Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 18.04.2017 03:49

ANOOK napisał(a):
RadeGdansk napisał(a):Hej, wkleilbym linka ale nie moge, wiec sorka.
Gdansk->Lodz->Czestochowa->Bielsko-Biala->Cieszyn->Zylina->Bratyslawa->Gyor->Budapeszt->Balaton (j) i potem to juz Chorwacja.
W zeszlym roku nia jechalem i bylo spokojnie, bez korkow.

Polecam małą poprawkę. Ja jadę z Bielska na Żywiec- Zwardoń - Cadcę - Żylinę. Moim zdaniem szkoda czsu na objazd przez Czechy. W tym roku w czerwcu Słowacy mają oddać do eksploatacji odcinek Zwardoń - Świerczynowiec co jeszcze bardziej poprawi tą trasę. Szkoda tylko że nic się nie dzieje od Żywca do Milówki ale to zaledwie 20 km. Ostatecznie trasę każdy wybiera sam kierując się własnymi preferencjami.

Polecam poprawkę ANOOK Od 6 lat tak jeżdżę. Raz /z ciekawości/ wracałem przez Czechy i stwierdziłem, że wolę przemęczyć się od Zwardonia do Żyliny, a od niej jechać do Wiednia spokojną, równą i bez remontów autostradą. Pozdrav :papa:
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 18.04.2017 09:45

Rafer, rozumiem twoje intencje, chociaż jest na forum wiele postów opisujących trasy, które wystarczy nieco zmodyfikować w zależności od miejsca wyjazdu i preferowanej formy przejazdu. Ale, mówisz masz. Wprawdzie bez linków ( system mnie jeszcze blokuje ) ale z uwagami. Moja preferowana trasa to:
- Bydgoszcz- S10 do Torunia
- Toruń - A1 węzeł Podwarpie
- Podwarpie - S1 przez Tychy, Bielsko Białą, Żywiec do przejścia granicznego Zwardoń
- Zwardoń - Skaliste - Czadca E75 - Żylina
- Żylina D1- Bratysława
- Bratysława M15, M1 - Gyor ( można skrótem przez Janosommoria i Csoną zaliczając obiad )
- Gyor M85 - Szombathely
- Szombathely 86 - Redics - Lendawa - Mursko Srediśće ( z Lendawy do Mursko równolegle z autostradą )
- Mursko Srediśće - Ćakovec - węzeł Sveti Kriż, wjazd na autostradę E65
- Sveti Kriż - Split ( ewentualnie Drvenik ) w zależności co komu pasuje aby dostać się na Hvar.
Teraz kilka uwag do trasy;
Wyjeżdżam z reguły w sobotę rano co jest korzystne ze względu na mniejszy ruch TIR-ów. Przystanki co ok. 300 km połączone z tankowaniem LPG. Jak wcześniej wspominałem nocuję w Mursko po przejechaniu 1000 km. Rano śniadanko i ok 13 jestem na promie w Drveniku. Jedyne utrudnienia na trasie to Częstochowa ( korki ) ,odcinek 20 km. od Żywca do Milówki (wioski i ograniczenia szybkości) Zwardoń -Żylina ( wąsko i ograniczenia ale najgorszy odcinek ze Zwardonia do Świerczynowca w czerwcu ma być oddany do użytku w klasie drogi szybkiego ruchu) Na koniec, w Lendavie trzeba uważać na rondach żeby prawidłowo zjechać na lokalną drogę do Mursko.
To jest moja opcja, przetestowana przez lata. W drodze powrotnej staramy się zaliczyć ciekawe trasy lub miejsca więc droga wygląda diametralnie inaczej. :papa:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 19.04.2017 08:36

Rafer napisał(a): nie chodzi mi o komentowanie moich tras, ewentualne komentarze można pisać w uwagach,
chodzi o to, że jeśli ktoś szuka trasy z Kujaw do Chorwacji to miał by w tym temacie od razu spis możliwych tras wraz z opisami i innymi przydatnymi informacjami do nich i mógłby wybrać odpowiadającą drogę dla siebie, :)
ja sam szukałem właśnie takiego tematu żeby w jednym miejscu mieć spis możliwych tras bez zbędnych dyskusji jednak nic podobnego nie znalazłem
mam nadzieje że się dostosujecie i mnie dobrze zrozumieliście i temat dalej popłynie :)
a admin usunie niepotrzebne wpisy :) :lol:


Trudno tego nie komentować, skoro wklejasz nieprzydatne trasy...
Skoro w tytule zawarłeś również Pomorze (a ja pochodzę z Pomorza) to uznałem za konieczne to skomentować.
Z grzeczności inni próbują wskazać Ci, gdzie można je poprawić a Ty się burzysz.
No ale skoro tak sobie życzysz, to ja komentować już nie będę i jeśli taka będzie wola admina, to moje posty z tego tematu może skasować. Ja z tych tras korzystać nie zamierzam.
Cya
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 19.04.2017 09:16

Jako że jestem z Torunia jestem w pełni uprawniony żeby pisać w tym temacie (kolego ze Slupska kujawsko-pomorskie to nie pomorskie).
Dwa lata temu jechałem na Rab właśnie z Torunia. Czas przejazdu 20,5 h. Czechy , Austria autostrady, Słowenia MLP. W trakcie standardowe postoje z małym dzieckiem , winiety, tankowanie i prom. Dodam jeszcze ,że nie było obwodnicy Łodzi.
W tym roku zamierzam wybrać się na kemping w okolice Puli -Rovnij. Wybieram podróż autostradami również w Słowenii. Po powrocie dam znać ile jechałem.
Ostatnio edytowano 19.04.2017 11:29 przez Rafi70, łącznie edytowano 1 raz
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 19.04.2017 10:59

Mój pierwszy dziewiczy wyjazd do CRO (2013) :-)

Trasa: Kcynia --> Sabunike k.Nin
wg google ~ 1300 km (16h 47min)
Gniezno - Poznań - Wrocław - Boboszów - CZ lokalną do Brna, przez miasto, Mikulov - Wiedeń - B66 do Mureck - MLP - Macelj i dalej już autostrady

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/ZjfGfMF8NHB2

Rzeczywisty czas dojazdu: ok 20-21h, ale to głównie z powodu nieznajomości trasy oraz niezdycyplinowania naszej najmłodszej pociechy (wtedy 2,5 roku).

Korki: na początek w PL na DK5 Poznań - Wrocław, potem długie oczekiwanie na tankowanie LPG w Międzylesiu, dalej standardowo w okolicy Wiednia, na granicy SLO/HR byliśmy ok 4-5 rano (niedziela) więc korek minimalny ok 10-15 min czekania, Lućko praktycznie na bieżąco.

Uwagi: jechaliśmy pierwszy raz, bez większego przygotowania, winiety na CZ i AT kupiliśmy w Międzylesiu (wiem najdroższa opcja :-) ) + jazda starym 15letnim autem na gazie gdzie tankowania musieliśmy co 380-420 km. Wyjazd solo, bez towarzystwa.
Ostatnio edytowano 19.04.2017 11:36 przez el_grego, łącznie edytowano 1 raz
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 19.04.2017 11:36

Drugi wyjazd (2015):

Trasa: Kcynia --> Privlaka
wg google ~ 1490 km (16h 5 min)
przez S10 (k.Torunia) / A1 (nie było jeszcze obwodnicy Łodzi - jazda przez miasto) / CZ autostradą / AT autostradą do ostatniego zjazdu i na Mureck / MLP / i dalej już w HR autostradami.

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/3DiLvKuCnN42

Rzeczywisty czas dojazdu: ok 20h, - jazda na 3 auta w których jechało 5cioro dzieci w wieku 3-11 lat (wiadomo, co chwilkę któroś chciało pipi :-) )

Korki: oczywiście przejazd przez Łódź ok 80-90 min (sobota koło 14:00), a potem bardzo dłuuga kolejka do LPG na MOPie Mszana Dolna (oczekiwanie w kolejce do dystrybutora + do kasy ok 2h), potem spowolnienia pomiędzy Ołomuńcem a Brnem (remonty) i dalej koło Wiednia (remonty), granica SLO/HR ok 30 min korka (niedziela 5 rano), Lućko na bieżąco.

Uwagi: jazda na 3 auta z czego w 2 kierowcy nie przyzwyczajeni do tak długich tras (jazda "na raz" ale bez pośpiechu), częste krótkie 10-15 min przerwy na pipi i ok 4 dłuższe przerwy 30-45 min na kawę/posilenie się i tankowanie (nie licząc Mszany Dolnej :-) )
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 19.04.2017 22:46

Można ?? Można !! Brawo el_grego o to chodziło. :D
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 20.04.2017 21:14

Trzeci wyjazd (2016):

Trasa: Kcynia --> Pirovac
wg google ~ 1370 km (15h 50 min)
przez Oborniki / Poznań / Wrocław / Boboszów / Ołomuniec i dalej autostradą / AT autostradą do ostatniego zjazdu i na Mureck / MLP / w HR autostradami.

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/aoGufpfS12q

Rzeczywisty czas dojazdu: ok 19h, - wyjazd jak zwykle w sobotę, jazda na raz z krótkimi postojami na kawkę, tankowanie itd... Jechaliśmy solo - jedno auto.

Korki: najgorzej było tym razem w Polsce, 400 km do Boboszowa zajęło nam 7,5h i to pomimo wakacyjnego zakazu dla ciężarówek, później juz było lepiej, niewielkie spowolnienia na remontach pomiędzy Ołomuńcem a Brnem oraz koło Wiednia. W Macelj zameldowaliśmy się ok 4:00 rano i odczekaliśmy w korku 1h.

Uwagi: W Polsce raczej już będę trzymał się autostrad i innych dwupasów :D
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 21.04.2017 07:49

Rafi70 napisał(a):Jako że jestem z Torunia jestem w pełni uprawniony żeby pisać w tym temacie (kolego ze Slupska kujawsko-pomorskie to nie pomorskie).
Dwa lata temu jechałem na Rab właśnie z Torunia. Czas przejazdu 20,5 h. Czechy , Austria autostrady, Słowenia MLP. W trakcie standardowe postoje z małym dzieckiem , winiety, tankowanie i prom. Dodam jeszcze ,że nie było obwodnicy Łodzi.
W tym roku zamierzam wybrać się na kemping w okolice Puli -Rovnij. Wybieram podróż autostradami również w Słowenii. Po powrocie dam znać ile jechałem.


Ja w tym roku jade z Tczewa do Valalty kolo Rovinj.
Pewnie znowu pojade przez Niemcy - jestem tu chyba jedynym ktory jezdzi ta trasa.
Jest moze dalej ale wygodniej i czasami nawet szybciej.
Na 8 wyjazdow razy tylko pojechalem przez Polska/Czechy (28h i 'uraz' pozostal do dzis).
Reszta tras przez Niemcy.
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 21.04.2017 10:20

el_grego napisał(a):Trzeci wyjazd (2016):

Trasa: Kcynia --> Pirovac
wg google ~ 1370 km (15h 50 min)
przez Oborniki / Poznań / Wrocław / Boboszów / Ołomuniec i dalej autostradą / AT autostradą do ostatniego zjazdu i na Mureck / MLP / w HR autostradami.

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/aoGufpfS12q



Jechałem taką samą trasą z Poznania w 2014, z tym że droga od Wrocławia do Boboszowa może nie jest zła co męcząca i 100 km jedziesz ponad 2 godziny.
Ja by proponował w Wrocławiu odbicie na A4 i zjazd po 95 km w Krapkowicach i do granicy w Chałupkach zostaje 60-70 km dość dobrej drogi. Czas jazdy od Wrocławia do Ołomuńca będzie taki sam, a nie wleczemy się czeskimi dróżkami do "Eski" przed Ołomuńcem.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 21.04.2017 15:16

raptorf22 napisał(a):
el_grego napisał(a):Trzeci wyjazd (2016):

Trasa: Kcynia --> Pirovac
wg google ~ 1370 km (15h 50 min)
przez Oborniki / Poznań / Wrocław / Boboszów / Ołomuniec i dalej autostradą / AT autostradą do ostatniego zjazdu i na Mureck / MLP / w HR autostradami.

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/aoGufpfS12q



Jechałem taką samą trasą z Poznania w 2014, z tym że droga od Wrocławia do Boboszowa może nie jest zła co męcząca i 100 km jedziesz ponad 2 godziny.
Ja by proponował w Wrocławiu odbicie na A4 i zjazd po 95 km w Krapkowicach i do granicy w Chałupkach zostaje 60-70 km dość dobrej drogi. Czas jazdy od Wrocławia do Ołomuńca będzie taki sam, a nie wleczemy się czeskimi dróżkami do "Eski" przed Ołomuńcem.


Napewno ciekawa opcja, ale z uwagi że ja startuję z miejscowości położonej ok 90 km na północny wschód od Poznania to dla mnie dojazd do Chałupek lub położonych obok Gorzyczek (przejście na A1) najwygodniejszy i najszybszy (czasowo) jest przez A1.

...i w tym roku raz że jedziemy ze znajomymi z okolic Grudziądza (też kuj-pom :D ), dwa że chcę spróbować nowej trasy przez SK i HU - polecę właśnie DK10 / A1 i na granicy PL/SK planuję być już po ok 6h (może nawet szybciej, bo planujemy startować o 6:00 rano w wakacyjną sobotę - czyli podczas zakazu jazdy (od 8:00 do 14:00) dla większych użytkowników dróg :D

Jak znajdę chwilkę spróbuję wrzucić tutaj planowaną na ten rok traskę wg formatki Rafer'a :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.04.2017 08:03

Rafi70 napisał(a):Jako że jestem z Torunia jestem w pełni uprawniony żeby pisać w tym temacie (kolego ze Slupska kujawsko-pomorskie to nie pomorskie).
Dwa lata temu jechałem na Rab właśnie z Torunia. Czas przejazdu 20,5 h. Czechy , Austria autostrady, Słowenia MLP. W trakcie standardowe postoje z małym dzieckiem , winiety, tankowanie i prom. Dodam jeszcze ,że nie było obwodnicy Łodzi.
W tym roku zamierzam wybrać się na kemping w okolice Puli -Rovnij. Wybieram podróż autostradami również w Słowenii. Po powrocie dam znać ile jechałem.

Drogi kolega ma chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem albo z geografii Polski i Europy musi nadrobić zaległości...Tytuł wątku ,,trasa z Kujaw i Pomorza,, i jak dla mnie Słupsk ( chodź nie szczyce się w tym),o którym wspomniałeś leży na Pomorzu. No chyba, że nietaktowny kolega ma inne informacje?Ponadto napisałem, że jadę trasa A1 od początku do samego końca a jak kolega zauważy ta trasa przebiega również przez Pomorze jak i tereny Kujaw. Jednak jeśli kolega twierdzi, że nie mam uprawnień do komentowania to ,,ucichne,,:)a kentowaniem niech się zajmą alfy i omegi:)
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 22.04.2017 09:31

marcel232 napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Jako że jestem z Torunia jestem w pełni uprawniony żeby pisać w tym temacie (kolego ze Slupska kujawsko-pomorskie to nie pomorskie).
Dwa lata temu jechałem na Rab właśnie z Torunia. Czas przejazdu 20,5 h. Czechy , Austria autostrady, Słowenia MLP. W trakcie standardowe postoje z małym dzieckiem , winiety, tankowanie i prom. Dodam jeszcze ,że nie było obwodnicy Łodzi.
W tym roku zamierzam wybrać się na kemping w okolice Puli -Rovnij. Wybieram podróż autostradami również w Słowenii. Po powrocie dam znać ile jechałem.


Ja w tym roku jade z Tczewa do Valalty kolo Rovinj.
Pewnie znowu pojade przez Niemcy - jestem tu chyba jedynym ktory jezdzi ta trasa.
Jest moze dalej ale wygodniej i czasami nawet szybciej.
Na 8 wyjazdow razy tylko pojechalem przez Polska/Czechy (28h i 'uraz' pozostal do dzis).
Reszta tras przez Niemcy.

marcel232, to chyba naprawdę jesteś tutaj jedyny, który jeździ przez Niemcy z naszych okolic. Z Gniewu do Rovinj przez Czechy, czy Słowację mam ok.1400km i ponad 13godz, a przez Niemcy prawie 1700km i ponad 15godz. jazdy. W obu przypadkach podaję czas samej jazdy, bez postojów. Nikt nigdy nie przekona mnie do Twojej trasy. Może dlatego, że na urlop wyjeżdżam w niedzielę, do CRO wjeżdżam w poniedziałek, a wracam w czwartek, więc od 6 lat korków na trasie nigdy nie zaznałem :D Pozdrav :papa:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.04.2017 09:42

amatus1 napisał(a):
Drogi kolega ma chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem albo z geografii Polski i Europy musi nadrobić zaległości...Tytuł wątku ,,trasa z Kujaw i Pomorza,, i jak dla mnie Słupsk ( chodź nie szczyce się w tym),o którym wspomniałeś leży na Pomorzu. No chyba, że nietaktowny kolega ma inne informacje?Ponadto napisałem, że jadę trasa A1 od początku do samego końca a jak kolega zauważy ta trasa przebiega również przez Pomorze jak i tereny Kujaw. Jednak jeśli kolega twierdzi, że nie mam uprawnień do komentowania to ,,ucichne,,:)a kentowaniem niech się zajmą alfy i omegi:)

Szczecin również leży na Pomorzu , o ile moja znajomość geografii Polski , dorównuje Twojej ,jeśli nie to mni popraw.
Autor tematu mieszka w Szubinie (kuj-pom) przez analogię
pomyślałem , że chodzi mu o nasz region , jeśli autor tematu nie protestuje to wszystko jest ok i Szczecin też tu może pisać :D przepraszam za OT :)
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 22.04.2017 13:19

W sumie tytuł wątku brzmi "Trasa z Kujaw i Pomorza..." a nie ... z kujawsko-pomorskiego
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone