Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Warszawa - Krk

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kvgt
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.06.2013
Trasa Warszawa - Krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) kvgt » 27.06.2013 14:19

Witajcie,
w sierpniu pierwszy raz wybieramy się z dziewczyną do Chorwacji samochodem, padło na wyspę Krk :)
Zamierzamy jechać przez Czechy, Austrię i Słowenię. Z racji tego, że nie chcemy wydać na wyjazd bardzo dużo, zastanawiam się którędy opłaca się jechać płatnymi drogami, a które omijać? Przeczytałem gdzieś, że w Austrii winieta kosztuje 8 euro, więc na pewno ją kupimy. Opłaca się płacić za przejazd autostradami w Czechach i Słowenii? Co do przejazdu przez Chorwację, to myślę że ominiemy odcinki płatne - zazwyczaj drogi w takich miejscach są po prostu ładniejsze i dają więcej frajdy (jestem trochę zakręcony na punkcie motoryzacji i cieszę się jak dziecko widząc dużo zakrętów :wink: ) - jeśli się mylę, to proszę o informację :)
Tak jak wspomniałem będzie to pierwszy wyjazd do Chorwacji, jeśli jest coś istotnego na co powinienem zwrócić uwagę przy planowaniu trasy/jeździe to proszę bardziej doświadczonych o porady :P
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2013 15:09

Tradycyjnie większość wam doradzi ominąć Słowenię. To koszt 30tu euro. Możesz jechać przez Czechy albo przez Słowację. Ja preferuję Słowacje choć dla odmiany w zeszłym roku przejechałem się nowym odcinkiem autostrady przez Chałupki (opis na forum) daje radę, kawałek po płytach w Czechach ale bez przesady z uciążliwością. Szczególnie, że jedziesz z Warszawy i po niej jeździsz. Co do samej Cro to moim zdaniem nie ma sensu omijać autocesty.
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 27.06.2013 15:19

Popieram Bociana. Słowacja, Austria, Słowenia ( z pominięciem autostrady) a w Cro autostradą.
PZDR i udanego wyjazdu.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2013 15:23

franko napisał(a):Popieram Bociana. Słowacja, Austria, Słowenia ( z pominięciem autostrady) a w Cro autostradą.
PZDR i udanego wyjazdu.

To najprostszy temat, akurat na pierwszy raz. Jak chcesz pokombinować to ogarnij sobie z uwagi na korek graniczny SLO-HR drogę przez Rogatec. Droga 689. Wyjeżdża się w Đurmancu po chorwackiej stronie.
kvgt
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kvgt » 27.06.2013 15:44

Dzięki za rady. Z tego co widziałem, w Chorwacji nie ma opcji kupienia winiet na dany okres, ile zatem może mnie kosztować przejazd ichniejszymi autostradami w obie strony?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2013 16:00

kvgt napisał(a):Dzięki za rady. Z tego co widziałem, w Chorwacji nie ma opcji kupienia winiet na dany okres, ile zatem może mnie kosztować przejazd ichniejszymi autostradami w obie strony?

W cro nie ma w ogóle winiet. Płaci się na bramkach.
48 kun za A2 i Lučko-Bosiljevo 31 kun, A6 18 kun i most 35 kun. Tak mi wychodzi. W jedną stronę.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Trasa Warszawa - Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 01.03.2015 18:10

Proszę o radę.
Wybieram się z Jabłonny (wieś w pow. legionowskim) do Tucepi. Pierwszego dnia podróży planuję dojechać do MAJOLKI koło Videm pri ptuju. Wyjazd w godzinach bardzo wczesno porannych. W drugim dniu zaraz po śniadanku śmigam do celu.
Ponieważ w zeszłym roku stałem w dość dużym korku przed granicą SLO-CRO (przejście w m. Macelj) w tym roku zastanawiam się nad wybraniem innego przejścia granicznego. Nie wiem tylko czy ma to sens bo z miejsca gdzie będziemy spać do granicy w Macelj jest około 12 km. Na granicę chcę dojechać przed 9 rano i nie wiem czy o tej porze można się już spodziewać korków? Co radzicie?

Jakie przejście radzicie na powrót?
Chciałem w drodze powrotnej pojechać przez Riegersburg i zastanawiam się nad przejściem w Ormoż.

Wyjazd 4-18 lipca.

Pozdrawiam
Marcin
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Trasa Warszawa - Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.03.2015 19:24

ogi napisał(a):Proszę o radę.
Wybieram się z Jabłonny (wieś w pow. legionowskim) do Tucepi. Pierwszego dnia podróży planuję dojechać do MAJOLKI koło Videm pri ptuju. Wyjazd w godzinach bardzo wczesno porannych. W drugim dniu zaraz po śniadanku śmigam do celu.
Ponieważ w zeszłym roku stałem w dość dużym korku przed granicą SLO-CRO (przejście w m. Macelj) w tym roku zastanawiam się nad wybraniem innego przejścia granicznego. Nie wiem tylko czy ma to sens bo z miejsca gdzie będziemy spać do granicy w Macelj jest około 12 km. Na granicę chcę dojechać przed 9 rano i nie wiem czy o tej porze można się już spodziewać korków? Co radzicie?

Jakie przejście radzicie na powrót?
Chciałem w drodze powrotnej pojechać przez Riegersburg i zastanawiam się nad przejściem w Ormoż.

Wyjazd 4-18 lipca.

Pozdrawiam
Marcin

Jedź przez Rogatec i dojedziesz do Đurmanec. Tak samo wracaj. Z Videm masz drogę nr 690 a później 432.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.03.2015 11:33

Omijać autocesty w Cro to chyba wyzwanie. Nie wiem czy gra jest warta świeczki. Winieta Czechy to 80 zł więc nie majątek,w Austrii chyba troszkę więcej - na stronie PZM-otu koło 60 zł.
Ominąć można Słowenię, gdzie zapłacicie 30 euro za kilkadziesiąt km...Objazd nadkłada się drogi - jakieś 60 km... ale nie wyda się na paliwo 30 euro.
Co do przejazdu w Macelj to wjeżdżałem tam 4 razy, fakt, że w nocy ale korków szalonych nie było. Mi tam wjazd pasuje bo droga najbardziej w linii prostej.
Cena autocesty?
Ceny autostrad
Możesz sobie idealnie wyliczyć cenę.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.03.2015 11:54

Tylko kto tu mówi o omijaniu autostrad?
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 02.03.2015 22:46

Mi nie chodzi o cenę ale o ominięcie ewentualnych korków na granicy.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.03.2015 22:49

ogi napisał(a):Mi nie chodzi o cenę ale o ominięcie ewentualnych korków na granicy.

Dlatego rozważ to co napisałem wyżej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.03.2015 22:50

Rano przed wyjazdem z hotelu sprawdź na kamerkach HAK jaki jest ruch na granicy. Jeśli będą korki, jedź tak: http://goo.gl/maps/fjiMj
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.03.2015 22:53

dids76 napisał(a):Rano przed wyjazdem z hotelu sprawdź na kamerkach HAK jaki jest ruch na granicy. Jeśli będą korki, jedź tak: http://goo.gl/maps/fjiMj

Jak byłby duży korek to warto odskoczyć już wcześniej , szczególnie że Videm jest przy drodze 690 :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.03.2015 23:00

Fakt, a Majolka też przy tej drodze :wink: http://goo.gl/maps/68xz4
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone