Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Egeru na Mljet przez Mostar

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004
Trasa z Egeru na Mljet przez Mostar

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 17.07.2017 16:13

Cześć
W tym roku przed wyjazdem do Chorwacji będę kilka dni w węgierskim Egerze. Docelowo mam dojechać na Mljet i w związku z tym mam pytanie o trasę.
Wymyśliłem sobie, że wyjedziemy z Egeru rano i zatrzymamy się na noc w Mostarze (podróżujący z nami znajomi jeszcze tam nie byli). Następnego dnia od rana będziemy kontynuowali podróż do przeprawy promowej w Prapratno-Sobra.
Google maps sugeruje mi taką trasę przez BiH:
https://www.google.pl/maps/dir/Eger,+W% ... 437748!3e0

Brałem oczywiście pod uwagę nocną podróż z Egeru prosto na Mljet przez Budapeszt, Gorican Zagrzeb, Karlovac itd., ale nie przepadam za nocną jazdą. Potem cały dzień ma zmarnowany.

Czy widzicie jakieś istotne minusy takiego przejazdu Z Egeru na Mljet z postojem w Mostarze? Może powinienem jednak wybrać inną trasę? Może na coś zwrócić uwagę?
Aha, wyjazd z Egeru w sobotę rano. Niestety nie mogę inaczej i rozumiem, że muszę liczyć się ze zwiększonym ruchem na drogach.

Dziękuję za pomoc.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2017 08:32

czyli Mostar wieczorny lub mocno poranny :idea:
trasa optymalna, wskazane mocno nadrobić czas na pustych autostradach węgięrskich, chorwackich; trzeba się liczyć z postojem w Udvar, reszta normalka
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 22.07.2017 10:24

Udvar czyli przejście graniczne węgiersko - chorwackie? Chodzi o ewentualne kolejki? Jaka może być skala problemu w sobotę ok. południa?
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 22.07.2017 11:34

Podczas weekendu majowego , w sobotę około 15.50 staliśmy na przejściu godzinę (skanują dowody lub paszporty i chyba dowody rejestracyjne - w każdym razie te też biorą do sprawdzenia).
Magdala5791
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdala5791 » 27.07.2017 16:42

W zasadzie przejechałam tę trasę niedawno. Bez szaleństw prędkościowych.
Z Egeru do przejścia z Bośnią wyjdzie Ci czasowo:
- Eger - Budapeszt - 1 h
- Obwodnica Budapesztu ok. 40 minut - 1 h
- Węgry do granicy z Chorwacją (autostrada M6) ok. 1,5-2 h
- Chorwacja między Węgrami a Bosnią około 1 h (zależy też, czy pojedziesz autostradą obok Osijek czy nie, my nie jechaliśmy autostradą i wyszło jakieś 1,5 h)
- Bośnia od przejścia Samac do Mostaru (droga M17) wyjdzie jakieś 6 h. W Bośni drogi tylko dwukierunkowe, z wyjątkiem autostrady przy Sarajevie (ok. 5 euro koszt). Na drogach prędkość 50 (zabudowa), 70 i 90. Uważać na policję i jechać przepisowo. Droga prosta, bez problemowa. I ma piękny górski odcinek między autostradą za Sarajevem a Mostarem. Paliwo lepiej kupować bliżej chorwackiej (północnej) granicy niż bliżej Mostaru - przy Mostarze droższe.
Na przejściach Hu / Hr nic nie staliśmy tak samo Hr / Bośnia. No może 5 aut. Jazda w sobotę.
Miłej drogi :)

Przez Bośnię:

_MG_9098.jpg


_MG_9059.jpg


_MG_9052.jpg


_MG_9050.jpg

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Egeru na Mljet przez Mostar
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone