Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Wrocław-Czechy-Węgry-Zadar

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011
Trasa Wrocław-Czechy-Węgry-Zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 12.07.2011 21:32

Witam.czy ktoś mógłby podać dokładnie trasę przez jakie miejscowości jezdzi drogą od Wrocławia przez Czechy,Austrię-Węgry i do Zadaru.
Z jakich map korzystać najlepiej????
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 12.07.2011 22:52

Raczej nie.

Ma to wszystko w dziale FAQ. Dolicz jeszcze Słowację pomiędzy Czechy i Węgry.
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 13.07.2011 08:16

NIc w tamtym dziale nie znalazłam.
W tamtym roku jechalismy przez Czechy-Austrie -Słowenie i...7 godzin stalismy w korkach na autostradzie w Słowenii.Pierwszy raz (a byłam w Chorwacji z 10 razy)nie widziałam żeby na autostradzie auta poruszały się co 10 minut z miejsca.Porażka.To był rekord podróży-z Wrocławia na wyspę Vir 23 godziny drogi!!!!Dlatego chcemy jechać przez Węgry ale nie przez Budapeszt.
Mayki
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mayki » 13.07.2011 08:29

Ja byłem w HR tylko 4 razy. I tylko za pierwszym razem jechałem w SLO autostradą. Później jeździłem dołem. Po latach przerwy i cenie 30EUR za stanie w korku spróbowałem przejazdu przez H. M1 - 81 - M7. I jestem bardzo zadowolony :)
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011
Do mayki

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 13.07.2011 11:22

Mayki!Czy mógłbyś podać dokładną trasę przez jakie miejscowości jechałeś?
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 13.07.2011 11:54

To znaczy, że nie potrafisz korzystać z informacji zawartych w Internecie, proponuję więc posłużyć się tradycyjną papierową mapą.

W dziale FAQ wątek pod tytułem "Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji", w chwili obecnej CZTERNASTY od góry: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17808

Powodzenia.
Mayki
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 01.04.2011
Re: Do mayki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mayki » 13.07.2011 13:21

kotecek5 napisał(a):Mayki!Czy mógłbyś podać dokładną trasę przez jakie miejscowości jechałeś?


Jak zauważyłeś jechałem z okolic Katowic. Jaworzno- Cieszyn - droga 11 do Żyliny - Bratysława - z Bratysławy na Budapeszt do M1 - z M1 na 81 na Szekesfehervar - z 81 w Szekesfehervar na M7 na Siofok Zagrzeb - i dalej na dół w moim przypadku kierunek na Split. Jak wstukasz sobie to na mapach google to pokaże Ci czas przejazdu, który wyszedł mi faktycznie zrazem z postojami. Trasa prosta jak konstrukcja cepa :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2011 14:00

kotecek5 napisał(a):Witam.czy ktoś mógłby podać dokładnie trasę przez jakie miejscowości jezdzi drogą od Wrocławia przez Czechy,Austrię-Węgry i do Zadaru.
Z jakich map korzystać najlepiej????


Przez Węgry pojechałbym tak:

KLIK

a tak wracałem 2 lata temu i było bez korków:

KLIK 2
Ostatnio edytowano 13.07.2011 14:15 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
kuchtal
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 04.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchtal » 13.07.2011 14:02

Witam ja jechałem w tym roku w dwie strony przez czechy-austrie-slowenię i ani razu nie stałem w żadnym korku. Z Poznania do Sibenika jechałem odpowiednia 15 i 16,5 godzin, bez szaleństw a spowrotem z przerwą na długi obiad. Może dlatego tak było bo nie jechałem w piątek popołudniu i sobotę.
W pierwszą stronę wyjechałem z Poznania w czwartek o 19stej a o 10 rano byłem na miejscu. Wyjazd był w niedzielę o 12stej a na miescu byliśmy o 4,30.
Oczywiście omijałem autostradę w Słowenii (prze Ptuj i Lenart). 30euro w kieszeni :-), a strata czasu minimalna.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Wrocław-Czechy-Węgry-Zadar
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone