to dużo :(
- ale w drodze powrotnej zero korków, ogarnąłem te 1600 km na raz w około 20 godzin bez noclegu 8) 8) 8)
Zdecydowanie polecam tą trasę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Porównywałeś tą trasę z drogą przez Czechy - Austrię - Słowenię z założeniem, że masz winiety i autostrady? Jaki jest stosunek dróg dwupasmowych do jedno w twoim wydaniu. Nie to, żebym był miłośnikiem autostrad ale trochę to ułatwia ;-)
piter71
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.10.2010
Bydgoszcz - Trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter71 » 09.08.2017 14:55

Witajcie, od dawna obserwuje forum ale przyszła pora też i coś napisać..

Pod koniec sierpnia - 25.08 wyjeżdżam z Bydgoszczy do Chorwacji. Po drodze mamy nocleg w Wiedniu. Stąd moje dwa pytania.

Pierwsze, czy taka trasa jest optymalna, czy jadąc tym objazdem w Słowenii nie trafie na żaden płatny odcinek?
https://goo.gl/YbPj5c

Drugie, w Wiedniu będziemy na godzinę 14. Dużo czasu na zwiedzanie nie będzie zwłaszcza, że trzeba będzie wyruszyć w dalsza drogę w nocy z 25 na 26. Może ktoś z Was był i może zaproponować co warto zwiedzić? Mniej więcej 7h czasu będziemy mieć na samo zwiedzanie. Może jakaś godna polecenia knajpka gdzie można tanio i dobrze zjeść? Jedziemy w 4 osoby, 4 studentów jeszcze na tą chwile, jeśli to ma jakieś znaczenie. Z góry dziękuje za pomoc!

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Bydgoszcz - Trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.08.2017 15:02

piter71 napisał(a):Witajcie, od dawna obserwuje forum ale przyszła pora też i coś napisać..

Pod koniec sierpnia - 25.08 wyjeżdżam z Bydgoszczy do Chorwacji. Po drodze mamy nocleg w Wiedniu. Stąd moje dwa pytania.

Pierwsze, czy taka trasa jest optymalna, czy jadąc tym objazdem w Słowenii nie trafie na żaden płatny odcinek?
https://goo.gl/YbPj5c

Na objeździe nie ma płatnych odcinków.
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 09.08.2017 15:18

Piter71 jak chcesz miejsce i knajpkę w jednym to podsyłam linka
http://www.obiezysmak.pl/kuchnia-austri ... eizerhaus/
z innych miejsc gorąco polecam Schonbrunn i dom morza
Ostatnio edytowano 09.08.2017 15:27 przez dyzio74, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Bydgoszcz - Trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.08.2017 15:25

piter71 napisał(a):Drugie, w Wiedniu będziemy na godzinę 14. Dużo czasu na zwiedzanie nie będzie zwłaszcza, że trzeba będzie wyruszyć w dalsza drogę w nocy z 25 na 26. Może ktoś z Was był i może zaproponować co warto zwiedzić? Mniej więcej 7h czasu będziemy mieć na samo zwiedzanie.

Widzę, że hotel macie blisko stacji metra. Proponuję dojechać do centrum, wysiąść na stacji Stephansplatz przy samej katedrze św. Szczepana i zobaczyć ile się da.

- Stephansplatz z katedrą
- Plac Graben z Kolumną Morową
- Michaelerplatz (wykopaliska z czasów antycznych).
- Pałace Hofburg i Shonbrunn (przy Hofburgu parki - Heldenplatz i Volksgarten ze świątynią Tezeusza, przy Shonbrunn piękny park z fontanną i Glorietta na górze).
- Parlament i Ratusz.
- Burgring z pomnikiem Mozarta i obok Opera.

Trasa nie jest długa. bez zwiedzania wewnątrz, ok. 6 godzin powinno wystarczyć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone