Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 22.04.2017 13:42

el_grego napisał(a):
Jak znajdę chwilkę spróbuję wrzucić tutaj planowaną na ten rok traskę wg formatki Rafer'a :D
[/quote][/quote]

Czekamy na Twoją traskę el_grego :) też mi chodzi po głowie trasa przez Węgry i Słowację
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 22.04.2017 15:07

macvw napisał(a):
marcel232 napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Jako że jestem z Torunia jestem w pełni uprawniony żeby pisać w tym temacie (kolego ze Slupska kujawsko-pomorskie to nie pomorskie).
Dwa lata temu jechałem na Rab właśnie z Torunia. Czas przejazdu 20,5 h. Czechy , Austria autostrady, Słowenia MLP. W trakcie standardowe postoje z małym dzieckiem , winiety, tankowanie i prom. Dodam jeszcze ,że nie było obwodnicy Łodzi.
W tym roku zamierzam wybrać się na kemping w okolice Puli -Rovnij. Wybieram podróż autostradami również w Słowenii. Po powrocie dam znać ile jechałem.


Ja w tym roku jade z Tczewa do Valalty kolo Rovinj.
Pewnie znowu pojade przez Niemcy - jestem tu chyba jedynym ktory jezdzi ta trasa.
Jest moze dalej ale wygodniej i czasami nawet szybciej.
Na 8 wyjazdow razy tylko pojechalem przez Polska/Czechy (28h i 'uraz' pozostal do dzis).
Reszta tras przez Niemcy.

marcel232, to chyba naprawdę jesteś tutaj jedyny, który jeździ przez Niemcy z naszych okolic. Z Gniewu do Rovinj przez Czechy, czy Słowację mam ok.1400km i ponad 13godz, a przez Niemcy prawie 1700km i ponad 15godz. jazdy. W obu przypadkach podaję czas samej jazdy, bez postojów. Nikt nigdy nie przekona mnie do Twojej trasy. Może dlatego, że na urlop wyjeżdżam w niedzielę, do CRO wjeżdżam w poniedziałek, a wracam w czwartek, więc od 6 lat korków na trasie nigdy nie zaznałem :D Pozdrav :papa:


Moze drogi faktycznie teraz sie troche zmienily ale czy 'od nas' da sie do Cro dojechac jadac w 100% autostradami?Z tego co pamietam to droga w Czechach od granicy byla tragiczna, dziurawa i nie szlo po niej normalnie jechac.
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 22.04.2017 16:30

marcel232 napisał(a):
macvw napisał(a):
marcel232 napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Jako że jestem z Torunia jestem w pełni uprawniony żeby pisać w tym temacie (kolego ze Slupska kujawsko-pomorskie to nie pomorskie).
Dwa lata temu jechałem na Rab właśnie z Torunia. Czas przejazdu 20,5 h. Czechy , Austria autostrady, Słowenia MLP. W trakcie standardowe postoje z małym dzieckiem , winiety, tankowanie i prom. Dodam jeszcze ,że nie było obwodnicy Łodzi.
W tym roku zamierzam wybrać się na kemping w okolice Puli -Rovnij. Wybieram podróż autostradami również w Słowenii. Po powrocie dam znać ile jechałem.


Ja w tym roku jade z Tczewa do Valalty kolo Rovinj.
Pewnie znowu pojade przez Niemcy - jestem tu chyba jedynym ktory jezdzi ta trasa.
Jest moze dalej ale wygodniej i czasami nawet szybciej.
Na 8 wyjazdow razy tylko pojechalem przez Polska/Czechy (28h i 'uraz' pozostal do dzis).
Reszta tras przez Niemcy.

marcel232, to chyba naprawdę jesteś tutaj jedyny, który jeździ przez Niemcy z naszych okolic. Z Gniewu do Rovinj przez Czechy, czy Słowację mam ok.1400km i ponad 13godz, a przez Niemcy prawie 1700km i ponad 15godz. jazdy. W obu przypadkach podaję czas samej jazdy, bez postojów. Nikt nigdy nie przekona mnie do Twojej trasy. Może dlatego, że na urlop wyjeżdżam w niedzielę, do CRO wjeżdżam w poniedziałek, a wracam w czwartek, więc od 6 lat korków na trasie nigdy nie zaznałem :D Pozdrav :papa:


Moze drogi faktycznie teraz sie troche zmienily ale czy 'od nas' da sie do Cro dojechac jadac w 100% autostradami?Z tego co pamietam to droga w Czechach od granicy byla tragiczna, dziurawa i nie szlo po niej normalnie jechac.


Zależy w którym miejscu przekraczasz granicę z Czechami. Przez Boboszów rzeczywiście jest trochę lokalnych dróg do autostrady, ale czy aż takie dziurawe?
Przekraczając przez Gorzyczki, wjeżdża się od razu na czeską autostradę. Wg mnie fajna opcja dla tych którzy jadą "od nas" (jestem z Pomorza) przez Czechy i Austrię.
Przez Niemcy jechałem raz. I chyba ostatni raz. Droga strasznie mi się dłużyła była monotonna. Do tego dodatkowe koszta w Austrii za przejazd dwoma tunelami.
W tym roku pierwszy raz jadę przez Słowację i Węgry aby organoleptycznie sprawdzić tę trasę.
Chcąc dojechać do Chorwacji z Pomorza nigdy nie uda się tego zrobić całkowicie korzystając z autostrady. Zawsze trafi się krótki odcinek drogi lokalnej. Ale po to są wakacje aby sprawdzić coś nowego, zobaczyć coś innego itp. Niezależnie od tego czy trasa będzie o 200-300 km dłuższa. Wiem wiem. Są osoby, które liczą każdą złotówkę i cenny czas. Każdy z nas ma inne oczekiwania i ja to szanuję. U mnie wakacje zaczynają się od zamknięcia drzwi w domu.
Ps. Jeszcze 3 miesiące!!!!
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 22.04.2017 18:25

zamiast pisania 8)

w tym roku na wysokości Gyor skręcamy na słynną "86". Podobno to teraz autostrada.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 22.04.2017 18:31

Rafer napisał(a):
el_grego napisał(a):
Jak znajdę chwilkę spróbuję wrzucić tutaj planowaną na ten rok traskę wg formatki Rafer'a :D


Czekamy na Twoją traskę el_grego :) też mi chodzi po głowie trasa przez Węgry i Słowację


Rafer - mówisz i masz :)

Czwarty wyjazd (2017 - w planach):

Trasa: Kcynia --> Podaca
wg google ~ 1660 km (17h 45 min)
DK10 - A1 - Zwardoń - SK autostradami - Bratysława - HU bezpłatnymi (wybaczcie podam numery dróg zamiast tych niemiłosiernie niewygodnych do wymówienia węgierskich nazw miejscowości :D ) L150 --> N86 --> Lenti --> Letenye --> starym przejściem do HR i dalej autostradami

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/wWSHEa51NZo

Rzeczywisty czas dojazdu: ...się okaże :D - myślę że ok 23-24h (wliczając 2-3 h snu na pierwszym MOPie w CRO)

Korki: przewiduję spowolnienia na Śląsku i w okolicy Bratysławy

Uwagi: Planujemy jechać na 2 auta, z krótką drzemką tuż po wjeździe do CRO (czyli po ok 1100 km jazdy) tankowania co ok 550-600 km (taki mam zasięg na LPG) czyli w okolicy Zwardonia i potem koło Zagrzebia.
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 22.04.2017 20:34

Ryszard_K napisał(a):zamiast pisania 8)

w tym roku na wysokości Gyor skręcamy na słynną "86". Podobno to teraz autostrada.


Ryszard_K to pocisnąłeś tym filmikiem :D Gruuuubo !! dzięki 8)
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 22.04.2017 22:13

..., ze niby co ?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.04.2017 22:36

Ryszard_K napisał(a):..., ze niby co ?

...nie wiem jak dla innych , dla mnie super !....bez słów ...a treściwie :)
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 22.04.2017 23:00

a juz myslalem ze za szybko jade (przepraszam, klawiatura padla)
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 23.04.2017 00:12

Ryszard_K napisał(a):..., ze niby co ?


sprostuję świetny filmik. dobra robota :papa:
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 03.06.2017 00:39

W końcu posiedziałem i ustaliłem trasę na tegoroczny wyjazd decyzja zapadła, proszę Was o ewentualne uwagi co do trasy

Trasa:
Szubin - Baśka Voda
1639 km (16 godz 54 min)
Czechy (drogi płatne) - Austria (drogi płatne)- Słowenia (drogi bezpłatne)

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/dUK9DVyJCbS2

Rzeczywisty czas dojazdu:
- trasa nie sprawdzona nie mogę określić

Korki:
- trasa nie sprawdzona nie mogę określić miejsc

Ewentualny nocleg:
- Boreci Słowenia Hostel Eko po przejechaniu ok 1089 km (1 kierowca)

Uwagi:
- brak

Wrzucam jeszcze dokładny przebieg trasy z przystankami przerwami i czasami

Obrazek
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 03.06.2017 07:17

Na Twoim miejscu rozważyłbym zmianę trasy i miejsce przekraczania granicy PL-CZ.
Jestem z Torunia i również wybieram się w tym roku (za 2tyg) do CR. Granicę będę przekraczał w Gorzyczkach (A1). Za Siewierzem w tym samym miejscu masz zjazd na S1 lub A1. Zimą tam jezdzę kilkukrotnie do Wisły , jechałem parę razy S1 -droga naszpikowana fotoradarami ,ograniczeniami prędkości i policją na poboczach. Od czasu gdy raz poleciałem na A1 (jest o ok 20km dalej) zapomniałem o S1. Trasa 3 pasmowa , pozbawiona wszelkich niespodzianek...Poza tym w Gorzyczkach wpadasz na autostradę w CZ (jeśli wykupujesz winietę na CZ). IMHO droga przez A1 pomimo ,że ciut dalej jest korzystniejsza ;-)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.06.2017 08:29

Tak jak pisze kolega wyżej, zmień S1 na A1 i będzie OK :oczko_usmiech: :mrgreen:
https://goo.gl/maps/8S8GJnnCV1v
No i ja taka trasę robiłbym z noclegiem.
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 03.06.2017 22:58

Rafi70 napisał(a):Na Twoim miejscu rozważyłbym zmianę trasy i miejsce przekraczania granicy PL-CZ.
Jestem z Torunia i również wybieram się w tym roku (za 2tyg) do CR. Granicę będę przekraczał w Gorzyczkach (A1). Za Siewierzem w tym samym miejscu masz zjazd na S1 lub A1. Zimą tam jezdzę kilkukrotnie do Wisły , jechałem parę razy S1 -droga naszpikowana fotoradarami ,ograniczeniami prędkości i policją na poboczach. Od czasu gdy raz poleciałem na A1 (jest o ok 20km dalej) zapomniałem o S1. Trasa 3 pasmowa , pozbawiona wszelkich niespodzianek...Poza tym w Gorzyczkach wpadasz na autostradę w CZ (jeśli wykupujesz winietę na CZ). IMHO droga przez A1 pomimo ,że ciut dalej jest korzystniejsza ;-)


Ok zmieniłem trasę tak jak mówiłeś w sumie wychodzi mniej km o 19 ;) tylko to płatny odcinek A1 :|
https://goo.gl/maps/Z7hCiSZCpo42

Obrazek

dids76 napisał(a):Tak jak pisze kolega wyżej, zmień S1 na A1 i będzie OK :oczko_usmiech: :mrgreen:
https://goo.gl/maps/8S8GJnnCV1v
No i ja taka trasę robiłbym z noclegiem.


Nocleg oczywiście obowiązkowo jestem jedynym kierowcą :( po przejechaniu 1061 km myślę że tyle kilometrów dam radę posiągnąć :)
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 03.06.2017 23:17

Rafer napisał(a): tylko to płatny odcinek A1 :|


Chyba się mylisz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone