Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Krakowa przez BIH do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaceek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.07.2007
Trasa z Krakowa przez BIH do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 09.06.2013 14:03

Witam. :papa:
Chciałbym w tym roku wybrać trasę z Krakowa na Pelesjać przez Siahy-Budapeszt dalej E73 przez BIH na Sarajewo- Mostar-Metkovic. I teraz moje pytanie czy jest możliwe przyjechać tą trasę na jeden raz, wyjazd ok 3 rano ( gdy wyznaczam trasę na internecie to różne programy podają czas ok 18 godz) czy jet to możliwe? Czy po drodze w BIH znajdę jakieś kempingi?
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 09.06.2013 22:08

cześć
Ja w tym roku mam plan na podobną trasę, ale raczej z noclegiem (Slawonia?) po drodze. Co innego chorwacka autostrada, a co innego jej brak w Bośni. pozdrawiam
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 09.06.2013 22:25

Jechałem na początku maja z Mostaru przez Banja Luka do Gradiska i później autostrada Zagreb i autostrada do Varazdin. Dalej znana droga 86 w HU. Przejazd przez BiH z Mostaru do granicy w Gradiska zajął ok. 5 h. Z Mostaru na wybrzeże HR to kolejne min. 2 h. Droga w BiH nie jest zła, ale niezbyt szybka. Widoki jak wiadomo - super. Po drodze 2 miejsca z suszarkami w terenie zabudowanym. Średnia prędkość przez BiH - ok. 60 km/h. Ruch w sobotę był umiarkowany.
Moim zdaniem przejazd na 1 raz może być b. męczący. Warto zrobić 1 nocleg postojowy a może nawet więcej w BiH, bo kraj ciekawy i nie jest drogi. Polecam Mostar, szczególnie nocą, bez tłumów.
zmęczony
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmęczony » 12.07.2013 13:23

witam

Wyjeżdżam 25 lipca do Dingac Borak ( Plejesac ). Zamierzam jechać przez BiH trasą Varażdin, Bjelovar, Daruvar, Pakrac, Gradiska (BiH ), Banja Luka, Jajce, Gracac, Mostar, Metkovic( HR ) i dalej do celu ( prom do Trpanij lub lądem ). Szukam noclegu na wymienionym odcinku drogi od granicy Słowenii z Chorwacją do granicy Chorwacji z BiH, może ktoś ma jakieś namiary. Proszę o opinie o opisanym wyżej wariancie trasy.

zmęczony
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.07.2013 13:27

zmęczony napisał(a):witam

Wyjeżdżam 25 lipca do Dingac Borak ( Plejesac ). Zamierzam jechać przez BiH trasą Varażdin, Bjelovar, Daruvar, Pakrac, Gradiska (BiH ), Banja Luka, Jajce, Gracac, Mostar, Metkovic( HR ) i dalej do celu ( prom do Trpanij lub lądem ). Szukam noclegu na wymienionym odcinku drogi od granicy Słowenii z Chorwacją do granicy Chorwacji z BiH, może ktoś ma jakieś namiary. Proszę o opinie o opisanym wyżej wariancie trasy.

zmęczony

Odpocznij trochę :) Przez Słowenię nie będziesz jechał.
jaceek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 12.07.2013 13:32

TJL napisał(a):Jechałem na początku maja z Mostaru przez Banja Luka do Gradiska i później autostrada Zagreb i autostrada do Varazdin. Dalej znana droga 86 w HU. Przejazd przez BiH z Mostaru do granicy w Gradiska zajął ok. 5 h. Z Mostaru na wybrzeże HR to kolejne min. 2 h. Droga w BiH nie jest zła, ale niezbyt szybka. Widoki jak wiadomo - super. Po drodze 2 miejsca z suszarkami w terenie zabudowanym. Średnia prędkość przez BiH - ok. 60 km/h. Ruch w sobotę był umiarkowany.
Moim zdaniem przejazd na 1 raz może być b. męczący. Warto zrobić 1 nocleg postojowy a może nawet więcej w BiH, bo kraj ciekawy i nie jest drogi. Polecam Mostar, szczególnie nocą, bez tłumów.

Czy jakiś nocleg pomiędzy Bugojno a Jablanica znajdę??? Moze być kemping lub kwatera :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2013 14:08

jaceek1 napisał(a):Witam. :papa:
Chciałbym w tym roku wybrać trasę z Krakowa na Pelesjać przez Siahy-Budapeszt dalej E73 przez BIH na Sarajewo- Mostar-Metkovic. I teraz moje pytanie czy jest możliwe przyjechać tą trasę na jeden raz, wyjazd ok 3 rano ( gdy wyznaczam trasę na internecie to różne programy podają czas ok 18 godz) czy jet to możliwe? Czy po drodze w BIH znajdę jakieś kempingi?


Jechałem do Neum w zeszłym roku. Zrobiłem to na raz ale w dwóch kierowców.
Trasa widokowa choć baaaaaardzo męcząca. Mnie ta trasa zajęła, coś ponad 20 godzin.
slas
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slas » 05.09.2013 10:10

Za Banja Luka po lewej stronie jest Ortodox tam można przenocować.
rafiwrc
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.12.2016
Trasa z Krakowa do Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiwrc » 12.12.2016 16:28

Witam
Wybieram się na koniec roku do miejscowości Orebić, w Chorwacji byłem juz 3 x za każdym razem jadąc przez Austrię, Słowenie..
W tym roku zastanawiam się czy nie jechać przez Węgry i Bośnie i Hercegowine, czy może mi ktoś podpowiedzieć jaką trasą najlepiej jechać i jest w miarę szybko i bezpiecznie? Jadę na dwa samochody i raczej nie chce korzystać z przeprawy promowej.
Będę wdzięczny za każda informację.
Pozdrawiam Rafał
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa z Krakowa do Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.12.2016 17:24

Przez BiH to ja bym zerknał wczesniej na informację drogowo-pogodową...nie wiem jak tam na górskich serpentynach wygląda sytuacja...
Gdzieś miałem odpowiednią stronę internetową...
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3416
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Trasa z Krakowa do Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 12.12.2016 17:35

To jedź przez H /Budapeszt/ czyli M7 i do końca A1 na Peljesac.
rafiwrc
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiwrc » 12.12.2016 21:32

Po przeczytaniu i podliczeniu opłat za winiety i to, że można ominąć płatną część Słowenii zastanawiam sie czy nie lepiej jechać nadal droga na Czechy Austria itd. Sam nie wiem już co robić....
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 12.12.2016 21:52

Osobiście zimą nie pchałbym się przez góry w BiH , trudno powiedzieć jakie są tam warunki do jazdy. Chyba lepiej jechać autostradami , przez Czechy lub Słowację a dalej jak uważasz Węgry lub Austria. Jednak jak kiedyś będziesz chciał zaliczyć tamtą drogę zrób to latem bo widoki w górach BiH są piękne.
rafiwrc
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiwrc » 12.12.2016 22:00

krakuscity napisał(a):Osobiście zimą nie pchałbym się przez góry w BiH , trudno powiedzieć jakie są tam warunki do jazdy. Chyba lepiej jechać autostradami , przez Czechy lub Słowację a dalej jak uważasz Węgry lub Austria. Jednak jak kiedyś będziesz chciał zaliczyć tamtą drogę zrób to latem bo widoki w górach BiH są piękne.



Na pewno skorzystam, bo odkąd bylismy w ciemno z dziewczyną pierwszy raz w Cro to oboje sie zakochalismy :) Swietnie, że jest taka strona gdzie mozna dowiedzieć sie wszystkiego na bierząco :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.12.2016 21:26

zmęczony napisał(a):witam

Wyjeżdżam 25 lipca do Dingac Borak ( Plejesac ). Zamierzam jechać przez BiH trasą Varażdin, Bjelovar, Daruvar, Pakrac, Gradiska (BiH ), Banja Luka, Jajce, Gracac, Mostar, Metkovic( HR ) i dalej do celu ( prom do Trpanij lub lądem ). Szukam noclegu na wymienionym odcinku drogi od granicy Słowenii z Chorwacją do granicy Chorwacji z BiH, może ktoś ma jakieś namiary. Proszę o opinie o opisanym wyżej wariancie trasy.

zmęczony


ja w tym roku spałem tu:
Moto Klub Brod / Slavonski Brod
(można płacić kartą)

oraz tu:
Rooms Lutra / Bilje
(można zapłacić w EUR; polecam szczególnie dla wielbicieli kotów...Pani jest właścicielką 3 "chłopaków"...:p)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Krakowa przez BIH do Cro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone