Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 03.06.2017 23:38

Rafi70 napisał(a):Na Twoim miejscu rozważyłbym zmianę trasy i miejsce przekraczania granicy PL-CZ.
Jestem z Torunia i również wybieram się w tym roku (za 2tyg) do CR. Granicę będę przekraczał w Gorzyczkach (A1). Za Siewierzem w tym samym miejscu masz zjazd na S1 lub A1. Zimą tam jezdzę kilkukrotnie do Wisły , jechałem parę razy S1 -droga naszpikowana fotoradarami ,ograniczeniami prędkości i policją na poboczach. Od czasu gdy raz poleciałem na A1 (jest o ok 20km dalej) zapomniałem o S1. Trasa 3 pasmowa , pozbawiona wszelkich niespodzianek...Poza tym w Gorzyczkach wpadasz na autostradę w CZ (jeśli wykupujesz winietę na CZ). IMHO droga przez A1 pomimo ,że ciut dalej jest korzystniejsza ;-)
Zgodzę się że S-ka jest naszpikowana radarami i ograniczeniami szybkości ale to co u nas zyskasz jadąc A1 stracisz w Czechach na odcinkach z robotami drogowymi i korki w Wiedniu. Wystarczy zerknąć na mapkę. Od lat jeżdżę przez Zwardoń, Słowację i Węgry śledząc przed wyjazdem info na forum. W ubiegłym roku w wielu postach jadący narzekali na roboty drogowe w Czechach. Inna sprawa to wg. mnie jazda przez Cz i A a w Słoweni odbicie w ,,prawo" na Ćakovec i Varażdin. Jeśli Już tak to nie prościej przez Malibor prosto na Zagrzeb omijając słoweńskie autostrady? Dla mnie mimo wszystko Słowacja i Węgietrska 86 są prioryretowe. Przejście w Mursko Srediśće i wjazd na Chorwacką autostadę w Svetim Kriżu.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 04.06.2017 01:10

A co jeśli ja jadę na Istrię ???? :D... też mam jechać przez Węgry???
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 04.06.2017 02:00

Rafi70 napisał(a):A co jeśli ja jadę na Istrię ???? :D... też mam jechać przez Węgry???


Przez Niemcy? Google pokazuje 'tylko' 2h dluzej co przy 'ograniczeniach' w Niemczech i komforcie podrozowania w 100% autostrada zaciera roznice do zera.

Ja w tym roku jade tez 'jak zwykle' przez Niemcy tyle, ze celem posrednim jest nocleg (pierwszy raz z noclegiem od 10lat!) na slynnej Grossglockner Strasse w Austrii.
Grossglockner Strasse przejechalismy cala w drodze 'TAM' w zeszlym roku ale nie zdazylismy wszystkiego zobaczyc bo trase robilem 'na raz' i po prostu czas sie konczyl. W tym roku zonka uparla sie, ze chce tam 1 dzien spedzic wiec stad nocleg.
Nocleg w chmurach zabukowany tu:
http://www.wallackhaus.at/de/
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 04.06.2017 07:05

2h przy dwójce małych dzieci to wiecznosć. Poza tym to ok 250km dalej. Ja w Toruniu wskakuję na A1 do samej granicy z Cz ciągle jadę 2-3 pasami,więc raczej dla nas z kuj-pom to zły pomysł.
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 04.06.2017 07:32

Rafer napisał(a):W końcu posiedziałem i ustaliłem trasę na tegoroczny wyjazd decyzja zapadła, proszę Was o ewentualne uwagi co do trasy

Trasa:
Szubin - Baśka Voda
1639 km (16 godz 54 min)
Czechy (drogi płatne) - Austria (drogi płatne)- Słowenia (drogi bezpłatne)

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/dUK9DVyJCbS2

Rzeczywisty czas dojazdu:
- trasa nie sprawdzona nie mogę określić

Korki:
- trasa nie sprawdzona nie mogę określić miejsc

Ewentualny nocleg:
- Boreci Słowenia Hostel Eko po przejechaniu ok 1089 km (1 kierowca)

Uwagi:
- brak



cos kolo 20h w podrozy pewnie wyjdzie w rzeczywistosci
Ja gdy wracalem w zeszlym roku z Baska Voda google pokazywal czas przejazdu 18h15m. W rzeczywistosci wyszlo 23h ale 3h moge odliczyc (2h pozar samochodu w tunelu w austrii, 1h gdy probowalem sie zdrzemnac przed granica z polska) wiec z googlowego czasu przejazdu 18h z kawalkiem wyszlo mi cos kolo 20h jazdy.
IMG_2189.jpg
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 04.06.2017 09:20

...no i na autostradzie w DE " pociskasz" żeby nadrobić te 2 h ,a wystarczy że trafisz na jakiś "stau" o co w DE nietrudno i masz w plecy , nie wspomnę o ponadnormatywnym spalaniu :wink:
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 04.06.2017 12:46

Rafi70 napisał(a):...no i na autostradzie w DE " pociskasz" żeby nadrobić te 2 h ,a wystarczy że trafisz na jakiś "stau" o co w DE nietrudno i masz w plecy , nie wspomnę o ponadnormatywnym spalaniu :wink:


Powiem ci, ze kiedys przez Cz, A, Slo jechalem tam 24h, z powrotem 28h, wypadki, roboty drogowe (Czechy, Austria)
Przez Niemcy nigdy jeszcze nie jechalem dluzej niz ostatnio a bylo to juz 7 razy. Przejechalem juz kilkoma roznymi wariantami i dziele sie tylko moimi spostrzezeniami.

Spalanie jak na 180KM benzyne mysle, ze nawet nawet - chociaz na to raczej nigdy nie zwracalem uwagi.
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 04.06.2017 16:11

ANOOK napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Na Twoim miejscu rozważyłbym zmianę trasy i miejsce przekraczania granicy PL-CZ.
Jestem z Torunia i również wybieram się w tym roku (za 2tyg) do CR. Granicę będę przekraczał w Gorzyczkach (A1). Za Siewierzem w tym samym miejscu masz zjazd na S1 lub A1. Zimą tam jezdzę kilkukrotnie do Wisły , jechałem parę razy S1 -droga naszpikowana fotoradarami ,ograniczeniami prędkości i policją na poboczach. Od czasu gdy raz poleciałem na A1 (jest o ok 20km dalej) zapomniałem o S1. Trasa 3 pasmowa , pozbawiona wszelkich niespodzianek...Poza tym w Gorzyczkach wpadasz na autostradę w CZ (jeśli wykupujesz winietę na CZ). IMHO droga przez A1 pomimo ,że ciut dalej jest korzystniejsza ;-)
Zgodzę się że S-ka jest naszpikowana radarami i ograniczeniami szybkości ale to co u nas zyskasz jadąc A1 stracisz w Czechach na odcinkach z robotami drogowymi i korki w Wiedniu. Wystarczy zerknąć na mapkę. Od lat jeżdżę przez Zwardoń, Słowację i Węgry śledząc przed wyjazdem info na forum. W ubiegłym roku w wielu postach jadący narzekali na roboty drogowe w Czechach. Inna sprawa to wg. mnie jazda przez Cz i A a w Słoweni odbicie w ,,prawo" na Ćakovec i Varażdin. Jeśli Już tak to nie prościej przez Malibor prosto na Zagrzeb omijając słoweńskie autostrady? Dla mnie mimo wszystko Słowacja i Węgietrska 86 są prioryretowe. Przejście w Mursko Srediśće i wjazd na Chorwacką autostadę w Svetim Kriżu.


ANOOK wstawisz swoją trasę ?? najlepiej według szablonu :lol:
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 04.06.2017 19:54

marcel232 napisał(a):
Rafi70 napisał(a):A co jeśli ja jadę na Istrię ???? :D... też mam jechać przez Węgry???

Przydało by się czytać ze zrozumieniem :? Mój komentarz dotyczył Twojej odpowiedzi Raferowi. On się wybiera do południowej Dalmacji, a to zupełnie inna bajka niż droga na Istrię.
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 04.06.2017 20:47

ANNOK możesz spojrzeć na tą trasę ?? czy o to Ci chodziło
https://goo.gl/maps/v9ZaZqYVq4J2
czy tą trasą nie muszę wykupywać winiety na Węgrzech??
kusi mnie jechać trasą przez Słowację i Węgry dla admiany :lol:
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 04.06.2017 21:20

Rafer napisał(a):ANNOK możesz spojrzeć na tą trasę ?? czy o to Ci chodziło
https://goo.gl/maps/v9ZaZqYVq4J2
czy tą trasą nie muszę wykupywać winiety na Węgrzech??
kusi mnie jechać trasą przez Słowację i Węgry dla admiany :lol:

Pisałem o mojej trasie ale gdzieś mi uciekło. Jeśli nie chcesz kupować winiety na Węgry musisz jechać starą 86 nie wjeżdżając na M85 i M86- te są płatne. Niestety, stara 86 biegnąca równolegle do nowej M86 nie jest w dobrym stanie. Tu masz moją trasę.
https://www.google.pl/maps/dir/Bydgoszc ... 275912!3e0
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 04.06.2017 21:45

Rafer napisał(a):ANNOK możesz spojrzeć na tą trasę ?? czy o to Ci chodziło
https://goo.gl/maps/v9ZaZqYVq4J2
czy tą trasą nie muszę wykupywać winiety na Węgrzech??
kusi mnie jechać trasą przez Słowację i Węgry dla admiany :lol:

Jeszcze jedna uwaga. Wcześniej nie zauważyłem. Nie jedź na skróty ze Skaliste przez Oszczadnicę na Żylinę. Zerknij na sreet wiev to zrozumiesz. W najbliższą sobotę słowacy otwierają odcinek Skalite - Svrcinowec w klasie drogi szybkiego ruchu.
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 04.06.2017 21:56

a czy warto ten kawałek prze węgry jechać drogą M15 i E 65 żeby płacić za winietę??
https://goo.gl/maps/vgqNQbgU3kR2 ten kawałek jest bezpłatny tak ??
https://goo.gl/maps/odcyEyc6otF2 a ten płatny?? różnica mniędzy mini kilkanaście minut a w dwie strony to 60 PLN w kieszenie:) ale może się mylę
Ostatnio edytowano 04.06.2017 22:18 przez Rafer, łącznie edytowano 1 raz
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 04.06.2017 22:05

" ten kawałek jest bezpłatny tak ?? "

Od Csorna do Szombathely google prowadzi Cię przez M86 czyli płatną , musisz poprowadzić trasę przez 86
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 04.06.2017 22:30

Rafer napisał(a):a czy warto ten kawałek prze węgry jechać drogą M15 i E 65 żeby płacić za winietę??
https://goo.gl/maps/vgqNQbgU3kR2 ten kawałek jest bezpłatny tak ??
https://goo.gl/maps/odcyEyc6otF2 a ten płatny?? różnica mniędzy mini kilkanaście minut a w dwie strony to 120 PLN w kieszenie:) ale może się mylę


Pierwszy wariant, z Bratysławy drogą 150 i 86 do Csornej jest bezpłatny. Dalej Csorna - Szombathelry starą drogą 86, gratis ale droga jest w złym stanie. Nową M86, szybkiego ruchu, niestety z winietą. Od Szombathely do granicy w Redics znów 86 ale gruntownie wyremontowaną.
Drugi wariant - tylko z winietą dla tych którzy uznają wyłącznie autostrady. Skrót z M1 na węźle koło Mosonmagyarowar na Csorną zajmuje wg. gogle tye samo czasu co autostradą M1 do M85 koło Gyor a kilometrów mniej. Przy okazji można zjeść dobry obiad w Csornej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone